Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

To jest oczywiste, że mam na wszystko maile, potwierdzenia przelewów itd. Co nie zmienia faktu, że to czego chciałem dowiedziałem się w Kruku, bez przeglądania regulaminów.

A zaliczka jest zawsze zwrotna i to bez żadnego wyjaśniania dlaczego rezygnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niejeden prawnik miałby problem na podstawie KC odpowiedzieć, czy przyjmujący zaliczkę powinien dokładnie określić strony - czyli z imienia i nazwiska, czy nazwę firmy.

 

Zakładam, że na paragonie stoi faktycznie słowo zaliczka, nie przedpłata czy wpisowe :)

Ciekawa sytuacja, myślę miałaby miejsce, gdyby Kruk przestał być dystrybutorem Rolexa.

 

 

@Boogie: "regulaminem" zaliczek jest pewnie Kodeks Cywilny. Możesz poczytać  :D

Słuszna uwaga,

i oto co stoi w interpretacjach odnośnie zaliczki:

"Zaliczka nie zabezpiecza więc tak jak zadatek wykonania umowy. Jeżeli np. jedna ze stron odstąpi od umowy, zaliczka musi być zwrócona w takiej samej wysokości, w jakiej została uiszczona, choć oczywiście strony mogą postanowić inaczej i nadać zaliczce np. cechy charakterystyczne dla zadatku. W klasycznej konstrukcji (gdy brak odmiennych postanowień) jedynie zadatek dyscyplinuje obie strony umowy do jej wykonania, natomiast zaliczka przynosi jednostronną korzyść stronie przyjmującej wpłatę, będąc formą bezpłatnego kredytowania."

 

Sposobem realizacji takiego postanowienia stron, mogą być Ogólne Warunki Sprzedaży i zawarte tam paragrafy, które akceptujemy domyślnie, zawierając umowę kupna sprzedaży z Krukiem, w tym wypadku częścią realizacji tej umowy jest wpłata zaliczki.

Wiec chyba jednak warto sprawdzić, jak Kruk reguluje przyjmowanie zaliczek, bo na 99% ich prawnicy temat musieli zunifikować dla całej spółki.

 

P.S. ponieważ umowa zawarta jest pomiędzy osobą fizyczną a firmą, zastosowanie mają przepisy o sprzedaży konsumenckiej, nie KC.

P.S.2 Zaliczka NIE ZOSTAŁA uregulowana w przepisach KC, czynności z nią związane wyprowadza się z paragrafów o zawieraniu umów wzajemnych, a zwrot zaliczki z paragrafu o  bezprawnym wzbogaceniu się.

"Strony mogą w umowie dowolnie (oczywiście zgodnie z prawem) uregulować jej wysokość oraz zasady postępowania z pieniędzmi w razie rezygnacji z umowy."

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być zwrotna na Wypadek istotnej zmiany dotyczącej przedmiotu umowy ( wycofanie modelu, modernizacja modelu, wzrost ceny). Poza paragonem informacja o niej jest też dostępna w aplikacji Kruka.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ten dokument nazywał się zamówienie i było tam napisane tak:

 

post-6729-0-24297300-1549906535_thumb.png

 

post-6729-0-71799500-1549906560_thumb.png

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, gratuluje beztroski.

 

Może ktoś jednak pomoże:

1) Czy jest otwierane zlecenie imienne, czy paragon jest na okaziciela ?

- Co sie stanie jeśli paragon komuś zostanie skradziony, abo zniszczony?

- Kto wówczas może dokończyć transakcji i dokonać odbioru zegarka ? Czy dokończenie transakcji jest możliwe bez posiadania paragonu ?

 

2) Wpłacam zaliczke i umieram, kto może ją wycofać ?

 

3) Kiedy jest maksymalny termin na wycofanie zaliczki ? Czy sklep powiadamia np. miesiąc przed odbiorem zegarka i wtedy decydujemy czy chcemy zegarek odebrać ?

Przy wpłacie zaliczki otrzymujesz potwierdzenie przyjęcia zamówienia + paragon. Zegarek, ew. zwrot zaliczki możesz odebrać tylko na podstawie oryginalnego paragonu. Postępy w realizacji Twojego zamówienia możesz śledzić na podstawie numeru zamówienia. Odbioru zegarka może dokonać inna osoba, która zna numer Twojego zamówienia i ma przy sobie paragon. Zaliczkę możesz wycofać w dowolnej chwili. To chyba wszystko

Edit: powyższe dotyczy topowych modeli, tj. "kolejkowych".

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W moim przypadku ten dokument nazywał się zamówienie i było tam napisane tak:

Mam taki sam "druczek" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata? Gdzie tak krótko?

 

Czekając 3 lata na Daytonę paragon dawno zblaknie do gołego papieru xD

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów kolejek, na dzień dzisiejszy czas oczekiwania na datejusta z karbowanym bezelem 14-16tyg...i to nawet nie niebieskiego;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów kolejek, na dzień dzisiejszy czas oczekiwania na datejusta z karbowanym bezelem 14-16tyg...i to nawet nie niebieskiego;p

Zamknęli kopalnię złota? To chyba wstrzymam się ze sprzedażą.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów kolejek, na dzień dzisiejszy czas oczekiwania na datejusta z karbowanym bezelem 14-16tyg...i to nawet nie niebieskiego;p

Dziwne bo w Warszawie - Galeria Mokotów można od ręki kupić każdego DJ poza niebieskim, od ręki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne próby, tym razem z nato

1681378211e07e9d6ad6de527fe19069.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś konkurs na najbrzydsze połączenie Rolex-pasek, chcesz odebrać Piotrkowi tytuł? ;)

To mój prywatny konkurs, w którym bransoleta przegrała, a paski wygrywają.

Tak więc tytuł Piotr (nie wiem kto to) może sobie zatrzymać

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

A mnie się na NATO podoba, może czarny tylko byłby lepszy dla kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się na NATO podoba, może czarny tylko byłby lepszy dla kontrastu.

w mojej opinii też wygląda całkiem OK, choć perlon lepiej.

pomysł z czarnym do sprawdzenia :)

powrót do bransolety niemożliwy, bo wyrzuciłem do kosza razem z pudełkiem i innymi drobiazgami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo dojrzewam powoli do pomysłu zamiany DJII na 116234...

 

 

Dziwne bo w Warszawie - Galeria Mokotów można od ręki kupić każdego DJ poza niebieskim, od ręki...

 

36, wczoraj dzwoniłem do Kruka i tak sytuacja wygląda na tą chwilę.


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Rolex podniósł ceny. Z tego co pamiętam DJ 41 z gładkim bezelm i bransoletą oyster kosztował rok temu 6100 Euro a teraz widzę że 6900 Euro. Różnica 800 Euro. Sporo w ciągu roku:)

Edytowane przez Gumis1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Kolejne próby, tym razem z nato

 A próbowałeś z welurem? Powinno być lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba kupować bi i z dostępnością nie ma problemu. W złocień kilka sztuk dostępnych od ręki mowa oczywiście o prof

post-37811-0-80646300-1549999515_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ciekawa ta Panda, dla odważniejszego konsumenta idealna.

 

To jakiś konkurs na najbrzydsze połączenie Rolex-pasek, chcesz odebrać Piotrkowi tytuł? ;)

Sam żeś Piotrek :D Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt ma rację, z prof w stali też nieźle. Do salonów Panowie, do salonów...

IMG-2998.jpg

IMG-3004.jpg

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.