Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

"Dajtona" jest bodaj najfajniejszym "rolnixem" jaki był i jest :) ale jeden szczegół powstrzymałby mnie przez zakupem gdybym miał na nią pieniądze - indeksy godzinowe. Czemu takie?  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Daytonie wkurzają tylko dwie rzeczy:

 

1. Brak daty

2. Kretyńsko podzielona na 5 zamiast na 4 części sekunda, co upośledza stoper. Rzadko by się przydało ale bezsensowny babol wkurza jeszcze bardziej.

 

Tylko te dwie rzeczy więc zegarek uznaję za naprawdę super dla mnie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Brak daty, to mi się akurat podoba, przy tym „harmonijnym” układzie tarczy.

 

A co masz na myśli, z tym podziałem sekundy 4/5?

 

I jeszcze jedno....jeszcze raz usłyszę kretyńsko....babol.....wkurza.....itd......to się wypisuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podział sekundy na 5 został chyba z rozpędu, bo przecież mechanizm Daytony bazuje na Zenithowym hi-beacie, gdzie taki podział był jak najbardziej uzasadniony. Tak było na początku w Daytonach z mechanizmem Zenith 400 (36600 bph). Potem Rolex "spowolnił" ten mechanizm do 28800 (mech. 4030), ale podział sekundy na tarczy został aż do dzisiaj.

 

Dodam, że mi to zupełnie nie przeszkadza, podobnie jak brak daty. Jeśli tylko dało by się kupić Daytonę normalnie w butiku za "ludzką" cenę, to nawet chwili bym się nie zastanawiał...

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

1. Brak daty

...

Dokładnie.

Dla mnie to dyskwalifikacja zegarka. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty mieć nie muszę, ale na zdjęciach i na żywo nieco mniej, indeksy, wydaje się jakby robił nie jubiler czy zegarmistrz, a raczej, jak najlepiej umiał, ale jednak kowal ;)

 

Podziałka bez sensu oczywiście, ale kto używa mechanicznego stopera w zegarku chcąc jeszcze dzielić sekundę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Dla mnie to dyskwalifikacja zegarka. :(

 

 

dla mnie mega plus....ale dla mnie plusem jest też manualny nacią więc...;D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario gratuluję wszystkich nabytków, ale żaden do Ciebie nie pasuje. Odkupię za pół ceny ;):D

Jakoś się rozliczymy np. Twoją Trilogy za 10k.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mega plus....ale dla mnie plusem jest też manualny nacią więc...;D

Może być manual. Ważne, aby była niezakręcana wówczas koronka i oczywiście data. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę takie wrażenie, że dla Ciebie data jest najważniejsza i gdyby zegarek nie wskazywał np. sekund i minut, ale miał datę, to i tak byłby dużo lepszy niż ten bez daty. A może Ty potrzebujesz tylko naręczny automatyczny kalendarz. Sorry za żart, ale zauważyłem, że jesteś niesamowitym fanem daty w zegarku.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rowniez data jest bardzo wazna i wynika to z tego, ze codziennie z niej korzystam (chocby podczas zakupow i sprawdzania daty waznosci) i choc bardzie podobaja mi sie tarcze bez tego wskazania, to i tak jest to istotny czynnik przy wyborze, wiec nie do konca jest to takie wymyslone  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie data to tak szacunkowo ćwierć użyteczności zegarka.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie robilbym tragedii, gdybym mial wrocic do moonwatcha czy paradowac z Pamem lub nowa Daytona bez daty (taka ich uroda i historia), jednak u jednozegarkowca, to troszke wiecej niz "cwierc uzytecznosci"  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie data jest również bardzo ważna - też korzystam z niej codziennie - to raz, a dwa to świetny pretekst żeby popatrzeć na zegarek :)  Jedyny wyjątek zrobię dla nowej daytony bo jest po prostu świetna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie data to tak szacunkowo ćwierć użyteczności zegarka.

 

Szacunkowo tak wychodzi, zakładając, że pozostałe 3/4 użyteczności to wskazanie: godzin, minut i sekund. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo tak wychodzi, zakładając, że pozostałe 3/4 użyteczności to wskazanie: godzin, minut i sekund. :)

Miałem raczej na myśli częstość korzystania ze wskazania godzin/minut oraz dnia miesiąca :)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem raczej na myśli częstość korzystania ze wskazania godzin/minut oraz dnia miesiąca :)

 

Jasne, jasne, zrozumiałem, dlatego zakończyłem wypowiedź buźką. Dla mnie osobiście data jest bardzo ważna, ponieważ dość sporo podróżuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę takie wrażenie, że dla Ciebie data jest najważniejsza

...

Staszku, masz rację.

 

...

A może Ty potrzebujesz tylko naręczny automatyczny kalendarz. Sorry za żart, ale zauważyłem, że jesteś niesamowitym fanem daty w zegarku.

:lol: Coś w tym jest.

Miałem kilkanaście zegarków bez daty. Musiałem się przekonać jak to jest. I teraz wiem, że zegarek może nie mieć chrono, GMT ale datę musi mieć. Dla mnie oczywiście.

 

 

Jak ktoś lubi popić to warto wiedzieć jaki jest dzień

Do tego idealne są zegarki z day date. Między innymi dlatego mam Monstera. :D

Ja rowniez nie robilbym tragedii, gdybym mial wrocic do moonwatcha czy paradowac z Pamem lub nowa Daytona bez daty (taka ich uroda i historia), jednak u jednozegarkowca, to troszke wiecej niz "cwierc uzytecznosci"  :)

Całe szczęście są Pamy z datą. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niekoszerne, dla pamowych laików.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niekoszerne, dla pamowych laików.

Czyli idealne dla mnie. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niekoszerne, dla pamowych laików.

 

Ja bym kupił jako niekoszernik niebieskiego 40mm z datą...ale lupka do wydrapania bo psuje cały efekt;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.