Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Nie dostają ani mniej ani więcej niż to co zostało zamówione. W dodatku wiedzą na 100% ile dostaje zegarków z nowości Bazylei

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unas to chyba srednio Tak dziala,bylem dwa dni temu w salonie Rolexa I nastepne Pepsi przyjdzie do nich w Marcu .oczywiscie nie biora zadnych zaliczek ani zapisow 

 

Kiedys jak mialem znajomego wlasciiela AD ,kupowalem duuzo Rolexow of niego ,dzwonilem I mowilem z chce taki a taki,I zawsze byla ta sama odpowiedz .Zegarek mam zamowiony ale dam ci znac jak przyjdzie dostawa I zobacze co przyszlo

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostają ani mniej ani więcej niż to co zostało zamówione. W dodatku wiedzą na 100% ile dostaje zegarków z nowości Bazylei

 

Chyba nie bardzo. Kilkukrotnie rozmawiałem z różnymi salonami Rolexa i za każdym razem słyszałem to samo:

nigdy do końca nie wiadomo co dostaną przy następnej dostawie z Rolexa- dowiadują się jak już dostawa przychodzi.

I często nie są to te zegarki które by chcieli, aby przyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Proszę czytajcie co pisałem. Na 100% wiedza ile sztuk dostają na ten rok z „nowości” z Bazylei. Ja nie powiedziałem że wiedzą o wszystkich zamówionych w całości, jaki model w jakim miesiącu, mówiąc o reszcie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też nie bardzo, bo z dostawami Pepsi wciąż tylko domysły snują

 

 

edit:

Tak w ogóle, to trafił się R, więc żal było w "obecnych czasach" nie wziąć :P

 

post-27284-0-96787200-1539781864_thumb.jpg

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

To co ja wiem, a osoba jest powiązana z jednym AD, że dokładnie wiedzą ile dostają Pepsi w tym roku.

 

Ale czy na prawdę sadzisz że on to każdemu powie. Przecież to również strategia aby kogoś zbyć i komuś innemu dać. A skąd wiesz, że twój numer z kolejki jest w kolejności? Oprócz AD wie to nikt.

 

 

Gratuluje - GMT za SUB?

 

@lukiluki....gratuluje zegarka

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Plan był inny, ale gmt poszedł, z pepsi okazuje się, że nikt nic nie wie, więc może to potrwać i z 5 lat.

A że coś ze stajni R fajnie byłoby mieć... no to na razie jest Sub, a co będzie potem, to się zobaczy

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

I jak wrażenia, po GMT? Bez daty m, strefy, wskazówki?....wydaje się być teraz taki uporządkowany?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trochę pusty niestety :ph34r: Przyzwyczaiłem się do tego glutka na szkle :P Ale zobaczymy- ponoszę chwilę, to może się przyzwyczaję  :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciw widać po bezelu i czystym szkle że SUB bez daty. Gratulacje Rysiu , odpoczniesz sobie od zakłócaczynharmonii tarczy i bransa jaka wygodna ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dlaczego przeciw?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukiluki, ricardo216 gratulacje.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Chyb chodzi o "przeciez" ;)

 

Ok - to dlaczego przecież?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Może...ale w moim pytaniu, było GMT za SUB - co oznacza czy wymienił na SUB czy SUB jest kupiony dodatkowo do GMT. A potem Robert jeszcze powiedział, że widać że to SUB bez daty. A moim zdaniem jest to dalej SUB, bo SUB bez daty nie istnieje, tylko SUB & SUB z datą  ;)

 

Chciałem się po prostu trochę podroczyć z Robertem  :)


A poza tym, pozdrawiam wszystkich, podczas ostatnich dni słonecznych

a1d3b443c2075071a66ffbd234d5d0f6.jpg

9198731d1a12eeaa27ba958cd085d119.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Bartek, może tak jest...ale....

 

Jak to był Kierownik sklepu, to może z góry dostał taki nakaz. Jednak w liście (który udostępniłem) sam Rolex pisze że sugerują. No cóż...w Niemczech są duże sieci, a jedna z literką "R" która także mówi o nakazie, co do foliach. A co ostatnio była za burza w Forum jednym, bo ktoś w ebayu znalazł jeden zegarek (chyba Batman) który był z tej sieci i kompletnie zafoliowany. Rozpoznano przez to, bo ta sieć nakleja małą naklejke na karcie z jakimś numerem. 

 

Jeden to rozpoznał i od razu napisał ze zdjeciem lub nawet zadzwonił i go wydał. Poprzez numererk moga sobie zobaczyć kto go wydał i kto go kupił. Sam oczywiście  był na liście na Batmana ;)

 

Mi jest to obojętnie...tylko widać znów, że konsekwencji nie ma. Nawet jak tak mówią, bo nie ma również konsekwencji dla AD, jak tak nie robią. 

Są AD które tego nie róbią aczkolwiek mogliby, a drudzy którzy to robią aczkolwiek by nie musieli. 

 

Chyba prawdę w 100% nie mamy, dopóki każdy z nas to potwierdzi 

 

Edyta pyta: Czy to był Kierownik / Szef wszystkich sklepów Kruka w Polsce? 

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Rolex w lipcu założył sprawę firmie, z Ameryki - z podwykonawcami z Vietnamu - którzy przez stronę sprzedali / sprzedają części Fake do różnych modeli Vintage, nawet na zamówienie:

- grawery starszy / nowszy styl

- Case starszy / nowszy

- Tarcza postarzana lub NOS

- nie raz oryginalny mechanizm

- oczywiście wszystko z logiem

- z adnotacja że to nie oryginalne

 

Ta pozwana firma to jedna z wielu, z której usług korzystają/korzystali ludzie budujące vintage fake Rolexy. Rolex ich pozwał, bo działali na terenie USA. Takich wykonawców/"fabryk" jest wiele w Wietnamie i Chinach. Teraz siedzę właśnie głęboko w temacie i generalnie wygląda to tak, że nawet na własną rękę można skontruować vintage fake'a który tylko ktoś kto naprawdę się zna odróżni od oryginału. Wystarczy kupić stockowego fake'a jakiejś starszej referencji i zacząć kompletować poszczególne części od różnych dostawców aftermarketowych zamienników do Rolexa. Przy odrobinie wiedzy z postarzania tarcz/relumy itd. ludzie składają takie "buildy" że głowa mała. 100%, gdzie nie ma nawet jednej oryginalnej części wyglądają jak zegarki mające po +40 lat.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Prawda, ale na makro zdjęciach zawsze zauważysz drobne błędy bo co do fontów, serify, to ich jeszcze nie są wstanie 1:1 zrobić.

 

Ale racja w tym, że dla mało obeznanego, jest to pole minowe

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam się za mało obeznanego, ani za mocno obeznanego. Ale cholercia nabrałbym się ;)

 

Pytanie/zabawa dla reszty: który z tych Submarinerów 5512/5513 jest podrabiany i dlaczego?

 

 

8A6g8CC.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten po prawej wygląda najgorzej. Tarcza dość kiepski czarny lakier i napis swiss dość niechlujny.

Osłona koronki i jej wysokość w stosunku do koronki też nie teges.

Cyfry Krzywe na bezelu.

Ten po lewej to chyba 5512?

 

Edytka.

Luma w tym prawym jest lewa! :D za gładka.

I wklęśnięta w środku.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwed jest na tropie, ale poczekamy na innych.

 

Dla większej zabawy, podobne zestawienie z ref. 1680 i to samo pytanie - który to fake i dlaczego? Poprawne odpowiedzi podam jutro ;)

 

Dla zachowania przyzwoitości, postarajcie się nie korzystać z google grafiki :)

 

PS: Nie wstydźcie się odpowiadać, bojąc się że wytkniecie domniemane wady akurat jakiemuś oryginałowi ze zdjęcia - każda odpowiedź się liczy - wszyscy cały czas się uczymy. 

 

uRBIYrf.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zainspirowany kolorami ;):D

 

post-22413-0-32085300-1539793827_thumb.jpeg

 

post-22413-0-69242900-1539794116_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.