Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że każdy model, który zaczyna być takim rarytasem, jest celowo ograniczany produkcyjnie przez Rolexa,

Przy ilości sprzedawanych zegarków rocznie, muszą celowo generować popyt, który również celowo nie będzie zaspokajany tylko stale podgrzewany

 

 

Gdyby Rolex postanowił zlikwidować te wszystkie kolejki i wyprodukować wystarczającą ilość Hulków, Pepsi itp to oznaczałoby to w rezultacie zmniejszenie tego rozgrzanego popytu i koniecznośc obniżania cen, upusty u AD itp. czyli ogólnie postępujący spadek rentowności biznesu.

Zgadzam się :)

Przypominają mi się na szybko historie z szkoleń marketingowo-sprzedażowych:

- był cytat z producentów Ferrari - jest zapotrzebowanie na 100 sztuk wyprodukujmy 99 a prestiż marki, zainteresowanie wzrośnie kilka razy

- i  następnie, podnieśmy marżę, tym samy cenę  i sprzedajmy kilka sztuk ( z dużą marżą) niż setki sztuk z małą marżą - w pierwszym przypadku zarobimy więcej, będzie łatwiej sprzedać ( co zmniejszy też koszty)

niby takie proste a  takie trudne ale Rolex realizuje je z wielkim powodzeniem, co potwierdzają też nasze dyskusje na forum  :) zobaczcie jakie emocje wyzwalają te kolejki, niedostępność - a o to przecież chodzi  :)

Albo kochamy rolka albo go nie trawimy

Passero zgadzam sie w 100%

Precision andrzej1 dla wielu za mały ale mnie by osobiście nie przeszkadzało do t shirta bym nosił

Chyba coraz więcej osób go kocha  :lol:

Jest mały (  35 mm bez koronki), zawsze lepiej jakby był większy  :ph34r: i czasem go zakładam, rzadko ale lubię go na ręce  - zawsze jakaś zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Albo kochamy rolka albo go nie trawimy

Ja jestem po środku tych odczuć. Cenię Roleksa za precyzję pomiaru czasu oraz jakość wykonania, doceniam ciekawą historię, ale Rolex nie wywołuje u mnie emocji takich jak na przykład Patek Philippe, którą to firmę wielbię całym sercem ;) - skoro już poruszamy temat na poziomie uczuć.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po środku tych odczuć. Cenię Roleksa za precyzję pomiaru czasu oraz jakość wykonania, doceniam ciekawą historię, ale Rolex nie wywołuje u mnie emocji takich jak na przykład Patek Philippe, którą to firmę wielbię całym sercem ;) - skoro już poruszamy temat na poziomie uczuć.  :)

Ja tak jak kolega pablo122 doceniam takie podporządkowanie sobie kilentow pod swoje produkty i manipulacje dostępnością towaru ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 miesiąc wybieram samochód, 1 rok buduję dom. 5 lat czakania na zegarek jest dla mnie mało poważne...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Doskonale Cię rozumiem.

 

Ja odpuszczam temat Roleksa. Nie bawi mnie zapisywanie się do kolejki oczekujących z informacją, że może za pięć lat dostanę zegarek. Nie mam też zamiaru płacić 100 tysi za "czasomierz", którego cena katalogowa wynosi około 50000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie, ze na nowosci z Basel nie bedzie przedsprzedazy oraz jedna osoba bedzie mogla zakupic tylko 1 zegarek - takie info dal Rolex swoim AD - czy to w czyms pomoze??? Sam nie wiem... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym słyszałem, idiotyzm. W takim razie zwali im  się na salon  kilkaset osób naraz. :ph34r:

A wystarczy zaliczkę np. 50% zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam mieć wątpliwości, czy w Rolexie na pewno wiedzą co robią. Z marketingowego punktu widzenia wydaje mi się, że ostatnimi czasy odnoszą wizerunkowe straty. (Nie chodzi o to, że ludzie przestaną chcieć Rolexa, chodzi bardziej o pogłębiające się negatywne postrzeganie marki). Rolex marketingowo zawsze mógł być stawiany jako przykład świetnej strategii - teraz albo to jakieś genialne zagranie, którego jeszcze świat nie zrozumiał albo szykuje się porażka.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po środku tych odczuć. Cenię Roleksa za precyzję pomiaru czasu oraz jakość wykonania, doceniam ciekawą historię, ale Rolex nie wywołuje u mnie emocji takich jak na przykład Patek Philippe, którą to firmę wielbię całym sercem ;) - skoro już poruszamy temat na poziomie uczuć.  :)

 

zgadzam się z tym w 100% bo mam tak samo...

Dowiedzialem sie, ze na nowosci z Basel nie bedzie przedsprzedazy oraz jedna osoba bedzie mogla zakupic tylko 1 zegarek - takie info dal Rolex swoim AD - czy to w czyms pomoze??? Sam nie wiem... :unsure:

tzn. że nie będzie listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. że nie będzie listy?

Lista bedzie, ale z Pepsi bylo tak, ze juz po otwarciu salonow o 10.00 bylo XXX rezerwacji, gdzie ani cena ani nic jeszcze nie bylo wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista bedzie, ale z Pepsi bylo tak, ze juz po otwarciu salonow o 10.00 bylo XXX rezerwacji, gdzie ani cena ani nic jeszcze nie bylo wiadomo.

 

jak lista bedzie to jednak nic sie nie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zmienic moze tylko fakt, dostarczania "normalniejszej" liczby zegarkow do salonow na calym swiecie i czesciowe "odblokowanie" listy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista bedzie, ale z Pepsi bylo tak, ze juz po otwarciu salonow o 10.00 bylo XXX rezerwacji, gdzie ani cena ani nic jeszcze nie bylo wiadomo.

Żeby przyjąć zaliczkę potrzebny jest nr ref. zegarka. Dodatkowo numer  ten musi być wprowadzony do ich softu sprzedażowego. Przy Pepsi o 10 rano nikt go jeszcze nie znał. Z tego co pamiętam sprzedaż zaczęła się po 11. Co do ceny zgoda. Nie znali jej :wacko:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze czego sie dowiedzialem a nie czego bylem swiadkiem ;)

W reszte nie wnikam - beda listy, beda kolejki i tyle :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marketing to mistrzostwo świata  :lol:  i tylko my, potencjalni nabywcy na tym tracimy  -_- stojąc w absurdalnych kolejkach.........ciekawe jak długo wystarczy cierpliwości i tak jak pisał MasterMind - genialne zagranie czy porażka - zależy też od cierpliwości klientów, ja je nie mam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz być może były jakieś pre listy :)  :D  :lol:  Ale ja niestety nie gram w tej lidze. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wg mnie zmienic moze tylko fakt, dostarczania "normalniejszej" liczby zegarkow do salonow na calym swiecie i czesciowe "odblokowanie" listy...

 

Blokowanie list, absurdalny czas oczekiwania na zegarek... Chciałbym, żeby Rolex wreszcie zrozumiał, iż dla niektórych ludzi, na przykład dla mnie, taka zabawa jest poniżej godności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ludzkiej ciekawości, ile czeka się u AD na Nautiliusa czy Aquanauta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Blokowanie list, absurdalny czas oczekiwania na zegarek... Chciałbym, żeby Rolex wreszcie zrozumiał, iż dla niektórych ludzi, na przykład dla mnie, taka zabawa jest poniżej godności.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie, ze na nowosci z Basel nie bedzie przedsprzedazy oraz jedna osoba bedzie mogla zakupic tylko 1 zegarek - takie info dal Rolex swoim AD - czy to w czyms pomoze??? Sam nie wiem... :unsure:

Nie do końca tak to wygląda,

Na nowości z Basel nie będą przyjmowane zaliczki, ale będzie lista zgłoszeń/chętnych do zakupu danego modelu.

Warto mieć na uwadze, że to zdaje się dotyczy wyłącznie Polski, ruch ten według mnie jest podyktowany tym, że jest bardzo duży popyt w innych krajach, wiemy jakich, i tam Rolex chce kierować większość produkcji, u nas po prostu nie chcą robić z ludzi głupa pt. biorą zaliczkę, a potem czekanie 2-3-4 lata... gdzie część z tych oczekujących w Polsce ma dostęp do informacji z innych krajów, gdzie czasy oczekiwania są krótsze. Takie wpisanie się na liste chetnych jest mniej sztywnym zobowiązaniem się ze strony Rolexa.

 

 

Powoli zaczynam mieć wątpliwości, czy w Rolexie na pewno wiedzą co robią. Z marketingowego punktu widzenia wydaje mi się, że ostatnimi czasy odnoszą wizerunkowe straty. (Nie chodzi o to, że ludzie przestaną chcieć Rolexa, chodzi bardziej o pogłębiające się negatywne postrzeganie marki). Rolex marketingowo zawsze mógł być stawiany jako przykład świetnej strategii - teraz albo to jakieś genialne zagranie, którego jeszcze świat nie zrozumiał albo szykuje się porażka.

Jakie straty ?

Negatywne postrzeganie marki rośnie, przy rosnącej sprzedaży ? cmon...

Rolex wie co robi, mają gre z kilkoma warunkami brzegowymi jak wielkośc produkcji 0,8-1Msztuk, przy czym chcą uniknąć postrzegania masowości i nasycenia popytu.

 

 

Tak z ludzkiej ciekawości, ile czeka się u AD na Nautiliusa czy Aquanauta?

O ile pamiętam, to 2 lata i więcej

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Basel zaprezentowano już nowe wzory kart uprawniających do nabycia Rolexa

post-107633-0-79961700-1552252773_thumb.jpg

Edit

Ta u góry po prawo jest na olej przydatny podczas serwisu.

A tak poważnie całe te zapisy, listy, czekanie latami jest uwłaczające.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to 2 lata i więcej

To chyba kiepska pamiec... czas oczekiwania jak u Rolexa.

 

Nie rozumiem Twojego oburzenia Mariusz - PP robi tak samo :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kiepska pamiec... czas oczekiwania jak u Rolexa, wiec nie rozumime oburzenia Mariusza, kiedy PP robi tak samo :wacko:

Może chodzi o to że w PP upływający czas umila zbieranie istotnie większych funduszy, ja bynajmniej bym tak sobie wytłumaczył ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.