Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Im dłużej patrzę na Explorera, odnoszę wrażenie, że w moim przypadku to mógłby być pogromca Submarinera. Generalnie po tym jak skończę odkładać na Datejusta, to zacznę ciułać na Explorera. Mając te dwa zegarki, w zasadzie GMT Master II Pepsi na 50tkę i kolekcja kompletna.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno OP jest bardziej uniwersalny jeśli chodzi o inne opcje niż bransoleta bo po porównaniu ciężko mi sobie wyobrazić DJ na pasku nato czy vintage skórze gdzie OP całkowicie dałby radę (o czym niedługo się przekonacie ;) ).

 

Naprawdę?

 

79664ba320419b4169359d6501dd617b.jpg

 

Robi się nudno ;)

 

DSC_2162.jpg

 

DSC_2172.jpg

Edytowane przez Ulotny

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, a z karbowanym bezelem tym bardziej nie widzę takiej kombinacji, ale ważne że Tobie się podoba.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy się podoba czy nie, po prostu jak dla mnie nie gryzie się.

 

Na pewno masz rację, że OP pod tym względem jest bardziej uniwersalny.


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja bym tak nie nosił (nie pasują mi różne niuanse DJa) ale oczywiście rozumiem co masz na myśli.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to, że koperta DJa strasznie masakruje pasek

 

DSC_2139.jpg 


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest lepiej niż w nowym DJ :)8f375fc4f9b24b0e8abf5554ed7dcc10.jpg8d8189136ddd0a8130720a789a3f4db7.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ z ciemną tarczą, pokazany przez Karola, dobrze na pasku wygląda.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Moim zdaniem, DJ36 to chyba najbardziej uniwersalny Rolex i świetnie(szczególnie vintage) wygląda na pasku, co doskonale ilustruje zdjęcie wrzucone przez Karola.

A ten Ex39...hm, trzeba mu się przyjrzeć, bo jak napisał Piotrek, zdjęcia Bartka nieźle potrafią nabałaganić w głowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym DJ, zwłaszcza z karbowanym bezelem włożył na aligatora czy krokodyla ale na powyższym pasku jak dla mnie nie pasuje.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kiedyś około roku, półtora max pytałem się o zakup właśnie explorera to usłyszałem ze jest to zegarek drugiej kategori tak jak jeździć porsche boxsterem niby fajny ale dalej to nie 911(chyba chodziło o suba)

Co dla jednych jest wadą, dla innych będzie zaletą. Ja za to właśnie uwielbiam Explorera I, że jest cichy, skromny i można w nim przemknąć "under the radar" jak to się pięknie mówi. Tak jak bardzo kocham Rolexy, tak nie lubię nimi świecić ludziom po oczach. Jestem klasa pracująca - biura, współpracownicy i klienci to moja codzienność, więc nie raz zdarzało mi się chować pod rękaw to co mam na nadgarstku. Drugi aspekt, podróże - w niektórych miejscach sub z lupką lub gmt to proszenie się o kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja bym DJ, zwłaszcza z karbowanym bezelem włożył na aligatora czy krokodyla ale na powyższym pasku jak dla mnie nie pasuje.

 

A ja będę się upierał przy swoim ;)  :)

post-64114-0-82343700-1517308115_thumb.jpg

post-64114-0-14929200-1517308132_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer I jest moim zdaniem świetny i niedoceniany. Bardzo uniwersalny, świetny rozmiar, nie nachalny i ponadczasowy (nudny, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu). Pewnie w 99% sytuacji sprawdzi się jako zegarek do wszystkiego. A właściwie chyba tylko do garnituru i smokingu by nie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla vintage DJ na casualowej skórze. Każdy stary zegarek z odrobiną pożółkłej lumy będzie dobrze wyglądał na takim pasku. Zresztą na każdym skórzanym pasku, bo tutaj jest jeszcze uzasadnienie praktyczno-życiowe, mianowicie dużo z tych starych jubilee i oyster rozciągnęło się po 50 latach jak skarpeta.

Swojego czasu zamówiłem u Filipa do swojego 1603, płaskiego aligatora z dużą prostą łuską i bez przeszycia. Świetnie wykonana robota jak zwykle, ale paska używam ze Speediem, a w DJ wolę np. cordovan z pętelkami po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym DJ, zwłaszcza z karbowanym bezelem włożył na aligatora czy krokodyla ale na powyższym pasku jak dla mnie nie pasuje.

Też wydaje mi się, że karbowany bezel i taki pasek trochę się gryzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się upierał przy swoim ;)  :)

 

I słusznie, upieraj się. Moim zdaniem starsze referencje Datejusta na paskach vintage to jest to.

 

 

BS-W-99-Rolex-Datejust-1600-gilt-415-101

BS-W-117-Rolex-1603-WB-with-papers-08.jp

0128a38d2c818f23c4d65e2e47a53297.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Te pokazane przez Ciebie paski, zresztą tak jak moje, pochodzą od Bulang&Sons, który doskonale czuje klimat vintage Rolex ;)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage pełną parą, podoba mi się

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialnie te DJ-e wyglądają na paskach!

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor jednak fajna sprawa bf505204f611d0e878ed5f13266fd25c.jpg

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na daytone to już chyba nie da się jeszcze bardziej ograniczyć dostepnosc. Zaraz będę się cieszył, ze w ogóle jestem na liście oczekujących bo to już jest jakiś sukces. Czy na submarinery tez robi się kolejka i lista oczekujących?

Ja na swojego Suba muszę czekać od 12-18 miesięcy ale bardziej prawdopodobne jest 18 miesięcy i uwaga zostałem ostatnią osobą w kolejce, nie przyjmują już więcej zapisów na Hulka dopóki nie „zluzują” listy. Nie wiem czy to taka polityka Rolexa czy bajeczka sprzedawcy żebym się zapisał i poczuć się wyróżniony samym zapisaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra czekać na zegarek tyle czasu trzeba mieć cierpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z dziś:

 

et6GjXx.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.