Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Czy tu czytasz te linki co wysyłasz? Jeden coś mówi o jednego AD z Leeds a reszta dyskutuje i by się sadziła...

 

Opowiadasz, bez konkretów.....i to jeszcze z pewnością, jakbyś co najmniej sam był w zarządzie Rolexa

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra bo już nic nowego się tu nie dowiem widzę. Życząc kolegom czekającym na Batmana rychłej realizacji

post-55792-0-40206700-1539509429_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o dilerach w US oraz Australii oprócz UK. Moze jest ich więcej , nie wiem . Widac że Rolex uderzył w duże rynki . Dotyczy to tylko niektórych sportowych modeli Rolexa, nie wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra bo już nic nowego się tu nie dowiem widzę. Życząc kolegom czekającym na Batmana rychłej realizacji


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem Tobie na szybko i nawet nie doczytałem choć nie zmienia to faktów

Edytowane przez Pronto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dzięki Desmo....bo już głowa boli. Ja lubię Batmana, ale ceny za używki lub nie noszone w necie już skrobia przy €10k....zwariowany ten świat.

wysłałem Tobie na szybko i nawet nie doczytałem choć nie zmienia to faktów

Nie czytasz...coś wysyłasz na hop siup...ale oczywiście, nie zmienia to faktów dla ciebie.

 

To mój ostatni post do ciebie, bo mam poczucie ze zaczynam się cofać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie że mogliście liznąć trochę świata .

Dzięki Desmo....bo już głowa boli. Ja lubię Batmana, ale ceny za używki lub nie noszone w necie już skrobia przy €10k....zwariowany ten świat.

 

Nie czytasz...coś wysyłasz na hop siup...ale oczywiście, nie zmienia to faktów dla ciebie.

 

To mój ostatni post do ciebie, bo mam poczucie ze zaczynam się cofać

moze sie trochę wygłupiłeś z tym pytaniem ale spoko od tego tu jesteśmy aby informować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

No i jest blokowany...multikonta

 

 

@repsak....wyglada lepiej niż sądziłem

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega repsak oszukuje ...koszulą pod kolor podciągnął ;-) ale fakt , zestaw się broni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra bo już nic nowego się tu nie dowiem widzę. Życząc kolegom czekającym na Batmana rychłej realizacji

Teraz już mogę. Dzięki!

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie sprzedaż Filipie ?

Jak sub w akcji to i mój idzie w dłoń

Oczywiście to był żart nawiązujący do zdjęcia, Rolex nadal pozostaje najczęstszym towarzyszem nadgarstka i nie planuję zmiany.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma startego Explorera I 36 mm to z chęcią przygarnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Trochę z innej beczki....przeglądając różne zegarki / oferty Vintage...

 

Jak chodzi o Vintage zegarki, to pierwsza reguła jest (jak i przy „zwykłych” zegarkach): Always buy the seller!

 

Druga regułka: jak się nie znasz, nawet jak sprzedawca wydaje się być ok, daj komuś, który się zna, aby obejrzał ten zegarek.

 

To jest pole minowe dla fanów z mała wiedzą. Ostatnio sprzedawca z dobra reputacja, tylko małą wiedza o starych Daytonach, miał na sprzedaż złota Daytonę, za ok €120.000....problem w tym że to był Fake.

 

W dodatku Rolex w lipcu założył sprawę firmie, z Ameryki - z podwykonawcami z Vietnamu - którzy przez stronę sprzedali / sprzedają części Fake do różnych modeli Vintage, nawet na zamówienie:

- grawery starszy / nowszy styl

- Case starszy / nowszy

- Tarcza postarzana lub NOS

- nie raz oryginalny mechanizm

- oczywiście wszystko z logiem

- z adnotacja że to nie oryginalne

 

A co się z tym potem dzieje wiemy.....tu link:

https://www.google.pl/amp/s/wristwatchreview.com/2018/08/10/rolex-watch-usa-incorporated-v-vintage-watchmaker-llc/amp/

 

To tylko pokazuje ci się dzieje

 

Interesując się ostatnio różnymi modelami, a detale zawsze robią różnicy, co do oryginalności / wartości i ewentualnych konsekwencji w skompletowaniu zegarku lub późniejszej odsprzedaży, zauważyłem, że nawet sprzedawcy znani lub z dużym stażem na rynku, często nie wiedzą co jest źle lub nie powiedzą zawsze cała prawdę dopóki nie zapytasz. A może to być drogie hobby.

 

Jest teraz tyle zegarków na rynku - nie mówiąc o Fake -, z drobnymi błędami, części:

 

- nie pasujące rocznikiem

- nie pasujące referencja

- nie pasującym opisem do stanu

- sztucznie postarzane

 

że głowa mała....

 

Jak się interesujecie modelem, to interesujecie się też detalami, bo mogą was dużo kosztować. A dobre zegarki zawsze będą trzymać wartość i będą się sprzedawały bez problemu.

 

W przyszłym tygodniu, trochę więcej napisze, z przykładami niektórymi, które to obrazują.

 

Morał: „Krasnoludek....nawet na obcasach...zawsze pozostaje krasnoludem” ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Spróbuje to jeszcze z wizualizować...

Problem w tym, że 5 i 6 cyfrowe też coraz lepiej podrabiają.

 

A w temacie kolejek i narzekania. Aby zrozumieć kolejek w Rolexie lub PP, to trzeba trochę głębiej kopać. Tu nie chodzi raczej o oto że Rolex hamuje produkcje specjalnie, tylko patrzmy przez pryzmat „popytu”

 

Rolex produkuje ok 850k / rocznie i jest już na granicy - porównujmy tylko do, na podobnym poziomie, innych Marek. W dodatku wzrósł popyt. W Azji ok 30% a w Ameryce przy zegarkach od $10k + o 13% i przy zegarkach $5-10k o 14%. PP & Rolex maja ok 70% udziały w rynku zegarków powyżej $10k

 

Także sztucznie bym nie nazwał te kolejki. I nie zaczynajcie teraz o tym że...ale mogliby produkcje DJ z/s spuścić i za to Batman i Daytonę zwiększyć ;)

 

Tudor także to juz odczuł, tzn kolejki

 

Generalnie patrząc....Rolex przecież nie zwiększy do 2Mio rocznie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejki to pikuś...u nas zresztą taka tradycja. Gorzej jak „dobrodzieje” z Wiejskiej wprowadzą podatek od luksusu...wszystko powyżej jednego zegarka a na jeden limit do 3 tyś PLN...wszyscy zapłacimy ...a to wątek Rolexa ...to każdy Rolex razy 1,5.tylko na PP - 50% bonifikaty ...bo polski ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nie musisz kupić w Polsce ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przestanę kupować w Polsce to Rolexa nam zabiorą... ;-) bo tu wszyscy tylko chrono24, grey market, Wyspy Kanaryjskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Przy tych kolejkach i tak nic nie dostajesz...No oprócz tych DJ-i ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.