Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość kupienia oryginalnego paska skórzanego z klamerką czy zapięciem motylkowym od Rolexa ? tak żeby np. nosić Explorera czy AK na pasku skórzanym ale oryginalnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie plotki o nadchodzącej, styczniowej podwyżce w okolicach 8 % ( ok. 20 stycznia ma być wprowadzona).

Ktoś ma pewniejsze informacje? i może je potwierdzić?


Czy jest możliwość kupienia oryginalnego paska skórzanego z klamerką czy zapięciem motylkowym od Rolexa ? tak żeby np. nosić Explorera czy AK na pasku skórzanym ale oryginalnym ?

Gumę z pewnością możesz w Kruku dokupić to pasek może też, zadzwoń do Kruka, rozwieją wątpliwości.

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zapomniany i niedoceniany maluszek :) ale za to na szczęście dostępny (zazwyczaj) od ręki :)

 

WyCtUfu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają pomiary chodu. Na razie na ręku -2s/d ( czyli późni o 1s przez 12h noszenia), na szkle i na deklu porównywalnie: +4s/d, na 9h około -1 s/d.

post-68982-0-77193800-1577028336_thumb.jpeg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

czyli oddałeś białego kruka w krótkiej serii a zatrzymałeś „zwykłe Pepsi”...

Znając praktyki firm zegarkowych, w tym Roleksa, ze strachem w oczach oddawałbym zegarek do serwisu, gdybym był właścicielem jednego z pierwszych modeli Ref. 126710 BLRO. Serwis może mieć silną pokusę do ustandaryzowania wyglądu pierścienia zgodnie z obowiązującą kolorystyką i będzie po białym kruku. Serwis Audemars Piguet, nie pytając o zdanie, załatwił mnie tak z datownikiem Royal Oak Ref. 15300, a powrót do początkowej konfiguracji nie był możliwy (chodziło o czcionkę pierścienia cyfrowego).  :unsure:

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można zastrzec, aby nie wymieniali bezela na nowy?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A nie można zastrzec, aby nie wymieniali bezela na nowy?

Teoretycznie można, ale nigdy nie masz gwarancji, że serwisowi ta informacja nie umknie. Dobre firmy zegarkowe zawsze starają się wykonać serwis tak, żeby zegarek wyglądał jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wysłałbym bez bezela. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie koloru czerwonego (i jego odcieni) jest ponoć w spieku ceramicznym Cerachrom trudne do uzyskania. Tym bardziej, gdy w jednym kawałku jest drugi kolor - niebieski, lub kolor zbliżony do niego...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze marki miały z tym problemem, przez jakiś czas warianty pepsi gmt były oferowane z alu wkładką. Jednak od jakiegoś już czasu można kupić, czy to squale, czy steinharta pepsi ceramika, a lada dzień będą tanie parnisy i inne chinole..., chyba że już są. Kosmiczna technologia, wreszcie stała się osiagalna ...

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wysłałbym bez bezela. :D

 

Intrygujący pomysł, ciekawe jak by zareagowali :P

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd w ogóle przypuszczenie, że oczekiwanym przez Roleksa odcieniem niebieskiego dla Pepsi jest ten z Batmana?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On fioletowy raczej okazjonalnie bywał,niż był. To był dużo mniej żywy kolor niż w Batmanie.

Co jest sensowne bo Batman ma żywszy niebieski, ale za to ogólnie ma jeden kolor mniej - to swego rodzaju kompensata.

 

 

A całościowo ceramiczne Pepsi jest dużo mniej ekspansywne kolorystycznie niż stare, aluminiowe.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ta kolorystyka Pepsi w zegarku @gustaw6666 bardzo, ale to bardzo podoba. Nie wymieniłbym się oczywiście za Batmana, ale mógłbym z przyjemnością nosić oba, na zmianę :) 

 

Kolor niebieski w Batmanie jest niesamowity w naturalnym oświetleniu. Choć czasami w słońcu oraz sztucznym, wygląda "plastikowo" jak zielony bezel Hulka.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos pytania kol. Krakus1 Czy jest możliwość kupienia oryginalnego paska skórzanego z klamerką czy zapięciem motylkowym od Rolexa ? tak żeby np. nosić Explorera czy AK na pasku skórzanym ale oryginalnym ?

 

Dyskusja i inspiracje: 

https://forums.watchuseek.com/f23/show-your-39mm-explorer-leather-4718593.html#/topics/4718593?page=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś przemyślenia nt. porównania użytkowego mechanizmów 31xx vs 32xx, ale bazujące na własnych doświadczeniach?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Fascynująca dyskusja o kolorkach.  :)

 

Macie jakieś przemyślenia nt. porównania użytkowego mechanizmów 31xx vs 32xx, ale bazujące na własnych doświadczeniach?

 

Wreszcie jakieś ciekawe pytanie. Chętnie poczytam co wynika z doświadczeń miłośników Roleksa zwłaszcza, że sam jestem fanem kalibru 3235, który przez jakiś czas miałem przyjemność użytkować za pośrednictwem Datejusta.  :) Początki co prawda nie były łatwe, ale później werk pokazał dokładność działania jakiej oczekiwałem od Roleksa.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś przemyślenia nt. porównania użytkowego mechanizmów 31xx vs 32xx, ale bazujące na własnych doświadczeniach?

Mam - i szczerze? Ja nie widzialem zadnej roznicy. No - moze SD na nowym mechanizmie dluzej po kupnie robil wiecej niz norma (przez kilka pierwszych dni +5-8 s/dobe), jednak pozniej wszystko w normie. Ok - dluzej trzymal - jednak jako jednozegarkowiec nie bylo to dla mnie znaczace.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mam - i szczerze? Ja nie widzialem zadnej roznicy. No - moze SD na nowym mechanizmie dluzej po kupnie robil wiecej niz norma (przez kilka pierwszych dni +5-8 s/dobe), jednak pozniej wszystko w normie. Ok - dluzej trzymal - jednak jako jednozegarkowiec nie bylo to dla mnie znaczace.

Wartości odnoszące się chociażby do efektywności wychwytu oraz naciągu "mówią" co innego.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ambiwalentne odczucia.

Bezsprzecznie plusem 32xx jest rezerwa chodu w pakiecie z należytą skutecznością naciągu. Jak nosiłem Pepsi co najmniej kilka dni ( nawet bez biegania, skakania ani aktywnego dopingu w kotle na stadionie Startu Gniezno ), to potem mogłem robić nawet 2 dni przerwy dla innych zegarków, a GMTM miast lokować w rotomacie - odkładać na optymalną dla minimalizacji odchyłki pozycję.

 

Natomiast w kwestii precyzji chodu to absolutnie nie widzę, aby 31xx pozostawał choćby krok z tyłu.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to dyskusja o kolorach miała większą temperaturę bo były ku temu jakieś powody. Rozmowa o dokładności werków Rolexa to zawsze „ nuda”.

Jak byś nie odkładał - zawsze mieści się w zakładanych granicach. A jak się akurat nie mieści to ...po dwóch tygodniach już się mieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć filmiku, ale oglądałem kiedyś jak tłumaczyli z czego wynikają te kolory w Pepsi i jak je robili. Ogólnie Rolex uparł się, że jego ceramiczne bezele będą jednoczęściowe. Trzeba było więc najpierw "nałożyć" jeden kolor i dopiero potem drugi, na połowie bezela. Teraz nie chcę pomieszać kolejności kolorów, ale bodajże najpierw robią kolor niebieski, który ma dodany czerwony pigment. Delikatny, bo delikatny, ale choćby dlatego niebieski w Pepsi, odróżnia się od tego w Batmanie. Gdyby nakładali czerwony na taki niebieski jak w Batmanie, wychodziłby właśnie fioletowy. Stąd w Pepsi te kolory tak dziwnie wychodzą. Z tego co mi wiadomo Rolex jest obecnie jedyną firmą, która takie kombinacje kolorów jest w stanie zrobić w 1 częściowym bezelu ceramicznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to dyskusja o kolorach miała większą temperaturę bo były ku temu jakieś powody. Rozmowa o dokładności werków Rolexa to zawsze „ nuda”.

Jak byś nie odkładał - zawsze mieści się w zakładanych granicach. A jak się akurat nie mieści to ...po dwóch tygodniach już się mieści...

Nie zgadzam się - mój Ex1 od 6 tygodni ma stałe +3s/d :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.