Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Przewaga w technologii czy wykonaniu Omegi wynika pewnie m.in z faktu częstych zmian, innowacji. Nie posiadam nowego Seamastera i obecnego Submarinera ale organoleptycznie przeważa Omega a resztę przewag na korzyść Omegimożna wyczytać w necie.

Z drugiej strony pytanie jest na ile te zmiany są potrzebne i oczekiwane . I tutaj Rolex chyba zauważył że nie innowacje czy zmiany napędzają rynek tylko odpowiedni marketing. Ponadto jeśli Rolex wprowadza zmiany to raczej towarzyszy temu ogólne zadwolenie. Natomiast w przypadku Omeg bywa różnie ...

A na końcu człowiek kupuje portfelem i oczami ;-)

W końcu po Omegę kolejek nie ma a większość modeli Rolexa jest obecnie nieosiągalnych u autoryzowanych dealerów. Rolex ma inną filozofię niż Omega, a dokładnie: to jest proste, to ma działać. I działa i się świetnie sprzedaje. Od 10 lat słyszę, że Omega goni Rolexa i jakoś dogonić nie może. Ale może oni mają w Omedze inną filozofię a mianowicie: nie chodzi o to, żeby króliczka złapać, ale go gonić.

Rolexy na rynku wtórnym od razu drożeją, Omegi wręcz przeciwnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie , że ten Rolek nie wypada na zdjęciach lepiej od identycznego Tisella , który przewija się na forum.

Coś jest nie tak?

Zmusiłeś mnie do wyjścia z biura ;) Tu masz fotkę w naturalnym oświetleniu. Jest lepiej?adece27fe6040af4d0c24e9fa94ffcd9.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum pewnie nie ma zbyt wielu fanów vintage Rolexów, ale jakby ktoś był w Mediolanie to polecam odwiedzić salon pana Gabriele Vittozzi, autora wielu publikacji, znanego kolekcjonera. Prawdziwy raj dla fanów vintage od Patów, przez Vacherona, JLC, Universal Geneve i nie tylko.a9600ada91c2e1dd99fd12f9ac38fb08.jpgfe046f0b6b0059d71f7c899e4708c073.jpg5d594c4b7a5cf1ec1c86259c43d8c9df.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum pewnie nie ma zbyt wielu fanów vintage Rolexów, ale jakby ktoś był w Mediolanie to polecam odwiedzić salon pana Gabriele Vittozzi, autora wielu publikacji, znanego kolekcjonera. Prawdziwy raj dla fanów vintage od Patów, przez Vacherona, JLC, Universal Geneve i nie tylko.

 

Widzę, że stale podnosisz swoje kompetencje. Super  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po Omegę kolejek nie ma a większość modeli Rolexa jest obecnie nieosiągalnych u autoryzowanych dealerów. Rolex ma inną filozofię niż Omega, a dokładnie: to jest proste, to ma działać. I działa i się świetnie sprzedaje. Od 10 lat słyszę, że Omega goni Rolexa i jakoś dogonić nie może. Ale może oni mają w Omedze inną filozofię a mianowicie: nie chodzi o to, żeby króliczka złapać, ale go gonić.

Rolexy na rynku wtórnym od razu drożeją, Omegi wręcz przeciwnie.

Czy listy kolejkowe to ma być ten cel do osiągnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum pewnie nie ma zbyt wielu fanów vintage Rolexów, ale jakby ktoś był w Mediolanie to polecam odwiedzić salon pana Gabriele Vittozzi, autora wielu publikacji, znanego kolekcjonera. Prawdziwy raj dla fanów vintage od Patów, przez Vacherona, JLC, Universal Geneve i nie tylko.

Jestem ciekawa co pan Gabriele Vittozzi nosi na codzień na nadgarstku Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie zastanawiałem się nad tym ani chwili, także nie wiem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy listy kolejkowe to ma być ten cel do osiągnięcia?

Listy kolejkowe dla Omegi to nie tyle cel do osiągnięcia tylko cel nieosiągalny. Omega na siłę goni Rolexa, pozycjonuję się na markę wyższej półki niż jest w rzeczywistości. 10 lat temu Omegę mogłeś kupić w galerii handlowej w Bielsku Białej  a nagle Omega zmienia sieć sprzedaży wzorując się przynajmniej pod względem ilości AD na Rolexie. Sama sobie podnosi prestiż. Skoro jest lepsza jak napisał @speedy w technologii i wykonaniu itp. to dlaczego na Rolexa jest dużu większy popyt ? Marketing ?

Nie kwestionuje jakości zegarków Omegi, marka z dużym wkładem w rozwój zegarmistrzostwa, mechanizm Turbilion, innowacje jak co-axial, ale to moim zdaniem nie ta sama półka co Rolex. 

W czym Omega jest lepsza od Rolexa ? Dokładność chodu mechanizmu ? jakość wykonania ? trwałość zegarków ? Użyte materiały ? Rolex ma inną filozofię, więc nie powinno się porównywa tych dwóch firm pod względem np: komplikacji. To klienci decydują, które zegarki są lepsze a nie jakiś bloger, który publikuje filmy na Youtubie. Swoją drogą wielu tych z pozoru niezależnych blogerów czy youtuberów bierze kasę od korporacji za konkretne zlecenia. To się nazywa marketing szeptany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W czym Omega jest lepsza od Rolexa ? Dokładność chodu mechanizmu ? jakość wykonania ? trwałość zegarków ? Użyte materiały ? 

 

W ilości i wielkości wprowadzonych podwyżek w ostatnich latach z pewnością wygrywa. I to zdecydowanie ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest taktyka Omegi na podniesienie prestiżu marki

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Omega odstaje od Rolexa tylko w marketingu, bo zegarki robią równie dobre, a historię i wkład w zegarmistrzostwo chyba nawet lepszy. Jeśli klienci będą kupować w tej cenie, to czemu nie. Przecież w wycenie luksusowych zegarków nie ma nic więcej niż popyt wytworzony marketingowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm Turbilion, innowacje jak co-axial, ale to moim zdaniem nie ta sama półka co Rolex. 

W czym Omega jest lepsza od Rolexa ?

zabawnie to zabrzmiało


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawnie to zabrzmiało

Inna filozofia. Rolex: to jest proste, to ma działać. Czy Rolex nie potrafiłby zrobić Turbiliona ? A ile patentów wprowadził Rolex do swoich mechanizmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Label Noir żadnego.

 

A tak mówiąc wprost... :huh:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po Omegę kolejek nie ma a większość modeli Rolexa jest obecnie nieosiągalnych u autoryzowanych dealerów. ... Rolexy na rynku wtórnym od razu drożeją, Omegi wręcz przeciwnie.

 

091611-00.png Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prawdę mówiąc nie zastanawiałem się nad tym ani chwili, także nie wiem.

Na pewno miałeś mnóstwo do obejrzenia poza jego nadgarstkiem

 

Rolexa Daytonę vintage

Klasyka gatunku. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ilości i wielkości wprowadzonych podwyżek w ostatnich latach z pewnością wygrywa. I to zdecydowanie ;)

 

Jeszcze na pewno w ilościach limitek. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum pewnie nie ma zbyt wielu fanów vintage Rolexów, ale jakby ktoś był w Mediolanie to polecam odwiedzić salon pana Gabriele Vittozzi, autora wielu publikacji, znanego kolekcjonera. Prawdziwy raj dla fanów vintage od Patów, przez Vacherona, JLC, Universal Geneve i nie tylko.

 

Wygląda interesująco - wybiorę się tam wkrótce. 

 

Filip, dzięki za osobistą dostawę pasków  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuję i polecam super sklep. Jego syn (tez współautor książek ) mówi po angielsku więc warto dowiedzieć się kiedy będzie w sklepie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.