Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest znanym w Krakowie dawcą nasienia? :P

 

Tymczasem w Paryżu też nie brakuje filantropów. Żeby dać, trzeba najpierw coś wziąć. A że nie każdy lubi czekać na Rolexa w kolejce to... no cóż. Filmik zawiera drastyczne sceny.

 

https://www.youtube.com/watch?v=q6JndL31j_k

 

Tu z innej perspektywy + pościg jak z filmu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=mIATwXUrTwM

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce:

link.gifMechanizm nie jest Rolexa, 

 

 

 

W tym linku pokazałeś Quartz Date 5100 z mechanizmem Beta 21, efekt współpracy Rolexa z konsorcjum CEH - to bardzo krótko produkowany model w latach 1970-1972, w małej ilości 1000 sztuk i nietypowej jak na Rolexa kopercie. 

Już w 1972 Rolex wycofał się z CEH i zaczął pracować nad własnym mechanizmem którym jest ostatecznie Oysterquartz 5035 i 5055, jak najbardziej in-house, wprowadzony w 1977 i produkowany do 2001. Wejście Messnera było w 1980r.

W 2001 Rolex miał już gotowe dwa nowe mechanizmy kwarcowe 5335 i 5355 ale ostatecznie nie wprowadzono ich do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym linku pokazałeś Quartz Date 5100 z mechanizmem Beta 21, efekt współpracy Rolexa z konsorcjum CEH - to bardzo krótko produkowany model w latach 1970-1972, w małej ilości 1000 sztuk i nietypowej jak na Rolexa kopercie. 

Już w 1972 Rolex wycofał się z CEH i zaczął pracować nad własnym mechanizmem którym jest ostatecznie Oysterquartz 5035 i 5055, jak najbardziej in-house, wprowadzony w 1977 i produkowany do 2001. Wejście Messnera było w 1980r.

W 2001 Rolex miał już gotowe dwa nowe mechanizmy kwarcowe 5335 i 5355 ale ostatecznie nie wprowadzono ich do sprzedaży.

Wiem, link dałem jako ciekawostkę o początkach  ;)

 

http://www.oysterquartz.net/the_5035_movement.htm


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, link dałem jako ciekawostkę o początkach  ;)

 

http://www.oysterquartz.net/the_5035_movement.htm

 

Tak, tu jest dużo ciekawych informacji, to wyjątkowy mechanizm i piękne koperty, sam bym chętnie przytulił takiego.

 

A tak powinien wyglądać w środku zegarek który kolega widział, biedy nie ma :)

post-40960-0-39740800-1560097446.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jest znanym w Krakowie dawcą nasienia? :P

 

Tymczasem w Paryżu też nie brakuje filantropów. Żeby dać, trzeba najpierw coś wziąć. A że nie każdy lubi czekać na Rolexa w kolejce to... no cóż. Filmik zawiera drastyczne sceny.

 

 

 

Tu z innej perspektywy + pościg jak z filmu:

 

Jak byłem ostatnio w Paryżu to sprzedawca w Patku powiedział mi że to miasto stało się ostatnio niebezpiecznym miejscem. Siedziałem na środku Place Vendome i ciężko było w to uwierzyć. A tu proszę, zdarzają się i tacy „klienci”.

Tak, tu jest dużo ciekawych informacji, to wyjątkowy mechanizm i piękne koperty, sam bym chętnie przytulił takiego.

 

A tak powinien wyglądać w środku zegarek który kolega widział, biedy nie ma :)

Super, dzięki za info. A orientujecie się po ile takie Day-Date’y chodzą? Na CH24 jest ich trochę, ale nie wiem jak znaleźć z tym mechanizmem. Chciałbym zweryfikować cenę o jakiej mówił ów znajomy, bo wydała mi się absurdalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz w okno wyszukiwania 'Oysterquartz" to znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale nie wiem jak znaleźć z tym mechanizmem. Chciałbym zweryfikować cenę o jakiej mówił ów znajomy, bo wydała mi się absurdalna.

No wpisz oysterquartz....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś szuka jeszcze bardziej wyjątkowej Daytony, to ja chodząc do pracy mijam sklep gdzie jest takowy Rolex:

 

http://www.ilducaorologi.it/scheda.asp?cod=61425

 

 

Ten sprzedawca jest też na CH24.

 

Od dawna tam jest ta Daytona? Na czym oprócz ceny polega ta jej wyjątkowość? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tarcza pokryta Enamel, nazywana też "porcelain dial".

Cena jest taka jak na najlepszych aukcjach to obstawiam, że jest tam od bardzo dawna i jeszcze sobie poleży

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się niedawno, ale pewnie poleży. Obok niej (akurat tylko w sieci, bo tę porcelanową w sejfie trzymają) jest też inna Daytona, za 87k euro. Co w tej kolejnej wyjątkowego, nie wiem, aż tak się nie znam.

 

Zaglądam w witrynę tego sklepu przechodząc obok i niektóre modele widzę tam od października zeszłego roku. Ruch chyba w interesie nieduży, choć czasem lekka rotacja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

To w takim razie mało widziałeś fajnych kombinacji

 

 

Ten typek z Daytoną jakoś nie wygląda mi na filantropa

 

Pozory mylą :)  To Jan, który przez swoją działalność prospołeczną pozwala zestresowanej kadrze zarządzającej zrelaksować się i wydać siedmiocyfrowe sumy z konta spółki skarbu państwa. Dobry ziomek Janek :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozory mylą :) To Jan, który przez swoją działalność prospołeczną pozwala zestresowanej kadrze zarządzającej zrelaksować się i wydać siedmiocyfrowe sumy z konta spółki skarbu państwa. Dobry ziomek Janek :D

Czyli jednak byłem w błędzie

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez jeździć Ferrari, albo Ferrari oklejonym na złoto z rejestracją K1 ROLEX, jak pewien znany i pobożny krakowski filantrop. Dla mnie to wiocha, ale mnie nie stać to się może lepiej nie będę wypowiadał.

 

 

 

Na ręku rzeczonego filantropa oczywiście złota Daytona, tego nawet ja się nie spodziewałem :D

 

 

Podejrzewam, że tak długo czekał w kolejce w Kruku, że jak już się doczekał postanowił to uczcić. Jedni idą na porządną kolację, inni kupują złote ferrari

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka u mnie budzi emocje :D

 

A nie miałeś w planach raczej DD?  ;)

 

Super zegarek.

 

Dzięki - na pasku i na jubille dwa zupełnie inne zegarki  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;-)

 

Czego to ja nie mam w planach Smycel :P

Edytowane przez soho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy rolnik wróci do jednokolorowych bezeli w GMT...8d0dc121639cd649f8eb24386bfab5b0.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. O ile IMHO Batman lub Pepsi nie mogą być jedynym zegarkiem, o tyle 126710LN (cal. 3235, jubilee) bez problemu by się w tej roli odnalazł. Z jednej strony takie są przewidywania na Basel 2020. Z drugiej strony brakowałoby w tym konsekwencji (chyba bardziej prawdopodobny scenariusz) i nie zaprzestaliby produkcji 116710LN tylko płynnie przeszli na 126710LN tak jak miało to miejsce z Batmanem w tym roku.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny GMT leży stylistycznie zbyt blisko ikony ( kanibalizacja ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.