Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A propos decydowania przez kierownika Kruka o tym kto ma dostać zegarek to jeden z użytkownikow allegro ma bardzo dużo szcześcia. Aktualnie w swojej ofercia ma wszystkie gorace modele z 2019 i wszystko to prywatna kolekcja :) niektórzy to mają szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos decydowania przez kierownika Kruka o tym kto ma dostać zegarek to jeden z użytkownikow allegro ma bardzo dużo szcześcia. Aktualnie w swojej ofercia ma wszystkie gorace modele z 2019 i wszystko to prywatna kolekcja :) niektórzy to mają szczęście.

 

Może to syn kierownika z Kruka...? ;-))) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej osoba decyzyjna bo kierownik to prędzej słup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, kierownik w salonie jubilerskim to taki lepszy słup, który ma pilnować pracowników i obrotów. Pewnie jakiś dyrektor albo ktoś z jego rodziny kupuje profesjonale poza listą i próbuje na nich zarobić. 

Ja także słyszałem od właścicielki jednego z warszawskich butików, że takie marki jak Patek, Rolex, Blancpain czy JLC pozamykały fabryki na okres wakacji i wstrzymały produkcję. Ma to służyć wykreowaniu sztucznego popytu na ich zegarki.

Osobiście chciałbym kupić jakiegoś profesjonala, GMT albo Suba, ale zapisywać się i czekać aż mi łaskawie zrobią tą łaskę i sprzedadzą zegarek za 40 k jakoś mi się nie chce - szczególnie, że nie wiadomo kiedy i po jakiej cenie. A przepłacać i dorabiać handlarzy także nie mam zamiaru.

Przyznam, że gdybym dziś miał czekać rok na DJ 41, pewnie kupiłbym Cartiera Santos z datownikiem, mimo całej mojej miłości do Rolka.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex widać ma problem z otaczającym go światem, ale po kolei.

W listopadzie wypłynął taki tekst:

https://www.thefashionlaw.com/home/rolex-calls-foul-on-lacalifornienne-and-its-colorful-counterfeit-watches

 

W telegraficznym skrócie, mała rodzinna firma żona i mąż (Polak) o nazwie LaCalifornienne z jak nazwa wskazuje Kalifornii, zajmowała się kustomizacją Rolexa (oraz Cartier). Robiła takie śmieszne kolorowe przeróbki, zmieniała paski, gumy, malowała i wymieniała tarcze, bezle itp. itd, klasyka przeróbek.

Głownie trudnili się że po prostu kupowali zegarek, przerabiali go na swój sposób i wprowadzali do obrotu.

Można obejrzeć ofertę na stronie:

https://www.lacalifornienne.com

 

Dostali oni pozew sądowy od miłościwych szwajcarów z zarzutem wprowadzania do obrotu PODRÓBEK. Argumentowali tym że LaCalifornienne używali nie oryginalnych części do kustomizacji, więc wprowadzali tym samym w błąd swych klientów, którzy myśleli że kupują oryginalnego przerobionego Rolexa, no a faktycznie kupowali... oryginalnego w części i nie oryginalnego w innej części nadal przerobionego Rolexa, wiadomo też że taki zegarek potem nie mógł być oficjalnie serwisowany w sieci Rolexa.

Pewnie jakaś malutka logika firmy w tym jest, ale nie jestem przekonany czy naprawdę taki koncern, musiał tym się zajmować, kiedy świat zalany jest prawdziwymi ich podróbkami.

 

Jako ciekawostkę warto dodać że nie wiem czy zauważyliście ale dość znany producent zamienników bransolet do zegarków szwajcarskiego producenta czyli Strapcode, musiał zmienić nazwy swoich produktów bo dostał pisemko od prawnika Rolexa. Teraz np. bransoleta Super 3D Oyster zwie się O Boyer , a Super Jubile nazywa się Super-J Louis. Do tego w ich komunikacji nazwy Rolex będą skrócane do RX, Tudor do TU, Submariner do SUB itp, itd.

 

Chronią swoje interesy co jest logiczne, ale jak wcześniej pisałem, nie zauważają prawdziwych poważnych problemów, które mają do rozwiązania.

Co do tej firmy La cośtam, to bardzo dobrze bo dawno nie widziałem takiej amatorszczyzny i niechlujstwa w tampondruku tarcz - aż oczy wypadały jak się na to patrzyło, tandeta straszna. Jakbym był Rolexem czy Cartierem też bym nie chciał aby ktoś sprzedawał takie frankeny sygnując tarczę moim nieudolnie podrobionym logiem.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd, wyglądem, ale jak ktoś kupował to znaczy że mu się podobało. Przecież gust jest jak du*a. Nie o tym jest mowa.
Jakby nazywali się Bamford albo Mad to by mogli dalej operować w biznesie bo nie robią odpustu? A tam to nie zmieniają komponentów na nieoryginalne?
Nie widzicie tu pewnego paradoksu?

To tak jakby mnie producent auta ścigał że zrobiłem wieśtuning.

 

8180880_zoom_v1562762197052.jpg

 

14146108_19076625_1000.jpg

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie w/w przebieranki jakoś do mnie nie przemówiły. Szczerze to nie wiem, której przyznać złotą malinę ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oczy...

Ooooo, biedactwo ziaziusia sobie zrobiło. Popatrz sobie na suba to Ci przejdzie.

post-66434-0-90114100-1576176364.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tamci mają jakąś umowę z Roleksem na takie działania.

Tuningować sobie możesz i nawet wprowadzać do obiegu, ale czym innym jest sprzedawanie zegarków z naniesionymi przez siebie znakami handlowymi (mowa o robieniu tampondruku, bo oryginalne elementy typu złota korona możesz sobie do woli modyfikować i przeklejać).

Całe szczęście że Opel mnie nie pozwał jak sprzedawałem moją piękną Astrę z naniesionym znakiem handlowym. :D

 

194.88.148.4056.jpg

 

 

 

Nie podoba mi się w tej kwestii polityka firmy. 

P.s. to nie moje auto, ale wiecie o co mi chodzi. ;)

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama idea modowania zegarków jest dla mnie nie do przyjęcia i nigdy nie chciałbym mieć takiego w kolekcji.

Jednak nie o to tu chodzi, jeśli kupię VW Golfa z urwanym emblematem i zamontuje do niego custom body kit, wydech z allegro i znaczek Volkwagena z aliexpress, to nie podrabiam Golfa. Jeśli mam rower marki Wheeler i założę do niego innej firmy przerzutki to nadal jest to rower oryginalny. Jeśli okleję moja konsolę ps4 jakaś okleiną z Tekkena to nie podrobiłem konsoli. Oczywiście również jak będę przedmioty takie sprzedawał to nie będę tych rzeczy demontował a jedynie poinformuje kupujących o moich modyfikacjach. Myślę że osoby kupujący Rolexy od tej firmy miały świadomość że są to zegarki przerabianie (a nie PODRABIANE), więc ja z tym nie widzę problemu. Po prostu wydawało mi się to logiczne, ale nie będę się upierał jeśli macie inne zdanie na ten temat. 

Ważniejsze jest że mój zegarek nie spóźnia się 3-4 sekund na dobę, bo niektórzy to nawet takie poważne mają problemy. ;)

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie w/w przebieranki jakoś do mnie nie przemówiły. Szczerze to nie wiem, której przyznać złotą malinę ;)

Jak to któremu Tylko nr 2.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tuning Rolka to tylko AdG i La Montoya:

Les-Artisans-De-Geneve-La-Montoya-Rolex-


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

Dobry wieczór, nowi w klubie się kłaniają. Od 18.30 stanowimy zgrany duet :)

 

post-107328-0-47761100-1576190734_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

Piotrek ???

Jarek :D a właściwie to Marek  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś kupił tego AirKinga co za 30 lat będzie białym krukiem za miliony monet.

 

Wysłane z mojego G-Shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK nie jeat najpopularniejszym rolexem, ale zegarek ma się podobać właścicielowi, a chyba z taką sytuacją my do czynienia, więc szczerze gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, aby właścicielowi się podobał.

 

Dobry wieczór, nowi w klubie się kłaniają. Od 18.30 stanowimy zgrany duet :)

 

attachicon.gifIMG_3033 (edytowany).JPG

Gratuluję. Niech się nosi.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątek trzynastego. U mnie jak zawsze ulubieniec na łapce A u Was? 00f587c0f354e2bbf43a86e21b05df4e.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątek trzynastego. U mnie jak zawsze ulubieniec na łapce A u Was?

A u mnie po staremu :P:lol:

post-105425-0-42597000-1576231570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.