Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 

Bez żyrandola się nie liczy ;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za miłe słowa. Zegarek rzeczywiście świetny. Kolorystyka zarazem stonowana jak i żywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez żyrandola się nie liczy ;)

+55 ;)

może sprzedał na tą wielką bulwę co widać w tle(pietruszka czy jak ;) ), no i widać apartament w bloku raczej  B)  :ph34r:

 

w pionie lepiej widać:

post-32788-0-22682300-1490128271_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Richard, błagam, nie odpowiadaj.

 

Sebastian raczej po prostu nie chwycił, że sobie przyjaźnie i nieszkodliwie żartujemy.

 

Sprzedał głośniki, kupił aparat ;)

 

 

Maciek, Batman - super zegarek. Jedyny w swoim rodzaju, nie nudzi się. Niechaj się nosi. A wnętrze piękne i w dobrym guście, mieszkałbym.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych panów w SCC jest sub no date ( w końcu udało mi się go przymierzyć) i sub 116613.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Daytona ma być do 3 tygodniu ;)

Batman świetny - gratulacje!

Jakby się znudził, daj znać :)

Dla zainteresowanych panów w SCC jest sub no date ( w końcu udało mi się go przymierzyć) i sub 116613.

I jak wrażenia z przymiarki?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dla mnie  :wub: Gdyby nie żona  :angry:  która twierdzi że za duży jak na mój 15,5 cm nadgarstek, byłby już dzisiaj. A tak... :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było żonę w międzyczasie wysłać na dział biżuterii ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że ją to nie interesuje  :angry: Ale ogarniemy temat  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, też mam nadgarstek 15,5 cm, a Suba noszę od prawie 3 lat i nadal się nie znudził.

Żona się nie zna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, też mam nadgarstek 15,5 cm, a Suba noszę od prawie 3 lat i nadal się nie znudził.

Żona się nie zna ;)

Żona pewnie ma lepszy pomysł jak "Cię uszczęśliwić" za tę kasę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15,5? To Wy nic nie jecie żeby na Rolexa odłożyć ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na początek wszystkim gratuluję wyboru Roleksa  :). Sam jeszcze nie jestem nosicielem zegarka tej firmy choć różne myśli chodzą po głowie. A te myśli to konkretnie Datejust 41, który na żywo bardzo przypadł mi do gustu. Mam jednak do Was pytanie - jak oceniacie jakość wykonania Roleksów? Moją uwagę zwróciło kilka szczegółów, które wydają się niepokojące. Podam może odnośnik do filmu...
 
https://www.youtube.com/watch?v=PluE0Tc2bKY
 
Oglądając materiał video, rzuciła mi się w oczy niezbyt wysoka jakość wykonania datownika. Oto co mam konkretnie na myśli:
 
rolexdj41datownik.jpg
 
Precyzja naniesienia czcionki na tarczę także trochę kuleje. Aż z ciekawości dorwałem lupę i dokładnie sprawdziłem jak to wygląda w moim AP Royal Oak. W AP wszystko wykonane jest perfekcyjnie. Zastanawiam się czy w zegarkach Rolex to są odosobnione przypadki czy raczej powtarzalny problem? Ciekaw jestem Waszych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Mariusz, że jeśli oczekujesz porównywalnej jakości wykonania z AP to się rozczarujesz. Ja moim mało wprawnym okiem zauważyłem niedoróbki i w Batmanie i w Explorerze. Air Kinga i Datejusta już profilaktycznie nie oglądam :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są "zboczenia". Mnie do Roleksa przyciągnęła geometria wychwytu względem regulatora w mechanizmie 3235 :). To był pierwszy impuls. Werk ten, w mojej pasji zegarkowej, stanowi miłą odskocznię od wielkich komplikacji. W konsekwencji stałem się też fanem modeli Datejust 41.

Rolex-Chronergy-Escapement.jpg

Chyba raczej geometria koła wychwytowego względem kotwicy [drążka]? który zablokowany przez słupek, widełkami uderzając w palec przerzutowy przekazuje impuls do regulatora, to przynajmniej ma jakieś znaczenie....

[pomijając samą konstrukcję koła(lżejsze) dzięki której pomniejszone o połowę palety mają dwa razy większą powierzchnie styku, co sumarycznie zwieksza wydajnosc o 15% 

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Po godz 12.00

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, z czcionką w Rolku nie jest tak źle . Zdjęcie które wkleiłeś faktycznie pokazuje niedoskonałości, ale być może nie jest regułą. Ja u siebie nie sprawdzałem całego datownika z dodatkową lupą, ale jedną fotkę mam która pokazuje jakość o wiele lepszą

 

DSC_1962_zpsmuisi1k6.jpg


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chyba raczej geometria koła wychwytowego względem kotwicy [drążka]?

Nie Marek. Chodziło mi dokładnie o to, co napisałem czyli ustawienie względem siebie koła balansowego, przerzutnika i kotwicy (regulator - wychwyt).

 

Myślę Mariusz, że jeśli oczekujesz porównywalnej jakości wykonania z AP to się rozczarujesz. Ja moim mało wprawnym okiem zauważyłem niedoróbki i w Batmanie i w Explorerze. Air Kinga i Datejusta już profilaktycznie nie oglądam :)

 

Mariusz, z czcionką w Rolku nie jest tak źle. Zdjęcie które wkleiłeś faktycznie pokazuje niedoskonałości, ale być może nie jest regułą. Ja u siebie nie sprawdzałem całego datownika z dodatkową lupą, ale jedną fotkę mam która pokazuje jakość o wiele lepszą

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze dokładnie sprawdzę temat, ale wygląda na to, że problem jest...

 

rolexdj41tarcza.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif2.JPG

 

Daytona ma być do 3 tygodniu ;)

 

 

Kupowałeś w Krakowie ? Jesli tak to oglądałem Batmana, którego zamówiłeś zanim kupiłem Hulka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dla mnie  :wub: Gdyby nie żona  :angry:  która twierdzi że za duży jak na mój 15,5 cm nadgarstek, byłby już dzisiaj. A tak... :ph34r:

 

Odpowiedź jest prosta, zmień żonę ;)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sea-dweller z czerwonym napisem potwierdzony.

 

7733067_FullSizeRender-5.jpg

Edytowane przez chronolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.