Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek ostatnio bardzo odbiega od głównego tematu - niestety  :wacko: i nie zdziwię się, jak po kilku kolejnych wpisach zostanie znowu zamknięty. 

Jak już jest o zegarkach to kolejki, kolejki ( a raczej krytyka w zależności jakie kto ma poglądy na ten temat) i do tego odchyłki czasowe. Mam wrażenie, moje subiektywne oczywiście odczucie, że robi się coraz mniej ciekawie a coraz bardziej agresywnie.

Jeden z kolegów wrzucił bardzo ciekawy artykuł porównawczy mechanizmy i przeszedł bez echa... - może wróćmy do bardziej ekscytujących spraw  :) może ktoś wrzuci ciekawe zdjęcie :) Rolexa ?

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

może ktoś wrzuci ciekawe zdjęcie :) Rolexa ?

A nie strach tak robić? ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f4cbf3b5c26eba7d5817bf0cd0b27a59.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez Yenjay

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie strach tak robić? ;)

No dobra - mało ciekawe, informuję że leży tylko w sejfie i poza domem  :) tak dla rozluźnienia atmosfery B)  :ph34r:

post-99839-0-82397800-1576060304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzę na częstotliwość noszenia, to w sumie to mój EDW:

073a1f2fc1848ff044ec76dc6c78a02b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idźcię ta droga, że ''kobieta zgwałcona sama sie o to prosiła, bo ubrała  mini ''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Marlona Brando poszedł za 1 950 000$, To według was dużo czy mało za taki zegarek? Ja jestem w sumie zaskoczony - że tak "nisko". Nie jest to Daytona Paula Newmana, mimo wszystko... 

 

rolex_hero.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fm=jpg&

 

Na tej samej aukcji sprzedał się złoty Day-Date należący do legendy golfa, Jack Nicklausa. Wylicytowano go za 1 220 000$

 

_3H0A3386_copy.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fm=


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rolex Marlona Brando poszedł za 1 950 000$, To według was dużo czy mało za taki zegarek?

To zależy na ile można wycenić emocje licytującego. Sam zegarek nie jest wart nawet 5% tej ceny, bo Rolex oferuje zegarmistrzostwo na najbardziej podstawowym poziomie. Nie ma nic fajnego w tym niekompletnym zegarku. W tym przypadku osoba Marlona Brando nobilituje Roleksa - tylko tyle albo aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom zegarmistrzostwa prezentowanego przez Rolexa akurat nie jest częścią mojego pytania, tak samo jak procent ceny za normalny egzemplarz GMT z lat 70tych.

 

Tu bardziej chodzi o to, że rynek Rolexa vintage jest najmocniejszy w skali świata,a ci co namiętnie kolekcjonują Rolexa mają dużo "amunicji" do wystrzelania i gdy pojawił się jeden z dwunastu słynnych "zaginionych" zegarków według Hodinkee, spodziewałbym się mimo wszystko bardziej absurdalnej ceny.

 

Tym bardziej dziwi kwota w porównaniu do Day-Date'a Nicklausa, który IMO osiągnął bardzo wysoką cenę jak na postać znaną w sumie tylko entuzjastom golfa.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na ile można wycenić emocje licytującego. Sam zegarek nie jest wart nawet 5% tej ceny, bo Rolex oferuje zegarmistrzostwo na najbardziej podstawowym poziomie. Nie ma nic fajnego w tym niekompletnym zegarku. W tym przypadku osoba Marlona Brando nobilituje Roleksa - tylko tyle albo aż tyle.

 

Piszesz tak z nudów, przyzwyczajenia, czy po prostu trollujesz na całego?  ;) 

 

Jakie masz podejście do Rolexa i jego produktów - wiemy wszyscy.

 

Daj se luz chłopie!  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na ile można wycenić emocje licytującego. Sam zegarek nie jest wart nawet 5% tej ceny, bo Rolex oferuje zegarmistrzostwo na najbardziej podstawowym poziomie. Nie ma nic fajnego w tym niekompletnym zegarku. W tym przypadku osoba Marlona Brando nobilituje Roleksa - tylko tyle albo aż tyle.

Myślę, że emocje nie są tu ważne. W dobie wzrostu ilości "gotówki" w obiegu, kupujący nie kupował samego zegarka i mniej  ważna jego marka. Kupowana jest historia, Marlon już nic nie założy i nic nie podpisze co też ma znaczenie i raczej nie kupił go nikt, kto ma dwa albo trzy razy tyle na koncie ile wydał. Ci co mają prawdziwą kasę uciekają w alternatywne inwestycje ( mała rzecz a przenosi dużą wartość) i uważam, że za kilka lat, jeżeli pojawi się na aukcji to cena będzie razy kilka :o poszedł tanio  :D

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na tej samej aukcji sprzedał się złoty Day-Date należący do legendy golfa, Jack Nicklausa. Wylicytowano go za 1 220 000$

 

 

 

a ja jak przewalam oferty to wydaje mi się że te co są wystawione są zbyt drogie


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jak przewalam oferty to wydaje mi się że te co są wystawione są zbyt drogie

bo okazje się już pokończyły  ;) teraz trzeba mieć "dużą bańkę", dwie i można licytować  :lol: oczywiście $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ36 vs DJ38:)))54d125561af4f422787ed581e672c7c5.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Piszesz tak z nudów, przyzwyczajenia, czy po prostu trollujesz na całego?  ;)

 

Jakie masz podejście do Rolexa i jego produktów - wiemy wszyscy.

 

Daj se luz chłopie!  :)

Forum jest od wyrażania opinii. No chyba, że gdzieś w regulaminie jest zapis, iż Rolex jest poza krytyką i w tym temacie mile są widziane wyłącznie peany pod adresem rzeczonej firemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest od wyrażania opinii. No chyba, że gdzieś w regulaminie jest zapis, iż Rolex jest poza krytyką i w tym temacie mile są widziane wyłącznie peany pod adresem rzeczonej firemki.

No patrz, masz Rolexa, nie masz Rolexa, nie śpiewasz Gloria wilki z protezami w leasingu będą cię szczypać po pośladach...

To chyba obciach założyć do szanownego Rolexa gumę rodem z HK, gdzie firma zaczęła działalność od alternatyw dla Seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest EDW

 Jest koncept EDC everyday carry, jak i EDW everyday wear 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest koncept EDC everyday carry, jak i EDW everyday wear

Jeszcze jest GADA - go anywhere do anything :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już wątku kolejkowego, więc napisze kilka słów tutaj,

Pracownicy z Kruka mówią, że będą dostawać coraz mniej modeli z linii professional, podobno ograniczana jest produkcja.

Ciekawostka taka zasłyszana, że o ile Submariner SeaDweller są sprzedawane według kolejności z  listy z kontrolą Szwajcarii, to GMT jest sprzedawany według uznania jakiegoś tam kierownika w Kruku nie za kolejnością, ale dowolnie, gdzie lista jest raczej zbiorem chętnych do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie produkcji taaaa...

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex widać ma problem z otaczającym go światem, ale po kolei.

W listopadzie wypłynął taki tekst:

https://www.thefashionlaw.com/home/rolex-calls-foul-on-lacalifornienne-and-its-colorful-counterfeit-watches

 

W telegraficznym skrócie, mała rodzinna firma żona i mąż (Polak) o nazwie LaCalifornienne z jak nazwa wskazuje Kalifornii, zajmowała się kustomizacją Rolexa (oraz Cartier). Robiła takie śmieszne kolorowe przeróbki, zmieniała paski, gumy, malowała i wymieniała tarcze, bezle itp. itd, klasyka przeróbek.

Głownie trudnili się że po prostu kupowali zegarek, przerabiali go na swój sposób i wprowadzali do obrotu.
Można obejrzeć ofertę na stronie:
https://www.lacalifornienne.com
 

Dostali oni pozew sądowy od miłościwych szwajcarów z zarzutem wprowadzania do obrotu PODRÓBEK. Argumentowali tym że LaCalifornienne używali nie oryginalnych części do kustomizacji, więc wprowadzali tym samym w błąd swych klientów, którzy myśleli że kupują oryginalnego przerobionego Rolexa, no a faktycznie kupowali... oryginalnego w części i nie oryginalnego w innej części nadal przerobionego Rolexa, wiadomo też że taki zegarek potem nie mógł być oficjalnie serwisowany w sieci Rolexa.
Pewnie jakaś malutka logika firmy w tym jest, ale nie jestem przekonany czy naprawdę taki koncern, musiał tym się zajmować, kiedy świat zalany jest prawdziwymi ich podróbkami.

 

Jako ciekawostkę warto dodać że nie wiem czy zauważyliście ale dość znany producent zamienników bransolet do zegarków szwajcarskiego producenta czyli Strapcode, musiał zmienić nazwy swoich produktów bo dostał pisemko od prawnika Rolexa. Teraz np. bransoleta Super 3D Oyster zwie się O Boyer , a Super Jubile nazywa się Super-J Louis. Do tego w ich komunikacji nazwy Rolex będą skrócane do RX, Tudor do TU, Submariner do SUB itp, itd.

 

Chronią swoje interesy co jest logiczne, ale jak wcześniej pisałem, nie zauważają prawdziwych poważnych problemów, które mają do rozwiązania.

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.