Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Oba trzy :) trzeba mieć

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że to nie jest przemyślany ruch tylko po prostu "tak wyszło", bo kolorowa ceramika zmienia odcienie w zależności od światła. Bezel Hulka wygląda raz na ciemną głęboką zieleń a raz na plastikowy-komiksowy jasny-zielony. Amelinowy bezel Pepsi wygląda zawsze tak samo dobrze, kolory są wyraźne i żywe, w nowym Pepsi mam wrażenie trzeba się dobrze nagimnastykować z oświetleniem żeby wyglądało po staremu, najczęściej wygląda jak malinowy budyń.Zjęcia z TRF.

Męskie rozmowy o kolorach ta jakiś źart więc proponuję by każdy został przy swojej wersji...mnie podoba się stary Zygzak McQueen (chociaż czekaj, jak tak na niego patrzę na tych zdjęciach to wygląda jak jakiś Tudor ;-) ale zupełnie nie mam problemu z nowym odcieniem

post-55792-0-22428200-1552493854_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne wszystkie te kolory :)  i tak od rana Panowie rozpoczęliście, jak tu się skupić  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym z forum widziałem wątek o tych kolorach Pepsi, podobno cerachrom nie zawsze wychodzi w tym samym odcieniu na Pepsi, są odmiany bardziej fioletowe i różowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję Datejusta, którą krytykujesz. Na wzornictwo wspomnianego zegarka patrzę całościowo czyli zwracam uwagę jak luneta koresponduje z bransoletą. Uważam, że karbowany pierścień pasuje do bransolety Jubilee, ale już do gładkiej lunety prawdopodobnie wybrałbym bransoletę Oyster. Zresztą takie zestawienia na stronie głównej sugeruje też Rolex, choć oczywiście daje możliwość skorzystania z konfiguratora. Niezależnie od wyglądu, precyzja pomiaru czasu jest fenomenalna, ...

Oczywiście każdy ma swój gust więc nie jest to wyraz krytyki a jedynie mój punkt widzenia. Właśnie całościowe ujęcie tych dwóch elementów razem kłuje mnie w oko choć oddzielnie bardzo je doceniam ( wizualnie a w przypadku jubilee także jeśli chodzi o ergonomię ). Fakt że w jednym zegarku jest tak wiele drobnych błyszczących elementów powoduje że odbieram całość bardziej biżuteryjnie niż mogę znieść a dodatkowo łączenie ich pod różnymi kątami ( bezel vs bransoleta ) kojarzy mi się z ....dachówkami :-) ten efekt potęguje połączenie tego samego koloru ( stal vs białe złoto) , mniej kłuje mnie to w wersji 2T może dlatego że to klasyk lat 70-tych . ( i tak odbieram promo na stronie )

A co do precyzji - pełna zgoda.

post-55792-0-90045600-1552503163_thumb.jpeg

post-55792-0-85668500-1552503467_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo widzę połączenie jubilee i karbowania,

Zresztą mam wrażenie, że większość shotów reklamowych Rolexa, to była wersja niebieska i oyster branzoleta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję Datejusta, którą krytykujesz. Na wzornictwo wspomnianego zegarka patrzę całościowo czyli zwracam uwagę jak luneta koresponduje z bransoletą. Uważam, że karbowany pierścień pasuje do bransolety Jubilee, ale już do gładkiej lunety prawdopodobnie wybrałbym bransoletę Oyster. Zresztą takie zestawienia na stronie głównej sugeruje też Rolex, choć oczywiście daje możliwość skorzystania z konfiguratora. Niezależnie od wyglądu, precyzja pomiaru czasu jest fenomenalna, a zdając sobie sprawę z zawiłości konstrukcyjnych werków mechanicznych tym bardziej doceniam Roleksa. Pod tym względem dla mnie Rolex to nietuzinkowa firma. Naturalnie znam na pamięć teksty fanów Roleksa, że to "oczywista oczywistość", iż Rolex jest mocny w precyzji pomiaru czasu, ale Wy oceniacie efekt końcowy. Mnie zastanawia jak rzeczony rezultat został osiągnięty i dlaczego reszta zegarkowego świata, może poza Patek Philippe i F.P. Journe, tak nie potrafi. Przy czym mam na myśli też skalę, bo przecież może firmie "x" zdarzyć się porządnie wyregulować jakieś nieliczne swoje mechanizmy zanim te trafią w zegarkach do klientów.

 

 

Idealnie w punkt.

Też mnie czasem zastanawia dlaczego Rolex potrafi a reszta świata cały czas goni za Rolexem w kontekście precyzji.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mnie zastanawia jak rzeczony rezultat został osiągnięty i dlaczego reszta zegarkowego świata, może poza Patek Philippe i F.P. Journe, tak nie potrafi.

Mariusz - chyba snisz, ze porownujesz idealnie wyregulowane i latami tak pracujace mechanizmy Rolexa do Patka, albo robisz to na podstawie swojego jedynego modelu i jest to mocno zyczeniowe, aby PP i pod tym wzgledem byl krolem, jednak w internecie odnosnie problemow z werkami PP troche bylo :wacko: . Dla porownania moj RO od poczatku chodzil idealnie a teraz u Kolegi robi -1s/d, jednak nie smialbym porownywac go do zadnego R, bo to zupelnie inna liga (i dla AP i dla R, tylko pod innym wzgledem). Poza tym PP rowniez uczy sie tej dokladnosci a u Rolka to norma od dawien dawna i jak sam napisales na skale masowa. Badzmy zatem choc troche obiektywni w tym co piszemy, bo jeszcze ktos to czytajac pomysli, ze faktycznie PP jest  w calej swojej kolekcji tak dokladny jak Rolex B)

Oczywiście każdy ma swój gust więc nie jest to wyraz krytyki a jedynie mój punkt widzenia. Właśnie całościowe ujęcie tych dwóch elementów razem kłuje mnie w oko choć oddzielnie bardzo je doceniam...

Wszystko zalezy od modelu. Ten przez Ciebie pokazany faktycznie nie zaciekawie, jednak wg mnie tez nie kazdy, bo chyba o nim wspomniales wyglada super.

post-25547-0-76993000-1552542064_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrym kierunku

 

Nie nie wykluczone, nie wykluczone. Za 2 lata będzie 40 na budziku więc... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mariusz - chyba snisz, ze porownujesz idealnie wyregulowane i latami tak pracujace mechanizmy Rolexa do Patka, albo robisz to na podstawie swojego jedynego modelu i jest to mocno zyczeniowe, aby PP i pod tym wzgledem byl krolem, jednak w internecie odnosnie problemow z werkami PP troche bylo :wacko: . Dla porownania moj RO od poczatku chodzil idealnie a teraz u Kolegi robi -1s/d, jednak nie smialbym porownywac go do zadnego R, bo to zupelnie inna liga (i dla AP i dla R, tylko pod innym wzgledem). Poza tym PP rowniez uczy sie tej dokladnosci a u Rolka to norma od dawien dawna i jak sam napisales na skale masowa. Badzmy zatem choc troche obiektywni w tym co piszemy, bo jeszcze ktos to czytajac pomysli, ze faktycznie PP jest  w calej swojej kolekcji tak dokladny jak Rolex B)

 

 

 

Miałem kilka Rolex'ów i żaden nie był tak dokładny jak mój Aquanaut... ale wiadomo, że Rolex najlepszy jest i basta ;)

Nie jestem żadnym fanboyem PP, ale umówmy się, "chodzi on w innej wadze" niż Rolex i żadne zaklęcia tego nie zmienią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wykluczone, nie wykluczone. Za 2 lata będzie 40 na budziku więc... :D

Jeżeli to ma być na 40- tkę za dwa lata i chodzi Ci o stalowy TOP to już ostatni dzwonek, by wpłacić zaliczkę;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz - chyba snisz, ze porownujesz idealnie wyregulowane i latami tak pracujace mechanizmy Rolexa do Patka, albo robisz to na podstawie swojego jedynego modelu i jest to mocno zyczeniowe, aby PP i pod tym wzgledem byl krolem, jednak w internecie odnosnie problemow z werkami PP troche bylo :wacko: .

 

Używanie określeń typu "król" to nie moja domena. Patek Philippe sam sobie narzucił określone restrykcje co do precyzji działania, znacznie ostrzejsze od tych określonych certyfikatem Pieczęci Genewskiej i nie ma podstaw, aby twierdzić, że się do nich nie stosuje w kontekście regulacji mechanizmów, choć biorę pod uwagę, iż jakieś wpadki mogą się zdarzyć. Jeden z moich kumpli jest kolekcjonerem, a zarazem miłośnikiem zegarków Patek Philippe i posiada w swojej kolekcji między innymi Aquanauta, Nautilusa, Calatravę Pilot. Co prawda wszystkie oparte są na odmianach werku 324, ale w każdym z przypadków stwierdził, że precyzja pomiaru czasu jest na poziomie porównywalnym z Roleksem 3235. Tak więc o Patku pisałem nie tylko na podstawie własnych doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zgodzę się z Mariuszem.

Mam znajomego, który to samo mówi o PP. Miał Aquanauta 5167, w tej chwili ma Nautilusa 5711, a ma niezłego zajoba na punkcie dokładności mechanizmów i robił pomiary każdemu z tych zegarków w różnych pozycjach. I twierdzi, że w żadnej z pozycji dokładność nie schodziła poniżej poziomu 2s/24h, a w większości 1s/24h.

Natomiast zupełnie inne doświadczenia ma z mechanizmem 3120 AP. Fabrycznie spieszył mu się ok. 20-25s/24h, po regulacji 10-12s/24h, co było dla niego wynikiem na tyle niesatysfakcjonującym, że szybko go sprzedał.

Ma też dwa Rolexy (z mechanizmem 3135) i stawia dokładność PP i Rolexów na tym samym poziomie.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc poza Rolex, PP, AP, ktoś ma doświadczenie z innymi markami w tym przedziale cenowym dotyczącym precyzji chodu?

 

Czy tylko "popularność" ww marek powoduję że tylko o nich mowa?

 

 

Kiedyś już pisałem w tym temacie, Tomek pewnie pamięta :) , ale standardy które "wyznaczył" Rolex w ostatnim czasie dotyczące precyzji chodu "znane były już 50 lat temu, GS je gwarantował dla serii mechanizmów cal.45...

Dziś zegarek z tym mechanizmem chodzi z precyzją -2/+3/ 24h

post-48316-0-12909800-1464909123.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Grand Seiko mam trochę doświadczeń.

Pomijając dwa Spring Drive'y, które siłą rzeczy są niesamowicie dokładne miałem trzy mechaniczne Grand Seiko, dwa hi-beaty 9S85 i jeden 9S65.

I mimo, że dwa z nich miałem od nowości, a jeden kupiłem roczny w idealnym stanie to żaden z nich nie utrzymywał wartości z dołączonego w pudełku certyfikatu. Wszystkie się późniły od 5 do 10 sekund w zależności od modelu i pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój GS z 1968 roku z cal.4522-8000 utrzymuje precyzję na poziomie -2/+3


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Wszystkie moje automatyczne PAM'y robiły +5/7 sekund, natomiast Blancpain FF robi +3 sekundy, ale on jest nowy, więc może się ułoży. Wspomniany wcześniej PP5167 robił +0,5 sekundy i był dokładniejszy od wszystkich Rolex'ów jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po staremu:

d741b5e111d18c04990b594d50ccdd96.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesiącach z GMT zaczyna mnie trochę nosić, a na Hulka jeszcze dwa lata czekania. Czy ktoś z Was miał do czynienia z Daytoną 116503?  Jeśli nie ta daytona to jaka alternatywa bez wieloletniego oczekiwania?
Chodzi mi po głowie ewentualnie 15500, ale to chyba nie to forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym z forum widziałem wątek o tych kolorach Pepsi, podobno cerachrom nie zawsze wychodzi w tym samym odcieniu na Pepsi, są odmiany bardziej fioletowe i różowe

 

nie chce mi się tego dokładnie tłumaczyć bo za dużo pisania więc postaram się w skrócie wyjasnić kilka kwestii odnośnie 'kolorów'.

dla większości ludzi może to być dziwne ale 'kolory' to dość skomplikowane zagadnienie i nie każdy kolor łatwo uzyskać.

a czerwony jest chyba jednym z najtrudniejszych w uzyskaniu i co wazniejsze w trwałości.

jak wiadomo każdy kolor ma swoje okreslone spektrum - czerwony znajduje się na samym końcu widzialnego spektrum = 625-740 nanometrów.

poza tym 'prawdziwa czerwień' nie ma za bardzo odcieni (jak np. zielony) tzn. z jednej strony ma odcień pomarańczowy a z drugiej fioletowy lub kiedy się rozjaśnia to zmienia się w różowy a jak ciemnieje to zmienia sie w bordo itd.

poza tym czynniki zewnetrzne głównie promieniowanie słoneczne powodują ze z czasem kolor traci intensywność i płowieje.

tak więc jest bardzo trudno uzyskać intensywny i trwały czerwony kolor/pigment.

 

jesli chodzi o ceramike to Hublot jako pierwszy i chyba jedyny stworzył super intensywna czerwoną ceramike w modelu Big Bang Unico Red Magic ( i większośc nie zdaje sobie sprawy jak trudne i przełomowe to było)

 

wracając do Rolka Pepsi

 

nie do konca udało im sie uzyskac odpowiedni odcien czerwieni a poza tym niebieski jest nakładany na czerwony - jak wiadomo kolory sie mieszaja więc po połączeniu niebieskiego i czerwonego wychodzi nam fioletowy !

i dlatego pierwsze GMT Pepsi miały gejowskie odcienie ( co zostało troche poprawione)

do tego jeszcze dochodzi rodzaj oświetlenia tzn. w zalezności od swiatła tj. słońce lub sztuczne, kolor się równiez będzie trochę różnił

dlatego też na niekótrych zdjęciach jest bardziej fioletowy - dlatego że różne zarówki maja różną barwe swiatła np. pomarańczowe co dodatkowo zmienia lekko odcień ...ale to juz inna bajka

 

pozdrawiam

Edytowane przez DLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Czyli istnieje salon rolexa, w którym można przymierzyć zegarek przed zapisaniem się w kolejkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wcale nie wiadomo czy akurat te najbardziej poszukiwane modele są w tym salonie, nawet choćby tylko do obejrzenia, film tego nie wyjaśnia.

 

Ja w zeszłym roku będąc w Dubaju (też Dubai Mall, ale inny salon) nie widziałem nic oprócz Daydate i wersji z diamentami.

 

A sam film? Cóż, typowo dla Bliskiego Wschodu: ma być exclusive, special, private, restricted access itd. Tam akurat bling bling sprzedaje się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Czyli istnieje salon rolexa, w którym można przymierzyć zegarek przed zapisaniem się w kolejkę :)

Niestety wybór duży ale tylko linii klasycznej :) Co do professional to nic nie mają na stanie ( w Emirates mall jedna Daytona złota i jeden Sky - Dweller też złoty i poszły praktycznie w ciągu 2 godzin od dostawy). Niestety nie mają info kiedy coś dostaną ( tak przynajmniej twierdzą a jak coś przyjdzie, to schodzi od ręki, nie zapisują a rezerwacja max 2 godziny - żeby skoczyć po kartę lub gotówę  :D  :ph34r:  

Salony duże i wszechstronne ale i kupujących a nie tylko oglądających dużo dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś garniturowo. Coraz więcej kolorów odkrywam na tej tarczy, zależnie od źródła i kąta padania światła...

post-98815-0-18789100-1552588643_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.