Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Eee, no DNA Rolexa a już SUBa w szczególności to raczej 4 lub 5 cyfrowe referencje. Tam nikt o psich jajach nie mówi. ;-)

 

:lol:  Lubię Twoje poczucie humoru Roberto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja panowie wejdę w dyskusję innym wątkiem który rolex explorer 1 wam bardziej przylega do gustu model 214270 czy starszy 214270

Pierwszy napewno ma nowy mechanizm większą kopertę i nowy wygląd a poprzednik klimat juz vintage bynajmniej w moim odczuciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja panowie wejdę w dyskusję innym wątkiem który rolex explorer 1 wam bardziej przylega do gustu model 214270 czy starszy 214270

Pierwszy napewno ma nowy mechanizm większą kopertę i nowy wygląd a poprzednik klimat juz vintage bynajmniej w moim odczuciu

Żaden. Oba to kondony ani eleganckie ani sportowe. Idealne niepozorne myszy nijakie. Przepraszam właścicieli rzeczonych sprzętów :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

No a sub nie jest bizuteryjny? :) jak na sportowy zegar blyszczy sie jak psu jajca przez ten polerowany bezel :) To jest w DNA Rolexa - bling :)

 

Karol, Sub stał się również biżuteryjny…dlatego sprzedałem nowego i kupiłem starego ;)

Przymierzałem YM mając na nadgarstku nowego Sub'a i jednak bling factor w tym pierwszym jest na zdecydowanie wyższym poziomie. Jak szukałbym blingu, to wolałbym kupić za mniejsze pieniądze DJ'a z niebieską tarczą i karbowanym bezelem, dla mnie jest bardziej spójny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Oczywiscie co kto lubi, kazdemu sie cos innego podoba :)

 

:)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jechał szczotką drucianą od czyszczenia felg od Żuka przed ich malowaniem.

 

Ma rozmach - to trudniej odwracalna modyfikacja niż zmiana bezela o której pisał Nicon.

 

Yachtmaster ma tak wspaniały odcień niebieskiej tarczy, że trzy Datejusty go nie zastąpią. Poza tym aktualny Datejust ma dyskusyjne, delikatnie mówiąc proporcje koperty i indeksów.

Yachtmaster ma bling który nie pasuje do żaglówki. Ale na jachcie motorowym odpowiedniej klasy ten bling jest jak ulał.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej wyglada tak zmodyfikowana Daytona!

A ciekawe co powiedzą na taka w serwisie jak tam trafi! :D

 

A tutaj sub na NATO i wydaje mi sie ze jest całkiem dobrze to wygląda.

 

post-22413-0-78640500-1483130850_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy do poprawki, nie najlepiej wygląda ten szlif, ale ogólnie ruch w dobrym kierunku.

 

P.s.

Chociaż, jak jeszcze raz oglądam, jednak nie ma się czego przyczepić. Na dużym powiększeniu wygląda może średnio, w realu prawdopodobnie jest bardzo dobrze.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A tutaj sub na NATO i wydaje mi sie ze jest całkiem dobrze to wygląda.

 

 

Dobrze się Ciebie wydaje. Szarpałbym.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się Ciebie wydaje. Szarpałbym.

Właśnie dlatego lubię stare referencje i nigdy sie nie zdecyduje na nowego Suba lub Gmt.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A tutaj sub na NATO i wydaje mi sie ze jest całkiem dobrze to wygląda.

 

attachicon.gifIMG_5869.JPG

 

Tej referencji we wszystkim "do twarzy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy do poprawki, nie najlepiej wygląda ten szlif, ale ogólnie ruch w dobrym kierunku.

 

P.s.

Chociaż, jak jeszcze raz oglądam, jednak nie ma się czego przyczepić. Na dużym powiększeniu wygląda może średnio, w realu prawdopodobnie jest bardzo dobrze.

 

Piszesz o tej przerobionej Daytonie? Akurat szlif to zrobił rewelacyjny, taki jak w starszych Rolexach. Tego typu szlifu mi brak w tych nowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrali :) Maja GMT II i Deep Sea z interesujących mnie modeli więc jutro chyba w końcu uda mi się obejrzeć na żywo.

Michał, byłeś obejrzeć te Rolki? Co mają na stanie?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety się nie udało :( miałem za dużo spraw do załatwienia w piątek i przełozylem wyjazd na początek stycznia. Wkleje jakieś fotki z przymiarek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wyszczotkowana Daytona wygląda super. Chyba bardziej mi się podoba niż oryginał ;) Ale faktycznie trzeba mieć jaja, żeby zrobić takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jaja tylko nie przywiązywać wagi do wydatku rzędu 60 tys pln. Robić to co sie chce a nie patrzyć na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej wyglada tak zmodyfikowana Daytona!

A ciekawe co powiedzą na taka w serwisie jak tam trafi! :D

 

 

A wypolerują na oryginał - i jeszcze za to zapłaci.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam i przysłuchuję się tym rozmowom i dywagacjom na temat wyglądu nowych rolexów i... naprawdę się dziwię. Temat to Klub miłośników czasomierzy marki Rolex, a tu sama krytyka !

A gdzie zachwyt i podziw???

Wielu by poprawiało wytwórcę, szczotkowalo bransolety, zmieniało je na paski, gumy itp. A po co?

Albo wieczne narzekania na za szerokie (?) indeksy w 116334 czy 116334. Jakie za szerokie? Śmiech na sali :D  :D  :D  :D . W Seiko to są szerokie indeksy, że się prawie stykają.

Nikomu, powtarzam NIKOMU NIE UDA się zrobić zegarka idealnego, a taki próbują tworzyć niektórzy Koledzy.

 

Jakiś czas termu tu pisałem, że Rolex miał na celu to, żeby jego zegarki się świeciły, PO TO wyprodukowali sobie ten rodzaj stali, taki, którego nie używa inna manufaktura (chyba), no i to że wielu ludziom nie odpowiadało, że Rolex taki drogi, a wygląda na Seiko 5, dlatego nowe modele SPORTOWE od kilku lat mają akcenty bardziej polerowane, świecące. Ale znowu, jakie to akcenty biżuteryjne, że bransoleta wypolerowana? Śmieszne. Biżuteria to diamenty, masa perłowa itp..

 

Po co tworzyć, poprawiać niezłe, trzeba UŻYWAĆ i się cieszyć.

 

Po to jest tyle modeli, żeby znaleźć coś dla siebie, niekoniecznie 1jeden model. Albo sobie zmieniać co jakiś czas.

 

A nie tylko: " ja bym takiego nie kupił, bo brak mu spójnośći.. " albo " tego bym kupił bo wszystkie elementy są spójne..."

Jakie spójne lub niespójne? Spójne w czym, niespójne pod jakimn względem?

 

Tym zajmują się dizajnerzy, bardzo dobrze opłacani, artyści w tworzeniu opakowań mechanizmów.

I często te modele kontrowersyjne lub mówiąc inaczej ODWAŻNE zdobywają rynek lub stanowią o wizerunku marki.

 

 

Niedługo północ i 2017 więc wszystkim Kolegom życzę

- pomyślności, powodzenia, zdrowia, i mniej może eksperymentowania, a więcej radości z nowych czasomierzy .

 

 

Pozdrawiam


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Myślę, że forum zegarkowe służy między innymi do wymiany opinii na temat zegarków :)  Jednym podobają się wszystkie modele, innym tylko niektóre i zarówno jedni, jak i drudzy mają prawo do swojego zdania. Nie chciałbym, żeby tu było towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie słychać tylko, pełne zachwytu, ochy i achy.

Rolex akurat ma w swojej ofercie modele bardziej świecące i te trochę mniej, a ja jestem po prostu zwolennikiem tych drugich. Nikomu nie odmawiam prawa do innego zdania i nikogo nie namawiam do przerabiania fabryki…wygłaszam po prostu własną opinię.

Ps. Wszystkim Kolegom życzę pomyślności w 2017 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zdjęcia z sieci Daytony po modyfikacji! I czarna tarcza obowiązkowa.

Naprawde jedyny współczesny zegarek tej firmy który bym nabył i bym ja tak przerobił!

Pomimo pewnie utraty wartości ale wyglada Super! :)

 

post-22413-0-73615000-1483275792_thumb.jpg

 

post-22413-0-51576800-1483275826_thumb.jpg

 

post-22413-0-24691300-1483275906_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że tej Daytonie ta wyszczotkowana bransoleta bardzo pasuje. A to chyba ze względu na dopasowanie tonacji do wewnętrznych ringów. Gdyby te ringi miały srebrny, wyraźny połysk, to szczotkowanie tylko by popsuło efekt.

A tu jest fajnie, bardzo fajnie.

 

 

 

Myślę, że forum zegarkowe służy między innymi do wymiany opinii na temat zegarków :)  Jednym podobają się wszystkie modele, innym tylko niektóre i zarówno jedni, jak i drudzy mają prawo do swojego zdania. Nie chciałbym, żeby tu było towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie słychać tylko, pełne zachwytu, ochy i achy.

Rolex akurat ma w swojej ofercie modele bardziej świecące i te trochę mniej, a ja jestem po prostu zwolennikiem tych drugich. Nikomu nie odmawiam prawa do innego zdania i nikogo nie namawiam do przerabiania fabryki…wygłaszam po prostu własną opinię.

Ps. Wszystkim Kolegom życzę pomyślności w 2017 roku :)

 

Tak, zgadza się. Nie chodzi żeby tylko wychwalać, szczególnie to, co dla kogoś jest na przykład totalnie nijakie.

Bardziej mi chodzi o tolerancję forumową w kwestii gustu. Trzeba szanować wszystkie opinie ale i upodobania.

Czasem jednak zdaża się, że ktoś się pochwali nowym nabytkiem, a w odpowiedzi nie usłyszy ciekawych opinii na plus i na minus - tylko jednym zdaniem zostanie zdołowany przez bardziej "wygadanych" (nie koniecznie obeznanych), tak że mu chyba cała przyjemność z nowego nabytku znika.

Czasami oczywiście można wyczuć zartobliwy ton oceny, najczęściej wśród osób, które się znają - to co innego.

Edytowane przez Soda66

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że tej Daytonie ta wyszczotkowana bransoleta bardzo pasuje. A to chyba ze względu na dopasowanie tonacji do wewnętrznych ringów. Gdyby te ringi miały srebrny, wyraźny połysk, to szczotkowanie tylko by popsuło efekt.

A tu jest fajnie, bardzo fajnie.

 

 

No i sam sobie ładnie odpowiedziałeś co to jest spójność.

 

A w kwestii opinii na forum - jeśli ktoś po pierwsze nie ma dystansu do siebie, po drugie do opinii na podstawie zaledwie zdjęć a po trzecie zatracił trzeźwość oceny ważności i znaczenia rzeczy materialnych typu zegarek od naprawdę ważnych - jest to tylko i wyłącznie jego problem.

 

Ja po tutejszych opiniach nt. pasków do moich zegarków musiałbym już dawno się pociąć albo co najmniej popaść w alkoholizm.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.