Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, tu nie ma co przymierzać, 36mm na nadgarstek powyżej 18cm jest po prostu za mały. Co innego jakiś płaski garniturowiec, ale DJ to sportowy zegarek.

DJ sportowy? Bartek, jakie najbardziej sportowe atrybuty posiada Rolex Datejust?

1. karbowany bezel z białego złota

2. datownik z lupą

3. szlif promienisty na tarczy

4. bransoleta Jubilee

 

:D;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

DJ sportowy? Bartek, jakie najbardziej sportowe atrybuty posiada Rolex Datejust?

1. karbowany bezel z białego złota

2. datownik z lupą

3. szlif promienisty na tarczy

4. bransoleta Jubilee

 

:D;)

 

Oj tam, oj tam, wybrałeś najmniej sportową konfigurację z możliwych, ale postaram się odpowiedzieć :)

Pisząc "sportowy" nie miałem na myśli zegarka do uprawiania sportu, jak np. Garmin Forerunner 235, tylko zegarek, który ma charakter sportowo-casualowy w kontekście stylu. Dla mnie taki charakter ma zdecydowana większość zegarków na bransolecie. Przypomnę Ci, że DJ'a można skonfigurować w zestawie z gładkim bezelem i bransoletą oyster, a tutaj to już całkiem blisko do Garmina ;)

Ale wracając do Twoich "atrybutów":

1. złoto/platyna nie odbiera zegarkowi sportowego charakteru, przykłady można tu mnożyć: złoty Sub, Daytona etc.

2. datownik z lupą- patrz wyżej

3. szlif promienisty na tarczy również występuje w wielu sportowych modelach np. Hulk, czy Blancpain FF, którym sportowego charakteru odmówić nie można

4. bransoleta jubilee jest wciąż bransoletą, która świetnie się sprawdza w moim sportowym SKX, czy w nowych Rolex'ach z linii Professional: Batman, Pepsi

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za to magii daytony. Dla mnie to ... Dziwne zjawisko.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Zegarek do wszystkiego i na kazda okazje. Na spotkanie biznesowe, wytworna kolacje, na co dzien czy mecz tenisa. Nic oszalamiajacego, ale zawsze pasuje


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, wybrałeś najmniej sportową konfigurację z możliwych, ale postaram się odpowiedzieć :)

Pisząc "sportowy" nie miałem na myśli zegarka do uprawiania sportu, jak np. Garmin Forerunner 235, tylko zegarek, który ma charakter sportowo-casualowy w kontekście stylu. Dla mnie taki charakter ma zdecydowana większość zegarków na bransolecie. Przypomnę Ci, że DJ'a można skonfigurować w zestawie z gładkim bezelem i bransoletą oyster, a tutaj to już całkiem blisko do Garmina ;)

Ale wracając do Twoich "atrybutów":

1. złoto/platyna nie odbiera zegarkowi sportowego charakteru, przykłady można tu mnożyć: złoty Sub, Daytona etc.

2. datownik z lupą- patrz wyżej

3. szlif promienisty na tarczy również występuje w wielu sportowych modelach np. Hulk, czy Blancpain FF, którym sportowego charakteru odmówić nie można

4. bransoleta jubilee jest wciąż bransoletą, która świetnie się sprawdza w moim sportowym SKX, czy w nowych Rolex'ach z linii Professional: Batman, Pepsi

;)

To jest chyba pierwszy na świecie wywód mający podkreślić że DJ też jest sportowym zegarkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ jest sportowym zegarkiem a że w jednorodnej ofercie Rolexa jest nieco mniej sportowy to nie zmienia postaci rzeczy. To że niektórzy Paneristi uważają że Radiomir to garniturowiec nie zmianie faktu że to nadal diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie masz??? :rolleyes:

Mam. Niewiele brakowało bo już się umówiłem na sprzedaż. Ale bidulek w pudełku cały czas. Światła w ogóle nie widuje :)

Tylko w moim przypadku to wydaje mi się ze kolor nie przeszkadza bo bardzo mi się ta tarcza podoba ale o kształt koperty chodzi. Przywyczaiłem się do Pepsi i Explorera II i Hulk tak jakoś inaczej na ręce się układa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest garniturowcem ale to jeszcze nie czyni go sportowym :-)

Mam wrażenie że rozmawiamy o klasycznym znaczeniu słowa sportowy w odniesieniu do męskiej garderoby a nie o mylnym stereotypie panującym w niektórych męskich kręgach, porównywalnym do tego, że blezer to strój elegancki...

Zdaje się że sam nosisz DJa do mocno nieformalnych stylizacji mimo karbowanego bezela z białego złota...może to ta niebieska tarcza tak Cię zmyliła?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę niebieski dosyć uniwersalnie co nie znaczy że zawsze idealnie się komponuje do tegoż co zakładam .Po prostu to mój idealny Rolex i czasami jest ważniejszy niż garderoba. Dla mnie to typowy dressy, casual watch choć zważywszy na dziesiątki odmian trudno generalnie go wrzucić do jednego wora. Bliższa jest mi klasyfikacja potoczna dotycząca sportowych stalowych Rolexów w których DJ się nie znalazł oraz fakt, że to segment casual/ dressy niż sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Niewiele brakowało bo już się umówiłem na sprzedaż. Ale bidulek w pudełku cały czas. Światła w ogóle nie widuje :)

Tylko w moim przypadku to wydaje mi się ze kolor nie przeszkadza bo bardzo mi się ta tarcza podoba ale o kształt koperty chodzi. Przywyczaiłem się do Pepsi i Explorera II i Hulk tak jakoś inaczej na ręce się układa :-)

Czyli jednak został?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smycel moje gratulacje! Nie było mnie kilka dni na forum a tu taka perełka.


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex to zegarki przede wszystkim sportowe. Większość z nich stworzona jest do stylu smart casual. A który model jest dedykowany stricte do garnituru - klasycznego dress code?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Rolex to zegarki przede wszystkim sportowe. Większość z nich stworzona jest do stylu smart casual. A który model jest dedykowany stricte do garnituru - klasycznego dress code?

 

Jak to który? Submariner ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex to zegarki przede wszystkim sportowe. Większość z nich stworzona jest do stylu smart casual. A który model jest dedykowany stricte do garnituru - klasycznego dress code?

 

chyba Cellini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Cellini

Mierzyłem Cellini i powiem szczerze, gabarytowo (ze względu na komplikacje) wchodzi tylko pod koszule z szerokim mankietem.23471f817a87432ac45412b54426dcf7.jpg

Jak to który? Submariner ;)

Nie pasuje, wg mnie oczywiście. A już do twardego black tie czy white tie trzeba szukać coś ze stajni PP, VC, JLC, Zenith, czy Breguet.

Cellini?

Jak wyżej;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Rolex produkował tylko sportowe modele to nie mielibyśmy przyjemności oglądać w gablotach Cellini oraz nosić zegarków z linii OP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP także nie nazwałbym rasowym garniturowcem...ale ujdzie w tłoku;)867ca52111431aa2ec36ba1774a27023.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP także nie nazwałbym rasowym garniturowcem...ale ujdzie w tłoku;)

Potwierdzam

f458a65ac4c4e022461610f1ca3395e2.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Rolex produkował tylko sportowe modele to nie mielibyśmy przyjemności oglądać w gablotach Cellini oraz nosić zegarków z linii OP.

No ja tam nie mam żadnej przyjemności z oglądania lini Cellini a OP gra dla mnie w tej samej „ sportowej” lidze co DJ ( a cena wynika z różnic praktycznych ) Oczywiście zabiegi z rodzajem lub polerowaniem bransolety, rodzajem bezela, dodatki metali szlachetnych czy kolor tarczy dodają lub ujmują formalnego charakteru ale to tak trochę jak dyskusja czy obuwie typu derby nie jest sportowe

Zawsze znajdą się tacy którzy będą przeciw ...bo do dresu nie pasuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie mam żadnej przyjemności z oglądania lini Cellini a OP gra dla mnie w tej samej „ sportowej” lidze co DJ ( a cena wynika z różnic praktycznych ) Oczywiście zabiegi z rodzajem lub polerowaniem bransolety, rodzajem bezela, dodatki metali szlachetnych czy kolor tarczy dodają lub ujmują formalnego charakteru ale to tak trochę jak dyskusja czy obuwie typu derby nie jest sportowe

Zawsze znajdą się tacy którzy będą przeciw ...bo do dresu nie pasuje ;-)

OP jako linia Oyster Perpetual w tym DJs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nie każdy się znudzi. Mówią, że pierwsza przyzwoita fotka mi wyszła;)

Fajnie wyszedł. Gdybyś jeszcze ustawił wskazówki na 2.10 i wskaźnik 2 strefy pomiędzy indeksami 4-5 plus dołożył mankiet koszuli, to wyszedłby Ci pretendent do tytułu delfina EDC :)

Dla mnie delfinem EDC jest na razie Pepsi. Króluje Sub, ale król jest już stary.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajnie wyszedł. Gdybyś jeszcze ustawił wskazówki na 2.10 i wskaźnik 2 strefy pomiędzy indeksami 4-5 plus dołożył mankiet koszuli, to wyszedłby Ci pretendent do tytułu delfina EDC :)

Dla mnie delfinem EDC jest na razie Pepsi. Króluje Sub, ale król jest już stary.

Jednym słowem: dziękuję


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem Cellini i powiem szczerze, gabarytowo (ze względu na komplikacje) wchodzi tylko pod koszule z szerokim mankietem.

Nie pasuje, wg mnie oczywiście. A już do twardego black tie czy white tie trzeba szukać coś ze stajni PP, VC, JLC, Zenith, czy Breguet.

Jak wyżej;)

Tu się zgodzę. Dla mnie Cellini jest też za gruby do większości mankietów. Za to PP Ellipse jest idealny.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest „ stary” GMT i aftermarketowe bezele

Sam jest aftermarketowy :D

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.