Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

EXP jest delikatnie mówiąc szpetny.

Inne modele rolka odpadają ze względu na braki (data) lub cenę. Ma to być zegarek dla jednozegarkowca, czyli najbardziej uniwersalny jak może z odrobina blinku :D (jeszcze poprzednia AT jest brana pod uwagę). Czyli taki złoty a skromny. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkład wyników mnie nie zaskoczył. Można wnioskować, że wybór wersji DJ, to arcytrudna decyzja. Dlatego o ile budżet pozwala, to często ludzie mają po 3-5 konfiguracji tego modelu (dorzucając jeszcze two tone).

 

Co do samych ankiet to kiedyś, w początkach zegarowej przygody myślałem błędnie, że jak wrzucę ankietę i zagłosuje 100 osób z Klubu zegarkowego, którzy mają ponad przeciętną wiedzę o zegarkach, to będę miał porządną sugestię i pomoc w wyborze. Niestety, takie ankiety nie mają kompletnie sensu. One jedynie pokazują popularność danego zegarka. Wynika to z faktu, że ludzie siłą rzeczy nie wczuwają się w kryteria pytającego, tylko według własnego uznania i uprzedzeń. Ponadto, w mojej ocenie głosy osób, które nigdy w życiu nie miały, nie przymierzały, czy nawet nie widziały tych zegarków z ankiety na żywo, są kompletnie bezużyteczne.

 

Jako ciekawostkę podam, że w ankietach co do kolory tarczy w Explorerze II, głosy wszędzie rozkładają się podobnie (mam na myśli kraje, gdzie ludzie mają bardziej zasobny portfel i kupują więcej tego typu zegarków) czyli ok 30-40% głosów na czarną tarczę i 60-70% na białą tarczę. Wystarczy jednak porozmawiać z salonami i okazuje się, że w rzeczywistości kolory tarcz sprzedają się zupełnie odwrotnie, czyli trzecia część to tarcze białe, a dwukrotnie częściej czarne. Wynika to z faktu, że tarcza czarna jest bardziej uniwersalna i często jest to jedyny zegarek kupującego, a na forach ludzie głosujący mają zazwyczaj kilka zegarków (w tym Rolexów) i biały kolor jest bardziej pożądany w tym modelu.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba gonić królika, nawet jak jest szybki i ciężko go złapać. Na "szaraki" (czytaj EXP - w przypadku pytającego zegarek być może trzeciego lub czwartego wyboru ) zawsze przyjdzie pora, kiedy trzeba będzie dobudować/powiększać kolekcję ;)  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to być zegarek dla jednozegarkowca, czyli najbardziej uniwersalny jak może z odrobina blinku :D

 

To stanowczo GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....Co do samych ankiet to kiedyś, w początkach zegarowej przygody myślałem błędnie, że jak wrzucę ankietę i zagłosuje 100 osób z Klubu zegarkowego, którzy mają ponad przeciętną wiedzę o zegarkach, to będę miał porządną sugestię i pomoc w wyborze. Niestety, takie ankiety nie mają kompletnie sensu. One jedynie pokazują popularność danego zegarka. Wynika to z faktu, że ludzie siłą rzeczy nie wczuwają się w kryteria pytającego, tylko według własnego uznania i uprzedzeń. Ponadto, w mojej ocenie głosy osób, które nigdy w życiu nie miały, nie przymierzały, czy nawet nie widziały tych zegarków z ankiety na żywo, są kompletnie bezużyteczne.

 

 

W pełni się zgadzam, od siebie dodam, mając wiedzę praktyczną z dziedziny fotografii że głosy padają nie na model zegarka, a na ten najbardziej fotogeniczny, co w rzeczywistości może, i bywa przekłamaniem w odbiorze osobistym, na żywo.

Nie bez znaczenia jest też czy głosujący widzi  (co było wyśmiewane w tym temacie przez laików) obraz duży, na ekranie monitora, czy też telefonu.

 

Na forum zawsze wyrażałem swoją dezaprobatę do ankiet typu "jaki zegarek- pojedynki między modelami", z powodów jakie przedstawił kolega "pamiętający o śmierci" powyżej ;) ,  co też było hejtowane.....

 

 

Opinie w tych wątkach są przeplatane, od znających się na rzeczy posiadaczy danych modeli, poprzez tylko posiadaczy z zerową wiedzą, po "janczarów" którzy nigdy nie mieli, nie widzieli, niewiele wiedzą ale gotowi zabić za złą opinię na temat zegarka ^_^

Reasumując, są pozbawione sensu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ma to być zegarek dla jednozegarkowca, czyli najbardziej uniwersalny jak może z odrobina blinku :D

 

jakbym miał mieć tylko 1 zegarek to na pewno ni byłby to rolek a pam:)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał mieć tylko 1 zegarek to na pewno ni byłby to rolek a pam:)

 

a najlepiej pam anderson  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej pam anderson ;)

O tej pani myślisz? Nie mój typ :(

pamela-anderson-vivapl-409739-GALLERY_60

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wybrałem, 1, ale z białą tarczą.

 

Czemu?

Ponadczasowa elegancja, dyskrecja, historia.

Pasuje do większości stylów ubioru.

Nieeee no - chyba zartujesz :blink:

Dyskrecja??? Swiecacy na kilometr bezel a do tego jubilee??? :huh:

........

Do wiekszosci strojow??? Chyba casual itp., bo np. do krotkich spodenek, to tylko z "ruskim na wakacjach" mi sie kojarzy... nie obrazajac calego narodu oczywiscie.

 

Na zdjeciach nr 1 wyglada super, ale jak go przymierzylem, to... no do mnie nie pasuje i tyle - odpuscilem. GMT to co innego, jednak to zupelnie 2 rozne zegarki i kazdy wygrywa w swojej lidze dlatego nie umialbym podjac tak w ciemno decyzji choc osobiscie wybralbym bez zastanowienia GMT.

jakbym miał mieć tylko 1 zegarek to na pewno ni byłby to rolek a pam:)

Tia.... tez tak myslalem :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wybrałem, 1, ale z białą tarczą.

 

Czemu?

Ponadczasowa elegancja, dyskrecja, historia.

Pasuje do większości stylów ubioru.

 

 

Nieeee no - chyba zartujesz :blink:

Dyskrecja??? Swiecacy na kilometr bezel a do tego jubilee??? :huh:

........

Do wiekszosci strojow??? Chyba casual itp., bo np. do krotkich spodenek, to tylko z "ruskim na wakacjach" mi sie kojarzy... nie obrazajac calego narodu oczywiscie.

Nie , nie żartuję.

 

Tak, dyskrecja, wyglądający delikatnie z pod mankietu koszuli , czy marynarki model ten z racji swojej budowy jest dyskretny ( nie epatująca swoją wielkością "bulwa nurkowa" ^_^ )

 

Większość to nie znaczy wszystkich, a do krótkich spodenek ten zegarek pasuje jak kwiatek do kożucha, do plażowych, letnich strojów są inne modele zegarków.

 

Mariusz, polecam również wakacje z "ruskimi", można się świetnie pobawić i odpocząć, zdecydowanie lepiej niż w towarzystwie rozdartych Włochów, czy mających problemy z higieną , zadufanych Francuzów pozostawiających śmietnik wszędzie tam gdzie się pojawią....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, polecam również wakacje z "ruskimi", można się świetnie pobawić i odpocząć, zdecydowanie lepiej niż w towarzystwie rozdartych Włochów, czy mających problemy z higieną , zadufanych Francuzów pozostawiających śmietnik wszędzie tam gdzie się pojawią....

Marku - wlasnie je spedzam w tym towarzystwie :D  Niestety hotel jest glownie pod "tych" turystow o czym nie wiedzialem, ale... fakt - jest wesolo :P  Nawet moj syn powiedzial, ze tyle zlotych rolkow (niestety tylko DJ a nie suby czy gmt) nigdy w jednym miejscu nie wiedzial ;)  I niestety ja tez - szczegolnie do krotkich spodenek, klapek i koszulek na ramiaczkach - CZAD! :lol:;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał mieć tylko 1 zegarek to na pewno ni byłby to rolek a pam:)

Dla mnie ta koncepcja jest ok.

Jednak to nie ja mam dylemat.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - wlasnie je spedzam w tym towarzystwie :D  Niestety hotel jest glownie pod "tych" turystow o czym nie wiedzialem, ale... fakt - jest wesolo :P  Nawet moj syn powiedzial, ze tyle zlotych rolkow (niestety tylko DJ a nie suby czy gmt) nigdy w jednym miejscu nie wiedzial ;)  I niestety ja tez - szczegolnie do krotkich spodenek, klapek i koszulek na ramiaczkach - CZAD! :lol:;)

Sam widzisz :P , Oni się wszędzie czują jak "w domu" .


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

i koszulek na ramiaczkach - CZAD! :lol:;)

Żonobijki u nich nadal w modzie. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXP jest delikatnie mówiąc szpetny.

Inne modele rolka odpadają ze względu na braki (data) lub cenę. Ma to być zegarek dla jednozegarkowca, czyli najbardziej uniwersalny jak może z odrobina blinku :D (jeszcze poprzednia AT jest brana pod uwagę). Czyli taki złoty a skromny. ;)

 

To może rozważ jeszcze DJ ale w wersji smooth bezel + oyster, to nie jest taka ikona jak ten z porównania ale znacznie mniej bije po oczach.

Mnie się zestaw fluted + jubilee bardzo podoba ale że zwykle ubieram się jak lump to nawet GMT ze świecącą bransoletą jest trochę za bardzo bling.

AT to może być czarny koń tego porównania bo moim zdaniem niczym nie ustępuje DJ a kosztuje połowę, i nowa wersja też jest naprawdę baardzo ok. Byłaby jeszcze lepsza na bransolecie bez polerowanych ogniw ale to trzeba szukać mocno starszej, chyba że sama bransoleta pasuje do nowszych referencji albo dawać do zmatowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz kilku wersji DJa i kilku wersji sportowych Rolexów zachęcam kolegów do zdefiniowania własnych kryteriów „podobania” i „potrzeb”. Oczywiście tylko tych kolegów którzy narzucają sobie twardą dyscyplinę budżetową bo te zegarki są na tyle różne że łatwo zbudować nie jednocyfrową kolekcję tylko z Rolexów ( a gdzie inne marki ).

Niestety DJe mają to do siebie że zmiana jednego elementu potrafi zmienić wizualnie zegarek więc proponuję najbardziej racjonalne podejście w oparciu o zdefiniowanie dla siebie jaką rolę ma ten DJ pełnić w mojej kolekcji.

Ja trzymam się zasady że jasne tarcze bardziej formalne , ciemne bardziej sportowe z tym że z ciemnych dla DJa rezerwuję tylko magiczny niebieski bo czarny to kolor professionali a grafit wygląda w większości ekspozycji jak niedorobiony czarny.

Karbowany bezel bardziej szlachetny i błyszczący ( bardziej formalny ) niż gładki ,

Bransoleta jest najtrudniejszym elementem do wyboru bo jubilee bardziej „ dziadkowa” , vintydżowa ale mniej błyszcząca niż oyster.

Dlatego mnie najbardziej odpowiada gradacja :

1.uniwersalny sport : gładki bezel, oyster ciemna lub jasna tarcza,

2. bardziej formalny sport : oyster i karbowany bezel ( tarcza jasna lub ciemna bo i tak zegar świeci mocno światłem odbitym )

3. albo gładki bezel , jubilee tarcza raczej jasna - klimat vintydż ale bez nadmiernego bling.

Konfiguracja karbowany bezel plus jubilee jest imo flagową dla określonego zestawienia ....i to jest bezkompromisowa ikona lat siedemdziesiątych i albo to dźwigasz albo bawisz się w półśrodki ;-)

post-55792-0-02897900-1566850419.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Pepsiak jest fajny, nawet bardzo. Tylko czy aż na tyle, by przebić swojego starszego brata? :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

I to jest DJ pełną gębą;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

AT to może być czarny koń tego porównania bo moim zdaniem niczym nie ustępuje DJ a kosztuje połowę, i nowa wersja też jest naprawdę baardzo ok. Byłaby jeszcze lepsza na bransolecie bez polerowanych ogniw ale to trzeba szukać mocno starszej,

...

Dokładnie o tą wersję chodzi.

...

Konfiguracja karbowany bezel plus jubilee jest imo flagową dla określonego zestawniea ....i to jest bezkompromisowa ikona lat siedemdziesiątych i albo to dźwigasz albo bawisz się w półśrodki ;-)

Dokładnie tak jak napisałeś. Dźwigać trzeba.

A DJ Bi jest mocno szpanerski. Lecz wg mnie niestety obarczony (przeważnie dziadki i gangsterzy je noszą). :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tą wersję chodzi.

Dokładnie tak jak napisałeś. Dźwigać trzeba.

A DJ Bi jest mocno szpanerski. Lecz wg mnie niestety obarczony (przeważnie dziadki i gangsterzy je noszą). :(

Aha...

post-55792-0-16657400-1566852953.jpeg

post-55792-0-85923300-1566852964_thumb.jpeg

post-55792-0-00253500-1566852974_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Panowie rzeczywiście są starsi... Czyli w połowie prawda ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Pepsiak jest fajny, nawet bardzo. Tylko czy aż na tyle, by przebić swojego starszego brata? :)

 

Nowy Pepsi na żywo wygląda kapitalnie - miałem okazję zobaczyć. Świetnie się komponuje z bransoletą Jubilee. 

Nie wiem jednak czy potrafiłbym zaakceptować kolorowy zegarek na swoim nadgarstku. Batman wydaje się być nieco bardziej stonowany. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o porównanie wizualne 126710 BLRO do poprzedniej referencji 16710  ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.