Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mi brakuje Datejusta do kompletu.

A po co drugie sportowe GMT? ;)

To tylko mechanizm. Zobacz ile modeli ma jeden i ten sam mechanizm bez GMT - 313x. Explorer to zegarek zupełnie innego charakteru niż GMT Master, pomimo podobnego mechanizmu. Podobnego bo Explorer ma Paraflex. A mechanizm jest obiektywnie lepszy bo ma nie tylko datę, nie tylko GMT ale do tego jeszcze skokowa zmianę godziny w ruchu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja to wszystko rozumiem, ale przy batmanie i białej Daytonie zupełnie nie widzę miejsca dla Explorera II. Ani białego, ani czarnego.

Mimo, że akurat polara bardzo lubię i sam na niego poluję w starszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, i Daytona i Batman mają bling. Explorer, zwłaszcza biały, z czarnymi wskazówkami i indeksami to przy nich surowy zegarek sportowy.

 

Ja bym na Twoim miejscu w ciemno brał Datejust 36.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oyster Perpetual zaspokaja w całości moje potrzeby casualowo-eleganckie, nie widzę sensu zamiany na maluszka. :)

Natomiast 40-to milimetrowy polar byłby świetnym uzupełnieniem do niego i do Submarinera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzeba Tobie większego połysku, typowego dla Datejusta to rzeczywiście Twój Oyster Perpetual to po prostu piękny zegarek. Dzisiejsze jego zdjęcie po raz kolejny to pokazało. Niezwykle ładny zegarek.

Biała daytona robi u mnie także za formalny zegarek. Z ceramicznym bezelem ma mocno sportowy charakter.

Szczerze mówiąc to uważam, że dopiero ceramiczna Daytona należycie odnosi się do swojego DNA i swoich korzeni i dopiero ona jest na tyle sportowa na ile Daytona sportowa winna być :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede miał za jakiś czas nową sztukę batmana w dobrej cenie, wiec jak cos mogę odstąpić.

Bede miał za jakiś czas nową sztukę batmana w dobrej cenie, wiec jak cos mogę odstąpić.

Witam,

Jestem zainteresowany , proszę o telefon. 502395002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madomin nie jestem handlarzem abym dzwonił dzis w sprawie sprzedaży. Jak przyjdzie zegar i sprzedaż bedzie wciąż aktualna ( kilku zainteresowanych) pogadamy co i jak. Pasuje ?

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

:D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Madomin nie jestem handlarzem abym dzwonił dzis w sprawie sprzedaży. Jak przyjdzie zegar i sprzedaż bedzie wciąż aktualna ( kilku zainteresowanych) pogadamy co i jak. Pasuje ?

 

@Matt2405, zaraz będziesz miał kolejkę oczekujących, jak u AD… to się nazywa siła marki :)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Pytanie od rolexowego nooba, więc nie spinajcie się jak już było.

 

Bamford i Project-X-Designs, dlaczego Rolex nie tępi tych firm?

Nie chodzi mi o mody gdzie oryginalne częsci są pozamieniane pomiędzy modelami, nie chodzi też o blakeny - tu pod powłoką wciąż masz rolexowe części.

 

Chodzi mi np. o Daytonę z czerwoną tarczą enamel albo suba z tarczą sandwich.

 

z0r77bD.jpg

5ZMfkmq.jpg

 

Mogę się mylić, ale rozumiem, że Rolex nigdy nie wypuścił takich tarcz. To drukowany aftermarket, ale dodatkowo mają prawdziwe logo, więc podróbki.

Dlaczego Rolex na to pozwala?

Jeśli takie tarcze jednak istniały to naturalnie nie było pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BMW z maską - zamiennikiem na którym jest logo - to podróbka BMW czy nadal oryginalny samochód?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

na pewno nie fabrycznie oryginalny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z pewnością niekompletnie oryginalny. Ale czy traci wtedy legitymację do noszenia nadal znaczka BMW? :)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ta decyzja należy do właściciela...  :)

 

Ale, jak juz przy samochodach, to porównywałbym to do historycznych trochę - przy najmniej mówiąc, jak dla nas, o naszych zegarkach. Oczywiście możesz wszystko mieć Aftermarket, złożone, zamienniki itd...ale najwięcej Ci płacą jak masz wszystko oryginalne  ;)

Pytanie, kiedy zaczyna się Oryginał  kiedy się kończy?

 

W zegarkach to jest chyba bardziej wrażliwe niż "zamienniki tarcz hamulcowych w samochodzie" 


Co człowiek tutaj kupuje?  :huh:

 

http://www.ebay.de/itm/Rolex-Sea-Dweller-1665-Rail-Dial-mit-Papiere-/272619547469?hash=item3f79642b4d:g:sKUAAOSwA29Y47oJ&clk_rvr_id=1195941359073&rmvSB=true

 

Sorry, że to tylko po niemiecku, ale może Translator pomoże -

 

Poza tym chciałem powiedzieć że mamy zdecydowanie za mało emotikonów do wyboru <_<   

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden zasadniczy pozytyw takich modyfikacji jak powyższe Daytony i Submarinera - o ile bazują na implementacji zamiennych elementów. Nie tracimy części oryginalnych i w każdej chwili możemy przywrócić zegarek do dziwiczego stanu.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matt2405, zaraz będziesz miał kolejkę oczekujących, jak u AD… to się nazywa siła marki :)  ;)

Jestem człowiekiem konkretnym , myślałem ,że jest sprawa a okazuje się ,że na razie nie ma o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem człowiekiem konkretnym , myślałem ,że jest sprawa a okazuje się ,że na razie nie ma o czym gadać.

Nie przejmuj się. Ja kiedyś miałem Royal Oaka uzgodnionego od tego użytkownika i nic z tego nie wyszło. Konkretnie to może być w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzgodnionego, że stoisz w kolejce oczekujących i jesteś zły, że okazało się, że nie na pierwszym miejscu tej kolejki?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzgodnionego, że stoisz w kolejce oczekujących i jesteś zły, że okazało się, że nie na pierwszym miejscu tej kolejki?

 

 

:lol: tak w kolejce z numerkiem

 

bez przesady to nie jest robot kuchenny :huh:

 

Jak już zostałem wywołany to sprecyzuje co znaczy - uzgodniony:

 

Umówiony czas i miejsce odbioru oraz kwota zakupu w formie płatności gotówkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze do dziś przeżywasz ze okazyjnie nie kupiłeś zegarka. Należało pójść do salonu AP w Warszawie i kupić w pełnej kwocie a nie biadolic na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.