Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Zostało mu trochę zakrętek po denaturacie, to nie będziemy mieszać, ale pomysł zacny kolego vvv vel Janku!


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakrętka - fuchsia

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha to wtedy nie 100$ tylko jak bezel przynajmniej z 9k$ :) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że przy użytkowaniu typu narty, morze itp. także raczej bez obaw w OP? Martwiłbym się tylko ryzykiem ew. samoczynnego odpięcia przy braku zabezpieczenia. EXP jest fajny i ma historię, ale prostota czarnego OP jest bardzo kusząca. Easy-link to dla mnie must have np. w Subie, przy mniejszych zegarkach jego brak mi nie przeszkadza.

Nie wiem jaki rodzaj narciarstwa uprawiasz (może biegowe..?  :ph34r: ) ale przy tym sporcie rodzaj zapięcia zegarka ma pomijalny wpływ na jego bezpieczeństwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki ma ficzer? No bo musi jakiś mieć, jest bardziej kwaśny mniej kwaśny? A może specjalnie w ogóle nie kwaśny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakrętka - fuchsia

 

Tym komentarzem wygrałeś :)

 

@Adi

 

Taki trochę kwaśny i słonawy jednocześnie. Każda butelka będzie zawierać jedną łzę uronioną przez klienta, który usłyszał ile ma czekać na zamówiony zegarek.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

świat się kończy, wojna będzie :), Mariusz chodzi po salonach roleksa i planuje zakup.

 

Prawda jest taka, że pewnie większość Mariuszowi zazdrości: mieć PP, a Rolexa kupić sobie tak na odczepnego jak my G-Shocka  :P

Aż tak kolorowo nie jest. :) Niestety przy obecnych wydatkach związanych z budową domu, nie mam komfortu, żeby sobie iść na Chrono24 i bez czekania kupić Daytonę albo Sky-Dwellera, który przypadł mi do gustu. Choć muszę przyznać, że zakup Roleksa to ciekawe doświadczenie. Zapytałem o kilka modeli i w najlepszym przypadku kazali mi czekać minimum rok, a w najgorszym w ogóle nawet nie chcieli zapisać na listę. Cierpliwość nie jest moją mocną stroną, a poza tym nie będzie mnie tu Rolex rozstawiał po kątach.  ;) Biorę DJ pomyślałem, bo podobno w miarę dostępne, a poza tym jestem fanem mechanizmu 3235, więc uznałem, że to dobra opcja. Na stronie producenta znalazłem konfigurator, co mnie jeszcze bardziej ucieszyło, bo pomyślałem, że złożę sobie takie zestawienie, jakie będę chciał. Zadowolony dzwonię do salonu, podaję referencję i... Nie ma, trzeba czekać.  :D Jeżeli do końca miesiąca nie uda mi się dokonać zakupu, to odpuszczam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a poza tym jestem fanem mechanizmu 3235, więc uznałem, że to dobra opcja.

Powyższe zdanie przywraca mi wiarę w to, że oprócz miłośników marek i jubilerstwa są tu jeszcze miłośnicy zegarmistrzostwa :)

 

Parę lat temu mnie, jako antyfana marki przerobili w głowie właśnie zegarmistrzowie, bynajmniej nie to forum - przeważając w opiniach, że Rolex ( jeśli chodzi o wieloaspektową jakość prostych napędów ) to zdecydowany nr 1 na Świecie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe zdanie przywraca mi wiarę w to, że oprócz miłośników marek i jubilerstwa są tu jeszcze miłośnicy zegarmistrzostwa :)

 

Parę lat temu mnie, jako antyfana marki przerobili w głowie właśnie zegarmistrzowie, bynajmniej nie to forum - przeważając w opiniach, że Rolex ( jeśli chodzi o wieloaspektową jakość prostych napędów ) to zdecydowany nr 1 na Świecie.

 

Taką samą opinię słyszałem - zamiast rozwijać mechanizmy pod kątem komplikacji, zdecydowanie wyśrubowali jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie mogę się zdecydować: OP39 114300 z czarną tarczą czy EXP 214270 :unsure:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do formalnego stroju czy niekoniecznie?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Tu właśnie mnie zastanawia OP - tak jak mi się podoba ta prostota to nie wiem czy nie będzie zbyt elegancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś oba na żywo?

 

Wiem, że to trudne, ale najlepiej oba zobaczyć i przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

114300 - mierzyłem, jest cool B)

214270 - nie, może będzie taka opcja

Taki vs. taki (zdjęcie z sieci):

 

 

post-1676-0-63737000-1543928766_thumb.jpg

Edytowane przez enzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Ex na żywo rozczarował.

 

OP, ale wybrałbym czarny lub biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP 39 jest sporym zegarkiem, niby to 39mm koperta, ale sprawia wrażenie raczej 40-41 a biały to wrażenie jeszcze pogłębia więc raczej czarny. Niby te zegary (OP i EX) są takie podobne a jednak inne :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Ex na żywo rozczarował.

 

OP, ale wybrałbym czarny lub biały.

 

Mnie jakoś również nie porwał Explorer I, wybrałbym OP Dark Rhodium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek mam ok. 16,5 - 17cm.

 

Nie, DJ mi nie podchodzi. Wybieram między wspomnianym OP i EXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A którego mierzyłeś? DJ41? Przy Twoim nadgarstku pomyśl o DJ36 (ref. 116234). Dla mnie (18.5cm) chyba najfajniejszy z 6-cyfrowych Datejustów.

 

Ale to jednak trochę inny rząd kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ jest dla mnie zbyt biżuteryjny. Potrzebuję czegoś bardziej surowego na co dzień. W tym kontekście trochę się obawiam czy OP nie jest nawet zbyt formalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.