Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to w ogóle teraz myślę o Panerai na Unitas w kontekście value for money ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko jest dla fascynatów marki, znawców jakości, ludzi chcących mieć coś wyjątkowego ale jednak nieznanego.

Często rozmawiam ze znajomymi o zegarkach i pokazywałem i GSa reakcja każdego na cenę była taka sama czyli wielkie oczy - ten zegarek nie robi wrażenia na 99% ludzi nie znających się na zegarkach - przecież to Seiko mówią kolega ma ale dał 600zł

Zapytani o Rolexa mówią - no wiadomo to przecież Rolex ..... czyli co ? ano znana firma ze znanym logo, zegarek rozpoznawalny wiadomo że drogi automatycznie stawia nosiciela na pewnej pozycji w hierarchii, synonim bogactwa, pieniędzy i statusu więc nawet osoby które stoją niżej kupują go aby ten status sobie poprawić 

Cały czas piszę o zwykłym kowalskim tym biedniejszym i tym bogatszym nie o osobach siedzących w tematyce zegarkowej ich świadomość zakupowa jest nieco inna choć próżność przemawia za każdym inaczej nie było by tego tematu i setek zdjęć po zakupowych 

Nie odbierajcie osobiście niczego - tylko dyskutujemy 

 

 

Z całą pewnością Rolex jest zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje(nie on jeden zresztą), ale pisanie, że za 10% jego ceny kupimy sporo zegarków o porównywalnej jakości jest "lekkim" nadużyciem :)

 

Pisałem o porównywalnej nie o takiej samej jakości choć z tym też różnie bywa - za 4 000 do 15000 kupisz całkiem porządny zegarek 

 

A na koniec - podobają mi się zegarki Rolexa są naprawdę piękne no i to zapięcie wiem bo miałem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z percepcja się zgadzam, długo z nią sam walczyłem w myślach. Ale chyba jednak warto założyć że zegarki nosi się dla siebie i dla rys ja przynajmniej tak mam :) a zegarek który najbardziej rzucał się w oczy z tych co miałem była biała Omega Aqua Terra która ciągle ktoś komplementowal a ja niestety kompletnie nie czułem "naleśnika" hehe :)

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Pisałem o porównywalnej nie o takiej samej jakości choć z tym też różnie bywa - za 4 000 do 15000 kupisz całkiem porządny zegarek 

 

 

Ja również pisałem o porównywalnej, nie o takiej samej jakości…czytaj proszę dokładniej posty innych ;)

Bez wątpienia za 4000-15000 tysięcy kupisz porządny zegarek. Sam mam dwa zegarki Seiko: jeden za 1400, drugi za połowę tej ceny i uważam, że są naprawdę porządne. Natomiast wskaż proszę zegarek o porównywalnej jakości do Submarinera za 1/10 jego ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Natomiast wskaż proszę zegarek o porównywalnej jakości do Submarinera za 1/10 jego ceny  :)

Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak bransoleta to najlepszy wybór :)

 

DSC_1489_2.jpg

 

DSC_1487.jpg

 

DSC_1483_2.jpg

 


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że spory udział w cenie Rolexa ma wartość znaczka.

Podobnie jak mniejszy lub większy niż u Rolexa udział w cenie ma wartość znaczka większości marek. Obrażać się za to na markę i oburzać to dziecinada i ignorancja.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wcześniejszych interlokutorów już to jasno określił, albo się na to godzisz albo nie lecz rozumieć zawsze warto a forum jest od tego żeby rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient Roleksa nie zalicza się do tej części społeczeństwa, którą obejmuje się specjalną troską. Nie potrafię jednak sobie wyobrazić sytuacji, gdy zleca on budowę domu, kupuje samochód, podpisuje kontrakt, gdzie nikt nie zagwarantuje mu

kiedy i za ile wykona zlecenie. Jeśli w przypadku zegarka bawi się w takie gierki, to całkowicie świadomie. To dodatkowy smaczek. Tak działają prawdziwi artyści, akceptujesz to, albo rezygnujesz i idziesz do rzemieślnika.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje prawo do zwrotu zaliczki w każdej chwili. Lub pocieszenie, że na Nautilusa czeka się dwa razy dłużej niż na Daytone i konstatacja, że być może przez taki zabieg Patek próbuje wyglądać na dwa razy bardziej prestiżowy. A zresztą, dlaczego się wściekacie na tę nieszczęsną Daytone? Są równie kultowe modele Rolexa i do tego wyglądające na tle "ćwierci ulicy"(zegarek z trzema subtarczami) dużo bardziej nietuzinkowo na które czeka się krótko lub wcale.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient Roleksa nie zalicza się do tej części społeczeństwa, którą obejmuje się specjalną troską. Nie potrafię jednak sobie wyobrazić sytuacji, gdy zleca on budowę domu, kupuje samochód, podpisuje kontrakt, gdzie nikt nie zagwarantuje mu

kiedy i za ile wykona zlecenie. Jeśli w przypadku zegarka bawi się w takie gierki, to całkowicie świadomie. To dodatkowy smaczek. Tak działają prawdziwi artyści, akceptujesz to, albo rezygnujesz i idziesz do rzemieślnika.

 Na co dzień współpracuję z artystami  i uwierz mi oni też podpisują papierki, a w chwili niewywiązania się z umowy, płacą kary. Nie jest tak różowo.

Lubię Rolexa, ale tu o artyzmie nie ma co marzyć, to rzemieślnik tłukący zegarki w milionach egzemplarzy.  

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Dobrze , że to nie ja musiałem napisać ( znowu denerwując niechcący entuzjastów ) .

Jak już to artystyczny ( a nawet bezczelnawy) marketing koledzy .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Dobrze , że to nie ja musiałem napisać ( znowu denerwując niechcący entuzjastów ) .

Jak już to artystyczny ( a nawet bezczelnawy) marketing koledzy .

Niestety ;-) muszę się z Tobą zgodzić LMed. Wyjaśnienia - dlaczego macie klientów w d...e - 'cos w can- (w luźnym tłumaczeniu - bo ,w domyśle, z naszą pozycją możemy sobie na to pozwolić) - nie kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tej atmosfery , pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę .

Rolex to nie artyści i nie rzemieślnicy oczywiście .

Rolex to wielkoseryjna produkcja przemysłowa , podlegająca drobiazgowemu planowaniu . Dystrybucja jest również planowana , tyle że w szczególny sposób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tej atmosfery , pozwolę sobie na jeszcze jedną uwagę .

Rolex to nie artyści i nie rzemieślnicy oczywiście .

Rolex to wielkoseryjna produkcja przemysłowa , podlegająca drobiazgowemu planowaniu . Dystrybucja jest również planowana , tyle że w szczególny sposób .

Jak na to wpadles drogi Watsonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reakcji na wzmianki o artyzmie chciałem  żeby to wybrzmiało , sorry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś było podobnie z zakupem wyższych modeli Ferrari.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że jest segmentacja wśród dóbr luksusowych. Jak zauważyłeś, dotyczy to wyższych modeli. Przecież nikt nie czeka latami na Air Kinga.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś było podobnie z zakupem wyższych modeli Ferrari.

Ta technika ma uzasadnić skoszenie premium od premium ( czyt. absurdalnie wysokiej niczym nieuzasadnionej ceny ). Cały ten cyrk ma rozmiękczyć mózg takiego klienta żeby nigdy nie żałował tego kroku , a nawet by był z niego dumny ;-).

Oczywiście tłumaczy się to troską o wyjątkowe samopoczucie naszego klienta - to towar wyłącznie dla wybranych. Ciekawe jaki mają odsetek odmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Przecież nikt nie czeka latami na Air Kinga.

à propos, czy najnowszy Air King (zielony z żółtym) jest dostępny od ręki u polskich dystrybutorów, czy mimo wszystko trzeba trochę na niego poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu był niedawno.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu był niedawno.

 

W Krakowie był do wzięcia od reki, choć nie zdziwiłbym się jeśli był to ten sam egzemplarz  ;)

 

Ktoś tam kiedyś pisał, że gdzieś w Europie usłyszał jakiś absurdalny czas oczekiwania, ale nie pamiętam szczegółów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One też tak znikają jak Sub czy GMTM? Nie wiedziałem, mogłem go profilaktycznie capnąć a potem się zastanawiać :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko na chwilę, bardzo fajny zegar, dzięki Robert :)

 

Choć z drugiej strony mam jeszcze większy ból głowy :(

 

c51c9cc6b5ced7e1d2e584dca1817b89.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.