Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam takich interwalow nie mam żeby wiedzieć jak od marca to wyglada, ale mój gmt za ostatnie 3 tyg ok 5s :)

 

Ktoś mi kiedyś mówił, że nowe rolki po jakimś czasie noszenia się "poprawiają", ciekawe czy to prawda


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaell

Dzięki wszystkim, nie wiem za bardzo jak odpowiadać na tym forum, ale prawdą jest co napisał @desmo. Zauważyłem, że zegarek noszony na ręku koryguje zgubione sekundy. Gubi jak leży płasko na bransolecie. Przepraszam za mało fachowe słownictwo.

Submariner coś pięknego...... może kiedyś się skuszę, ale miałbym trudny wybór pomiędzy Subem a Gmt Masterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, nie wiem za bardzo jak odpowiadać na tym forum, ale prawdą jest co napisał @desmo. Zauważyłem, że zegarek noszony na ręku koryguje zgubione sekundy. Gubi jak leży płasko na bransolecie. Przepraszam za mało fachowe słownictwo.

Submariner coś pięknego...... może kiedyś się skuszę, ale miałbym trudny wybór pomiędzy Subem a Gmt Masterem.

Ja też miałem. Wybrałem gmt bo suba wszyscy mają :P


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaell

36 zdecydowanie za mało, dla mnie osobiście, ale to tylko moje prywatne zdanie, zegarki zaczynają się do 39 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło odkładać raz tak raz śmak i trzymałbym +/- 2 sek. Moje DJe w skali tygodnia potrafią wyjść na zero.

 

A ten złoty R to jako lokata? Bo nosić to ciężko ( od ciężar )

 

moj   zachowuje sie dokladnie tak samo ,ale to i tak   jest szwajcarski shit :D , seiko chodzi dokladniej bez zauwazalnych odchylek dobowych 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaell

moj   zachowuje sie dokladnie tak samo ,ale to i tak   jest szwajcarski shit :D , seiko chodzi dokladniej bez zauwazalnych odchylek dobowych 

 

zwykłe seiko czy może grand seiko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS   :D ,na dodatek oszukany bo kundel , troche mechaniczny troche nie  :) .z moich zegarkow co mialem Rolki i Omega na cal 8500 byly bardzo dokladne ,tak samo jak 8-mio dniowa Eterna  :blink:

 

Gratuluje DJ'a bo to jest bardzo fajny zegarek .uzywam swojego  do absolutnie  wzystkiego

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaell

GS   :D ,na dodatek oszukany bo kundel , troche mechaniczny troche nie  :) .z moich zegarkow co mialem Rolki i Omega na cal 8500 byly bardzo dokladne ,tak samo jak 8-mio dniowa Eterna  :blink:

 

Gratuluje DJ'a bo to jest bardzo fajny zegarek .uzywam swojego  do absolutnie  wzystkiego

 

Słyszałem wiele razy, że GS to świetne zegarki, Rolex Azji. Niestety u nas w PL mało kto zna tą markę, poza pasjonatami jak na forum. 

A DJ  to dokładnie bezpieczny wybór, noszę do szortów i japonek a pasuje także pod krawat. Zawsze chciałem Rolka i w końcu mam. Coś pięknego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extra jest  spelnic swoje mazenie ,tym bardziej gratuluje. 

Co do Seiko , to jest  moj pierwszy zegarek tej marki i jestem pod duuuzym wrazeniem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło odkładać raz tak raz śmak i trzymałbym +/- 2 sek. Moje DJe w skali tygodnia potrafią wyjść na zero.

 

A ten złoty R to jako lokata? Bo nosić to ciężko ( od ciężar )

22-letni explorer II od 10 grudnia do 22 lipca + 31 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło odkładać raz tak raz śmak i trzymałbym +/- 2 sek. Moje DJe w skali tygodnia potrafią wyjść na zero.

 

Mój trzy tygodniowy Sub robi -5. Odkładając na wszystki możliwe sposoby to jeszcze odchyłka jest większa. Chodząc w nim w miarę się to koryguje. Ale do +/- 2 Nie umię się zbliżyć. A przez pierwszy tydzien było pięknie 0 :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój trzy tygodniowy Sub robi -5. Odkładając na wszystki możliwe sposoby to jeszcze odchyłka jest większa. Chodząc w nim w miarę się to koryguje. Ale do +/- 2 Nie umię się zbliżyć. A przez pierwszy tydzien było pięknie 0 :wub:

Ja mówię o codziennym noszeniu i eksperymentowaniu z odkładaniem ... no i 2 sek dotyczą nowego mechanizmu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codzienni w nim chodzę i na ręku zawsze jest gdzieś 15h. Mój nabytek ma trzy tygodnie ;) Już nie wiem jak odkładać... Ale nie zmienia to faktu że jestem zadowolony z zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie jesteś zadowolony. Masz współczesną edycję jednego z najbardziej rozpoznawalnych zegarków świata a jeśli martwi Cię te kilka sekund - kup drugi zegarek i dopasuj rotację do granicy dokładności której nie chcesz przekraczać ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Ty co ale jesteś pośmiewny ;p Kupując go pod takim kątem nie patrzyłem. Od dłuższego czasu za mną chodził (14060) no i wychodził (116610) ;)

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popołudnie w Sopocie, na szczęście mniej oblegana część :) A co do dokładności chodu - w moim nie wiem jak to wygląda, jest dokładnie i to mi wystarcza :D

post-48855-0-27794000-1532274231_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaell

Popołudnie w Sopocie, na szczęście mniej oblegana część :) A co do dokładności chodu - w moim nie wiem jak to wygląda, jest dokładnie i to mi wystarcza :D

 

Ładny profil na Instagramie, aż miło popatrzeć. Widzę, że nawet poczciwa Certina DS się tam znalazła. Bardzo lubię tą markę, kiedyś nosiłem identyczny zegarek, jakieś 10 lat temu. Pomijając precyzje i fakt, że to zwykła ETA, naprawdę mi się podoba nawet dziś i system Double Security też fajny patent. Chyba z tych tańszych zegarków to właśnie Certina i Seiko są najlepsze.

 

A ja dziś w autobusie widziałem włoskich turystów, ojciec rodziny oczywiście na ręku miał Suba..... mówią, że Rolex w autobusie to nie Rolex a jednak. 

Edytowane przez Michaell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaell, gratuluję Datejusta.

Oglądałem je ostatnio w Galerii Bałtyckiej, ale jakoś chyba jeszcze do żadnego nie dojrzałem.

Ja z kolei, jako, że weekend, to suba two-tone trochę ponosiłem :)

ba59283b56f3b26c53d4546bfcdf2311.jpg2cfad3e0e9249eb77c8f283d86ff7002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaell

@Michaell, gratuluję Datejusta.

Oglądałem je ostatnio w Galerii Bałtyckiej, ale jakoś chyba jeszcze do żadnego nie dojrzałem.

Ja z kolei, jako, że weekend, to suba two-tone trochę ponosiłem :)

 

Dzięki, przyznam, że Sub bardzo mi się podoba, problem z nim taki, że trzeba czekać na wersję z datownikiem, bez  pewnie także. A ja chciałem już mieć Rolka a że była sobota i w Wawie jedyne miejsce, gdzie mogłem kupić to była Galeria Mokotów, jadąc modliłem się, żeby mieli DJ - z czarną lub niebieską tarczą, ale, żeby mieli.

Sub jest piękny, ta wersja w bikolorze,idealna na letni, słoneczny dzień. 

Edytowane przez Michaell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z DJ najbardziej podoba się z niebieski na oystersteel. Może kiedyś się zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ominąłem fakt że mamy już dwa niebieskie SUBy TT na forum. gratuluję kolegom popularnego na amerykańskim rynku bluesy’iego. I jak się noszą te wyjątkowo przyciągające uwagę zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ominąłem fakt że mamy już dwa niebieskie SUBy TT na forum. gratuluję kolegom popularnego na amerykańskim rynku bluesy’iego. I jak się noszą te wyjątkowo przyciągające uwagę zegarki?

Swietnie sie nosi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Desmo!

Jeśli chodzi o mnie, to moje odczucia są następujące:

- nie jest to zegarek na codzień

- nie jest to z pewnością żaden zegarkowy graal

- absolutnie obłędne są niebieska tarcza i bezel, i są to dla mnie największe atuty tego zegarka. Gdyby była taka wersja w stali, to mógłby to być mój jedyny Rolex.

 

- na żywo ten zegarek nie wydaje mi się być aż tak oczojebny, jak mogłoby to wyglądać na zdjęciach. To chyba bardziej kolejna forumowa opinia utrwalana przez tych, którzy nie widzieli go na żywo. Fakt, że wyróżnia się bardziej niż stalowa wersja, ale uważam, że niektóre stalowe Breitlingi biją go w oczojebności na głowę, czy też nawet niektóre pseudozłote majtkowce.

Co ciekawe, spotkałem się z uwagami, że stalowy GMT, który ma polerowane ogniwa bransolety bardziej zwracał uwagę niż ten two-tone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz stalowego DJa na oysterze z bezelem z białego złota potwierdzam że jest to ( zwłaszcza w sztucznym oświetleniu ) wariant maxi bling ;-) . Mierzyłem kiedyś bluesy’iego i imo wyjątkowa widoczność tego zegara to efekt szlifu tarczy + jej kolor a żółte złoto bransolety nadaje mu nieco kontrowersji. Bo na tarczy się broni. Do tego stopnia że niektórzy próbują nosić go nas stalowym oysterze. Ale po co im wtedy taka droga bransoleta ;-) tak czy siak bardzo charakterystyczny Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.