Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć filmiku, ale oglądałem kiedyś jak tłumaczyli z czego wynikają te kolory w Pepsi i jak je robili. Ogólnie Rolex uparł się, że jego ceramiczne bezele będą jednoczęściowe. Trzeba było więc najpierw "nałożyć" jeden kolor i dopiero potem drugi, na połowie bezela. Teraz nie chcę pomieszać kolejności kolorów, ale bodajże najpierw robią kolor niebieski, który ma dodany czerwony pigment. Delikatny, bo delikatny, ale choćby dlatego niebieski w Pepsi, odróżnia się od tego w Batmanie. Gdyby nakładali czerwony na taki niebieski jak w Batmanie, wychodziłby właśnie fioletowy. Stąd w Pepsi te kolory tak dziwnie wychodzą. Z tego co mi wiadomo Rolex jest obecnie jedyną firmą, która takie kombinacje kolorów jest w stanie zrobić w 1 częściowym bezelu ceramicznym.

To te w squale, czy steinhart to są dwuczęściowe wkładki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się - mój Ex1 od 6 tygodni ma stałe +3s/d, niezależnie od tego, jak go odkładam. :-) A na poważnie - gdybym go oddał do serwisu i poprosił o ustawienie, to zapewne trzymałby 0 s/d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś przemyślenia nt. porównania użytkowego mechanizmów 31xx vs 32xx, ale bazujące na własnych doświadczeniach?

 

Dla mnie jedynym (choć sporym) plusem 3235 jest dłuższa rezerwa chodu - odnośnie pozostałych właściwości to nie widzę różnic. Ale ja dziwny chyba jestem, bo nie mierzę dokładności chodu co do sekundy. Jak zmieniam zegarek (a noszę te 2 Rolki najczęściej, bo nie lubię jak mi zegarki stają) i widzę że czas na GMT Master II i na DJ mam taki sam w minutach to już nie patrzę na sekundnik. Chyba bym zwariował gdybym mierzył odchyłki i porównywał wskazania. No ale jak pisałem ja dziwny jestem, szczególnie jak poczytam wpisy niektórych kolegów tutaj odnośnie precyzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynym (choć sporym) plusem 3235 jest dłuższa rezerwa chodu - odnośnie pozostałych właściwości to nie widzę różnic. Ale ja dziwny chyba jestem, bo nie mierzę dokładności chodu co do sekundy. Jak zmieniam zegarek (a noszę te 2 Rolki najczęściej, bo nie lubię jak mi zegarki stają) i widzę że czas na GMT Master II i na DJ mam taki sam w minutach to już nie patrzę na sekundnik. Chyba bym zwariował gdybym mierzył odchyłki i porównywał wskazania. No ale jak pisałem ja dziwny jestem, szczególnie jak poczytam wpisy niektórych kolegów tutaj odnośnie precyzji.

 

Moim zdaniem jesteś zupełnie normalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, dobrze wiedzieć że nie jestem sam, bo już się zastanawiałem jak mierzyć precyzję chodu w Patku bez sekundnika i nie za bardzo wiedziałem jak. Myślałem o przykładaniu suwmiarki do tarczy i patrzeniu na idealne położenie wskazówki minutowej ale dałem sobie spokój  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

To te w squale, czy steinhart to są dwuczęściowe wkładki?

Tak, te ogólnie dostępne, przystępne cenowo, ceramiczne inserty są najczęściej sklejone z dwóch kawałków (stąd przejście kolorów w okolicach 6 i 18 jest wyraźne, ostre).

W tych najtańszych zazwyczaj insert nie jest nawet jednolitą ceramiką - to metal powłokowany DLC w dowolnym kolorze.

Zabawa się zaczyna, gdy chcesz zrobić insert z jednolitej ceramiki i w kolorze innym niż czarny/niebieski/zielony.

Pierwszy ceramiczny czerwony insert zrobił Hublot, Omega pierwszy pomarańczowy, Rolex pierwszy dwukolorowy - jednolita ceramika barwiona dwoma kolorami, rozpoznajesz to przy 6 i 18, gdzie kolor się przenikają.

 

 

20181114-100142.jpg

20181114-100157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmów, precyzja na tym samym poziomie, długość rezerwy na plus, a mały minusik to w odróżnieniu od starego werku słyszalna praca rotora w nowym.

 

Może i jestem daltonistą, ale ja tu fioletu nie widzę. Nie porownywałem też swojego pepsi z nowszym wypustem, więc nie chcę się ustosunkowywać który lepszy. Widziałem natomiast zdjęcia i na ich podstawie wolę ten co mam, ale na żywo może być inaczej...

 

PSX-20191223-093314.jpg


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię wiedzieć jak chodzi, co nie znaczy, że się jakoś przejmuję, gdy występujące odchyłki są wyższe od standardowych.

Batman po 5 dobach -2s, czyli średnio -0,4s/dobę

 

post-37089-0-03559300-1577092718_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex nie robi Batmana i Pepsi na normalnej bransolecie oyster, tylko te jubileee :) ?

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę wcześniejsze wersje były na Oysterach, nowsze wypusty są na Jubilee. Mariusz swojego Batmana ma jeszcze na Oysterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nowe wypusty GMT tylko na jubilee.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał.

Tylko stalowe

Czyli te mniej ;) dostępne.

 

Jak ktoś nie lubi jubilee to szybciej będzie miał GMT.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość kupienia oryginalnego paska skórzanego z klamerką czy zapięciem motylkowym od Rolexa ? tak żeby np. nosić Explorera czy AK na pasku skórzanym ale oryginalnym ?

Oficjalnie te zegarki są sprzedawane na bransolecie i nie ma w ofercie takich akcesoriów jak pasek skórzany do tych modeli. Nie można natomiast wykluczyć, że jakiś oryginalny pasek Rolexa przeznaczony dla Datejusta nie będzie pasował do tej koperty ...

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej opaskować go na wymiar u Filipa?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można natomiast wykluczyć, że jakiś oryginalny pasek Rolexa przeznaczony dla Datejusta nie będzie pasował do tej koperty ...

Day-Date Kolega miał na myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day-Date Kolega miał na myśli :)

No tak, racja, ale z ciekawości przeleciałem wszystkie obecne możliwe kombinacje i w aktualnej ofercie nie zauważyłem ref. na pasku

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ale byłby mezalians. Delikatny pasek od DD z Explorerem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar w święta się uśmiecha, nie pogania, nie pospiesza. Zegar w święta czas czaruje, zagaduje, pomrukuje, swoim cichym tik i tak. Czas radości, czas bliskości, czas spokoju wszystkich nas. Samych magicznych, szczęśliwych godzin, minut i sekund w Święta i w Nowym Roku życzę Wam wszystkim :)d551485256de5e260610aff384eb83ae.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.