Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w dzisiejszych czasach to żaden problem wybrać się gdzieś, gdzie modeli vintage jest do wyboru do koloru, np. w Londynie można znaleźć takie cuda, funt tani, tylko brać ;)

 

zdjecie wyglada na Burlington Arcade w centrum gdzie ceny sa calkowicie oderwane od rzeczywistosci.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie wyglada na Burlington Arcade w centrum gdzie ceny sa calkowicie oderwane od rzeczywistosci.

 

Co na dzień dzisiejszy można kupić za 5k funtów?

Myślałem, że tego uniknę, ale będę w Manchesterze, to mogę być też w Londynie, a akurat tyle wziąłem w rozliczeniu (po 5zł), a bank daje mi 4,8 dzisiaj. Co prawda nie jestem na kupnie, ale jakby się coś trafiło  ^_^  po tej już mitycznej funtowej taniości  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj jeszcze który Sub, amelinowy czy ceramiczny, bo to 2 całkiem inne zegarki.

 

Tu muszę odpowiedzieć że jeszcze nie wiem. Nie mam pojęcia co będzie lepsze w użytkowaniu. Na 99% będę chciał bez daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w dzisiejszych czasach to żaden problem wybrać się gdzieś, gdzie modeli vintage jest do wyboru do koloru, np. w Londynie można znaleźć takie cuda, funt tani, tylko brać ;)

Zgadzam się, pokazane przeze mnie zdjęcie potwierdza właśnie taka możliwość zakupu poza granicami kraju, ale my tu ubolewamy jednak nad brakiem takiej możliwości u nas, za rogiem. ;)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy w uzytkowaniu bedzie 16610(waga, nizszy profil koperty)ale na taki nadgarstek spokojnie podejdzie rowniez 116610. Zdjecia 16610 wrzucalem w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co na dzień dzisiejszy można kupić za 5k funtów?

Myślałem, że tego uniknę, ale będę w Manchesterze, to mogę być też w Londynie, a akurat tyle wziąłem w rozliczeniu (po 5zł), a bank daje mi 4,8 dzisiaj. Co prawda nie jestem na kupnie, ale jakby się coś trafiło  ^_^  po tej już mitycznej funtowej taniości  :P

uzywanego Explorera, Sub ND, starszego Suba.

Tutaj mozesz sobie zerknac mniej wiecej jakie sa ceny.

https://www.miltonaires.com/product-category/rolex-sports/explorer

 

W Londynie to ciezko, chyba ze watchfinder w Royal Exchange kolo stacji metra Bank. Sa tam tez w okolicy jubilerzy co sprzedaja uzywki Rolexa.

Burlington Arcade jest dobre na tzw. window shopping bo tyle zegarkow w jednym miejscu vintage to trudno spotkac.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że w drugiej linijce napisu odstępy są różne, ale obydwa wzory tarcz występowały w oryginalnym Submarinerze, a autor podaje to jako różnicę pomiędzy podróbą a oryginałem.

Na dowód zrzut z ekranu porównujący to na dwóch zdjęciach - obydwa są z oficjalnej strony Rolexa, jedno z przed 2-3 lat, drugie aktualne.

Widzicie różnice?

2lcobj6.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No starają się chłopaki. Generalnie jak ktoś nie ma pojęcia jak wyłapać różnice to najlepiej podejść do ogarniętego zegarmistrza i zerknąć na werk.

Można też wysłać zdjęcia do Andreasa i szybko powie jak jest (ale taka przyjemność to juz teraz kosztuje u niego 250 euro :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że w drugiej linijce napisu odstępy są różne, ale obydwa wzory tarcz występowały w oryginalnym Submarinerze, a autor podaje to jako różnicę pomiędzy podróbą a oryginałem.

Na dowód zrzut z ekranu porównujący to na dwóch zdjęciach - obydwa są z oficjalnej strony Rolexa, jedno z przed 2-3 lat, drugie aktualne.

Widzicie różnice?

 

 

 

'='  ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem bez otwierania najłatwiej po laserowej koronie na szafirze ( grubsza , większa , w innym miejscu ) ale dobrze mieć pod ręką oryginał do porównania.

Choć pewnie to kwestia czasu gdy przełamią i tę barierę.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'='  ?

 

 

Odstęp między "=" a "300" i krój litery f w 'ft"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOooo.  :o

Zrobił papiery na Rolexa? ;)

 

On je miał już zanim się urodził :ph34r:

 

Roberto - to prawda ale jak się nie ma oryginału to wg mnie najbezpieczniej kuknąć na werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy w uzytkowaniu bedzie 16610(waga, nizszy profil koperty)ale na taki nadgarstek spokojnie podejdzie rowniez 116610. Zdjecia 16610 wrzucalem w tym watku.

Czyli mam również rozumieć że 114060 też podejdzie pod mój nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam również rozumieć że 114060 też podejdzie pod mój nadgarstek?

 

Tak ale Piotrek (nicon) dobrze prawi.

 

Robert, dobry zegarmistrz tak otworzy, że śladu nie będzie więc tym bym się najmniej martwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstęp między "=" a "300" i krój litery f w 'ft"

Chyba Yoda miał na myśli że w fejku "=" jest przesunięta górna kreska w prawo a dolna w lewo, w oryginale w obu wersjach jest prosto  :)

Takie to "=" pochylone jak literka "f"  ^_^

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie skumałem. Zawsze miałem problemy, gdy trzeba było ustalić "co poeta miał na myśli"... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbka na filmiku to cyklicznie ulepszany "model", w dodatku wydaje mi się, że ten na filmie to nie jest ostatnia, najnowsza wersja. Do tego dochodzi kwestia modowania. Te podróbki są tak podobne do oryginałów, że przyjmują niektóre oryginalne części. W pierwszej kolejności zmienia się bezel, szkło i koronkę i w zasadzie eliminuje się główne detale, które z zewnątrz zdradzają prawdę.

 

Druga sprawa jest taka, że Chińczycy powoli zaczynają tworzyć klony kalibru 3135, które na pierwszy rzut oka mogą zmylić zegarmistrza. Ten na filmiku miał wstawiony zwykły klon ETY, więc prosta sprawa, ale za jakiś czas nawet po otwarciu dekla potrzeba będzie naprawdę ogarniętego zegarmistrza, by mieć 100% pewności.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie tracisz wtedy gwarancji?

Wolałbym stracić gwarancje niż kupić podróbkę. Eugeniusz pokazywał nam podróbkę z górnej półki, ja nie poznałem. :(  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym stracić gwarancje niż kupić podróbkę. Eugeniusz pokazywał nam podróbkę z górnej półki, ja nie poznałem. :(

 

Ta właśnie podróbka miała kulawy laserowy grawer na szkle... ale szkło można wstawić oryginalne :-( - dlatego mechanizm prawdę Ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.