Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nigdy nie dała do naprawy zegarek,który się nie zatrzymuje i dokładnie chodzi. Zegarek jak się zatrze , to się zatrzyma. Nic w nim nie pęka. Wtedy się daje do czyszczenia i smarowania.

Stare Rolexy 303X i 313X miały dużo szersza tolerancja.

Teraz nie pamietam dokładnie , od kiedy ,ale tolerancja na wszystkie nowe mechanizmy została zwężona

od -2 do + 2 od kiedy gwarancja została rozszerzona na 5 lat.

 

Pani zegarmistrz- absolutnie nie ma Pani racji .. raz tak zrobiłem i trzeba było dorabiać czopy bo się wytarły ..

Zegarek należy dawać do serwisu minimum wtedy jak zacznie zwalniać bo to oznacza ,że jest już suchy i dalsze użytkowanie skończy się KOSZTOWNĄ naprawą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Ale-ale, należy pokryć koszty transportu, które miła Pani z obsługi oszacowała na 1200 zł.
 

 

 

Taksówką wiozą każdą sztukę z osobna..... ?  :huh: Czy może jedyny wyjątkowy superlative officially certifed kurier :D

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani zegarmistrz- absolutnie nie ma Pani racji .. raz tak zrobiłem i trzeba było dorabiać czopy bo się wytarły ..

Zegarek należy dawać do serwisu minimum wtedy jak zacznie zwalniać bo to oznacza ,że jest już suchy i dalsze użytkowanie skończy się KOSZTOWNĄ naprawą

Oczywiscie , jak zwalnia. Ale jak się nic nie dzieje i dobrze chodzi ,to po co??? A czopy w ROLEXach wystarczają na 50 lat, a może i więcej. Rolex jak jest suchy i się zatrzyma. To się zatrzyma i już. Nic w nim nie pęka.

Rolex to nie jest budzik albo zegar ścienny.

A jeszcze dodam. W Rolexie się nie dorabia czopów. Wymienia się całe kółeczko.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłasz zegarka przecież z biletem w jedna stronę. Wychodzi więc 2 x 600zł, jest to raczej normalny koszt wysyłki międzynarodowej z pełnym ubezpieczeniem zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś to opowiada, to bzdura.

Nigdy bym nie dała mojego zegarka. Ja tez znam taki program

„Zrób to sam”

Jak byłam mała to byłam fanem.

Ale czasy się zmieniły.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazik - "Kowalski" z ulicy zapłaci mniej, a Rolex ma chyba z kimś umowę i warunki indywidualne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka z międzynarodowa z ubezpieczona zawartością  na 25.000 zł za mniej niż 600 zł ? To chyba będzie ciężko znaleść "Kowalskiemu". 

Podobne koszty wysyłki są np. u sprzedawców na chrono24. Nie ma się naprawdę co dziwić że tak wycenili jeżeli klient ma takie życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 11 letni młody staruszek o poranku ;), btw jeśli chodzi o dokładność przyspiesza regularnie +9/dobę, mogę z tym żyć, choć trochę dużo, biję się z myślami czy czas na regulacje, czy przegląd u AD ? Co sądzicie ?

Hej, cofnij się kilka stron do tyłu gdzie dzielę się podobnymi dylematami w przypadku zegarka, który ma 18 lat. Co do Twojego two-linera, pomijając że wygląda na egzemplarz w ładnym stanie :), nie robiłbym tragedii z powodu -9. Co do serwisu, w obiegowej opinii interwał na poziomie 10 lat całkowicie akceptowalny w przypadku Rolexa. Od jakiegoś czasu, dla nowych modeli, jest to zresztą oficjalna rekomendacja marki.

 

Taksówką wiozą każdą sztukę z osobna..... ?  :huh: Czy może jedyny wyjątkowy superlative officially certifed kurier :D

Koszt w obie strony. Tak jak pisze Muzzy, normalna cena jak chcesz wyeliminować ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłasz zegarka przecież z biletem w jedna stronę. Wychodzi więc 2 x 600zł, jest to raczej normalny koszt wysyłki międzynarodowej z pełnym ubezpieczeniem zawartości.

 

Ja płaciłem u AD za wysyłkę GPubezpieczoną na ok. 10tys zł w 2 strony 450 zł więc wysyłka zegarka za 25000 z ubezpieczeniem może przekroczyć 1000zł

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Trzeba tez mieć na uwadze, że nie każda firma ubezpiecza zegarki w takiej kwocie. A te który to robią, się cenią i wcale się nie dziwie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem u AD za wysyłkę GPubezpieczoną na ok. 10tys zł w 2 strony 450 zł więc wysyłka zegarka za 25000 z ubezpieczeniem może przekroczyć 1000zł

koszt ubezpieczenia to ok 1% wartości np UPS. czyli 500 zł w obie strony. Spedycja max 300. I nadal mówię o cenach standardowych. Nie wierzę, że producent milionów zegarków z niezbyt liczna siecią serwisową nie ma atrakcyjnej umowy. 

To tak oczywiście jako poboczny wątek, bo jeżeli mogę kupić Rolexa, czy serwisować za 2500 to i 1200 nie stanowi problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ale czy UPS Ci ubezpieczy za ten 1% luksusowy zegarek ? bo z tego co sie orientuja to firmy maja wylaczenia w regulaminach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon

Owszem, w tym oficjalnym piśmie jest jakby stwierdzenie faktu, że użytkownicy oddają swoje zegarki do serwisu co 10 lat. Nie nazwałbym tego jednak inaczej jak "cichym przyzwoleniem" na tego typu praktykę. Może jeszcze nie usankcjonowanym formalnie, ale zważ że taką obserwacją dzieli się z nami (i jest to na piśmie) właściciel marki. Tu wniosek może być tylko jeden dla tych co kupują nowego Rolexa - jeśli wszystko będzie działało poprawnie to zanoszę zegarek do serwisu za 10 lat.

 

Zapomniałem wczoraj zapytać o zdewastowane mechanizmy :/ Spróbuję podpytać przy okazji następnej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ale czy UPS Ci ubezpieczy za ten 1% luksusowy zegarek ? bo z tego co sie orientuja to firmy maja wylaczenia w regulaminach.

 

 

UPS ubezpiecza zegarki mechaniczne przy wysyłce zagranicznej jedynie do 500 (albo 1000 nie pamiętam dokładnie) EUR dla indywidualnych klientów, orientowałem się jak wysyłałem SpeedyTuesday, pośrednik mi wycenił wysyłkę na 700zł przy ubezpieczeniu do 20k zł.

 

Pewnie macie rację. Kupowałem dla siebie lub kogoś kilka razy zegarki w okolicach 3000 chf i zawsze wysyłający (AD) brał koszt wysyłki na siebie - wiec zakładam, że nie było to aż tak wiele. Ale może się mylę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można samemu wysłać tam gdzie Kruk wysyła ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można samemu wysłać tam gdzie Kruk wysyła ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale możesz zrobić sobie wycieczkę do Genewy. Przecież są tanie loty.

I oddajesz odrazu do firmy.

Wiesz gdzie dajesz i masz czystą cenę i świadomość.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzymy coś ładnego

97d26ae7bc30434f79c0dffd1e183ee0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jestem za....

 

0c5847d70f401fd1b2cabf54f3ae9823.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaj not

 

0e795afa7e869679f9bbeb298a1bc195.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Wczoraj tak naprawdę dopiero pierwszy raz oglądałem starego Pepsi na jubilee I strasznie mi się spodobała ta kombinacja.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedzian

 

@nicon

Owszem, w tym oficjalnym piśmie jest jakby stwierdzenie faktu, że użytkownicy oddają swoje zegarki do serwisu co 10 lat. Nie nazwałbym tego jednak inaczej jak "cichym przyzwoleniem" na tego typu praktykę. Może jeszcze nie usankcjonowanym formalnie, ale zważ że taką obserwacją dzieli się z nami (i jest to na piśmie) właściciel marki. Tu wniosek może być tylko jeden dla tych co kupują nowego Rolexa - jeśli wszystko będzie działało poprawnie to zanoszę zegarek do serwisu za 10 lat.

 

Zapomniałem wczoraj zapytać o zdewastowane mechanizmy :/ Spróbuję podpytać przy okazji następnej wizyty.

przy odbiorze nowego suba z data ( w grudniu 2015 roku) , powiedziano mi, że mam gwarancje na 5 lat a serwis mam robic co lat 10 tak każe producent w wyniku zmiany smarow itd...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

No ładny ładny......ja jadę dzisiaj wieczorem też na oględziny Pepsi. Właściciel mnie już meczy od dłuższego czasu żebym go od niego kupił

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, na żywo wygląda super. Extra jest to połączenie z jubilee

 

BTW

Było mi przyjemnie Was poznać

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.