Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Bartku - wyprzedziles Mariusza ;)

A wynik/ocena? Coz - chyba mozna bylo sie tego spodziewac i wiekszosc z nas taw mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł remis ze wskazaniem na starszą referencję ze względu na przewidywalność potwierdzoną długoletnią niezawodnością i łatwością serwisowania. Z tego opisu może wynikać, że bardziej złożone usługi serwisowe nowego werku 32xx mogą być dużo droższe od tych w 31xx.

Edit: rezerwa chodu niestety nie jest w tym przypadku zwiększona za darmo...;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzieki Bartku - wyprzedziles Mariusza ;)

A wynik/ocena? Coz - chyba mozna bylo sie tego spodziewac i wiekszosc z nas taw mysli :)

Wiele zależy od interpretacji. W kluczowych podzespołach takich, jak wychwyt, oscylator, punkty poszły na korzyść nowej konstrukcji. :)

 

Wasze zdrowie Panie (jeśli jakieś są?) i Panowie.

Rolex Coke u mnie;)

Dzięki brachu, ale żeby pić Coca-Colę za zdrowie? ;)  Wasze zdrowie!  :)

 

rolexdjbeluga.jpg

 

Butelkę otworzę wieczorem, jak Barca będzie grała mecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Rezerwa chodu ok. 70h to jest oczywista przewaga 3235, przy założeniu, że mechanizm okaże się tak samo niezawodny, jak 3135.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu ok. 70h to jest oczywista przewaga 3235, przy założeniu, że mechanizm okaże się tak samo niezawodny, jak 3135.

I o to właśnie chodzi. Musi minąć jeszcze kilka lat, zanim się przekonamy, czy 3235 będzie tak samo niezawodny jak jego poprzednik...

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo niezawodny? Da to się obiektywnie porównać?

Pełne dane będzie miał z pewnością producent. Za parę lat pierwsze sztuki 3285 trafią na serwis. Wtedy będzie porównanie ewentualnego zużycia poszczególnych części i podzespołów. Wg Roleksa, nowy werk to 90% nowych komponentów i poprawiona o 15% wydajność oraz zaawansowane technologicznie smary, które zmniejszą tarcia między częściami. Czas pokaże, czy nowe znaczy lepsze...

Dzięki Bartek :).

 

Usługa serwisowa kosztuje tyle samo bez względu na to co tam jest do grzebania w środku, tak przynajmniej jest w przypadku serwisu w RSC.

Usługa serwisowa tak ale wymiana np. rotora z pewnością już nie;) Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Rolex utrudni żeby nie powiedzieć uniemożliwi serwisowanie nowych mechanizmów niezależnym zegarmistrzom tworząc coraz więcej elementów wymienialnych jako moduł. ( w przypadku inhałsu Tudora na początku pojawiały się opinie o wymianie całego mechanizmy zamiast napraw ;-) Z drugiej strony nieformalnie przyznał że okres międzyserwisowy może trwać 10 lat.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci: ile kosztuje serwis np. DJ czy Suba?

Około 600€. Wkrótce podam dokładne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci: ile kosztuje serwis np. DJ czy Suba?

Pelny suba, to ok 3500pln wraz z testem na wodoszczelnosc i pelna polerka.

 

A co do nowego mechanizmu, to... jak w czwartek bylem w salonie, to specjalnie sie zapytalem o reklamacje i powiedzieli, ze 2-3 sztuki byly reklamowane (chyba glownie chodzilo o nietrzymanie dokladnosci chodu) a na pytanie o 3135 odpowiedzieli, ze u nich zadnych nie bylo ;)

 

Nie ma co siac jednak paniki. Dla mnie bez roznicy czy mialbym 3135 czy nowy. Od strony zwyklego uzytkownika wiemy dobrze, ze 3135 jest idealny/punkualny i niezawodny. W 3235 rowniez wierze, bo mam pewnosc, iz caly czas beda go modyfikowac/poprawiac (oczywiscie nie mowiac oficjalnie co zmieniaja z roku na rok) i kontrolowac, wiec dla mnie na tym etapie rowniez remis - jeden ma dluzsza rezerwe chodu a drugi lata doswiadczenia stad taki wynik :)

 

ps

Mariusz - dalbys sprobowac - nigdy tego nie pilem... <_<;)

A ja zasiadam wczesniej do meczu i tez gra FCB - podac Ci wczesniej wynik? :D

aaa.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT Master II Coke w stali?! Mniam mniam... :wub:

Nieee, najpierw w platynie, za rok w białym złocie a za 2 lata w stali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, najpierw w platynie, za rok w białym złocie a za 2 lata w stali ;-)

 

Jak dla mnie to tylko GMT Master II Coke (Pepsi jest takie jakieś...inne) w stali lub poczciwy Hulk, na którego kolejki są dłuższe niż na superautomat Polar w latach 80 -tych :( 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Mnie również to nowe "pepsi" się zupełnie nie podoba, myślałem że jestem osamotniony w tej opinii. W przeciwieństwie do rewelacyjnego Batmana. Coke na Oyster za to świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam... i tak nowego suba dadza dopiero na jubileusz w 2023 a teraz beda zapychac ludzi jakimis "kolorowymi wydmuszkami" :(

Jest wiele jeszcze modeli bez nowego mechanizmu i ja obstawiam, ze najpierw wloza go do np. gmt II black/batmana i hulka, lub wypuszcza jeszcze nowszy model typu wlasnie Coke a suba zostwia sobie na deser :)

 

A tymczasem... w windzie na szafot... :P;) jestem nadal w szoku, ze mozna wypuscic suba w ceramice z centrujacym bezelem... :blink:

Kurcze... przechodzilem przez tyle subow i im podobnych a ZADEN miedzy 9 a 12 nie centrowal... a tu???

aaa.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Urodziwa ta niebieska tarcza w DJ.

 

Szlif promienisty "robi robotę" powodując, że tarcza mieni się w refleksach światła zmieniając barwę począwszy od granatowego, a nawet czarnego koloru, a kończąc na jasno-niebieskim.

 

Mariusz - dalbys sprobowac - nigdy tego nie pilem... <_<;)

Może kiedyś przy okazji podstolika zegarkowego będzie sposobność, żeby wypić dobrej wódki, a Beluga jest wyśmienita. O ile nie pogonią mnie fani Roleksa / Panerai, gdy przyjdę z zegarkiem Patek Philippe na ręku.  :)

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ...O ile nie pogonią mnie fani Roleksa / Panerai, gdy przyjdę z zegarkiem Patek Philippe na ręku.  :)

No prosze.... masz Rolka, wiec wszyscy na wsi Cie przyjma... :P:D;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No prosze.... masz Rolka, wiec wszyscy na wsi Cie przyjma... :P:D;)

Jeszcze tylko kupię Volkswagena Passata i będę się czuł jak ryba w wodzie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

...nie jak ryba tylko jak Janusz na działkowym grylu kurła! :-P

Janusz powiadasz? W takim razie musiałbym jeszcze przytyć ze 30 kg, zgubić dużo włosów na głowie i zapuścić wąchy pod nosem. To ja już wolę zostać przy zegarkach Patek Philippe.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz powiadasz? W takim razie musiałbym jeszcze przytyć ze 30 kg, zgubić dużo włosów na głowie i zapuścić wąchy pod nosem. To ja już wolę zostać przy zegarkach Patek Philippe.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To co, sprzedajesz DJ-a? ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To co, sprzedajesz DJ-a? ;)

Na razie „kwarc” zostaje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.