Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz gratuluje zakupu, jeszcze Ci jakiegos rasowego pilota brakuje w kolekcji.

Co do gumy to znając Twoja awersję do bransolet to była tylko kwestia czasu :)

Dzięki, Michał - pilot jeśli będzie to tylko IWC :)

A co do bransolety, aż tak źle nie jest ostatnio - ponoszę i na bransolecie ;)

@szwed - dziękuję :)

Łukaszu, gratuluję ND. Cieszę się, że dołożyłem cegiełkę do Twoich ikon. Miałem i mam podobny plan z ikonami tak jak rozmawialiśmy kiedyś i podobnie jak Ty nie będę na siłę rzucał się na półkę AP RO :-)

 

PS. Ja bym Elite zmienił na Breitlinga Navitimera 41mm :-)

Dzięki, Robert :) Spidi zajmuje ważne miejsce w mojej małej kolekcji :)

Muszę mieć jakąś garniturę, więc Elite na razie swietnie tę funkcję sprawuje. Jeśli go zamienię, to na któregoś Mastera.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste Mastery bez pazura, muszą mieć Reserve de marche, budzik albo choć chrono...albo Reverso

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste Mastery bez pazura, muszą mieć Reserve de marche, budzik albo choć chrono...albo Reverso

Dlatego ostatnio szukałem Mastera Chrono ;) jeszcze Geographic jest świetny...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do przeczytania mojej recenzji Rolexa Submarinera 16610 - Zapraszam TUTAJ.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@robert (Szwed) - wystawiam chyba swojego DS i mam Exit-Watch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • @chronolny 

Takich gadzetow Rolexa nie widzialem,  masz teraz fajny noz do otwierania emaili :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

[...] tutaj luma świeci na zielono. Szybko się naświetla i długo trzyma. Myślę, że może konkurować z lumą w diverach Seiko, co jest z mojej strony pochwałą.

 

MasterMind, czy może Bartek, nie wiem do kogo dokładnie skierować pytanie... mowa tutaj o lumie 15-sto letniej? czy może tarcza była wymieniona przy jakimś serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A dlaczego miałaby być wymieniona?

 

Pomogę: wiesz do kiedy był tryt?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie interesowałem się rysem modeli suba, co i kiedy, stąd profilaktyczne pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind, a czy przypadkiem sir Edmund Hillary nie nosił Enicara Sherpa? Chodzi mi oczywiście o wejście na Mount Everest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Some say that Enicar was the first watch ever to been taken to the top of Everest and not the Rolex Oyster that Sir Edmund Hillary worn on his expedition in 1953. Because of the expedition not being documented properly Enicar could not claim to be the first to the top and tried again with the team of 1956. - źródło.

 

In 1953, the not-yet-Sir Edmund Hillary became the first man to summit Mount Everest along with expedition partner Tenzing Norgay. And he did so with a Rolex on his wrist, an Oyster Perpetual that would prove to be the ancestor of the Explorer. - źródło


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do przeczytania mojej recenzji Rolexa Submarinera 16610 - Zapraszam TUTAJ.

Dales w "smaczkach" indeksy z bialego zlota a czy przypadkiem wskazowki i wypelnienia na bezelu nie sa rowniez z tegoz samego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem prawdopodobne artme że wskazówki również są z białego złota - Musiałby to potwierdzić ktoś lepiej zaznajomiony z tematem - to że markery są ze złota wiem na pewno, bo w sieci wspomina się o tym wielokrotnie. Co do nadruku na aluminiowym bezelu (bo o wypełnieniu tu nie ma mowy) to już w sumie "wsio rybka" czym prysnęli :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Some say that Enicar was the first watch ever to been taken to the top of Everest and not the Rolex Oyster that Sir Edmund Hillary worn on his expedition in 1953. Because of the expedition not being documented properly Enicar could not claim to be the first to the top and tried again with the team of 1956. - źródło.

 

In 1953, the not-yet-Sir Edmund Hillary became the first man to summit Mount Everest along with expedition partner Tenzing Norgay. And he did so with a Rolex on his wrist, an Oyster Perpetual that would prove to be the ancestor of the Explorer. - źródło

Rolex wyposażył wspinaczy ekspedycji szwajcarskiej z 1952r i brytyjskiej z 1953r w zegarki które miały być sprawdzone w akcji a potem zwrócone firmie w celu przebadania. Otrzymali je tylko członkowie zespołu wspinającego, dlatego w 1952 Tenzing miał swój egzemplarz, a na wyprawie brytyjskiej nie gdyż wtedy nie został zgłoszony jako wspinacz tylko sirdar. Otrzymał jednak po zakończeniu ekspedycji Szwajcarów pamiątkowego złotego Datejusta z okolicznościowym grawerem, którego nosił na wyprawie w następnym roku.

Hillary miał stalowego Rolexa do testów ale na atak szczytowy go nie założył, zamiast niego miał zegarek nieprodukującej już zegarków firmy Smiths ( obecnie wielki koncern Smiths Group ).

 

źródła poniżej:

https://horahalus.com/2016/06/24/the-truth-behind-the-rolex-explorer-first-watch-on-the-summit-of-mount-everest/

http://rolexpassionreport.com/919/the-historical-important-tenzing-norgay-rolex/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem prawdopodobne artme że wskazówki również są z białego złota - Musiałby to potwierdzić ktoś lepiej zaznajomiony z tematem - to że markery są ze złota wiem na pewno, bo w sieci wspomina się o tym wielokrotnie. Co do nadruku na aluminiowym bezelu (bo o wypełnieniu tu nie ma mowy) to już w sumie "wsio rybka" czym prysnęli :)

Odnosnie bezela idac za strona Rolexa:

Unidirectional rotatable 60-minute graduated, scratch-resistant Cerachrom insert in ceramic, numerals and graduations coated in platinum

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dotyczy nowszych wersji, 116610 i 114060, z ceramicznymi bezelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, było miło ale się skończyło. Jeszcze raz wielkie dzięki Bartek!

 

gallery_65341_3109_1551441.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te zdjęcia to aż żałuję, że wymieniłem się za ten egzemplarz. Swoją drogą nie chcę zapeszać, ale prawdopodobnie jutro odświeżę swoje członkostwo z nowym rolkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet stalowa to nie moja półka, poza tym średnio mi się podoba. Kilka dni temu miałem na ręku Daytonę w różowym złocie z 2015 i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Złote zegarki swoje ważą i to ma swój urok.

 

Nie będę oryginalny, dam szansę ceramicznemu Submarinerowi z datą - prawdopodobnie jutro odbieram. Jakby nie patrzyć neutralny klasyk, a do tego łatwy w upłynnieniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie oszałamiające. W porównaniu ze starymi referencjami w których od zawsze jestem zakochany ten bardziej rzuca się w oczy co nie ukrywam pasuje mi. Chociaż wyraźnie cięższy to wciąż bardzo wygodny, a przynajmniej czuć że coś jest na ręku. Co do nowego zapięcia to nie mam zdania, ale może praktyczne aspekty przemówią i zakocham się jak pozostałych elementach. W sumie nie ma sensu omawiać poszczególnych części zegarka, całościowo chyba bardziej mi się podoba od starego suba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.