Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

No tak wiadomo :)

DSC_1447.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie na sprzedaż jest 116600. Był ktoś na otwarciu ? Podobno była biała i czarna daytona 116500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekasz już na swoją? Jakaś przewidywana data odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lutego. Miała byc w tym roku a jak bedzie to nie wiem. Kruk nie ma chodów w rolexie po zmianie opiekuna na Europę srodkowo wschodnia. Kręcą w tej sieci co chwila stad także chce zweryfikować powyższe. Co innego mówią w centrali a co innego w sklepie. Ktoś kłamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Helsinkach u doskonale zaopatrzonego AD czas oczekiwania to 18 m-cy bez gwarancji ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, oliwkowe nato i moro świetnie jak dla mnie. Rubberb mimo, że super jakość, już mi się opatrzyła.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko prawda, ostatecznie został na czarnym nato :)

 

DSC_1448.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

post-68111-0-14836300-1479599005_thumb.jpeg

post-68111-0-11229500-1479598990_thumb.jpeg

post-68111-0-43323300-1479599020_thumb.jpeg

 

Rolexowych snów

;)

Edytowane przez arekor

"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w dzień otwarcia i nie widziałem innej Daytony niż w różowym złocie, inna sprawa że byłem tam dopiero wieczorem, może ktoś był rano jak otwierali i kupił obydwie :D.

Myśle, ze one były już sprzedane przed otworzeniem! :D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może moje pytanie będzie głupie, ale czytam wątek z zaciekawieniem i zastanawiam się jak to jest???

Często piszecie że w wolnej sprzedaży w salonach w PL i nie tylko nie ma Rolexów czas oczekiwania ogromny a jak coś się pojawi to często szybko jest wykupowane.

Wchodzę na bazarek jest kilka Rolexów choćby allegro także

jak to jest???

a) trudno dostępne są niektóre modele??

B) ceny w salonach są dużo niższe niż na portalach???

c) jeszcze inne powody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zagranie marketingowe,firma stworzyła atmosferę pożądania swojego produktu,a uczyniła to w sposób tak sprytny,że ludzie nie patrzą ile to kosztuje,ważne by go wreszcie mieć :) W ten sposób przez kilka lat rolex zdrożał ok 100 proc i popyt wzrasta,bo ludzie zaczynają traktować go jako inwestycję.

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze pytanie o wtórny rynek. Po pierwsze Rolex jest tak często i coraz lepiej podrabiany , jest też często oferowany jako składak ( miliony starych Rolexów są na rynku w różnym stanie więc jest z czego składać ) że wielu niedoświadczonych ale jak się okazuje także doświadczonych zegarkomaniaków woli przpłacić w salonie i mieć spokój. A nasz bazarek jest już w ogóle specyficzny - wielu kupujących czeka aż cena spadnie poniżej najtańszej z netu - a przecież właśnie na bazarku mają szansę na zegarek od nieanonimowej osoby z udokumentowaną historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zagranie marketingowe,firma stworzyła atmosferę pożądania swojego produktu,a uczyniła to w sposób tak sprytny,że ludzie nie patrzą ile to kosztuje,ważne by go wreszcie mieć :) W ten sposób przez kilka lat rolex zdrożał ok 100 proc i popyt wzrasta,bo ludzie zaczynają traktować go jako inwestycję.

 

Można i tak - pod warunkiem że nie traktuje się poważnych klientów tak 

 

 

Od lutego. Miała być w tym roku a jak będzie to nie wiem. Kruk nie ma chodów w rolexie po zmianie opiekuna na Europę środkowo wschodnia. Kręcą w tej sieci co chwila stad także chce zweryfikować powyższe. Co innego mówią w centrali a co innego w sklepie. Ktoś kłamie.

 

Dla mnie poważna firma traktująca ludzi w ten sposób nie jest poważna - zegarek będzie ale nie wiem kiedy..... ale będzie na pewno ....niech Pan czeka cierpliwie i dzwoni a będzie Panu w końcu dane i szampan będzie.

Takie podejście nie jest akceptowalne nawet przy zamawianiu amortyzatorów do malucha no ale maluch nie jest prestiżowy może to o to chodzi. 

Nie wiem co jest w tych zegarkach poza napisem na środku tarczy że są tak pożądane przez niektórych ? Są fajne i dobrze wykonane ale czy warto dopłacać 20 - 30 - 40 tyś do napisu? Jest sporo zegarków porównywalnej jakości w cenie 1/10 

Ktoś mi to na spokojnie bez napinania się wytłumaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel, ja miałem trochę różnych zegarków. Tagi, Omegi, Grand Seiko, Breitling, teraz mam dwa Rolexy i jest kilka rzeczy które mnie przekonują:

 

1/ ja lubię ten prosty design

2/ te zegarki są naprawdę bardzo wygodne i świetnie wyważone

3/ wystarczy zapiac bransoletę żeby poczuć jakość

4/ szanuje historię Rolexa

5/ świetnie trzymają cenę więc nosi się je relatywnie tanio zakładając że dość często zmieniasz zegarek

 

Dla mnie nie ma w tym wielkim magii. To nie jest tak że Rolex jest x razy lepszy. Raczej naturalna ewolucja w hobby jakim jest noszenie zegarków. Pewnie za rok będę miał znowuz inne marki. Ale generalnie nie doszukiwal bym się w ogóle racjonalności w kontekście ceny jeżeli chodzi o zegarki. Longines za 4 tysiące złotych jest tak samo nieracjonalny. Dla mnie tutaj troche jest jak że sztuka. Jak kupujesz obraz impresjonisty to pewnie będą podobne dużo tańsze malowane na lepszym płótnie ale jest coś więcej niż podpis malarza co definiuje że chcesz dany obraz.

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli chodzi tylko o napis bo podobnie dobrych i dużo tańszych zegarków jest sporo 

Pierwsze 3 punkty dotyczą wielu zegarków - pozostałe dwa odnoszą sie juz tylko do napisu 

Dzięki juz coś wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli chodzi tylko o napis bo podobnie dobrych i dużo tańszych zegarków jest sporo 

Pierwsze 3 punkty dotyczą wielu zegarków - pozostałe dwa odnoszą sie juz tylko do napisu 

Dzięki juz coś wiem

 

Pewnie że chodzi o napis! Szczególnie w krajach które w wyniku zawirowań historycznych utraciły na wiele lat codzienny kontakt z przedmiotami luksusowymi.

Tu nadal "rozpoznawalna jako droga" marka znaczy więcej. Dlatego Rolex ma tu zawsze lepsze notowania niż JLC dajmy na to. Ale gdyby dać przez 3 miesiące ogłoszenia w pismach dla mężczyzn że ten konkretny JLC jest droższy od Rolexa i pasuje bardziej do Cayenne i łódki... i że Gordon Gekko dziś nosiłby JLC zamiast Cartier...to kto wie co by się stało ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@kolega Paweł

 

Ty tu coś mylisz i kiedyś już o tym pisałem. AD nie może sobie zamówić u Rolexa ile chce. Zależnie od obrotu AD, przewidywane są sztuki.

AD na Baselworld robi zamówienie modeli. Co miesiąc przychodzi do niego "paczka" która na pewno zawiera te modele ktore zamówił ale nie wiadomo mu w jakiej ilości.

Stąd niewiedza ze strony AD i komentarz ze moze 3 miesiące a może rok. Jeden AD z dużym obrotem dostanie wieksze ilości a inny mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kolega Paweł

 

Ty tu coś mylisz i kiedyś już o tym pisałem. AD nie może sobie zamówić u Rolexa ile chce. Zależnie od obrotu AD, przewidywane są sztuki.

AD na Baselworld robi zamówienie modeli. Co miesiąc przychodzi do niego "paczka" która na pewno zawiera te modele ktore zamówił ale nie wiadomo mu w jakiej ilości.

Stąd niewiedza ze strony AD i komentarz ze moze 3 miesiące a może rok. Jeden AD z dużym obrotem dostanie wieksze ilości a inny mniej.

Czyli system dystrybucji bardzo kulawy - zwodzenie klienta miesiącami po tym jak wpłaca zaliczkę (sporą) jest bardzo nie teges.Rozumiem podanie klientowi terminu za dwa lata w styczniu, termin długi ale mija dwa lata i zegarek do odbioru a nie jak kolega powyżej czeka bez konkretnej daty - ja bym tak nie kupił 

Ja robię coś tam z drewna i zazwyczaj koniec maja to rok już zapełniony do końca a terminy podajemy z dokładnością do 15 dni czyli w maju planuję coś na 15-30 listopada i jak na razie udaje się nie zawalić, nikogo nie interesuje że nie przyszła paczka (z drewnem, impregnatem, klejem itp) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ja widze to troche inaczej...ty produkujesz od klienta do klienta (chyba). Tu jest dystrybucja na cały świat do sklepów ktory sprzedają ze "stałym" towarem przez cały rok. Jak pójdziesz do sklepu z ciuchami to tez nie moga ci zawsze zagwarantować czy z następna dostawa bedzie ten towar, w tym rozmiarze, który ciebie interesuje.

 

Oczywiście jest to irytujące, ale chciałem tylko powiedzieć że to bie tylko u Rolex ale w różnych branżach...i tam o dziwo jest to akceptowane. Pójdź np do AD Patek i powiedz że chcesz kupić ulubiony swój model Nautilusa lub komplikacji....może go dostaniesz, może kiedyś a może w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że patek to manufaktura ,a rolex to fabryka produkująca ponad milion zegarków rocznie..To niezbyt trafne porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel, dla swietego spokoju przyjkijmy, ze placi sie za znaczek Rolex. Albo to akceptujesz, albo nie. Ohrazanie kogos, ze dal sie nabrac nie jest grzeczne (nie mowie, ze Ty). Kazdemu mozna cos przypisac i kazdego mozna obsmiac.

Ja powtarzam, ze Rolexa mi sie dobrze nosi, ale nie potrafie tego opisac, ja to czuje, po prostu i nie wazne czy kosztuje 4k czy 40k, bo cena i tak jest absurdalna (tak jak pisal @das)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel wiesz jak masz tezę to zawsze argumenty ci przypasuja :) Pewnie ile ludzi tyle powodów. A idąc na skróty to mam pytanie: skoro byłem w stanie nosić Grand Seiko i noszę Rolexa to GSa miałem dla jakości szlifow a Rolexa mam dla podpisywania się marka? Bo to chyba ta droga myślenia a nią idąc każdy zegarek ma jakiś napis. Jak nosisz Seiko to może powinienes jednak Lorusa żeby się nie wywyzszac i nie szpanowac itd. Karkolomnosc tego myślenia też się trochę uwidacznia gdy masz kolekcje w której Rolex jest najtańszym zegarkiem. Wtedy za znaczek płacisz najmniej... U mnie jedynym mianownikiem zegarków które noszę jest to czy mi się podobają. Sub mi się podoba, DJ chyba nawet bardziej ot cała historia. Jak się znudzą sprzedam kupię coś nowego :)

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Nie wiem co jest w tych zegarkach poza napisem na środku tarczy że są tak pożądane przez niektórych ? Są fajne i dobrze wykonane ale czy warto dopłacać 20 - 30 - 40 tyś do napisu? Jest sporo zegarków porównywalnej jakości w cenie 1/10 

Ktoś mi to na spokojnie bez napinania się wytłumaczy ?

 

Z całą pewnością Rolex jest zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje(nie on jeden zresztą), ale pisanie, że za 10% jego ceny kupimy sporo zegarków o porównywalnej jakości jest "lekkim" nadużyciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.