Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

I calkiem maly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił nowego airkinga ca 23kpln ze względu na cenę i ze średnim przekonaniem . Po miesiącu był mega zadowolony , złapali chemię . Chyba to jest ten jeden z modeli który zyskuje z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AK kiedyś to dopiero będzie wart- dzisiaj nikt go nie chce, ale za 30 lat, będziemy się pukać w głowę, że nie braliśmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście fanem AK nie jestem ale: jest niewiele droższy od entry level jak OP39, tańszy od Milgausa choć różnica tylko w bransie . Na nadgarstku ma sportową prezencje. Na żywo daje rade lepiej niz na fotkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Zurychu, w mieście na stoiskach z Roleksem puste półki  :wacko: Tzn. niby coś tam leży, ale pustkę maskują tak naprawdę różne niepopularne modele, o zwykłym submarinerze itd. można zapomnieć

 

Pogadałem też chwilę w sklepie na lotnisku (pani ze sprzedaży była Polką), od początku roku mają pustki, próbują walczyć z handlarzami wypełniając gwarancje ale ogólnie z roleksa i tak nie mają czym handlować...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie następny powód do fali podwyżek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie następny powód do fali podwyżek ;)

Żeby grey’s mogli sprzedać zapas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu sprzedadzą i tak.

Salony bez sprzedaży i obrotu to raczej nie zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tutaj raczej szykuje się bankructwo wielu salonów, bo octem przecież nie będą handlować.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w Szwajcarii, w topowych lokalizacjach były tylko salony multibrandowe, więc problem z brakiem towaru od Roleksa aż tak dealerów nie dotknie, żeby zaraz padli. Na problemy z dostępnością może pomóc chyba tylko jakiś konkretny kryzys gospodarczy i związany z tym duży spadek popytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pobytu w jednej z waw galerii udałem sie do salonu Rolexa którego nowe otwarcie nastąpiło 2 dni temu ... liczyłem że będę miał przyjemność poogladania czegoś więcej sprzed remontu ...ale nie zauważyłem żadnego remontu a na wystawie regres w stosunku do października . Chyba księgowi robili remont :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tutaj raczej szykuje się bankructwo wielu salonów, bo octem przecież nie będą handlować.

 

Chyba, że  w ramach polityki ograniczania podaży dotują właścicieli salonów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma zegarków na półkach nie oznacza, że AD nie zarabia. Zarabia i nawet nie wykłada na to większej gotówki. Zegarków sporo rotuje - przynajmniej WKruku i są sprzedane zanim dotrą do salonu. Kto by tak z dealerów nie chciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu, mnie się Sky-Dweller podoba, a zestawienie komplikacji zastosowane w rzeczonej kolekcji zegarków uważam za bardzo praktyczne. Poza tym, podoba mi się kreatywność Roleksa w kontekście obsługi oraz prezentacji wskazań.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

świat się kończy, wojna będzie :), Mariusz chodzi po salonach roleksa i planuje zakup.

 

jakoś tak to leciało: ....nie możesz z nimi wygrać, przyłącz się do nich :)

 

myślisz Mariusz że po Twoim zakupie wątek PP będzie wolny od Roleksa, czytaj non-rolex, albo rolexless :D

 

wniosek taki że jakiegoś rolexa trzeba mieć aby być gotowym odpierać ataki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam takie pytanie techniczno - użytkowe: czy zapięcie bransolety typu oyster (czyli bez dodatkowego zabezpieczenia) jest tak samo pewne w użytkowaniu jak to z zabezpieczeniem? Pomijając easy-link'a zapięcie w OP kontra zapięcie w EXP sprawdzi się podobnie w użytkowaniu? Czy któreś ma jednak przewagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że przy użytkowaniu typu narty, morze itp. także raczej bez obaw w OP? Martwiłbym się tylko ryzykiem ew. samoczynnego odpięcia przy braku zabezpieczenia. EXP jest fajny i ma historię, ale prostota czarnego OP jest bardzo kusząca. Easy-link to dla mnie must have np. w Subie, przy mniejszych zegarkach jego brak mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjść na czepialskiego :P  ale akurat Sub nie ma easy linka tylko glidelocka(który zresztą jest genialnym rozwiązaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie to taki bardziej "chłyt maketingowy" niż must have w codziennym użytkowaniu. Zapięcie w OP jest bardziej wygodne, za to w ExI jest znacznie ładniejsze (przez wypukłą koronę). Użytkowo bez znaczenia (skoro pomijasz easylinka). Miałem oba. Ponownie wybrałbym ExI (zarówno za zapięcie jak i cały zegarek), ale jak kogoś nie interesuje historia a ceni mniej sportowy wygląd, to z kolei jak najbardziej rozumiem wybór OP.

 

ja bym napisał, że właśnie tych co interesuje historia powinni się kierować w stronę OP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjść na czepialskiego :P  ale akurat Sub nie ma easy linka tylko glidelocka(który zresztą jest genialnym rozwiązaniem)

:PNo ale wiadomo o co mi chodziło.

 

ja bym napisał, że właśnie tych co interesuje historia powinni się kierować w stronę OP :)

Zgadza się, stricte historycznie patrząc to OP był pierwotnym "explorerem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji nachodzących świąt (gdzie wszystkie sklepy powinny być zatowarowane pod sufit) oraz ciągłych doniesień z zegarkowego świata, że w salonach Rolexa brakuje nawet podstawowych modeli zegarków, wysłałem do Genevy nową strategię sprzedażową, zainspirowaną doświadczeniami z Polski. Czekam na ich odpowiedź i akceptację - jestem dobrej myśli - to może wypalić.

 

w3i6Lub.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moga zrobic tak:

47343868_10213879614766104_7131343206989

47580337_10213879614846106_8182882562624

 

i zastrzec, ze czesc modeli nie do sprzedania ;) jak to zrobili na jakims showcase we Wloszech (foto z grupy rolexowej).

Jak weszlo pepsi to tak tez zrobili w salonie rolexa w Brukseli, ze pepsi bylo ale za szyba i nie pozwolili nikomu dotknac...

 

Salony beda milsze dla oka, a ze dalej nic sie nie bedzie dalo kupic to juz inna kwestia


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, dostałem zielone światło! Wujek Stefan własnie podpisuje kontrakt na 50 000 butelek. Będą dołączane do zegarków lub sprzedawane osobno za 100$.

 

5ae804f8a99541e7.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolor zakretki zielony i zloty niech zrobi ;) oczywiscie zloty bedzie na polkach, a zielony jak modele w stali tylko dla klientow z listy.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.