Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna gównoburza. Piękna. Gratuluję.

 

Pojednawczo dorzucę, że wygoda zwężanych bransolet to mit. Najmniejszy nacisk jednostkowy na nadgarstek występuje gdy i bransoleta cała i zapięcie są szerokie. To są fakty. I moje subiektywne odczucia te fakty potwierdzają. Omega SMP ceramic jak i starsza - obie są wygodniejsze i stabilniejsze na nadgarstku niż Sub, Explorer 2 oraz Air King i GMT Master. Mówię to z perspektywy praktycznej a nie teoretycznej.

 

A jeśli jest opinia, że DS jest bardzo wygodny to nie podważam jej bo ww. zegarek miałem na ręku zaledwie przez parę minut a to za krótko, żeby wyciągać definitywne wnioski.

 

Poza tym - świetny zegarek. Szarpałbym. Nawet gdyby był przeciętnie wygodny.

 

Niekoniecznie mit, raczej to zależy od indywidualnego dobrania nadgarstek/bransoleta.

Mam obie wspomniane przez Ciebie Omegi i bransoleta starszej jest dla mnie nieporównywalnie bardziej wygodna niż bondowska, nawet pomimo doposażenia też ostatniej w regulowane zapięcie. Różnica jest na tyle duża że dokupiłem do SMPc drugą starszą i zmieniłem - nosi się o niebo lepiej, myślę że Bartek to potwierdzi. Może też dlatego że bondowska bransa jest wyjątkowo masywna i gruba, jak dla mnie zbyt masywna.

 

Nie wiem jak się nosi taki słoń jak DeepSea, podejrzewam że dla mnie byłby nieakceptowalnie wielki i ciężki i nie nadawałby się do noszenia ale na innym ręku może być super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go na ręku i jeśli chodzi o wygodę to jest bardzo przyzwoity. Nie ma tragedii na miarę powszechnych tekstów teoretyków którzy go nigdy nie dotykali.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się strasznie napaliłem na SDDS i nawet myślałem że to będzie mój następny zakup, ale przy przymiarce nistety się odkochałem. Zegar świetny ale strasznie odstawał od nadgarstka i wlasnie to zwężenie wydawało mi się zbyt duże w stosunku do wielkości i wagi koperty. Na większym nadgarstku może jednak leżeć komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem około miesiąc temu SD4000 - za gruby dla mnie, leżał dobrze, ale za gruby

Deep Sea w ogole sobie nie wyobrazam na swoim nadgarstku właśnie ze względu na grubość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Zgadzam się, że to nie rozmiar dla wszystkich...jednak ja bym tu bardziej patrzył na proporcje zamiast na rozmiar nadgarstka. Jest większy, jest cięższy, to fakt....ważyłem - 216 gr (Deepsea) vs. 148 gr (SUB - 116610). Ja miałem to szczęście że mogłem sobie kilka razy ten zegarek ponosić i popróbować. 

 

U mnie, mam wrażenie, że nic nie odstaje. Ale z dodaniem / wyjęciem ogniw + z tym systemem "Glidelock", moim zdaniem, nie ma opcji aby sobie, indywidualnie, nie móc dopasować bransoletę i zapinkę, co do 1mm..

 

Ja go uwielbiam i nie potrzebuje innego do codziennego noszenia...Żabka na zmianę (gdyby co)     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja go uwielbiam i nie potrzebuje innego do codziennego noszenia...

 

to ja mam tak samo z dużo skromniejszym i dalekim kuzynem czyli Pelagosem :)

awi - najważniejsze żeby Tobie odpowiadał a po tym co piszesz tak jest więc tylko się cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

@pawel - napisze recenzje jak tylko znajdę troche czasu wraz ze zdjęciami.

 

Podejrzeniem o którym mówi "Burns" może wynikać tez po prostu "tylko" z przymiarki. Ja np noszę go ze wszystkimi ogniwami ale bez przedłużenia nurkowym. Mój brat jednak ma to przedłużenie ale bez dwóch ogniw. Nie wiem jak miał ten który próbowałeś w sklepie...Każdy ustawi sobie zapinkę tak aby dobrze leżała...może w tym tkwi cała magia ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@ Gustaw - dla ciebie i twojego nadgarstka jest to fakt...inaczej może być komfort i wygoda dla mojego lub innego. Fakt dla mnie - leży superhipermegawygodnie....i co teraz?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

I co teraz? Na początek proponuje wariograf. Test dwugodzinny w nieklimatyzowanym pomieszczeniu. Pytania bez ograniczeń. 

A na koniec dożylnie   Barbituran Sodium Amytal - i przyznasz się do niewygodnej bransolety a nawet więcej.  :ph34r:  :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

to ja mam tak samo z dużo skromniejszym i dalekim kuzynem czyli Pelagosem :)

awi - najważniejsze żeby Tobie odpowiadał a po tym co piszesz tak jest więc tylko się cieszyć

 

 Dziękuje bardzo - cieszy i to bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportowcy to współczesni gladiatorzy, a lud zawsze podziwiał i naśladował takich, kiedyś w cyrku, teraz przed tv, więc nie dziwi ze dla "chwały brandu" noszą co im każą...:)

Obaj sportowcy klasa, podobnie jak oba zegarki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

No....byłem ciekaw odchyłki i wyszło  +1s / dzień - jest dobrze :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ed849db6c335a561da2db823c70cb75.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Z każdej strony słyszę pozytywne komentarze o RubberB

Ale jakoś nie mogę się przekonać...jestem chyba za bardzo zwolennikiem branzolety  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wole na bransolecie ale fajnie czasami cos zmienić:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie kolejny Rolex.

Gratulacje z góry :);)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z panującą modą :)

 

 

Michał, ale w Kielcach nie ma Rolexa ;)

 

A tak poważnie - jestem ciekawy, co kupisz :) i też gratuluję już zawczasu :) 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi
:D .....No to jestem ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się SD prosto z Krakowa, zegarek zostaje nadal w klubie:)

 

d43483e7a1dff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, mam nadzieję także niebawem podzielić się z Wami nowym nabytkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) jutro wyciągnę aparat i wrzuce jakieś lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.