Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W większości z nich koperty są brane z chińskiej podróbki 5512 lub 1680, następnie ktoś bierze ją na warsztat i przerabia, odchudza crown guardy, uszy, wielokrotnie poleruje, wrzuca do jakiegoś worka ze śrubami, gwoździami dla paru ran i znów poleruje, by zrobić kopercie sztuczną historię. Tarcze i wskazówki natomiast mają przeważnie ponownie nakładaną lumę i są w jakiś sposób postarzane, nawet do stopnia pojawienia się rdzy na wskazówkach.

 

Z tego co wyczytałem, "najlepsze części zamienne" do vintage Submarinerów powstają obecnie w Wietnamie i to te części są uznawane za najlepsze do takich buildów. Oczywiście odzwierciedla to cena. Zbudowanie czegoś co jest jakościowo zbliżone do oryginału to już kwestia ładnych kilku tysięcy złotych, więc nie jest to tania impreza i na szczęście nie każdego na to stać.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie o rynku nowych Rolexów to jest komedia  :)

Ale to, co o rynku używek/vintage to jest klasyczny horror...  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe ryzyko może przełożyć się na spadek cen vintage.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli chodzi o nadruki na tarczach to już mają bardzo dobrej jakości. W zasadzie po procesie sztucznego postarzania są bardzo trudne do odróżnienia od oryginału, chyba że na dużym powiększeniu gdy wiesz czego szukać - musiałbym mieć w ręce na żywo by się samemu przekonać jak to wygląda. "Mankamentem" stockowych podrabianych tarcz są placki lumy. Najczęściej za płaskie no i świeże. Dlatego we wszystkich tych podróbkach z poprzednich zdjęć autorzy nakładali lumę na nowo, grubiej i ją postarzali, co na zdjęciach makro wygląda przerażająco akuratnie - o ile zrobione sprawnie - niektóre ich twory mają lumę krzywo nałożoną.

 

Tutaj stockowa podrabiana tarcza, jeszcze przed wzięciem na warsztat. (dostępnych odmian jest całe zatrzęsienie, w zasadzie większość znanych wersji z różnych roczników itd można dostać...)

 

E5Q06WJ.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym świecie podróbek "fascynuje" jeszcze jedna rzecz. To środowisko normalnie zrzesza fanów jak każde inne forum zegarkowe, z użytkownikami po kilka tysięcy wpisów, z wątkami jak u nas: "pokaż co masz dziś na ręku", "nowe nabytki", z recenzjami tak szczegółowymi, że próżno takich szukać gdzie indziej, itd. Cel to oczywiście taki egzemplarz, na którym nie pozna się nawet specjalista (bo i są wątki w stylu "Byłem na spotkaniu Paneristi - wszyscy mi gratulowali). A i fabrykę (podróbek) można też poprawić w swoim zakresie, np. poprzez serwis mechanizmu. I ten ich relatywizm osądu czym to wszytko w ogóle jest. Żaden tam "fake". To są "repliki", albo nawet "super reps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@mastermind.....przepraszam, ale do jakiego modelu została ta tarcza stworzona? 5513??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mastermind.....przepraszam, ale do jakiego modelu została ta tarcza stworzona? 5513??

 

Nie orientuję się, chyba do 5513, zdjęcie zajumane z forum dla podróbkowiczów jako zwykły przykład :P

 

Wiem, że płaci się za nią ~100$ i jest od "producenta" oferującego przyzwoity poziom nadruku. To jest taka niska/średnia półka podrabianych tarcz, baza wyjściowa dla własnego buildu, przy którym nikt nie będzie się przyglądał z bliska.

 

To jest akurat, być może pechowo, gilt dial, czyli najtrudniejsza do podrobienia ze względu na proces powstawania w oryginale.

 

Tutaj z tej samej stajni do 1680.

 

at69TQh.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Przyglądając się tej tarczy, 5513, od razu widać że to fejk...i nie mówię o indeksach.

 

Ale tu jest kolejny przykład. Jak się tym „interesujesz” to akurat takie fejki są łatwo do rozpoznania.

 

Oczywiste jest też, że „normalne” grono tego nie zauważy tylko klepnie po ramionach.

 

Najcenniejsze w zegarku było i jest zawsze tarcza i Case...w niektórych modelach jeszcze, wartościowo ogromną wagę mają inlaye, które także potrafią robić różnice o np € 20.000

 

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejszym sposobem na naprawdę szybkie rozpoznanie takiego fejka bez szczególnej wiedzy co do fontów itd. jest po prostu naświetlenie takiej tarczy. Jeżeli to jest rzekomo stary tryt, nie powinna świecić jak świeża luminova. Wiem też, że ludzie chodzą z miernikami radioaktywności ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcenniejsze w zegarku było i jest zawsze tarcza i Case...w niektórych modelach jeszcze, wartościowo ogromną wagę mają inlaye, które także potrafią robić różnice o np € 20.000

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak się zapatrujesz na to, że ktoś ma ładnego Suba Vintage Orginalnego z ładna tarczą i wskazówkami ale koperta jest w kiepskim stanie?! Przepolerowana.

Są osoby zajmujące się odnawianiem takich kopert mam na myśli spawanie i później szlifowanie i polerowanie.

Frankenem nie jest składakiem też nie.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A jak się zapatrujesz na to, że ktoś ma ładnego Suba Vintage Orginalnego z ładna tarczą i wskazówkami ale koperta jest w kiepskim stanie?! Przepolerowana.

Są osoby zajmujące się odnawianiem takich kopert mam na myśli spawanie i później szlifowanie i polerowanie.

Frankenem nie jest składakiem też nie.

 

Jest jeszcze różnica pomiędzy gorszą polerką a tak spolerowany że "mięsa" juz nie czuć. Dla mnie, najważniejsze w kopercie jest - kiedy został już polerowany - mięsistość. Szlify można dać poprawić, tak aby odpowiednio wyglądał. 

 

Przy Vintage, nie polerowane zegarki kupić, jest wyczyn..także finansowy. 

 

A mówisz o swoim czy ogólnie? 

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tak.

 

post-22413-0-64205300-1539878328_thumb.jpeg

 

post-22413-0-99629500-1539878343_thumb.jpeg

 

post-22413-0-35415300-1539878357_thumb.jpeg

 

post-22413-0-83779500-1539878371_thumb.jpeg

 

post-22413-0-42967900-1539878386_thumb.jpeg

 

post-22413-0-48252900-1539878399_thumb.jpeg

 

post-22413-0-61605900-1539878415_thumb.jpeg

 

post-22413-0-77625800-1539878433_thumb.jpeg

 

post-22413-0-36090700-1539878454_thumb.jpeg

 

post-22413-0-78452300-1539878468_thumb.jpeg

 

post-22413-0-55783600-1539878482_thumb.jpeg

 

post-22413-0-18014700-1539878498_thumb.jpeg

 

Taki przykład!

A jest tak.

 

post-22413-0-32433300-1539878696_thumb.jpeg

 

post-22413-0-01633000-1539878711_thumb.jpeg

 

post-22413-0-04984900-1539878726_thumb.jpeg

 

post-22413-0-67038400-1539878744_thumb.jpeg

Zdjęcia z sieci!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy chcesz powiedziec ze ten zegarek z Krakowa to jest podróbka?? :blink:  przecież to jest już stary handlarz, z kupą innych zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jak ktoś odnawia szlif, to powinien dodać szlif odpowiedni do roku. Nie wiem czy w tym wypadku tak jest...

 

Powiem tak...jak koperta byłaby tak odnowiona że ja bym nie widział różnicy (odcienie gdzie został dodany materiał) tak jak Rolex to robi i wyglada odpowiednio.....dlaczego nie? Na pewno lepiej niż mieć wymienioną kopertę.

 

Jak oddasz zegarka z wgnieceniem to Rolex także laseruje. Akceptuje to? Tak

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

yyy chcesz powiedziec ze ten zegarek z Krakowa to jest podróbka?? przecież to jest już stary handlarz, z kupą innych zegarków...

Ja juz pisałem pare postów wcześniej:

To że sprzedawca jest znanym handlarzem, nie oznacza ze powinieneś mu ufać ślepo...akurat w sprawach Vintage.

 

Odpowiadając na twoje pytanie: Tak...Tarcza jest fejk...a sądzę że reszta też.

Lub łagodniej mówiąc....nie znam tej tarczy

 

A to oczywiście tylko moje zdanie ;)

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM fajna zabawa. Pokazuje, jak jeszcze wiele muszę się nauczyć.

 

 

Awi jesteś kozak.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas powinieneś robić wyklady po 100euro za wykład minimum oczywiście Price:)

Nikt się nie wypowie w debatach vintage bo to już wyższa licencja która ma Andreas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już to, albo coś podobnego widziałem. Tak to jest jak ktoś wysyła vintage Rolexa do serwisu, a serwis jedzie wedle własnych zasad, bo klient nie sprecyzował co ma być zrobione. Rolex wymieni pół zegarka na nowy, bezpowrotnie obniżając jego wartość kolekcjonerską o tysiące $ i jeszcze drugie tyle sobie policzy za kompleksowy serwis ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może wiedzę, czy będzie nowy GMT pepsi z białą tarczą jak kiedyś


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś odnawia szlif, to powinien dodać szlif odpowiedni do roku. Nie wiem czy w tym wypadku tak jest...

Powiem tak...jak koperta byłaby tak odnowiona że ja bym nie widział różnicy (odcienie gdzie został dodany materiał) tak jak Rolex to robi i wyglada odpowiednio.....dlaczego nie? Na pewno lepiej niż mieć wymienioną kopertę.

Jak oddasz zegarka z wgnieceniem to Rolex także laseruje. Akceptuje to? Tak

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja juz pisałem pare postów wcześniej:

To że sprzedawca jest znanym handlarzem, nie oznacza ze powinieneś mu ufać ślepo...akurat w sprawach Vintage.

Odpowiadając na twoje pytanie: Tak...Tarcza jest fejk...a sądzę że reszta też.

Lub łagodniej mówiąc....nie znam tej tarczy

A to oczywiście tylko moje zdanie ;)

Dobrze prawisz Awi. W kwietniu pisałem do DRSD.org z prośbą o pomoc w ocenie autentyczności tego zegarka.

Poniżej odpowiedź jaką otrzymałem:

 

Hi

 

The dial unfortunately does not look like a known variation. Sorry I cannot authenticate it.

 

Ed

DRSD.com

 

Wcześniej też pytałem tutaj o Wasze zdanie na jego temat.

Co ciekawe, serwis DRSD podaje, że było siedem wersji tarcz do DR, Mondani prezentuje cztery w Submariner Story.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Ja juz pisałem pare postów wcześniej:

To że sprzedawca jest znanym handlarzem, nie oznacza ze powinieneś mu ufać ślepo...akurat w sprawach Vintage.

 

Odpowiadając na twoje pytanie: Tak...Tarcza jest fejk...a sądzę że reszta też.

Lub łagodniej mówiąc....nie znam tej tarczy

 

A to oczywiście tylko moje zdanie ;)

Nie, no oczywiście masz rację - nie chodziło mi o to, żeby ślepo ufać, ale człowiek zajmujący się tym profesjonalnie (ma kupę zegarków i kilka które znam jestem pewien że to oryginały) mimo wszystko nie ma prawa wystawiać fejka :( To jakbym na monopolowym w Auchan kupił Absoluta rozlewanego w leśnej bimbrowni... Masakra, masakra, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@egonax - to teraz mamy przy najmniej oficjalna odpowiedź i potwierdzenie. Dziękuje bardzo info

 

Każda książka ma jakieś luki. Czy to Panerai czy Rolex, akurat w sprawach Vintage. Powinni na pewno zrobić „update”.

 

Ale najbardziej wiarygodne źródła, to sami użytkownicy ;)

 

Mnie najbardziej bawi „unikat”....bo to akurat jest prawdą ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.