Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja najbardziej w Rolexie lubie to ze ile razy bym nie sprzedawal to nigdy nie stracilem na nim co nie zmienia faktu ze 32k za nowego Suba bym nie dal. Ze wszystkich moich dotychczasowych zakupow uwazam,ze najlepiej wydalem pieniadze kupujac GS-a :-D

Milej niedzieli koledzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma (jeszcze) w tym kraju prawo do własnego zdania i to jest OK.

Ja, zamiast definiowania tego jako frustrację, poszedłbym jednak w odwrotnym kierunku - może ktoś tu po prostu zaczyna używać zdrowego rozsądku ;)

A jak mierzyć ten rozsądek ? Tak jak napisałem większość zegarków jest dużo droższa od kosztów wytworzenia więc rozsądek w tym wypadku zamyka się do pytañ czy potrzebny mi kolejny zegarek albo czy stać mnie na zegarek wartości ...tu każdy (także ja kolego Burns bo mnie też frustrują rosnące ceny ) porównuje do czegoś z czego będzie musiał zrezygnować. Ten proces odbywa się na każdym poziome cenowym w każdej marce ale tylko Rolex budzi takie emocje ...gdy znów się oddala pojawia się frustracja ...zwana czasem dla zdrowego samopoczucie, zdrowym rozsądkiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akism - akurat Ciebie nie mialem na mysli ale jest tu kilku takich ;)

Nie bede sie wiecej na ten temat rozpisywal, ja to po prostu definiuje jako frustracja

Bardzo dużo ludzi na tym forum ma kolekcje o wartości przekraczającej cenę nawet kilku Rolexów - skoro taki masz wyznacznik to chyba muszą być sflustrowani

temat dobrze znasz http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118626-twoja-kolekcja/page-46

 

I mimo, że nie posądzam Cię o to to nie wiem po co sam udajesz frustrata, bo chyba jesteś w błędzie, że jeden Tudor Pelagos za ~10k stawia Cię wyżej od innych :D  :lol:  

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma granicę w tym przypadku ustawioną nieco inaczej, ale pewnie każdy z nas ją ma.

Napisałem to tylko w kontekście tego, że nie zawsze skutkuje to frustracją, bo gdyby tak było, to chodziłbym sfrustrowany nie dlatego, ze mnie nie stać (choć stać) na Rolexa, tylko że jeszcze nie mam VC albo Patka, które mi się cholernie podobają (a na które mnie nie stać) ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukebor - dam Ci plusa bo tak po ludzku gadasz, bez emocji i z opanowaniem - poważnie, przysięgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - po pozytywne co piszesz. Dostrzegasz, że to nie Rolex jest szczytem, sufitem ale że mu póki co daleko do tego. I prawdziwy pasjonat swojego świętego Graala tak naprawdę musi mieć gdzie indziej niż u Rolexa dostępnego dziś czy za rok. Mam na myśli wyższe cele w rozumieniu ceny ale również trudności w pozyskaniu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns - dziękuję za opinię, wbrew pozorom jest dla mnie bardzo ważna.

 

Piotrek - jak się domyślam, Rolex tez jednak może być dla kogoś Graalem ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma granicę w tym przypadku ustawioną nieco inaczej, ale pewnie każdy z nas ją ma.

Napisałem to tylko w kontekście tego, że nie zawsze skutkuje to frustracją, bo gdyby tak było, to chodziłbym sfrustrowany nie dlatego, ze mnie nie stać (choć stać) na Rolexa, tylko że jeszcze nie mam VC albo Patka, które mi się cholernie podobają (a na które mnie nie stać) ;)

frustarcja prędzej dopadnie gdy umyka mi coś czego pragnę i co było w zasięgu ( cele ) a nie coś do czego ( na tym etapie ) jest mi daleko. ( marzenia ). A tak na marginesie frustracja jest naturalna i do pewnego krótkiego momentu w pewnym sensie pozytywna - ważne by nie trwała długo i kończyła się czymś konstruktywnym - np decyzją że przestaję myśleć o tym zegarku albo że sprzedaję te dwa i kupujė albo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frustarcja prędzej dopadnie gdy umyka mi coś czego pragnę i co było w zasięgu ( cele ) a nie coś do czego ( na tym etapie ) jest mi daleko. ( marzenia ). A tak na marginesie frustracja jest naturalna i do pewnego krótkiego momentu w pewnym sensie pozytywna - ważne by nie trwała długo i kończyła się czymś konstruktywnym - np decyzją że przestaję myśleć o tym zegarku albo że sprzedaję te dwa i kupujė albo...

Zgoda.

Gorzej, jeśli jest identyfikowana z myślą, że ktoś się frustruje tylko i wyłącznie dlatego, że go na coś nie stać.

 

Tak w ogóle Rolexy to świetne zegarki. Muszę chyba wreszcie spróbować.

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum Rolex wzbudza dużo negatywnych emocji! Nie wiem czemu tak jest.

Na szwedzkim forum ludzie maja dużo wiecej zegarkkow tej firmy i sobie kibicują rozmawiają i nie wyzwalaja nie potrzebnych złych emocji!

 

Tutaj skromna kolekcja Rolexa jednego z takich forumowiczów oczywiście posiada tez inne marki! :D

Dodam tylko ze większość tych Zegarkow ma w pełnym komplecie z dokumentami i pudłami :)

 

post-22413-0-81127200-1480853926_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo ludzi na tym forum ma kolekcje o wartości przekraczającej cenę nawet kilku Rolexów - skoro taki masz wyznacznik to chyba muszą być sflustrowani

 

 

Hmm , cóż dodać .. Powtarzanie argumentu o frustratach nie mogących sobie pozwolić na zakup Rolka i potem atakujących posiadaczy , to dziecinada zwykła . Moim zdaniem zdradza to tylko motywy zakupu tegoż .

Twierdzę , że Rolek może być Graalem głównie dla tych , którzy interesują się zegarkami powierzchownie ( liczy się efekt i łatwy jego odbiór przez otoczenie , inwestycja też , no i często złudna wiara w wyjątkowość ...) .

Oczywiście nic w tym  zdrożnego ..

Poziom sprzedaży i poziom cen to bezdyskusyjnie sukces marki .

Życzę entuzjastom , żeby ceny Rolka stale i szybko rosły , bo to prestiż przecież .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na tym forum zdecydowana większość wybiera świadomie. Decydując się na zakup wiemy jak zegarek wygląda, ile kosztuje, co w tej cenie dostajemy i jak wygląda sprawa z ewentualną odsprzedażą. Tak więc "jak się te wszystkie elementy podobają i są na to fundusze to brać". Nie widzę w tym nic złego.

Przy okazji pamiętajmy również, że nie każdemu musi się podobać to samo. Wniosek jest więc prosty - podoba się to brać, nie podoba się to nie brać i tyle w temacie. G...wno mnie obchodzi, że komuś nie podoba się Rolex, skoro mnie się podoba. Szkoda, że nie działa to w drugą stronę, ci którzy nie lubią Rolexa bardzo lubią wtrącić swoje uwagi o ignoranctwie, "sekciarstwie", onanizowaniu się, itp.

Jakoś nie zauważyłem przy tym, że ci, którym podoba się Rolex mają lekceważący stosunek do drugiej strony. Po co więc te wszystkie drwiny w stosunku do posiadaczy/miłoścników Rolexa?

w powyższej wypowiedzi jest zawarte to co sam też uważam w tym temacie, a zwłaszcza to co pogrubiłem

 

Bardzo dużo ludzi na tym forum ma kolekcje o wartości przekraczającej cenę nawet kilku Rolexów - skoro taki masz wyznacznik to chyba muszą być sflustrowani

temat dobrze znasz http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118626-twoja-kolekcja/page-46

 

I mimo, że nie posądzam Cię o to to nie wiem po co sam udajesz frustrata, bo chyba jesteś w błędzie, że jeden Tudor Pelagos za ~10k stawia Cię wyżej od innych :D  :lol:  

jak Ty dobrze wiesz, że między innymi chodziło mi o Ciebie ;)

nikogo nie udaje, nigdy nie zastanawiałem się nawet nad tym czy dany zegarek stawia mnie wyżej czy niżej od innych i uwierz mi na słowo mam to szczerze w d*pie, kiedyś na forum było modne przytaczanie aby użyć maści na ból pewnej części ciała, teraz ja ( i jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, z którym należy się liczyć - czego Ty nie potrafisz ) nazywam to "zespołem przykrych emocji" którego ja wbrew Twoim twierdzeniom nie mam mimo posiadania nietrafnie przez Ciebie "zakwotowanego" ~ 10 k Pelagosa ;)

kończę temat bo ta rozmowa o niczym do niczego nie doprowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns - dziękuję za opinię, wbrew pozorom jest dla mnie bardzo ważna.

 

Piotrek - jak się domyślam, Rolex tez jednak może być dla kogoś Graalem ;)

Nie jestem celebrytą ani szpanerem znam swoje możliwości finansowe jak i potrzeby a każdy wie że wyżej d*py nie podskoczy :) Patka fajnie by było mieć :) Mi Rolex jako Graal wystarczy;)

Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia tematu. Moja najcześciej noszona trójka.

A jak sobie radzisz bez daty w tej blyskawicy???  :rolleyes:  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w powyższej wypowiedzi jest zawarte to co sam też uważam w tym temacie, a zwłaszcza to co pogrubiłem

 

jak Ty dobrze wiesz, że między innymi chodziło mi o Ciebie ;)

nikogo nie udaje, nigdy nie zastanawiałem się nawet nad tym czy dany zegarek stawia mnie wyżej czy niżej od innych i uwierz mi na słowo mam to szczerze w d*pie, kiedyś na forum było modne przytaczanie aby użyć maści na ból pewnej części ciała, teraz ja ( i jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, z którym należy się liczyć - czego Ty nie potrafisz ) nazywam to "zespołem przykrych emocji" którego ja wbrew Twoim twierdzeniom nie mam mimo posiadania nietrafnie przez Ciebie "zakwotowanego" ~ 10 k Pelagosa ;)

kończę temat bo ta rozmowa o niczym do niczego nie doprowadzi

 

 

dawno nikt żyrandola nie zgasił w tym temacie  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nikt żyrandola nie zgasił w tym temacie  :D  :lol:

Gaszę ;)post-48316-0-21401300-1480860046.jpg

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgasiłeś i nie widać hafcika na koszuli .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme nie jest tak źle, ale przyznaje, że juz mi sie troche nudzi. Cos bym pozmieniał. Brakuje mi fajnego chrono a stalowa daytona jest taka ładna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia tematu. Moja najcześciej noszona trójka.

Piorun i zielenina jakoś mnie zupełnie nie pociągają, ale Batman za mną chodzi od dłuższego czasu - niestety wygląda że przy obecnych cenach na chodzeniu się skończy. Szkoda, bo w przeciwieństwie do licznej konkurencji Rolex ciągle trzyma swoje produkty w przyzwoitych wymiarach, idealnych na moją rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rolexem mam widzę podobny problem jak niektórzy- ceny ich zegarków wydają mi się już tak nadmuchane i nie potrafię zrozumieć fenomenu, że sprzedają takie ilości zegarków w takich cenach... co nie zmienia faktu, że od momentu gdy gmt trafił na moją rękę, tak z niej prawie nie schodzi, a konkurencję do nadgarstka ma sporą i zacną...

 

 

tk871_20161204-155406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 od momentu gdy gmt trafił na moją rękę, tak z niej prawie nie schodzi, a konkurencję do nadgarstka ma sporą i zacną...

 

to jutro też niech nie schodzi, co najwyżej na chwilę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , cóż dodać .. Powtarzanie argumentu o frustratach nie mogących sobie pozwolić na zakup Rolka i potem atakujących posiadaczy , to dziecinada zwykła . Moim zdaniem zdradza to tylko motywy zakupu tegoż .

Twierdzę , że Rolek może być Graalem głównie dla tych , którzy interesują się zegarkami powierzchownie ( liczy się efekt i łatwy jego odbiór przez otoczenie , inwestycja też , no i często złudna wiara w wyjątkowość ...) .

Oczywiście nic w tym zdrożnego ..

Poziom sprzedaży i poziom cen to bezdyskusyjnie sukces marki .

Życzę entuzjastom , żeby ceny Rolka stale i szybko rosły , bo to prestiż przecież .

LMed .. Wiedziałem że wpadniesz...szkoda tylko że taki intelektualista jak Ty sili się na takie powierzchowne wnioski. Frustracja o które ja piszę dotyczyć może każdego i wszystkiego ale jakoś najczęściej dają jej upust koledzy w tym wątku - czego nie rozumiem. Są na tym świecie drogie, przewartościowane bardziej niż Rolex zegarki które mnie ani ziębią ani grzeją i nie przyszłoby mi do głowy utyskiwać w stosownych wątkach na firmę i przy okazji posiadaczy. Są też takie które mi się podobają ale mnie nie stać i też nie wizytują ich wątków szukając zaczepki. Mam też droższe i bardziej niszowe zegarki niż Rolex a mimo to przeżywam czasem frustracje...choć wg niektórych tutaj nie powinienem bo przcież moje motywacje są proste ...jak twierdzą inni. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Rolka tych Twoich frustracji nie rozumiem . Tylko tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.