Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Twój @MM?

Nowy nabytek?

Co do spaider dial to całkiem sympatycznie wyglądają.

Ale osobiście wole Gilit dial lub Glossy. :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moment był mój - Niemiec jubiler papiery na mnie wystawił :P 

 

Znajomy z Vintage Rolex Forums polował na takiego Wide Boya, ma w kolekcji wszystkie kolory oprócz tego grafitu. Znalazł na Chrono24, ale sprzedawca nie chciał mu wysłać do USA. Kolega poprosił bym pośredniczył i najpierw z Niemiec do mnie, ode mnie do USA. Miałem okazję ponosić parę dni, zrobić kilka fotek, spakowałem i poleciał na drugą stronę Atlantyku.

 

74317309_782661422186304_373329780117864


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w polowie listopada bede na weekend w Amsterdamie to moze uda mi sie wpasc do Amsterdam Vintage Watches. Maja tam pare fajnych sklepow z zegarkami. Osobiscie strasznie lubie Ace & Spyder ale to raczej nowe zegarki nie vintage ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podstawowe pytanie, czy zegarek mieści się w +/-2s/doba?

Przez ostatnią dobę jest  +1s , ale trzeba poczekać aż mechanizm się ułoży. W nocy jak leży szkiełkiem do góry to przyśpiesza a noszony na ręku trochę gubi - więc jest idealnie. Jestem happy. Dla mnie tak może zostać.

Przy okazji dowiedziałem się od zegarmistrza, że Rolexa najlepiej serwisować co 8 lat, chyba, że wcześniej zacznie spowalniać. Rolex na swojej stronie podaje okres około 10 lat, ponieważ większość klientów po tym czasie oddaje swoje zegarki na pełny przegląd. Ale zegarmistrz powiedział mi, że najlepiej serwisować co  około 8 lat - wtedy wszystkie części mechanizmu powinny zostać utrzymane w idealnym stanie.

Generalnie dla mnie bardzo profesjonalne podejście w serwisie na pl. Konstytucji. 

 

P.S Fajnego masz Suba.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni cóż , oficjalnie zapisuje się do klubu. Mam mieszane uczucia , bo to zupełnie inny zegarek do jakich przywykłem. Trzeba będzie się przyzwyczaić chyba c75980dfa0f44d7c0fca2a7f5e7a1ba8.jpgcbb0afbc7ed103bbf69023a442c476d4.jpge61d982fed6a0f6ea9707c5d1ec57944.jpgcb701288c26f620ed0e5fcb96f76e99e.jpgf8f4dc580049a08efb15a077a46ea48e.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ni cóż , oficjalnie zapisuje się do klubu. Mam mieszane uczucia , bo to zupełnie inny zegarek do jakich przywykłem. Trzeba będzie się przyzwyczaić chyba

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oczywiście gratuluję korony, ale powiem szczerze, że Twój nick kojarzy mi się automatycznie ze skrzydłami albo czymś w brązie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gratuluję korony, ale powiem szczerze, że Twój nick kojarzy mi się automatycznie ze skrzydłami albo czymś w brązie :)

No właśnie , i tu problem pozazdrościłem żonie ale chyba się jakoś przekonam. Lepszy byłby sub jakiś , tak mi się wydaje. Ten rozmiar jest idealny. Jak mówię , muszę się przyzwyczaić c4972664ce816f93197b05da0c2b8f5f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moment był mój - Niemiec jubiler papiery na mnie wystawił :P

]

Fajna sztuka.

Szkoda, że tak krótko był. Ale znam plany na DD białego polowanie. :P

 

Ps.

Widzę, że Vintage Roleks zaczyna Cię wkręcać na dobre.

 

 

@piotrek39 no to Gratuluje nareszcie go masz nie jak ostatnio ;) Bo żony się nie liczy! :P

I niech się dobrze nosi i dobrze odmierza czas co do sekundy na minutę. ;):)

Ale powiem Ci jedno i tak wiem, ze Suba nabędziesz widząc resztę twoich Zegarków! :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, DJ w przeciwieństwie do professionali ma więcej zastosowań a ten dodatkowo w klasycznej konfiguracji tarcza/bezel/ bransoleta. Pamiętam jak kilka lat temu dziennikarze Hodinkee recenzowali ten zestaw w 36 mm i zachorowałem na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Dogoniłem króliczka , ale czy jestem w pełni usatysfakcjonowany kurde niewiem. Muszę się z tym przespać.

Tak , DJ jest naprawdę fajny , i myśle , że 36 mm tez by leżał bardzo przyzwoicie. Przyzwyczajony jestem do dużych zegarków , a jednak Rolex nie chciał bym większego. Mam wrażenie , że 41 mm leży tak jak Brajtek 44 mm.

Kurde , myślałem , że fajerwerki będą większe. Nie wiem co o tym myśleć.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu masz kawał ręki więc 36 nie koniecznie. Mnie podobał się zestaw ale czekałem 4 lata żeby go kupić. 36 i DJ 2 nie znalazły uznania w moich oczach.

Dopiero współczesna wersja DJa przemówiła mi do wyobraźni. W przypadku DJa mówimy o Rolexowej klasyce zostawiając fajerwerki Daytonie Rainbow :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coming out ;)

 

Stalowy, dokładny na +2,5s, nierzucający się w oczy i just a little above entry level...

Dobrze mu na pasku.

Ni cóż , oficjalnie zapisuje się do klubu. Mam mieszane uczucia , bo to zupełnie inny zegarek do jakich przywykłem. Trzeba będzie się przyzwyczaić chyba

Sprawia wrażenie zbyt delikatnego w stosunku do Twoich pozostałych.

 

 

 

 

Gratuluję nowinek.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39 - DJ2, jak dla mnie, na tych zdjęciach wygląda na za duży na Twoim nadgarstku - pewnie zdjęcia przekłamują...

Jaki masz obwód nadgarstka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39 - DJ2, jak dla mnie, na tych zdjęciach wygląda na za duży na Twoim nadgarstku - pewnie zdjęcia przekłamują...

Jaki masz obwód nadgarstka?

Tak leży w sam raz. Mój nadgarstek to 18.5-19 cm

Zdjęcia trochę robią swoje. Kupiony z myślą do koszuli , garniaka. Myśle , że będzie dobrze. Choć uważam , że 36 mm też by spełniał swoją role.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem ehh szkoda gadać

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

nie mów, że z Twoim nowym DJ II jest coś nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mów, że z Twoim nowym DJ II jest coś nie tak ?

Jak masz w życiu pecha to zawsze cię coś spotka. Jak się wypłacze i uspokoję to pokaże.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w życiu pecha to zawsze cię coś spotka. Jak się wypłacze i uspokoję to pokaże.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Przywaliłeś nowym Rolkiem w coś twardego czy tylko zarysowałeś ? Jak ryska to się nie martw, tego się nie da uniknąć chociaż nie wiem jakbyś uważał.

A jak coś poważniejszego to także się zdarza....... zawsze można wymienić lub wypolerować nawet całą kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.