Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Bo konstrukcyjnie 3235 jest mechanizmem bez zarzutu, wszystko solidne, przemyślane, a rozwiązania ponadprzeciętne tylko przydałoby się odrobinę więcej finezji.

Wtedy straciłbyś serce do Patka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale ja też uważam że karbowany bezel + jubilee to najlepsza konfiguracja, 100% DJ w DJu. Tylko moim zdaniem bardziej klasyczna wersja 36mm (taka jak wszystkie Datejusty vintage) jest bardziej stonowana i ma lepsze proporcje sama w sobie. Wspomniani przez Ciebie słynni ludzie też nosili rozmiar 36 i jakoś się nie wydawał mało męski. Dzisiaj wszyscy urośli na tych kurczakach z hormonami, ale moim zdaniem rozmiar 36mm nadal jest OK ;).

Ja mam 18,5 cm w obwodzie nadgarstka, więc 36 mm wygląda marnie. Już nawet Submariner o średnicy 40 mm optycznie wydaje mi się zbyt małym zegarkiem ze względu na proporcje pomiędzy średnicą tarczy, a szerokością pierścienia. Datejust 41 jest natomiast idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Może jak zacznę nosić pamy 47mm zmienię zdanie:p

Ale przekłamane zdjęcie, wstyd, manipulacja. I jeszcze większy na pierwszym planie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w nadgarstku około 18 - 18,5 i 36 mm DJ nosi mi się świetnie. Sub 16610, który optycznie jest mniejszy niż ceramiczne też uważam za idealnie rozmiarowo dobrany, więc wszystko (No prawie wszystko) sprowadza się do tego kto jak co odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przekłamane zdjęcie, wstyd, manipulacja. I jeszcze większy na pierwszym planie ;)

 

 

Mówię, że DJ 36 nie jest za mały...a to zdjęcie było jak strzał w kolano...własne;D

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie rozwazam alternatywy dla mojego pama 000 jako edc. Chce date i automat max 42mm. I jakos nie rozwazalem DJ, ale w zasadzie DJ spelnia wszystkie moje warunki, za wyjątkiem noszenia go na pasku i nato, ale chyba jakos przezyje "kajdan". Dla mnie to ma byc normalny edc (nie do garniaka!!), wiec zapewne mierzyłbym w jasną tarczę, gładki bezel i oyster, a nie jubilee+flutted.

Podzwonie po AD, przymierzę i zaczne rozważac wymiane pama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie rozwazam alternatywy dla mojego pama 000 jako edc. Chce date i automat max 42mm. I jakos nie rozwazalem DJ, ale w zasadzie DJ spelnia wszystkie moje warunki, za wyjątkiem noszenia go na pasku i nato, ale chyba jakos przezyje "kajdan". Dla mnie to ma byc normalny edc (nie do garniaka!!), wiec zapewne mierzyłbym w jasną tarczę, gładki bezel i oyster, a nie jubilee+flutted.

Podzwonie po AD, przymierzę i zaczne rozważac wymiane pama.

 

A nowy defy? Za mną cały czas chodzi...też raczej spełnia Twoje warunki


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Zenitha :-) Tak jak nie chce Omegi czy Balla. Rozważałem nowego IWC Spitfire, ale nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mam DEFY i to jest świetny zegarek, właśnie na EDC. Nie ma jednak porównania do DJ. Technologicznie -  na plus dla DJ (biorąc pod uwagę przypadłości mojego elite 670, ale przynajmniej jest bardzo, bardzo dokładny). Stylistycznie - jak kto woli, czyli remis. Tradycja, renoma - na plus dla DJ. Wybór jednak jest prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mówi córka?

Dalszy wzrost cen. Jedyny kolorowy współczesny stalowy GMT na oysterze.

Bransoleta oyster kosztuje ponizej 10k. Lepiej zapisac sie na nowy, poczekac i dokupic oystera niz kupowac starszego na oyster :)

 

Wyjdzie i tak taniej niz Batman ver.1

 

A w gratisie nowy mechanizm :)

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie rozwazam alternatywy dla mojego pama 000 jako edc. Chce date i automat max 42mm. I jakos nie rozwazalem DJ, ale w zasadzie DJ spelnia wszystkie moje warunki, za wyjątkiem noszenia go na pasku i nato, ale chyba jakos przezyje "kajdan". Dla mnie to ma byc normalny edc (nie do garniaka!!), wiec zapewne mierzyłbym w jasną tarczę, gładki bezel i oyster, a nie jubilee+flutted.

Podzwonie po AD, przymierzę i zaczne rozważac wymiane pama.

Słuszna koncepcja. DJ41 to idealny EDC. Choć wprowadziłbym do Twojej konfiguracji jakiś pazur albo kolor, albo karbowany bezel albo jubilee. Testowałem jako EDC każdy z tych wariantów i dają radę.

Bransoleta oyster kosztuje ponizej 10k. Lepiej zapisac sie na nowy, poczekac i dokupic oystera niz kupowac starszego na oyster :)

Wyjdzie i tak taniej niz Batman ver.1

A w gratisie nowy mechanizm :)

Na dziś nie ma stalowego dedykowanego oystera który bez kombinowania z teleskopami pasuje do nowych GMT. Taniej wyjdzie dokupić jubilee ( od DJa 36 ) do posiadanego Batmana i mogę to zrobić nawet jutro a nie za 3 lata :-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

A ja z calej kolekcji nowosci jestem zachwycony tym GMT - dla mnie bajka :wub:  (jak i cena -_- )

attachicon.gifScreenshot-2019-03-20-at-14.20.01.jpg

Super ten GMT.

Jest szansa, że wrócą za kilka lat go białego GMT w stali.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna koncepcja. DJ41 to idealny EDC. Choć wprowadziłbym do Twojej konfiguracji jakiś pazur albo kolor, albo karbowany bezel albo jubilee. Testowałem jako EDC każdy z tych wariantów i dają radę.

 

Dzięki. Przymierzę 41 i zacznę kombinować. Tarcza musi być jasna - chcę ten sam (lub zbliżony) kolor okienki daty i tarczy. Żeby jeszcze dało się go nosić na pasku i nato... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Oszczędzaj go. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przymierzę 41 i zacznę kombinować. Tarcza musi być jasna - chcę ten sam (lub zbliżony) kolor okienki daty i tarczy. Żeby jeszcze dało się go nosić na pasku i nato... ;-)

Daj znać jakbyś nie mógł znaleźć intersujących Cię wariantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić stronę gdzie mogę poczytać o Sub Kremit? To co znalazłem to raczej ogólne informacje. Chciałbym zapoznać się, które serie od kiedy do kiedy były produkowane jakie pudełka do jakich roczników czyli jednym słowem wszystko :) skoro nie można mieć nowych trzeba spojrzeć za siebie.

Ps. Lista na Batmana zamknięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Lista na Batmana zamknięta

 

Ale to zrobili zupełnie nową listę czy przepisali ludzi z listy na "stary" model i ewentualnie dopisali się nowi chętni na jubilee?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakbyś nie mógł znaleźć intersujących Cię wariantów.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to zrobili zupełnie nową listę czy przepisali ludzi z listy na "stary" model i ewentualnie dopisali się nowi chętni na jubilee?

Dowiedziałem się tylko, że lista zamknięta. Myśle, że jest jedna lista na stary i nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

IMO:

 

+ męski rozmiar :D,

+  3235,

+ matowa ceramika,

+ glidelock

 

- nijakość, ale dla kogoś ta monochromatyczność może być nawet elegancka,

- cena/ prawie w tych samych pieniądzach mamy złotą Daytonę na gumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.