Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mowie o szybki zbyciu jak sie znudzi :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przytrafiło się to jednej z osób bywającej na forum. Dostałem prośbę o zamieszczenie takiej informacji o tym zdarzeniu. Oprócz zegarków zrabowano kilka pierścionków, obrączkę itp. Za pomoc w odnalezieniu zegarków właściciel wyznaczył nagrodę.

 

 

 

 

W środę 06.02.2019 w godzinach pomiędzy 17.00 a 18.00 włamano się do domu jednorodzinnego w Tarnowskich Górach. 

Skradziono następujące przedmioty:
1.    ROLEX DAYTONA, numer seryjny: 20AZ4246 
2.    ROLEX YACHT MASTER , numer seryjny: Y439A905
3.    ROLEX damski, damski numer seryjny: Y219161, 
4.    BREITLING, numer identyfikacyjny: B77346S

Oczywiście mam pudełka oraz certyfikaty.

Policja też została poinformowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment dostałem tylko takie informacje. Poprosiłem o więcej i ewentualnie zdjęcia /jeśli są/. Jeśli poszkodowany coś więcej  podeśle to uzupełnię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni ręce ucinać.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W takich przypadkach byłbym skłonny poprzeć powrót do kar mutylacyjnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa z tym włamaniem - ktoś musiał wiedzieć po co idzie i znać wartość kradzionych rzeczy.

Ja tym czasem pozdrawiam z Dąbek

0a109644ae71f21ebe1bf276e4b566af.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa z tym włamaniem - ktoś musiał wiedzieć po co idzie i znać wartość kradzionych rzeczy.

To oczywiste - wielu forumowiczów wkleja co dwie godziny inny zegarek za kilkanaście tyś i tak 5 razy w ciągu dnia - dojść gdzie kto mieszka to żaden problem

No ale zapytani często twierdzą że zegarki drogie trzymają w skrytkach bankowych  ;)  ;)   no chyba że mieszkają nad bankiem to OK 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste - wielu forumowiczów wkleja co dwie godziny inny zegarek za kilkanaście tyś i tak 5 razy w ciągu dnia - dojść gdzie kto mieszka to żaden problem

No ale zapytani często twierdzą że zegarki drogie trzymają w skrytkach bankowych  ;)  ;)   no chyba że mieszkają nad bankiem to OK 

Ufff, mamy winnego. Właściciel. Witamy w Polsce.
 
To forum jest bardzo uważne, przezorne. W cywilizowanej części świata, na podobnych forach internetowych, bardzo popularne są tematy typu "Pokaż swoją kolekcję", a w wśród zdjęć nie rzadko aktualny katalog Rolexa lub PP - widziałeś tutaj taki? Ale w tych krajach rządzi prawo i społeczeństwo obywatelskie. Sąsiedzi ze sobą rozmawiają i pilnują nawzajem, a postawy typu "kradzież" są do gruntu piętnowane. 
Dojść gdzie kto mieszka na postawie wpisu w Internecie to JEST PROBLEM dla każdej przeciętnej osoby, więc nie siej paniki. I tak, wiele osób trzyma zegarki w bezpiecznych miejscach, więc nie rozumiem skąd te szyderstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ufff, mamy winnego. Właściciel. Witamy w Polsce.
 

Nie rozumiem

 

 

 

 W cywilizowanej części świata, na podobnych forach internetowych, bardzo popularne są tematy typu "Pokaż swoją kolekcję", a w wśród zdjęć nie rzadko aktualny katalog Rolexa lub PP - widziałeś tutaj taki? Ale w tych krajach rządzi prawo i społeczeństwo obywatelskie. Sąsiedzi ze sobą rozmawiają i pilnują nawzajem, a postawy typu "kradzież" są do gruntu piętnowane. 

W Niemczech nie - w Wielkiej Brytanii nie - we Włoszech tym bardziej nie bo tam nawet na ulicach w biały dzień zrywają drogie zegarki z rąk 

To gdzie to tak jest że nie kradną?

To że ludzie piętnują i 99% społeczeństwa to neguje jest oczywiste ale co z tego jak ten pozostały 1 % ma to w d*pie i kradnie, kradł i będzie kradł niezależnie od tego jakie będzie wzburzenie społeczeństwa i ogólne zaniepokojenie.

 

 

Dojść gdzie kto mieszka na postawie wpisu w Internecie to JEST PROBLEM dla każdej przeciętnej osoby, więc nie siej paniki

To nie PRZECIĘTNY polak kradnie - ten chodzi na 7 do pracy i wraca o 15 na obiad 

Często na forum czy festbuku ludzie umawiają się na spotkania Rolexowe , Omegowe czy łączone - wielu pisze co zabierze ze sobą itd... i le razy oglądaliśmy zdjęcia ze spotkań a tam "towaru" za 500-600tyś na stole? 

Adres spotkania znany bo umawiają się na forum, data znana i lokal też - kto będzie i co będzie też - wystarczy podjechać pod lokal i potem pojechać za imprezowiczem.Teraz już tylko zaczekać kiedy go w domu nie będzie ale o tym też napisze na stronach więc czego brakuje? chyba tylko kluczy do jego chaty.

Wielu sprzedaje na forum czy fejsbuku - wystarczy napisać biorę daj adres do wpłaty zrobię na poczcie - i gotowe, przecież nie musisz zapłacić możesz się rozmyślić a adresik już masz 

Kolejne to zdjęcia z okien które często doskonale lokalizują adresik itd.................  

 

 

 

 

I tak, wiele osób trzyma zegarki w bezpiecznych miejscach

:lol:  :lol:  :lol:   bezpieczne według nich 

 

 

 

 

więc nie rozumiem skąd te szyderstwa

Ani przez chwilę i z nikogo więc nie wiem o czym mowa?

Ja tylko próbuję po raz kolejny przypomnieć że piszemy i mówimy w internecie ZA DUŻO !!!!  ale o tym wszyscy wiedzą  aż do następnego razu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście winny tylko i wyłącznie jest złodziej ale podzielam punkt widzenia Pawła że bywamy lekkomyślni w internecie ( napisałeś gotową instrukcję dla amatora bo zawodowcy robią nawet jeszcze więcej ) . Ja od lat mam w domu tylko ten zegarek który aktualnie na nadgarstku ale z drugiej strony potencjalny złodziej dowie się o tym dopiero kiedy mnie odwiedzi - także jakieś straty i tak będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie napisałem, że w innych krajach nie kradną, tylko że ludzie na innych forach chwalą się dużo bardziej już na naszym forum. Bo zrozumiałem Cię, że piszesz o tym forum internetowym, a Ty zaś zmieniasz temat na Facebook. Co do czego zresztą masz całkowitą racje, ale to inna para kaloszy - wiele osób występuje tam z imienia i nazwiska i faktycznie prześciga się w kretyńskich wpisach obnażających swoją prywatność. 
Jeśli nadinterpretuję fakt, że zrzucasz część winy za właściciela, to przepraszam, ale tak mi to zabrzmiało z Twojego posta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie .. nic i do nikogo  :)

 

Tu na forum też mamy temat z wrzutkami całości zbiorów - piękne niektóre 

Ja wejdę i pozazdroszczę - 100 innych też,  ale przyjdzie 101 menda i oczka się zaświecą na gotowca w dodatku zapakowanego w kuferku - nawet worka by nie musiał brać  -_-

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118626-twoja-kolekcja/page-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie .. nic i do nikogo  :)

 

Tu na forum też mamy temat z wrzutkami całości zbiorów - piękne niektóre 

Ja wejdę i pozazdroszczę - 100 innych też,  ale przyjdzie 101 menda i oczka się zaświecą na gotowca w dodatku zapakowanego w kuferku - nawet worka by nie musiał brać  -_-

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118626-twoja-kolekcja/page-1

No widzisz, kiedyś nawet szukałem takiego tematu, ale rzadko zapędzam się w te rejony forum i nie znalazłem. Wieczorem sobie z przyjemnością pooglądam.

Pozdrawiam.

 

 

Ja od lat mam w domu tylko ten zegarek który aktualnie na nadgarstku ale z drugiej strony potencjalny złodziej dowie się o tym dopiero kiedy mnie odwiedzi - także jakieś straty i tak będą.

Przy większej liczbie zegarków to jest nieodzowne jak chce się spać spokojnie, ale absolutnie można z tym żyć. Wiąże się to też z pewnym rodzajem zabawy - co jakiś czas wybierasz sobie zegarek-faworyta. żeby spędzić ze sobą trochę czasu, a reszta do przysłowiowego rowu i łopata ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jakieś straty będą. Jedyny raz, kiedy włamał sie do mnie złodziej, z rozpaczy i braku laku dał radę ukraść tylko Orienta z szuflady. (Byłem wściekły, bo wersja była rzadka, a potem serwisowana za większe pieniądze, niż zapłaciłem za sam zegarek, ale skąd idiota miał to wiedzieć i sprzedał go pewnie na OLX za 50 złotych). A na sobie miałem wówczas Trasera za 1000 euro, na czym na pewno zrobiłby lepszy interes. Przy okazji ukradł też karabin ASG, co też było irytujące, bo był to FN FAL, trudny do zdobycia jak cholera... Złodzieje to su***syny, za przeproszeniem towarzystwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł dobrze napisał - lepiej za dużo nie pisać, a wstawianie zdjęć umożliwiających identyfikację domu/mieszkania, jest proszeniem się o problemy.

 

Jak kogoś stać na zakup zegarków za ileś-dziesiąt lub set tysięcy PLN, to montaż alarmu za 5-10k wydaje mi się czymś oczywistym...

 

A śledzenie kogoś po spotkaniu w podstoliku - ten pomysł trochę mnie przeraża... Zegarków tego wartych nie mam, ale bandzior może o tym nie wiedzieć...

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione telefonem, albo co lepszym aparatem są geotagowane. Nie trzeba fachowca żeby sprawdzić, gdzie jest np. dom z tarasem, na którym właściciel zrobił zdjęcie do działu „jaki zegarek masz dziś na nadgarstku” ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione telefonem, albo co lepszym aparatem są geotagowane. Nie trzeba fachowca żeby sprawdzić, gdzie jest np. dom z tarasem, na którym właściciel zrobił zdjęcie do działu „jaki zegarek masz dziś na nadgarstku” ...

Możesz wyłączyć tę funkcję lub post factum czyścić zdjęcia przed publikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

w domu próżno szukać gotówki, biżuterii, rzeźb, obrazów czy innych kosztowności. Poza tym moja sąsiadka zauważa nawet to, że kupiłem nową kurtkę albo potrafi wypytać kuriera co tam dla mnie niesie - jest chodzącym alarmodobermanem. :-D

Mieszkamy razem

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione telefonem, albo co lepszym aparatem są geotagowane. Nie trzeba fachowca żeby sprawdzić, gdzie jest np. dom z tarasem, na którym właściciel zrobił zdjęcie do działu „jaki zegarek masz dziś na nadgarstku” ...

 

Forumowy hosting wycina wszystkie dane. No i rozdzielczość.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowy hosting wycina wszystkie dane. No i rozdzielczość.

Tego akurat nie wiedziałem, to bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu... a nie Pepsi? :wacko:

 

:D:P;) Fajny pomysl  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.