Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Moim faworytem jest teraz pam, na którego tarczy nie ma ani sekund, ani minut, o dacie nie wspominając. Występują interwały 5 minutowe. "Martwa tarcza", nic się nie dzieje. I to jest zastępstwo dokładnego rolexa na co dzień.

A jaki to model, podlinkujesz ? Aż się zaciekawiłem, chociaż Pamy to zupełnie nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

A jaki to model, podlinkujesz ? Aż się zaciekawiłem, chociaż Pamy to zupełnie nie moja bajka.

112. Ale jest wiele innych - 000, 002, 372, 560, itp. Ja jestem raczej słaby z pamowych referencji, bo żaden ze mnie risti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112. Ale jest wiele innych - 000, 002, 372, 560, itp. Ja jestem raczej słaby z pamowych referencji, bo żaden ze mnie risti.

Znam model, ani daty ani sekundnika - nie dla mnie. Ale wygląda efektownie, zdecydowanie inny niż większość zegarków. Słyszałem, że precyzja nie jest najmocniejszą stroną Pamów, ale chyba te zegarki kupuje się akurat nie dla precyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet indeksów minutowych. To o jakiej precyzji mowa


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Te zegarki kupuje się, bo COŚ w nich jest. Ale gdybym miał wybór - którykolwiek mój pam lub mój sub, póki co, wygrywa sub. Z różnych względów, głownie użytkowych. 


Nie ma nawet indeksów minutowych. To o jakiej precyzji mowa

No są przecież, co pięć minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet indeksów minutowych. To o jakiej precyzji mowa

Pisałem ogólnie o precyzji Pamów - nie tylko tych bez sekundnika, podobno nie najlepiej wypadają w testach i na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Pisałem ogólnie o precyzji Pamów - nie tylko tych bez sekundnika, podobno nie najlepiej wypadają w testach i na nadgarstku.

Panerai to nie rolex. Ja miałem 4 pamy do tej pory. 3 były dokładne, jeden był bardzo niedokładny. Powinni wypowiedzieć się Koledzy, którzy mają większe doświadczenie. Wykruszają się powoli, ale jeszcze paru zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

No są przecież, co pięć minut :)

Do precyzyjnych pomiarów wystarczy. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai to nie rolex.

I tu się mylisz ;):D

 

post-22413-0-10598700-1573878777_thumb.jpeg

 

post-22413-0-59498300-1573878752_thumb.jpeg

 

post-22413-0-87097300-1573878789_thumb.jpeg

Zdjęcie z sieci.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię skubańce. :P

 

post-22413-0-08474600-1573893258_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w ekstazie, że się ma nowego Rolka...... :)

Mnie raczej chodziło o użyte przez Ciebie słowo obsuwka ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie o precyzji Pamów - nie tylko tych bez sekundnika, podobno nie najlepiej wypadają w testach i na nadgarstku.

Nie jest to reguła. Mój 233 robi -2s , a 305 +2s

372 jest zdecydowanie mniej precyzyjny, ale o ile to ciężko powiedzieć, bo na maszynkę go nie wrzucałem.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Ceteth zadał pytanie o paski, uważam że na kopertach typu Oyster generalnie wyglądają one słabo. Pewnym rozwiązaniem jest przejściówka smarty end link. Nie załączam linka, bo piszę na telefonie z wakacji. Niestety z panem Filipem zgodnie stwierdziliśmy że nie jest to 100 proc. szczęśliwe rozwiązanie, ale warto rozważyć. Dobrze wyglądają na subach i podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza coś, to może skorzystam :)

Mam kilka perlonów i nato 20mm ale nie mam porządnego skórzanego paska w tym rozmiarze. Szukam czegoś raczej bardziej eleganckiego. Odpadają tylko czarne paski, nie lubię. Macie jakieś fajne zdjęcia albo przykłady w kolekcji w ramach inspiracji?

Wyszukiwarka Google „ datejust on leather strap” prawdę Ci powie. Starsze Rolexy dają radę na paskach skórzanych , we współczesnych nauczyłem się kochać bransolety ...nie jest to trudne bo są to bardzo dobre bransolety ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka Google „ datejust on leather strap” prawdę Ci powie. Starsze Rolexy dają radę na paskach skórzanych , we współczesnych nauczyłem się kochać bransolety ...nie jest to trudne bo są to bardzo dobre bransolety ;-)

Ja m.in. przez brak możliwości noszenia na pasku nie kupiłen DJ41 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google i Instagrama już przeorałem i napisałem tutaj bo rzeczywiście nie do końca mi tutaj pasują paski, stąd napisałem tutaj. Perlony siedzą bardzo dobrze, skórę będę musiał chyba po prostu jakąś zamówić i przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to reguła. Mój 233 robi -2s , a 305 +2s

372 jest zdecydowanie mniej precyzyjny, ale o ile to ciężko powiedzieć, bo na maszynkę go nie wrzucałem.

Przyznam, że to bardzo przyzwoity wynik, jeżeli taką precyzję zegarek utrzymuje przez dłuższy okres czasu i noszony na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele modeli Rolexa, które nie tylko nie tracą, lecz zyskują na wartości. Dla zysku na wartości najlepiej kupić: 114060, 116610LN, 116610LV, 126600, 126710BLRO, 126710BLNR, 116500LN. Aczkolwiek już tylko czarne Submarinery i Sea-Dwellery są do kupienia w salonach. Niewielka strata lub jej brak odznacza też modele 214270 i 216570. Względnie niewielka utrata wartości będzie dla 116900 i 116400 i wszystkich stalowych 126233 (oprócz niebieskiego) i 126334. Jeśli interesuje Cię głównie wygląd (tylko tym radzę się kierować) to kup taki, który najbardziej Ci się podoba. W każdym Rolexie będziesz miał świetny mechanizm i wysoką jakość wykonania. Kupno vintage to ogromne ryzyko w przypadku Rolexa. Tu trzeba mieć albo ogromną wiedzę albo bardzo dobrego znajomego, który właśnie sprzedaje zegarek. Na rynku vintage, większość to składaki (części z różnych modeli) i frankeny (zegarki z nieoryginalnymi częściami). Można zaryzykować jeszcze te kilkanaście tysięcy na 1601, 1603 etc, ale kupno 16710 za 50k to już bardzo dużo roboty i nerwów z rzetelnym sprawdzeniem zegarka ( nawet jeśli ma wszystkie papiery).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła marki oraz polityka firmy powoduje że jakikolwiek współczesny Rolex będzie trzymał wartość lepiej niż większość współczesnych zegarków innych firm. Tego dowodzi historia ostatnich kilkudziesięciu lat.

Do wyboru masz przepłacanie ( a więc strata na starcie ) za niedostępne modele sportowe mając nadzieję że bańka nie pęknie za szybko lub kupienie tego co Ci się podoba i jest dostępne za retail ( lub lekko poniżej na wtórnym ) i czekanie aż jego dostępność w następnych latach spadnie i sprzedasz go za retail plus premium. W tym drugim wypadku ten atrakcyjny dla Ciebie scenariusz jest jeszcze możliwy w tym pierwszym chyba już nie.

Pozostaje jeszcze bańka na kultowe vintydże ale tu mimo ewentualnego posiadania eksperckiej wiedzy ryzyko nadal jest duże. Jeśli nie przeszkadza Ci że kilkunastoletni DJ będzie prawdopodobnie lepiej lub gorzej odnawiany i/lub będzie w jakimś stopniu składakiem to jest to jakaś opcja ale raczej na niej nie zarobisz bo za zegarki które kosztowały 3 lata temu 7-8 tyś dziś trzeba zapłacić:kilka tysięcy więcej.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja m.in. przez brak możliwości noszenia na pasku nie kupiłen DJ41 :-)

Ja przekonałem się do całorocznej wygody bransolety . A na pasku mam inne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że na początku lat 70 aż tak dobrze im te bransolety nie wychodziły :) Choć tragedii nie ma, pierwsze Jubilee jakie mam i oprócz tego, że klekocze to jest całkiem wygodne :) DJ u mnie w kolekcji to najbliżej co mam do dress watcha i chyba już na dobre wyleczyłem się z typowych dress watchy, więc chciałbym na niektóre okazje mieć do niego pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekonałem się do całorocznej wygody bransolety . A na pasku mam inne ;-)

Wiem :-) Ja Exa wstawiam na czarny "canvas" - powinien do mnie dojść w pon, a za kilka dni powinny dotrzec 4 dwuczęsciowe nato :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że na początku lat 70 aż tak dobrze im te bransolety nie wychodziły :) Choć tragedii nie ma, pierwsze Jubilee jakie mam i oprócz tego, że klekocze to jest całkiem wygodne :) DJ u mnie w kolekcji to najbliżej co mam do dress watcha i chyba już na dobre wyleczyłem się z typowych dress watchy, więc chciałbym na niektóre okazje mieć do niego pasek.

Ale on da radę na skórce. Chyba Kuba z Gdańska lubi wrzucić swojego na paski.

Wiem :-) Ja Exa wstawiam na czarny "canvas" - powinien do mnie dojść w pon, a za kilka dni powinny dotrzec 4 dwuczęsciowe nato :)

Ex da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.