Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Jak mi powiesz że mam racje, to opisze każdego jednego  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś mało nas brało i bierze udział w fajnej zabawie.

 

Chyba wszyscy wolą rozmawiać o bransoletach i kolejkach! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Masz racje...zabawa jest fajna a osób mało.

Jest to na prawdę ciekawa gra.

 

Że @desmo nie bierze udział, to wiemy...nie lubi fontów, srontów, wkładki i odstępy ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawa fajna i jak dla mnie nauka. Nie mam na tyle wiedzy wiec obserwuje i czerpie garsciami :) Nowe zdjecia co 24h i obserwujemy walke o tytul eksperta forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej fejk. Kolory indeksów nie takie i data.

 

 

Z ciekawości - co nie tak z kolorem indeksów, możesz doprecyzować?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - co nie tak z kolorem indeksów, możesz doprecyzować?

Takie zbyt "żółte". Wyglądają na "nowe", jakby "wczoraj" były nałożone.

Ale może to być wina światła lub "suwaków".


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zbyt "żółte". Wyglądają na "nowe", jakby "wczoraj" były nałożone. Ale może to być wina światła lub "suwaków".

A co powiesz o tych?!

 

Zdjęcia z sieci.

 

post-22413-0-02446900-1539806730_thumb.jpeg

 

post-22413-0-42670200-1539806741_thumb.jpeg

 

post-22413-0-55444100-1539806884_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ten ostatni już podchodzi pod tzw „pumpkin” - „dynia”.....trzeba na prawdę lubić tę patynę.

 

Są dwa rodzaje patyny które trzeba kochać:

- Pumpkin

- Zombie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie zdjęcia to ten sam zegarek i jak dla mnie piękny jest ten kolor i rzadko spotykany.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zbyt "żółte". Wyglądają na "nowe", jakby "wczoraj" były nałożone.

Ale może to być wina światła lub "suwaków".

 

Rozumiem, czyli nie chodzi o to, że żółte, ale że sprawiają wrażenie świeżo nałożonych. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ostatnie to trochę ciemniejsze i bardziej przypomina tę dynie.

 

Ja uwielbiam kolory, od białego do waniliowego. Mają, jak dla mnie, najpięknieszy urok...również uzależnione od modelu.

 

Np

1665 - świetnie mu w białym

1680 - biały i waniliowy

5513 - biały i waniliowy

 

Vintage to piękna sprawa...ale może również być zdradliwa

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje...zabawa jest fajna a osób mało.

Jest to na prawdę ciekawa gra.

Że @desmo nie bierze udział, to wiemy...nie lubi fontów, srontów, wkładki i odstępy ;)

 

Ja generalnie od czasów szkoły nie lubię przedmiotów gdzie jest za dużo wyjątków lub pola do nadinterpretacji ...”zasadniczo tarcza powinna wyglądać tak do tego momentu a od tego srak ale był okres przejściowy w którym mogła być tak/srak lub śmak bo Rolexowi szkoda było nie wykorzystać magazynu części...tych wyjątków jest tak dużo że nawet Rolex ich nie ogarnia i nie komentuje.

Ze szkolnych ciekawych gier to wolałem tę no...butelkę ;-)

Ale szacun że kolegom się chce czytać te opracowania ...one mnie nadal nie upewniają że zakup takiego zegark to nie rosyjska ruletka a właściwie upewniają mnie że ryzyko nabycia fejka lub frankena jest bardzo duże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie to trochę ciemniejsze i bardziej przypomina tę dynie.

Ja uwielbiam kolory, od białego do waniliowego. Mają, jak dla mnie, najpięknieszy urok...również uzależnione od modelu.

Np

1665 - świetnie mu w białym

1680 - biały i waniliowy

5513 - biały i waniliowy

Vintage to piękna sprawa...ale może również być zdradliwa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podzielam twoje zdanie.

Waniliowy jest też piękny jak i pomarańcza ale już biały jakoś mniej do mnie gada.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

I na taka odpowiedz od @desmo czekałem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o tych?!

 

Na tych wygląda to inaczej. Luma nie jest nałożona jak od "cyrkla" i kolor jest inny niż na fotce MM.

Ale czy fejki tego nie wiem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam się za mało obeznanego, ani za mocno obeznanego. Ale cholercia nabrałbym się ;)

 

Pytanie/zabawa dla reszty: który z tych Submarinerów 5512/5513 jest podrabiany i dlaczego?

 

 

 

 

srodkowy ma wiele szczegółów ale najprostrze to :

"=" , swiss , za długie wskazówki

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś mało nas brało i bierze udział w fajnej zabawie.

Chyba wszyscy wolą rozmawiać o bransoletach i kolejkach! :D

O najważniejszym zapomniałeś, RABAT :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało ludzi bierze udział bo jak ktoś nie ma wiedzy to takie zgadywanie w ciemno nie ma sensu. Vintage Rolexy to nie są też jakieś przesadnie bezbłędnie wykonane zegarki żeby jakaś niedoróbka wskazywała na fejk. Zdjęcia też są różnej jakości i to czy tarcza ma odpowiedni kolor może zależeć od światła i kąta zdjęcia. 

 

O to to, przewagą fake vintage Rolexów są właśnie bolączki vintage Rolexów samych w sobie. Po pierwsze wiele niedoróbek podróbek zostanie ukrytych przez sztuczne znoszenie takowych, a po drugie ew. niedociągnięcia które są tolerowane w przypadku oryginałów. Niektóre szczegóły na tarczy mogą być efektem działania czasu, niszczenia itd. co w przypadku niedociągnięć albo przesadnego postarzania podróbki i tak ujdzie na sucho. To jest ta przerażająca przewaga fake Subów starych vs fake nowe referencje.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://rolexpassionmarket.com/high-quality-fake-vintage-rolex-dials/

 

Warto poczytac ,czym wiecej czytam tym bardziej jestem pewien ze vintage Rolka albo nie kupilbym wcale ,albo tylko od kilku super znanych dilerow .

O okazjach to raczej mozna zapomniec ,bo wyglada ze kupi sie najprawdopodobniej fake


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jak napisał wyżej @nicon, to zwykła zgadywanka, bo prawie nikt z nas, poza Andreasem oczywiście, nie jest w stanie merytorycznie uzasadnić swojego wyboru.

Przez ostatni rok szukałem dla siebie 5513 i choć ceny są astronomiczne, a zegarków sporo, to nawet dla tak sobie zorientowanego w temacie, jak ja, każdy egzemplarz w przedziale 12-20k Euro nie był "all matching". Nawet sprawdzeni sprzedawcy nie wiedzą lub udają, że nie wiedzą, co mają. Wszystkie odpowiedzi na moje pytania sprowadzały się w zasadzie do: "excellent condition", "very nice patina", " the watch is original" ;) Jak coś mi wpadło mocno w oko i drążyłem temat, to zawsze kończyło się to stwierdzeniem: "history of the watch is unknown" :D  Dlatego odpuściłem temat, bo jak napisał @awi, to pole minowe i jakbym kupił zegarek za 20k Euro i okazałoby się, że to fake, to byłoby mi bardzo przykro ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://rolexpassionmarket.com/high-quality-fake-vintage-rolex-dials/

Warto poczytac ,czym wiecej czytam tym bardziej jestem pewien ze vintage Rolka albo nie kupilbym wcale ,albo tylko od kilku super znanych dilerow .

O okazjach to raczej mozna zapomniec ,bo wyglada ze kupi sie najprawdopodobniej fake

No niestety przy takich ilościach zegarków i części tych oryginalnych i tych fejkowych na rynku żadna cena nie jest gwarancją zakupu oryginału. Skoro mylą się serwisujący Rolexy i trafiają się wpadki na aukcjach to znaczy że ten biznes jest always risky. Oczywiście można minimalizować ryzyko ale polegając wyłącznie na własnej wiedzy a i tak proces weryfikacji wydaje się trudniejszy niż interpretacja krzywej EKG ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo....a na ile ten list, jest w 100% wiarygodny to tylko Rolex wie i ewentualnie nasz AD. 

Jak widać, list skierowany do osoby prywatnej. 

 

 

 

A to że nie chcieli przyjąć zamówienia to tez nakaz Rolexa? ...prosze was. To decyzja AD. 

Powiedz mu że kupisz 2 DJ st/zł plus Daytone w złocie i zobaczymy czy Ci nie sprzeda 

 

Czyli kupując nowego Rolexa nie dostaję nowego Rolexa, super...

Firma robi tyle biżuteryjnego szitu zalegającego w salonach że nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na podstawowe modele a że wykupywanie ich przez spekulantów psuje image to utrudnimy im życie, przy okazji dokopując zwykłym klientom bo i tak nie podskoczą.

Wiem, można od nich nie kupować - i tak właśnie zrobię, na szczęście są inni producenci którzy najbardziej chodliwe modele mają na bieżąco a kupując za duże pieniądze nowy zegarek dostaję nowy, z foliami, z kartą, i mogę z nim zrobić co chcę. Szkoda bo Rolex to świetne zegarki ale takie traktowanie ich dla mnie dyskwalifikuje. Pewnie się nie przejmą ale zawsze jeden klient mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału we wczorajszej zabawie w znajdź podróbkę.

 

Przyznam szczerze, że stworzone przeze mnie zestawienia zdjęć są trochę przewrotne, bowiem chciałem w ten sposób coś uświadomić odnośnie podróbek zegarków vintage.

 

Mianowicie WSZYSTKIE ZEGARKI NA TYCH ZDJĘCIACH TO PODRÓBKI. Dodatkowo gdy piszę podróbka, nie mam na myśli składaków z oryginalnych części + zamienniki. Są to podróbki w pełnym tego słowa znaczeniu, posiadające co najwyżej oryginalne szkło pleksi lub koronkę.

 

Zanim podniesie się raban, że łojej, Chińczycy to teraz robią podróbki, od razu tłumaczę. Zegarki ze zdjęć to nie są produkty prosto z azjatyckiej fabryki. 

 

Nie - są to "projekty" tworzone przez "pasjonatów podróbek" którzy mają własne fora, własną sieć dealerów, dostawców części i zegarmistrzów działającą na całym globie. 

 

Prezentowane sztuki to dopieszczone przez różne indywidua (często na własne potrzeby) buildy. Powstają one z różnych starannie dobranych części + profesjonalna obróbka metalu i procesy postarzania, zarówno kopert/wskazówek/tarczy jak i traktowanie bezeli chemikaliami dla efektu znoszenia.

 

Kiedyś z pewnością napiszę o tym coś więcej. Póki co, możemy jeszcze powtórzyć taką zabawę. Do następnego razu!


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz ci babo placek!

Więc zostanę przy moim tańszym wariancie! :D

 

post-22413-0-52442600-1539860101_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niestety wszystkie mogly byc oryginalne jak i wszystkie mogly byc podrobkami dlatego nie wzialem udzialu w zabawie, ale bardzo dziekuje za te zdjecia bo to zawsze jakas nauka.

 

Czekam na kolejna odslone konkursu ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.