Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Rysy, przytarcia, obicia i wgniotki wyglądają o niebo lepiej na "wizualnych toolwatchach", czyli zegarkach, które mają jak najwięcej matowych i szczotkowanych (najlepiej gruboszczotkowanych) powierzchni (koperta, bransoleta, bezel, tarcza). Dlatego Moonwatch (hesalit na tle matowej tarczy) oraz m.in. 5 cyfrowy Sub, GMT czy nawet biżuteryjny stary Datejust nawet z rysami, ale z fabrycznymu ostrymi krawędziami i przejściami wyglądają nawet fajnie, a dla niektórych bardzo fajnie. Natomiast IMHO taki SubC czy GMT z błyszczącą tarczą, bezelem i bardzo drobną szczotką na uszach jeśli jest mocno porysowany to prędzej wygląda jak znaleziony na wysypisku niż zegarek z duszą, charakterem czy niby 'historią*'. To samo się tyczy ceramicznej SMP, nowej Carrery etc. Do tego dochodzi fakt, że na ceramice widać wszelkie odciski, maznięcia i inne brudy. Przy 2 dzieci w zegarkach z ceramiką i zewnętrznym AR to już można sobie przypiąć od razu do bransolety szmatkę do przecierania. Bardzo rzadko się o tym wspomina, ale o ile np. takiego 16610 można dać przedszkolakom na kilka godzin do oglądania i później założyć go na rękę bez uszczerbku estetycznego, o tyle współczesne ładne cukierkowe zegarki wyglądaj dobrze jak nie są styrane i są czyste.

Swojego czasu na rolexforum znalazłem wątki, gdzie całkiem sporo użytkowników stwierdziło, że ceramiczne zegarki nie wyglądają za dobrze, jeśli traktuje je się mocno użytkowy, ponieważ dziwnie wygląda czyste szkło i bezel jak nowy na tle poobijanej koperty. Jak widać wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

*- dla mnie prawdziwą fajną historię to miał mój kwarcowy kilkuletni SoprasSub za parę stów, którego jeden z forumowych kolegów używał do nurkowania jako żołnierz zawodowy MW niż np. kilkuletnia SMPc czy SubC, który ma rysy na kopercie i bransolecie od zamka w kurtce, futryny i biurka właściciela.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym zegarku jak i na nowym aucie pierwsza rysa boli najbardziej - w tym drugim przypadku przy lakierach z akwarelki o wiele łatwiej o rysę niż na nowym zegarku.

Staram się dbać zarówno o zegarki jak i o auta ale znacznie łatwiej idzie mi z zegarkami - od stycznia na OP mam kilka mikrorysek na zapięciu bransolety ale koperta i szkiełko bez żadnych śladów. I oby tak dalej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o ryski na szkle to musiałbyś się bardzo postarać

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku codziennego użytkowania. W normalnym świetle ich nie widać. Ale i tak je lubię - wszystkie! :) Koperta wygląda dużo lepiej ;)
94e9d44db8019b3f38fd5324300b3314.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ktoś się mocno do tego przyłożył. To szafir?

Szafir i malowane indeksy.. :)

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir i malowane indeksy.. :)

 

:)

 
Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir i malowane indeksy.. :)

 

 

Gdyby zrobili jakąś limitkę a la 5513 z szafirem i plackami to ludzie by się pozabijali, a kolejka miałaby  30-40 lat.

 

Wszyscy 'najwięksi' gracze mają malowanki z szafirem  :D

 

OceanOneVintageRedL.jpgM0205-Omega.JPG8csL7ZM.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma takiego Suba :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Poza wczesnymi 16800:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 5513 więc oczywiście plexi  ...

 

med_gallery_23173_3889_201648.jpg

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma takiego Suba :)

O kolega mnie ubiegł ;) ale jest 16800 malowane indeksy i szafir.

Tyle ze starszy mechanizm.

Bez szybkiej zmiany daty.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To doprecyzuje - nie było bez daty ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To doprecyzuje - nie było bez daty ;)

A no to to tak! ;):D

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Gdyby zrobili jakąś limitkę a la 5513 z szafirem i plackami to ludzie by się pozabijali, a kolejka miałaby  30-40 lat.

 

 

 

 

 

A gdyby zrobili ją z plexi, to kolejka miałaby 100 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:)

Dawno Kolegi nie widziałem na forum ;)

O ile dobrze pamiętam to nie Twój zegarek, a zdjęcie stare.

Ps. Co do dyskusji to też jestem zdania, że na zegarkach w stylu vintage i toolwatch rysy są jakby szlachetniejsze, ale zgadzam się z Filipem, że zegarki są po to żeby je używać i jak się trafią przypadkowe rysy nie ma co płakać.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auuu
 

Zegarki są do używania;)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na pewno jest oryginalny.

 

Na tym zdjęciu poza kontrastem nowe szkło/bezel - stara koperta/bransoleta widać pewną wadę Hulka, o której rzadko mówi się głośno  ;) Bezel czasami wpada w taki kolor, który jest płytki i wygląda bardziej na plastik niż ceramikę.

 

06cc96348373817dd4cc22770548a5fac6aadd3e

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galeria Bałtycka w Gdańsku.

Czas oczekiwania, Sub 3 lata Hulk minimum 5.

post-410-0-19401900-1561804186_thumb.jpeg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

YM wyszedł w tym świetle jakby miał kwadratowe indeksy, i w sumie fajnie by z takimi wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przypomnieć, jak się sprawdza, czy do zegarka przedostała się wilgoć/woda ?

Jest taki test, kilka razy czytałem o nim na forum, coś się podgrzewa, chłodzi, kropla wody na szkiełko etc. ale nie pamietam szczegółów.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.