Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie mając "bezpieczego" Suba czy GMT nie kupiłbym YM. A do DJ już tak.

Tylko jak piszesz, po co mieć dwa biżuteryjne modele

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak piszesz, po co mieć dwa biżuteryjne modele

Żeby pasowało do garderoby, żeby na lewej i prawej ręce cis jednocześnie błyszczało, bo jesteś Floydem MJ :D

post-48855-0-85668100-1574151541_thumb.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Chyba, że tak.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta świetnie współgra z kolorem bluzki. Ginie niestety w natłoku niezliczonych zawieszek. Tu trampek jest w roli głównej ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obu opcjach kolorystycznych się nadaje na jedyny, chociaz jakbym mial brać czarny to wołałbym expa 1


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myslicie o OP 39(114300)? Nada sie jako jedyny zegarek? Preferujecie czarna czy biala tarcze w tym modelu?

Rozważałem i jako jedyny (oprócz garniturowca i nurka) wybrałem Ex1. :-)

Z tych dwóch wybór uzależniałbym od stylu - biały IMO jest bardziej elegancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OP 114300 - mnie się najbardziej podoba z białą tarczą, ewentualnie z rhodium.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do Yacht Mastera, faktycznie jego mniejsza popularność zapewne wynika z ceny nowego wyższej niż Sub, choć na rynku wtórnym nie jest to takie oczywiste, bo mój 16622 stoi jednak niżej niż czarny pięciocyfrowy stalowy Sub.
Co do jego biżuteryjności to jak tak go nie odbieram, z racji poświecenia trzech zegarków dla tego jednego stałem się nagle jednozegarkowcem, biegam w nim w dresach, w t-shircie jak i w koszuli. Biorę przykład z najlepszych i jak widać całkiem pasuje do krótkich spodenek i koszulek na ramiączka. ;):D

 

89c5468d37680d86e7da45cc81349b31.jpg

 

67a82a19c2573d58482dca11da7df866.jpg

 

 

Charlie-Sheen-Rolex-Yachtmaster.jpg

 

Model-wearing-Yacht-Master-in-Rolesium.j

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mając "bezpieczego" Suba czy GMT nie kupiłbym YM. A do DJ już tak.

Tylko jak piszesz, po co mieć dwa biżuteryjne modele

Dla mnie pragmatyczna hierarchia byłaby taka : 1. DJ ( ale nie ze wszystkimi ozdobami na raz ;-) , 2. YM lub GMT 3. SUB ale to perspektywa osoby która musi czasem jednym zegarkiem obsłużyć tego samego dnia garnitur i mniej formalny strój.

Jak wybierzesz DJ na oyster i z gładkim bezelem to wtedy YM będzie biżuterią.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myslicie o OP 39(114300)? Nada sie jako jedyny zegarek? Preferujecie czarna czy biala tarcze w tym modelu?

Też zdecydowanie czarny EX 1, fajniejszy, niewiele droższy, bardziej czytelny i jako jedyny zegarek jak najbardziej się nadaje. Jeżeli upierasz się na OP to ja bym brał z czarną tarczą zdecydowanie, czarny pasuje do wszystkiego a biały już nie koniecznie, szczególnie jak to ma być jeden zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do Yacht Mastera, faktycznie jego mniejsza popularność zapewne wynika z ceny nowego wyższej niż Sub, choć na rynku wtórnym nie jest to takie oczywiste, bo mój 16622 stoi jednak niżej niż czarny pięciocyfrowy stalowy Sub.

 

To też może być zarzut wobec kupowania nowego YM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myslicie o OP 39(114300)? Nada sie jako jedyny zegarek? Preferujecie czarna czy biala tarcze w tym modelu?

Ja preferuję biały, ale wydaje mi się, że bardziej sprawdzi się jako zegarek do pary np. z Submarinerem albo Omegą Speedmaster. Dla jednozegarkowca to niekoniecznie dobry wybór, oczywiście to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pragmatyczna hierarchia byłaby taka : 1. DJ ( ale nie ze wszystkimi ozdobami na raz ;-) , 2. YM lub GMT 3. SUB ale to perspektywa osoby która musi czasem jednym zegarkiem obsłużyć tego samego dnia garnitur i mniej formalny strój.

Jak wybierzesz DJ na oyster i z gładkim bezelem to wtedy YM będzie biżuterią.

Moim zdaniem DJ tylko na jubilee. Mi osobiście oyster nie pasuje do klasycznych zegarków tak samo jak jubilee nie pasuje do tool watchy. Jubilee jest elegancka a oyster sportowy - moje zdanie.

Z Twoją hierarchią się zgadzam. Sam jestem jedno zegarkowcem i wybrałem DJ41 na jubilee. Bezpieczny wybór, pasuje do wszystkiego, latam w nim w krótkich spodenkach i japonkach jak również zakładam do płaszcza, eleganckiego swetra czy puchówki i jeansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowanie czarny EX 1, fajniejszy, niewiele droższy, bardziej czytelny i jako jedyny zegarek jak najbardziej się nadaje. Jeżeli upierasz się na OP to ja bym brał z czarną tarczą zdecydowanie, czarny pasuje do wszystkiego a biały już nie koniecznie, szczególnie jak to ma być jeden zegarek. 

 

Dzieki Panowie, to ma byc zegarek na prezent. Rowniez sklaniam sie ku czarnej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myslicie o OP 39(114300)? Nada sie jako jedyny zegarek? Preferujecie czarna czy biala tarcze w tym modelu?

Moim zdaniem nie. Dla mnie brak daty eliminuje go jako jedynego.

 

Dla mnie pragmatyczna hierarchia byłaby taka : 1. DJ ( ale nie ze wszystkimi ozdobami na raz ;-) , 2. YM lub GMT 3. SUB ale to perspektywa osoby która musi czasem jednym zegarkiem obsłużyć tego samego dnia garnitur i mniej formalny strój.

Jak wybierzesz DJ na oyster i z gładkim bezelem to wtedy YM będzie biżuterią.

Dla mnie.

1. GMT czarny.

2. DJ ze wszystkimi ozdobami.

3. YM lub Sub date.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, ja też kiedyś byłem "datownikowym" ortodoksem, ale od momentu zakupu 372 stwierdziłem, że owszem data jest fajna i przydatna, ale jest wiele fajnych zegarków i szkoda się tak upierać i ograniczać sobie wybór.

Ma ten moment 372 to jeden z częściej noszonych przeze mnie zegarków .


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, ja też kiedyś byłem "datownikowym" ortodoksem, ale od momentu zakupu 372 stwierdziłem, że owszem data jest fajna i przydatna, ale jest wiele fajnych zegarków i szkoda się tak upierać i ograniczać sobie wybór.

Ma ten moment 372 to jeden z częściej noszonych przeze mnie zegarków .

Mariusz ( Mikołaj ) jeżeli pisałeś to do mnie, to mnie nie przekonasz. Dla mnie data w zegarku jest bardzo ważna, podstawowa funkcja zegarka poza pokazywaniem aktualnego czasu. Dlatego też nigdy nie kupiłbym Daytony. Poza tym data jest dość praktyczna, często korzystam, szczególnie w Rolexie gdzie zawsze jest bardzo widoczna i wystarczy zerknąć, żeby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, masz oczywiście rację. Lecz jeśli chodzi o ten jedyny to data musi być. Oczywiście dla mnie.

Chyba, że to Pam ma być. ;)

Czy 372 to pam

Tak.

I to jaki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego też nigdy nie kupiłbym Daytony.

Kolejny nawiedzony ortodoks - po wiadomo kim...;) :-)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nawiedzony ortodoks - po wiadomo kim... ;) :-)

Mario wyobraź sobie tylko, że Twój ukochany Batman nie ma datownika i tej ,,magicznej'' lupki nad okienkiem daty, która nadaje niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wygląd zegarkom Rolexa. Czy nadal by Ci się tak podobał ?

Akurat GMT musi mieć datę, ale abstrahując od tego, że to GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario wyobraź sobie tylko, że Twój ukochany Batman nie ma datownika i tej ,,magicznej'' lupki nad okienkiem daty, która nadaje niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wygląd zegarkom Rolexa. Czy nadal by Ci się tak podobał ?

Akurat GMT musi mieć datę, ale abstrahując od tego, że to GMT.

Dla mnie data w zegarku to bardzo użyteczna funkcja, z której korzystam wielokrotnie każdego dnia. A ze względu na stan mojego wzroku lupka jest mega pomocą w jej odczytywaniu ;) W temacie Daytony - jako kolejnym zegarku do kolekcji - gdybym mógł się na ceramikę zapisać, zrobiłbym to bez wahania... Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie data w zegarku to bardzo użyteczna funkcja, z której korzystam wielokrotnie każdego dnia. A ze względu na stan mojego wzroku lupka jest mega pomocą w jej odczytywaniu ;) W temacie Daytony - jako kolejnym zegarku do kolekcji - gdybym mógł się na ceramikę zapisać, zrobiłbym to bez wahania...

W Singapurze są nadal otwarte listy, można się zapisać na Pepsi, Batmana, Daytone i co lepsze poprzymierzać zegarki - są wystawione na displeju. Wiem, że blisko nie jest, ale to zawsze jakaś opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.