Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Banalne - to zapiecie jesli komus nie odpowiada moze sobie zwyczajnie odkrecic jak ogniwa i juz go nie ma - i to jest wlasnie super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres regulacji jest taki sam jak w Subie a ten dodatkowy "element" jest staly i nie mozna go regulowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci jak rozsuniesz/zsuniesz GL ten element bedzie bardziej lub mniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09_regal-time-rolex-datejust+II-116333-lKtoś się orientuje jaka była geneza "IIII" w tym modelu?

86ce64cb58427f96411ba87bcf846404.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie dotyczy tylko Rolexa i jest powszechne w wielu zegarkach od lat. Tzw. czwórka zegarmistrzowska - użyta z powodów estetycznych ( symetria tarczy i lepsza czytelność " 4" pod kątami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaka była geneza "IIII" w tym modelu?

 

Teorii jest kilka co do tej czwórki, ale ciekawsze wg  mnie jest, czy istnieją zegarki, które mają normalną czwórkę "IV"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją, ale w mniejszości.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wygląda.

Bo rzymskie indeksy generalnie są " brzydkie" i pasują tylko niektórym zegarkom...np. Cartier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaka była geneza "IIII" w tym modelu?

 

 

Dlaczego IIII zamiast IV przetrwało w zegarkach? Nie ma chyba na to jednej, ostatecznej odpowiedzi. Teoria desmo jest bdb - symetria, czytelność, tradycja...itp.

 

A skąd się to wzięło? ostatnio właśnie o tym czytałem na zagranicznym blogu.

 

http://mentalfloss.com/article/24578/why-do-some-clocks-use-roman-numeral-iiii

 
Ponoć mogło się to zacząć już w Imperium Rzymskim, gdzie, żeby nie mieszać bogów do zegarów słonecznych - IV z imienia boga Jowisza IVPPITER, zastąpiono IIII na tarczy. Czy tak było naprawdę? Pewnie ciężko stwierdzić po tylu latach.  :) Ale teoria brzmi sensownie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych teorii jest mniej więcej tyle co artykułów o tym, także ostrożnie bym podchodził do brania któregokolwiek z nich za stuprocentowy pewnik

aczkolwiek wiele z nich to przyjemne i całkiem logiczne historie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inni oddadzą do renowacji! I bedą sie cieszyć ze maja niby oryginalny zegarek! :D

Nie rozumiem takich ludzi!!!

 

 

Ja tam wole poplesnialy i zapyziały a nizeli przepolerowany i pomalowany jak jajko w swienconce!

 

A zegarek co Andreas pokazał znany mi dobrze jest ze Szwecji! Tu tez ludzie nie lubią odnawianych .....!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem nazywania każdego zniszczonego badziewia unikatowym rarytasem dla konesera. Ale skoro są jelenie którzy zapłacą premium za grzyb na tarczy to czemu nie ;)

Albo za malowanke jak zazwyczaj na All.. :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@nicon - nie, nie szukam, tylko chciałem się podzielić

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje wahnika z łożyskiem do Rolexa 1601 - kaliber 1570.

 

Może ktoś może pomóc ?

 

Niestety mój jest wyrobiony na maxa zatarty ociera o płytę główną i dekiel i jest powodem zatrzymania zegarka bo nie nakręca.

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż  mechanizm, nie nakręca bo winny może być dekiel...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Przymierzałem dzisiaj nowego SD...i jest bardzo dobrze, kawał zegara, ale proporcje super. Zauroczył mnie również nowy DJ na jubilee, tutaj proporcje jeszcze lepsze;-) Bardzo ciekawy wariant z szarą tarczą.

Jako ciekawostkę podam, że byłem w butiku w St. Tropez i na półce było absolutnie wszystko, z wyjątkiem stalowej Daytony. Pomimo tego, że jest to dość drogie miejsce, to ceny niższe niż w Kruku;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dzisiaj nowego SD...i jest bardzo dobrze, kawał zegara, ale proporcje super. Zauroczył mnie również nowy DJ na jubilee, tutaj proporcje jeszcze lepsze;-) Bardzo ciekawy wariant z szarą tarczą.

Jako ciekawostkę podam, że byłem w butiku w St. Tropez i na półce było absolutnie wszystko, z wyjątkiem stalowej Daytony. Pomimo tego, że jest to dość drogie miejsce, to ceny niższe niż w Kruku;-)

Dawaj zdjęcia :-) ...trzeba było kupować ...póki masz paszport ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.