Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc wątek zegarka z funkcją daty. Zastanawiam się cały czas, czy aby nie edytować jednego z zamówień w Kruku. Mam zrobioną rezerwację na czarnego Suba z datą. Ma to być tzw. wakacyjniak w miejsce sprzedanej omegi SMPC. Na wczasach prawie nie korzystam z datownika. A Sub no date jest taki prosty, czytelny, zrównoważony... i mniej rzucający się w oczy... 

 

Sam nie wiem?! :huh:  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego :) , nigdy nie wiesz kiedy datownik Ci się przyda a poza tym to magiczne oko cyklopa nadaje Rolexowi charakteru. Oczywiście Twoja decyzja, ja bym nie kupował Suba no date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja świadomie wybrałem klasyka, Suba no date, chociaż wtedy nie było takich problemów jak dzisiaj z dostępnością obu opcji.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie może kupić Submarinera no date (czy to świadomie czy nie), ponieważ nie istnieje taki model. Zgodnie z nazewnictwem producenta i historia modelu mamy: Submarinera i Submarinera Date. Myślałem, że fani marki doskonale to wiedzą :-P

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Przynajmniej wszyscy wiedzą o ktory model chodzi. Czesto mowiac Sub masz na mysli Suba z data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, macie rację, użyłem niepoprawnego nazewnictwa. Jest Submariner i Submariner Date. Dobrze, że koledzy czuwają.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie może kupić Submarinera no date (czy to świadomie czy nie), ponieważ nie istnieje taki model. Zgodnie z nazewnictwem producenta i historia modelu mamy: Submarinera i Submarinera Date. Myślałem, że fani marki doskonale to wiedzą :-P

 

Fani marki to wiedzą  ;)  Ale 80% wszystkich wejść stanowią osoby z zewnątrz. Do tego użytkownicy Rolexów na tym Forum stanowią pi razy drzwi, powiedzmy 3%. Powiedzmy, że kolejne dwa razy tyle wie o tym, że Sub to "Submariner bez oka". Ci pozostali w liczbie grubo ponad 90% mogą o tym nie wiedzieć lub mylnie to interpretować. 

 

To ze względu na nich mówimy tu o Subach no date i Subach z datą.

 

Podobnie ma się sprawa na portalu sprzedażowym Chrono24. Tam profesjonalni sprzedawcy w nazwie opisują Suba (tego bez datownika) wprost - Rolex Submariner No Date. Tak na szybko 80% ofert sprzedażowych Rolexa 114060 posiada taki dodatkowy opis...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej lubię te czarna wkładkę. Kiedyś tylko kolor i kolor :)

67930aa971277d12a05c12b1b3a04bdc.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ( Mikołaj ) jeżeli pisałeś to do mnie, to mnie nie przekonasz. Dla mnie data w zegarku jest bardzo ważna, podstawowa funkcja zegarka poza pokazywaniem aktualnego czasu. Dlatego też nigdy nie kupiłbym Daytony. Poza tym data jest dość praktyczna, często korzystam, szczególnie w Rolexie gdzie zawsze jest bardzo widoczna i wystarczy zerknąć, żeby sprawdzić.

Mariusz, masz oczywiście rację. Lecz jeśli chodzi o ten jedyny to data musi być. Oczywiście dla mnie.

Chyba, że to Pam ma być. ;)

 

Tak.

I to jaki.

Ogólnie do Michałów

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Fani marki to wiedzą  ;)  Ale 80% wszystkich wejść stanowią osoby z zewnątrz. Do tego użytkownicy Rolexów na tym Forum stanowią pi razy drzwi, powiedzmy 3%. Powiedzmy, że kolejne dwa razy tyle wie o tym, że Sub to "Submariner bez oka". Ci pozostali w liczbie grubo ponad 90% mogą o tym nie wiedzieć lub mylnie to interpretować. 

 

To ze względu na nich mówimy tu o Subach no date i Subach z datą.

 

Podobnie ma się sprawa na portalu sprzedażowym Chrono24. Tam profesjonalni sprzedawcy w nazwie opisują Suba (tego bez datownika) wprost - Rolex Submariner No Date. Tak na szybko 80% ofert sprzedażowych Rolexa 114060 posiada taki dodatkowy opis...

 

Zamieszanie po części może wynikać ze znacznego przerostu formy nad treścią. Rolex ma swojej ofercie aż 15 kolekcji, co jest dość absurdalne. Przykładowo Submariner, Yacht-Master i Explorer o wyglądzie Suba, GMT-Master II, Sea-Dweller to mogłaby być jedna kolekcja. To samo dotyczy Datejust, Day-Date, Oyster Perpetual, Sky-Dweller itd.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Serio?

Serio. Napisałem Explorer o wyglądzie Suba czyli Explorer II Ref. 216570, Ref. 216570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio. Napisałem Explorer o wyglądzie Suba czyli Explorer II Ref. 216570, Ref. 216570.

 

EX II - może faktycznie wyglądem zbliżony, ale Ex 1 (ref. 214270) - nie, a w Twoim poście nie doprecyzowałeś, o którym modelu piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

EX II - może faktycznie wyglądem zbliżony, ale Ex 1 (ref. 214270) - nie, a w Twoim poście nie doprecyzowałeś, o którym modelu piszesz.

Sprecyzowałem, bo napisałem wyraźnie...

 

Yacht-Master i Explorer o wyglądzie Suba

Trudno też twierdzić, że "może faktycznie wyglądem zbliżony", bo to niemalże kopia wzornictwa Submarinera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Te seatbelt-y będą fajnie pasować do Ex MLMSaqv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te seatbelt-y będą fajnie pasować do Ex MLMSaqv.png

 

Dzięki - mam nadzieję. Planuję zostawić sobie dwa, a dwa wylądują na bazarku. ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Singapurze są nadal otwarte listy, można się zapisać na Pepsi, Batmana, Daytone i co lepsze poprzymierzać zegarki - są wystawione na displeju. Wiem, że blisko nie jest, ale to zawsze jakaś opcja.

 

Listy otwarte tylko pewnie lepiej nie pytac o swoj numerek ;) cos w stylu zadzwonimy do pana...

 

Ja sie tak wpisalem na pepsi w Brukseli jakis czas temu. Jak spytalem o numerek to niby okolice 200 miejsca ;) mysle, ze za pare lat zadzwonia :lol: swoja droga moze musialbym podejsc sie przypomniec 

Kończąc wątek zegarka z funkcją daty. Zastanawiam się cały czas, czy aby nie edytować jednego z zamówień w Kruku. Mam zrobioną rezerwację na czarnego Suba z datą. Ma to być tzw. wakacyjniak w miejsce sprzedanej omegi SMPC. Na wczasach prawie nie korzystam z datownika. A Sub no date jest taki prosty, czytelny, zrównoważony... i mniej rzucający się w oczy... 

 

Sam nie wiem?! :huh:  

 

Lepiej nic nie zmieniaj, jak przyjdzie to wezmiesz i bedziesz decydowal. Jak zaczniesz cos zmieniac to jeszcze wyladujesz na koncu kolejki ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nic nie zmieniaj, jak przyjdzie to wezmiesz i bedziesz decydowal. Jak zaczniesz cos zmieniac to jeszcze wyladujesz na koncu kolejki ;)

Tak sobie tylko głośno myślałem... ale masz rację, nie chcę cierpieć jak Prometeusz  :lol: I zostawiam wszystko tak jak jest.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub no date to czysta klasyka i jednocześnie porządek na tarczy  :)  Ja niestety często korzystam z datownika, stąd czekam na Suba 116610LN.

 

 

Nie dziwię się i szczerze zazdroszczę ;)

Czesc, zamowiles suba w AD u nas w pl ? Dlugo czekasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, zamowiles suba w AD u nas w pl ? Dlugo czekasz?

Tak, w PL, parę miesięcy temu.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

@mario1971, jeśli lubisz mieć datę, to był prawie najlepszy wybór dla Ciebie. Mogłeś wybrać zielonego, choć nawet czarny z datą jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971, jeśli lubisz mieć datę, to był prawie najlepszy wybór dla Ciebie. Mogłeś wybrać zielonego, choć nawet czarny z datą jest świetny.

Zielonego też zamówiłem... ;)

 

Realizuję długoterminowy plan  :) http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95440-klub-miłośników-zegarków-rolex/page-1054#entry2370140

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.