Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

@ Szuwi: bardzo śmieszne ... wyglądałbym groteskowo ...

 

.

Dlatego na końcu zdania wstawiłem emotikon ";-)"

 

Explorera 114270 oczywiście brałem pod uwagę, ale wg mnie ten mercedes do niego nie pasuje, żeby była zwykła, grubsza wskazówka, już byłby mój.

.

Ktoś/gdzieś pisał, że można w serwisie wymienić wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś starszy SUB w takim razie? Starsze koperty były dużo bardziej smukłe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić, jak DJ41 wygląda na mały? ;)

Brać z jasną tarczą i /lub z karbowanym bezelem. To optycznie powiększa zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać z jasną tarczą i /lub z karbowanym bezelem. To optycznie powiększa zegarek.

Prawda bf845b6ebb64c345f73718fa83aafaab.jpgfbc8f4cadaf41b4f530b7d9935283cfc.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda

 

 

Prawda, ale argumentacja zdjęciowa bardzo błędna. U góry jest Datejust II, a na dole Datejust 41. Nawet gdyby pierwszy miał tarczę czarną i gładki bezel, a drugi białą i bezel karbowany, to ten pierwszy i tak będzie w odczuciu większy i grubszy (koperta, uszy, indeksy). Desmo miał na myśli zmienne postrzeganie tego samego modelu z różnymi tarczami i bezelami, a nie dwóch różnych modeli.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale argumentacja zdjęciowa bardzo błędna. U góry jest Datejust II, a na dole Datejust 41. Nawet gdyby pierwszy miał tarczę czarną i gładki bezel, a drugi białą i bezel karbowany, to ten pierwszy i tak będzie w odczuciu większy i grubszy (koperta, uszy, indeksy). Desmo miał na myśli zmienne postrzeganie tego samego modelu z różnymi tarczami i bezelami, a nie dwóch różnych modeli.

Rozmiar koperty mimo wszystko ten sam , różnica jest widoczna w jej grubości. Robert jakiś czas temu pokazał mi DJ 41 ze srebrną tarczą i tą widoczną na zdjęciu , odczucie miałem takie same

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu różnica zauważalna , jak suwmiarką mierzysz. Jak byłem go odebrać miałem okazje przekonać się na żywo. Bardzo mi się spodobał ten DJ ll z arabami. Oglądałem i porównywałem. Różnica okiem zauważalna w grubości. Gdyby ten DJ ll nie był z 2013 r tylko młodszy , pewnie bym go wybrał. Stan mint , komplet papierów , cena 8.1 K $.

Wybrałem jednak nowego. Może kiedyś jeszcze wrócę do tematu , bo dalej mi w głowie siedzi f45b30c9d058387f081af1fb01b6130a.jpg45921bc7f0208b5e9a7d3b142b582b96.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem lepsze porównanie od poprzedniego , jasna tarcza i ciemna , cyfry na indeksach podobny rozmiar. DJ z jasną tarczą i karbowanym bezel wizualnie większy o jakieś 2 mm. To samo jak w odczuciu na ręce.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ nicon: noszq.... dobiłeś mnie ... kiedyś nie doczytałem z radości !

 

Przepraszam wszystkich za sianie plotek.

 

Na co tu czekać?!

Brać i się cieszyć! :)

 

post-22413-0-00764600-1573146780_thumb.jpeg

 

Zdjęcie z sieci.

36mm oczywiście!

:)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z DJ41 jest niestety tak że on jakoś płasko ginie na nadgarstku. Ale to piękny zegarek zwłaszcza jedyna słuszna kombinacja czyli karbowany bezel na jubilee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szwed: rzeczywiście ładnie się prezentuje, ale czułbym się jak z podróbą archetypu (prawdziwego suba oczywiście). 

Prędzej wyszukałbym coś takiego w dobrym stanie. Też 36 mm a mechanizm nomen omen pierwsza klasa. Tylko z drugiej strony już nie chcę wchodzić w starocie.

post-40546-0-42701300-1573151665.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem lepsze porównanie od poprzedniego , jasna tarcza i ciemna , cyfry na indeksach podobny rozmiar. DJ z jasną tarczą i karbowanym bezel wizualnie większy o jakieś 2 mm. To samo jak w odczuciu na ręce.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dla zobrazowania o co chodzi zdjęcia dwóch „nieprzesłodzonych” wariantów DJ 41 ( nie ma też artefaktu wynikającego z większej koperty DJ II ) - na początek żeby było łatwiej - przy tej samej tarczy optyczny efekt gładkiego vs karbowany bezel.

post-55792-0-97930000-1573151705_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szwed: rzeczywiście ładnie się prezentuje, ale czułbym się jak z podróbą archetypu (prawdziwego suba oczywiście).

Prędzej wyszukałbym coś takiego w dobrym stanie. Też 36 mm a mechanizm nomen omen pierwsza klasa. Tylko z drugiej strony już nie chcę wchodzić w starocie.

El premiero klasa sama w sobie. Mechanizm ponad przeciętną.

I w Daytonie były montowane i starociem bym nie śmiał nazywać takich klasyków!

Ale Tudora podróba też bym nie nazwał!

Popatrz na ceny takich Tudorow nie kiedy przewyższają Roleksa.

I to ta sama fabryka! :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYŁY montowane, bo w pewnym momencie Zenith odmówił ich sprzedaży Roleksowi. Ja tego nie rozumiem, bo zastosowanie mechanizmu w Daytonie było potwierdzeniem jego doskonałości i swoistą nobilitacją dla Zenitha. 

To już ostatni z El Primero (żeby nie zachwaszczać strony Roleksowej), jaki m.in. chodził mi po głowie (niestety 40 mm), świetny zarówno na bransolecie, a jeszcze bardziej na pasku:

 

 

 

post-40546-0-86409500-1573153640_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo miałem taki egzemplarz naprawdę świetny zegarek! I był na bransolecie!

A mierzyłeś Suba pięcio cyfrowego?


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania o co chodzi zdjęcia dwóch „nieprzesłodzonych” wariantów DJ 41 ( nie ma też artefaktu wynikającego z większej koperty DJ II ) - na początek żeby było łatwiej - przy tej samej tarczy optyczny efekt gładkiego vs karbowany bezel.

Idealne porównanie , i ja tak to również widzę , ze starszą wersją i nową. Patrząc z tej strony.

Z boku to już zupełnie inna bajka. Na plus nowego.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szwed: A mierzyłeś Suba pięcio cyfrowego?

 

Optycznie mniejsze ? Np. 16610 albo 16800 ? O to chodzi ?

A co zrobiłeś z Rainbowem i dlaczego przestał Ci odpowiadać ?

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szwed: A mierzyłeś Suba pięcio cyfrowego?[/size]

 

Optycznie mniejsze ? Np. 16610 albo 16800 ? O to chodzi ?

A co zrobiłeś z Rainbowem i dlaczego przestał Ci odpowiadać ?

Tak chodzi o 16610 albo nawet 1680 zdarza się, że płeć piękna je nosi!

I źle nie wygląda.

 

Swojego Zenitha sprzedałem na rzecz Heuera Carrery Vintage na V72 :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szwed: A mierzyłeś Suba pięcio cyfrowego?

 

Optycznie mniejsze ? Np. 16610 albo 16800 ? O to chodzi ?

A co zrobiłeś z Rainbowem i dlaczego przestał Ci odpowiadać ?

Moj pierwszy Rolex to Date 15200 - wydawal sie idealny na moj nadgarstek. Potem 14060m Submariner - na poczatku wydawal sie pod limit, ale tylko dlatego ze przyzwyczailem sie do 15200. Teraz mam 116610LV i czasami mysle ze 15200 jesy za maly! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem karbowany z granatem, zobaczymy :) Na codzień nosze jednak 44/46 mm. Tudory niestety również giną na ręku. Ale przynajmniej mam jakaś wymówkę, żeby nie popłynąć w Rolka. Chociaż z drugiej strony, może to jednak zmartwienie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cyk to cyk.

 

Trza mu chyba bransoletkę zmienić do tego czarnego...

 

 

 

I nawet mu całkiem ładnie

No i Ex też ładnie się prezentuje

 

 

Czy ta tarcza z Explorer II to service dial? Taka jakaś inna luma w niej. 

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.