Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Nosząc ceramicznego Sub'a miałem wrażenie, że jest bardzo wygodny i dobrze układa się na nadgarstku.  Ale dopiero "przesiadając" się na wcześniejszy model zrozumiałem jak niewiele wiem o wygodzie. To jest inny kształt, inne wyważenie, o walorach estetycznych już nawet nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurcze kusicie tym starszym subem, co prawda nie miałem, ale rzeczywiście na nadgarstku dużo lepiej się prezentuje :unsure:

 

Trzeba będzie zgłębić temat ^_^


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 sprawy które mam wrażenie niektórzy tutaj mylą.

 

Po pierwsze to co jest dolaczane do zegarka to nie dokumenty czy "papiery", tylko karta gwarancyjna ktora po uplynieciu czasu gwarancji jest nic niewarta. Skoro można podrobic zegarek to podrobienie tzw "papierow" jest jeszcze prostsze. Dokupienie pudełka jeszcze prostsze. Oczywiście w swiecie forumowych kolekcjonerow i zegarkowych geekow pelny zestaw karteczek i sciereczek powoduje wzrost ceny, ale wlasnie...

 

Wezcie pod uwage ze entuzjastow zegarkowych jest moze kilka procent wsrod calej puli nabywcow nowych zegarkow. Szczegolnie jezeli chodzi o Rolexy, marka jest wrecz silniejsza od produktu, ludzie chca kupic Rolexa bo to Rolex, bez znaczenia jaki model. Myslicie ze przecietny nabywca ktory nawet nie ma swiadomosci ze istnieje rynek uzywek przejmuje sie czyms takim jak pudelko? Moge podeslac link do historii gdzie gosc pracujacy w sprzedazy opowiada ze niektorzy klienci w ogole nie biora pudelek ze sklepu. Na forum zegarkowym to sie wydaje nie do pomyslenia, ale trzeba spojrzec szerzej. Inna sprawa ze na forach ludzie sa zboczeni w druga strone i potrafia pytac czy jest oryginalna przywieszka z cena, albo chwala sie ze w zestawie znajduja sie oryginalne folie zabezpieczajace...

 

Śmieszy mnie ta paranoja niektorych kolegow odnosnie ofert bez kartki gwarancyjnej. Niektorzy pisza w taki sposob jakby kupno zegarka bez "papierow" to bylo na 99% paserstwo :D

W końcu ktoś powiedział prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w nowym Subie podoba mi się bardziej niż w starym - osłona koronki, bezel, indeksy, zapięcie, nawet uszy które odbierają mu elegancję - i co z tego? Rasowy i bardziej sportowy taki kanciak. Elegancki niech sobie będzie Datejust czy nawet GMTM - w nim uszy choć są cieńsze niż w Subie - wolałbym jeszcze bardziej smukłe.

 

Myślę że wszyscy zgodzimy się że technologicznie nowe zapięcie jest doskonalsze, ale jest też ewidentnie dłuższe i cięższe przez co może być mniej wygodne. Z jednej strony możemy sobie kilka razy dziennie w lato dopasować do obwodu nadgarstka, z drugiej strony jak zegarek lata jak żyd po pustym sklepie bo zapięcie przeważa to też niefajnie.

 

Rzeczywiście próba obrony starego zapięcia jest czystym szaleństwem...

 

A to,że nowe jest cięższe to w kwestii stabilności luźnego zegarka na nadgarstku akurat jest duży plus.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekac na bronsolete, kiedys byly gorsze

 

6ab46312f428de3c4dcf0c878ff24dde.jpg

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I coś takiego zbudowało tę wielką legendę i nimb wyjątkowości?!?!


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

 

Myślę że wszyscy zgodzimy się że technologicznie nowe zapięcie jest doskonalsze, ale jest też ewidentnie dłuższe i cięższe przez co może być mniej wygodne. Z jednej strony możemy sobie kilka razy dziennie w lato dopasować do obwodu nadgarstka, z drugiej strony jak zegarek lata jak żyd po pustym sklepie bo zapięcie przeważa to też niefajnie.

 

Piotrek, co do tego nie ma sporu, przewaga technologiczna jest bezdyskusyjna, ja porównywałem wygodę użytkowania i proporcje ;)

Wszystko w nowym Subie podoba mi się bardziej niż w starym - osłona koronki, bezel, indeksy, zapięcie, nawet uszy które odbierają mu elegancję - i co z tego? Rasowy i bardziej sportowy taki kanciak. Elegancki niech sobie będzie Datejust czy nawet GMTM - w nim uszy choć są cieńsze niż w Subie - wolałbym jeszcze bardziej smukłe.

 

Rzeczywiście próba obrony starego zapięcia jest czystym szaleństwem...

 

A to,że nowe jest cięższe to w kwestii stabilności luźnego zegarka na nadgarstku akurat jest duży plus.

 

@gustaw6666, jeden lubi bułki, a drugi córkę piekarza :)

 

Ja niczego nie próbuję bronić, ja po prostu opisuję swój odbiór tej bransolety. Miałem Sub'a C przez rok, więc mogłem sobie wyrobić opinię na temat bransolety i według mnie jest świetna. Nie zmienia to faktu, że starsza wersja jest dla mnie wygodniejsza i bardziej spójna stylistycznie, tylko tyle i aż tyle.

Co do szaleństwa, to wyobraź sobie, że ja sprzedałem Sub'a C i kupiłem tego blaszaka z puszki po coli za większe pieniądze…i jeszcze bardzo dobrze mi z tym. Ale myślę, że wśród miłośników marki nie jestem jedynym szaleńcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irekm mam tego typu bransoletę w 1680 i jest naprawde SUPER! :) wiem szalony jestem! :D

Jest leciutka i jej dźwięk :) jak bym miał bransoletkę z kapsli zrobiona ale właśnie to mi sie podoba!

Starszego typu bransolety są dużo wygodniejsze!

 

@passero gratuluje Ci wyboru tez bym tak zrobił! I nawet sie nad tym nie zastanawiał ;):D

 

@Janik super ten 5513! I explorer też pogratuluj koledze! :P

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janik pisał, że te na dole są jego kolegi.

Janik, bardzo fajny zestaw. Widać, że lubisz zegarki bez daty.

Brakuje mi tam już tylko Milgauss'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janik pisał, że te na dole są jego kolegi.

Janik, bardzo fajny zestaw. Widać, że lubisz zegarki bez daty.

Brakuje mi tam już tylko Milgauss'a :)

:) faktycznie czytałem na szybko! :D Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zważyłem je oba! Naprawde są super wygodne przez swoją wagę! :)

1680 pełna zwijana blaszka 9315! ;)

 

post-22413-0-67970800-1476346051_thumb.jpg

 

I 16610 na 93150!

 

post-22413-0-01129000-1476346077_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

116610LN ze wszystkimi ogniwami - 158 g.

Czyli równo rozłożona waga między generacjami! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I coś takiego zbudowało tę wielką legendę i nimb wyjątkowości?!?!

Kosztował kiedyś tylko tyle co teraz średnie Seiko - więc ile zegarka w zegarku a ile marketingu 10vs90% ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

@irekm mam tego typu bransoletę w 1680 i jest naprawde SUPER! :) wiem szalony jestem! :D

 

 

@passero gratuluje Ci wyboru tez bym tak zrobił! I nawet sie nad tym nie zastanawiał ;):D

 

 

@szwed, dzięki... dobrze wiedzieć, że nie jest się jedynym szaleńcem ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w starym rolku gorzej wykonana,zapięcie z blachy,ale powiem Wam szczerze,że stary typ zapięcia spisuje się do tej pory swietnie.Samo odpinanie i zapinanie jest wygodniejsze.Mój kolega fan rolexa ma model suba z 1970r z szybką z plexi i mowi,że bardzo lubi ten zegarek.Luma już pożółkła ,sam zegarek wmprzyswoitym stanie,ogniwa lekko wyrobione,ale zapięcia działa bez zazstrzeżen.Będąc obiektywnym jak się bierze do łap stary i ceramiczny model suba to odczuwalna jest jakościowa przepaść,a i estetyka nowego modelu idzie w kierunku bardziej biżuteryjnym(większy "blink").Osobiście wolę nowy model ,tu przynajmniej widać tę nieprzeciętną jakość.Porownywałem ostatnio bransoletę nowego rolka i moim nowym IWC spitfire 387804 i powiem szczerze różnicy w jakości wykonania nie widzę,choć sam pomysł skracania bransolety w IWC bardziej przypadł mi do gustu mimo jego niewielkiego zakresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekac na bronsolete, kiedys byly gorsze

Zupełnie jak nie od rolexa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To i jak się podepnę :)

Nikodem Dyzma: "I ja tak myślę" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach obcowania, mogę stwierdzić że bardzo fajny zegar, rozmiar idealny, bardzo wygodny, płaski. Wskazówki wcale nie przeszkadzają, a złote cyfry wyglądają dla mnie lepiej niż w nowym modelu. Zegarek jest bardzo uniwersalny, świetnie wygląda do koszuli z marynarką, jak t-shirta z trampkami. Już nie mogę doczekać się eksperymentowania z paskami, dzięki temu mam nadzieję, że zostanie ze mną na dłużej.

 

DSC_1440.jpg

 

DSC_1443_2.jpg

 

DSC_1447.jpg

 

DSC_1456.jpg

 

DSC_1457.jpg

 

DSC_1469.jpg

 


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO CO CYTUJESZ czyjegoś posta i to jeszcze z całą masą zdjęć ? 

Edytowane przez dariusz chlastawa
NARUSZENIE REGULAMINU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.