Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Wybór pomiędzy starszym a nowym modelem Sub'a sprowadza się, tak jak napisał Bartek, do indywidualnych preferencji. Moim zdaniem nikt nieprzekonanego nie przekona. Takie trochę gadanie o niczym, jak część dyskutantów miała tylko jeden lub drugi model, ewentualnie wcale :)

Szeroko pojęta jakość wykonania starszego modelu jest zdecydowanie poniżej poziomu nowego, ale pisanie, że to poziom zegarków za dwa tysiące, to jednak "lekkie" nadużycie ;) Pomimo tego, że nowy Sub jest technicznie lepszym zegarkiem, to jednak wśród miłośników marki starszy model cieszy się większą estymą. Dla mnie jest po prostu bez porównania ładniejszym zegarkiem, a technicznej przewagi w codziennym użytkowaniu nie dostrzegam… starszy jest nawet dokładniejszy od nowego, którego miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

 

Apropos długości zapięcia. Argument o lepszej wygodzie starego dzięki mniejszej długości uważam za piramidalną bzdurę.

 

Co z tego, że obudowa zapięcia jest krótka jak pod nią są dwie sztywne blachy które się stykają z nadgarstkiem? Tak samo długie jak w nowym zapięciu, gdzie analogicznie dwa złożone, metalowe profile (już nie blachy) też wystają spod obudowy zapięcia. Czyli w nowym obudowa też jest od nich krótsza. I wystarczy.

 

Ukuł ktoś bzdurną teorię o krótszym, starym zapięciu i jego mitycznej wygodzie a reszta powtarza, próbując racjonalizować w ten sposób swoje wybory :)

 

Czy nowe zapięcia są technicznie lepsze od starych? Zdecydowanie Tak.

Czy nowe zapięcia są bardziej komfortowe od starych? Zdecydowanie subjektywne odczucie (po wykorzystaniu możliwościach ustawień)

Czy nowe zapięcia czy zegarki są ładniejsze od starszych? Zdecydowanie subjektywny smak (po oględzinach / noszeniu / porównaniu)

 

Ty masz, dla siebie argumenty które sie opierają na szerokości / długości / sztywności itd...przy noszeniu, czegokolwiek, to nie chwici. Co dla ciebie może być wygodne może dla mnie być koszmarnie niewygodne. 

 

Ignorując to, sam sobie wypisujesz bzdurną argumentacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że zapięcie które się podoba ale jest niewygodne nie ma szans, w drugą stronę jestem już mniej radykalny - jeśli jest wygodne ale nie najpiękniejsze - mogę z tym żyć. Tak jest w przypadku starych Rolexów. A nowe zapięcie zajmujące całą szerokość nadgarstka dla mnie nie wygląda najlepiej. Ale jeśli zegarek który chcę mieć będzie z nowym zapięciem i da się je nosić mimo jego brzydoty to nie zrezygnuję z zegarka. Więc cała ta dyskusja jest nieco bez sensu bo w pierwszej kolejności chcemy zegarek a później zapięcie. W dodatku w przypadku Rolexa zazwyczaj nowe jest w pakiecie z innymi zmianami ( tarcza, indeksy, uszy itd )

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale cały problem leży ze za duzo tu rozmawiacie o bransoletach i zapieciach niz o zegarkach, a pózniej zdziwienie ze częsć kolegów z ironią traktuje posiadaczy Rolexa :)

 

Jak napisał Andreas, to co jednemu sie podoba i jest wygodne, dla drugiego to kicz i udręka :)

Nie szkoda prądu?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie to zmiany obecnie na rynku zegarkowym zachodzą..."doskonalsze mechanizmy" to najczęściej już domena przeszłości i nie dotyczy to tylko Rolexa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak była próba rozmowy o nadmiernym zwężeniu to było źle ale o długości już jest dobrze. Jedna woli grubego inna długiego. Czesem grubego i długiego. Reszta musi sobie przedłużać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas, albo nie przeczytałeś albo nie zrozumiałeś o co mi chodziło.

Niektórzy twierdzą, że stare zapięcia są wygodniejsze bo są krótsze. Mogą być subiektywnie ładniejsze bo krótsze ale sztywne elementy stykające się z nadgarstkiem są praktycznie identycznej długości i w nowym i w starym.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tą wygodą to moim zdaniem jest podobnie z jednego prostego powodu - co z tego, że samo zapięcie jest dłuższe, skoro sam motylek (a to on przecież przylega do nadgarstka) jest mniej więcej tej samej długości. Nie miałem wprawdzie starego zapięcia, zakładałem je tylko na chwilę parę razy, ale nowe jest dla mnie bardzo wygodne, a mam wyjątkowo mały nadagrstek.

Kwestia jakości wykonania chyba została rozstrzygnięta na korzyść nowego, natomiast kwestia estetyczna to już wybór każdego z nas.

Dodatkowo zwrócę jeszcze uwagę na to, że masywność i ciężar nowego zapięcia odbieram pozytywnie jako równowagę dla dość masywnego zegarka. Może właśnie dzięki temu cały komplet jest dla mnie taki wygodny i zegarek "nie ucieka" mi z ręki na boki nadgarstka.

 

 

EDIT: Piotrek - pisaliśmy razem :)

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Piotrek - ok, dziekuje - faktycznie nie doczytałem - sorry

Zapięcia dotykające nadgarstek faktycznie są prawie tej samej długości. Pomiędzy DS a SUB (5-cyf) są 2-3 mm różnicy

 

Edyta mówi, w linii prostej: 

 

SUB - 4mm

DS - ok 4,2mm

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę coke, tylko sprzedawca myśli, że sprzedaje pepsi.

Ile zatem powinien kosztować NOWY bezel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maks 200 $

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod na opakowaniu mówi, że to coke.

Ceny nie komentuję, bo to się zmienia bardzo płynnie.

Sprawdźcie, ile trzeba teraz zapłacić np za bezel od kermita...

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Bartek, to chyba jednak nie Twój rozmiar ;)

Przymierzałem go ostatnio w Krakowie…i mój chyba też nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szanowni, od jakiegoś czasu szukam klasycznego modelu submarinera z datą, przed 2010 rokiem i nigdzie nic ciekawego, może ktoś mógłby coś polecić, chętnie kupię.

 

Pozdrawiam

Kacper

Edytowane przez Eldorado9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, to chyba jednak nie Twój rozmiar ;)

Przymierzałem go ostatnio w Krakowie…i mój chyba też nie :)

Z DeepSea jest tylko jeden problem - wysokosc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dokładnie to miałem na myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tarczy strony - super, ale ta wysokość rzeczywiście trochę poraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Bartek - również dziękuje za przemiłe spotkanie w przesympatycznym towarzystwie  :D

Moonwatch pierwsza klasa...jak bym się kiedyś zdecydował to na 100% hesalit - prezentuje się fantastycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar ale za***iscie niepraktyczny. Znając siebie codziennie z kilka razy bym nim o coś przywalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.