Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

eee, to nie jest kwestia czy pasuje do Ciebie bo moim zdaniem to po prostu słabo wygląda - chyba że lubisz „barok” ;-) a dlaczego nie pasują jasne GSy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pewnie przez mój czarny charakter  ;)

Żaden zegarek z jasną tarczą się u mnie nie przyjął. A wierz mi Robert, wiele razy próbowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ to tylko na jubilee i z karbowanym bezelem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pewnie przez mój czarny charakter  ;)

Żaden zegarek z jasną tarczą się u mnie nie przyjął. A wierz mi Robert, wiele razy próbowałem...

Spróbuj z Daytoną

DJ to tylko na jubilee i z karbowanym bezelem.

Największy butik Rolexa w Europie tego nie potwierdza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Największy butik Rolexa w Europie tego nie potwierdza ;-)

Bo się nie znają. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tam sobota...

b2af7d8af4cf2554cb9d57a5c92aeead.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tam parka

29571326_10211610267916590_2092674615856


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Piękna parka. Chciałem zauważyć jak kiedyś Rolex podchodził do jakości szczotkowania, wykończenia uszu, jak robi to teraz. Nie chodzi o styl, kierunek ale jakość, symetryczność, głębokość, dbałość o oddzielenie krawędzi.

 

post-101536-0-22073200-1522514899_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie snujcie spiskowych teorii i przede wszystkim nie martwcie się :) Rolex był i jest ucieleśnieniem jakości. Nowe Rolki mają satynowania robione prostopadle (w przeciwieństwie do starszych, "w słoneczko") i są one nieco bardziej subtelne. To jest różnica w formie a nie jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Wszystko sie zgadza. Jakość jest oczywiscie na najwyzszym poziomie. Jedynie to szczotkowanie i rozmycie krawedzi psuje nieco efekt. Przyznasz, ze w starszych ref wygladalo to troche lepiej. No i nie martwie sie. Przygladam sie z ciekawosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sd jest mojego kolegi. Moim zdaniem deepsea jest sporo fajniejszy od sd43 a brakuje w ofercie 40mm sea dwellera.

Popieram, że DS fajniejszy. Natomiast nie brakuje wg. mnie SD40 bo on mocno wchodził w rynek Suba Date ale np. SD 42 mm, który byłby pośrodku.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Różnica rezerwy chodu pomiędzy 3135 a 3235 nie ma dla mnie znaczenia. A gdyby miała to nie wyobrażam sobie czekać co najmniej rok na zegarek. :-)

Tę dłuższą rezerwę chodu osiągnięto poprzez zmniejszenie grubości ścianki bębna, co pozwoliło zastosować dłuższą sprężynę napędową. Nie mniej istotne było ograniczenie strat energii w wychwycie i tu kryje się najistotniejsza zmiana. Rzecz dotyczy zmiany geometrii wychwytu, a więc ustawienia względem siebie koła balansu, przerzutnika oraz kotwicy. W stosunku do kalibru 3135 zastosowano przeprojektowane koło wychwytowe, kamienie palety, kotwicę. Zmian jest oczywiście więcej i w całości dają one kawał solidnego zegarmistrzostwa. Mnie nowe modele GMT przypadły do gustu choć rozumiem, że rok czekania na zegarek może nadwyrężyć cierpliwość.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosze święty, rok... Jak swojego Pepsi odbiorę za trzy lata to się ucieszę, a zacznę niecierpliwić pewnie po jakichś pięciu. Najbardziej to się boję, żeby ten Kruk nie splajtował do tego czasu i chętnie bym tę moją zaliczkę ubezpieczył. A w zasadzie może to jest nisza dla firm ubezpieczeniowych lub bukmacherów? Ubezpiecz swój depozyt. Obstaw kiedy/czy w ogóle dostaniesz swojego Rolexa  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dzisiaj na ręku be9220b28c23af3e9b5d676c6fb7ba06.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę dłuższą rezerwę chodu osiągnięto poprzez zmniejszenie grubości ścianki bębna, co pozwoliło zastosować dłuższą sprężynę napędową. Nie mniej istotne było ograniczenie strat energii w wychwycie i tu kryje się najistotniejsza zmiana. Rzecz dotyczy zmiany geometrii wychwytu, a więc ustawienia względem siebie koła balansu, przerzutnika oraz kotwicy. W stosunku do kalibru 3135 zastosowano przeprojektowane koło wychwytowe, kamienie palety, kotwicę. Zmian jest oczywiście więcej i w całości dają one kawał solidnego zegarmistrzostwa. Mnie nowe modele GMT przypadły do gustu choć rozumiem, że rok czekania na zegarek może nadwyrężyć cierpliwość.

McIntosh is back?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli tak, to  napewno tymczasowo  :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek kontra wnuczek ;)

 

post-22413-0-41788500-1522616636_thumb.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy i stary znajomy spotkali się w Święta, szkoda że nie Mogę Mieć obu

 

post-38106-0-27570100-1522619313_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dzisiaj na ręku

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Taki mi się podoba. Do wszystkiego pasuje. Edytowane przez Markiza
Nie cytuj zdjęć

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ja o tym wszystkim doskonale wiem. Tylko na codzień znaczenie ma suma wielu czynników, czyli rezerwa chodu a nie jej składowe jak np. geometria palet.

Warto jednak pamiętać, że rezerwa autonomii chodu na poziomie 70 godzin nie została osiągnięta wyłącznie poprzez długość sprężyny napędowej. Suma pozostałych szczegółów dołożyła około 11 godzin. Poza tym, piszemy o współpracy wychwytu z oscylatorem, a ta bezpośrednio przedkłada się na precyzję pomiaru czasu. Moim zdaniem, mechanizm oznaczony jako kaliber 3235 lub 3285 jest jednym z najlepszych w cenie za zegarek do 50000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tę dłuższą rezerwę chodu osiągnięto poprzez zmniejszenie grubości ścianki bębna, co pozwoliło zastosować dłuższą sprężynę napędową. Nie mniej istotne było ograniczenie strat energii w wychwycie i tu kryje się najistotniejsza zmiana. Rzecz dotyczy zmiany geometrii wychwytu, a więc ustawienia względem siebie koła balansu, przerzutnika oraz kotwicy. W stosunku do kalibru 3135 zastosowano przeprojektowane koło wychwytowe, kamienie palety, kotwicę. Zmian jest oczywiście więcej i w całości dają one kawał solidnego zegarmistrzostwa. Mnie nowe modele GMT przypadły do gustu choć rozumiem, że rok czekania na zegarek może nadwyrężyć cierpliwość.

 

 

Warto jednak pamiętać, że rezerwa autonomii chodu na poziomie 70 godzin nie została osiągnięta wyłącznie poprzez długość sprężyny napędowej. Suma pozostałych szczegółów dołożyła około 11 godzin. Poza tym, piszemy o współpracy wychwytu z oscylatorem, a ta bezpośrednio przedkłada się na precyzję pomiaru czasu. Moim zdaniem, mechanizm oznaczony jako kaliber 3235 lub 3285 jest jednym z najlepszych w cenie za zegarek do 50000 zł.

 

 

McIntosh is back?

 

Zdecydowanie ;)

...i dobrze moim zdaniem :)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.

Tylko czemu pod innym nickiem

I tak ci co mają wiedzieć wiedzą kto to. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne - zostawcie Lorda :P;)

 

@thelord - pewnie jest jak piszesz i nikt nie ma zastrzezen co do swietnosci mechanizmu 3235 - tu chodzi tylko o to jak bedzie sie spisywac za 10-20 lat, ale sam nie rozumiem tych co to obchodzi, bo i tak wiecej niz 2-3 lata zegarkow nie maja :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.