Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie, 39 dla mnie za duży czy OK ?

Edit: załączam aktualnie użytkowanego OP Date 34 mm:

post-40546-0-72251800-1578851461.jpg

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób zdjęcie z większej odległości jak możesz...LOL , mamy podobny gust widocznie...rodzina Soprano..ale to był serial..chyba zaczną go znowu oglądać ..stare dobre czasy...co do rozmiaru 36mm też uważam że- The man makes the watch - ...w latach 90tych rozmiar 34-36 mm był typowym  męskim rozmiarem bez względu na postury i rozmiaru nadgarstka , tylko że jesteśmy w czasach gdzie taki 36mm jest bardziej - nie modny - niż za mały , ja osobiście czułem się lepiej w 36mm niż w 41mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie niestety 39mm raczej za duży...

Imo, za duzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka potwierdza że można , bo koleś nosi . .

No to jest argument. James nosił też za duże garnitury więc zachowam ostrożność w traktowaniu jego gustu jako wyroczni. I faktycznie większość nosi za duże garnitury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest powrót, powoli, do mniejszych rozmiarów. Właściwie zaczynaja przykuwać uwagę nadgarstki z czymś drobniejszym, gustownym.

@ Krakus: Jest tak jak piszesz , moda a nie kwestia czy pasuje czy nie.

Koniec końcem to kwestia co się komu podoba.

Edytowane przez jacek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób zdjęcie z większej odległości jak możesz...LOL , mamy podobny gust widocznie...rodzina Soprano..ale to był serial..chyba zaczną go znowu oglądać ..stare dobre czasy...co do rozmiaru 36mm też uważam że- The man makes the watch - ...w latach 90tych rozmiar 34-36 mm był typowym  męskim rozmiarem bez względu na postury i rozmiaru nadgarstka , tylko że jesteśmy w czasach gdzie taki 36mm jest bardziej - nie modny - niż za mały , ja osobiście czułem się lepiej w 36mm niż w 41mm .

 

Ja nie mam małego nadgarstka (średnia krajowa :)), a także lepiej czułem rozmiar 36 jak 41. Wiadomo, co innego przymiarki vs całodniowe użytkowanie. Wizualnie na mojej ręce także 36 wyglądał lepiej. Wg mnie oczywiście, bo sprzedawczynie z butiku miały odmienne zdanie w tej kwestii ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi mówiła, że 39 za duży, a zmiana 34 na 36 będzie bez sensu, bo niewidoczna. Z litości nad chuderlakiem, czy co ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był tu już kiedyś taki kolega który dla uzasadnienia swoich subiektywnych opinii powoływał się na „ większość, wszystkich ” ... niejaki Lotus i już go nie ma ...nie ma pod tym nickiem,

Ja piszę w swoim imieniu - Tu masz całą sylwetkę z SUBem ( 40 mm vs 36 ) .

Dla mnie wygląda kuriozalnie. Teraz wyobraź sobie z mniejszą średnicą.

Na tym zdjęciu bardziej wygląda na Omegę (vide zawór helowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę w swoim imieniu - Tu masz całą sylwetkę z SUBem ( 40 mm vs 36 ) .

Dla mnie wygląda kuriozalnie.

a gdzie Ty tu Robert widzisz Suba? Bo dla mnie to Omega i raczej bym nie obstawiał dużego rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przeszukałem internet i jest to Omega Seamaster 2254 - 41mm.

James+Gandolfini+Screening+Season+Four+PJames+Gandolfini+Way+Front+Line+PremiereJames+Gandolfini+Stars+Chateau+Marmont+E

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dzięki za czujność ale dla przedmiotu dysputy to jeszcze gorzej. 36 mm nie ma prawa wyglądać proporcjonalnie u takiego chłopa. Właśnie dlatego pojawił się DJ 41.

post-55792-0-26812700-1578855813_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda, modą a zegarek musi się podobać kupującemu i nie powinien wyglądać karykaturalnie. Jeśli jest to zegarek sportowy i uszy nie wychodzą poza nadgarstek, a pasek lub bransoleta dobrze przylega to nie widzę powodów aby krytykować. A jeśli to garniturowiec musi być delikatny i mniejszy. Dla mnie malutki zegarek (jak z postu 32241) wygląda jakby pożyczył od żony. Kawał chłopa a zegarek choć fajny to trochę za mały. Moda jest zawsze czasowa i pewne osoby kierują naszym życiem, narzucając co jest dobre a co nie. Można przecież samemu decydować pod warunkiem zachowania pewnego smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dzięki za czujność ale dla przedmiotu dysputy to jeszcze gorzej. 36 mm nie ma prawa wyglądać proporcjonalnie u takiego chłopa. Właśnie dlatego pojawił się DJ 41.

Przez całe dziesięciolecia miał prawo, kwestia dzisiejszej mody.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Desmo: Mylisz pojęcia mody na duże zegarki z klasyczną elegancją. To że producent wypuścił model DJ2 a następnie go poprawił nie oznacza że zmieniło się postrzeganie tejże elegancji . To zwykły marketing powoduje takie a nie inne wypusty, moda się może zmieniać ale ikona w kategorii datejust będzie jedna : 36mm

Na zdjęciach co prawda vintage airking ale nie o model tutaj chodzi.

post-111185-0-66107700-1578857110_thumb.jpeg

post-111185-0-05696300-1578857130_thumb.jpeg

Edytowane przez jacek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek90 mam wrażenie, że próbujesz narzuć swoje zdanie podpierając się określeniami "wszyscy" "gust" lub "moda". Pierwsza rzecz, jak ktoś ma kobiece nadgarstki, to 36mm będzie ok, ale jak ktoś ma męską budowę, to zwykle kupuje większy zegarek - to moje zdanie. Wzorowanie się na Tonym Soprano, dość prostym i prymitywy człowieku, jakoś słabo koreluje mi z tym enigmatycznym "gustem", o którym piszesz. Wydaje mi się, że mylisz Tonego Soprano z Jamesem Gandolfinim. Oczywiście sam serial lubię. Uważam, że zegarek powinno dobierać się pod swoją budowę, a nie dlatego, że ileś lat temu nosiło się mikrusy, bo tak było "modnie". Silna psychicznie jednostka kupuje to co się jej podoba, a nie patrzy na "modę". Moim zdaniem moda jest dla owiec, które ciągle za kimś podążają i chcą być kimś innym niż są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Przykład Soprano(w serialu miał tez 36mm) czy Gandolfiniego (nosił m.in 36mm) to nie mój przykład .

Zreszta nie chodzi o to kto jakie foty prześle.

Ja generalnie uważam ze każdy powinien nosić to co mu się podoba, niezależnie od mody.

 

Czyż sam Rolex nie określił 36mm jako men’s watch?

 

Po wpisach tutaj większość pozytywnie reaguje na 36mm przy jednym głosie sprzeciwiu. Ale antyfan 36mm sprzedał ostatnio jak twierdzi 2x41mm więc może za duże jednak ;-)

Edytowane przez jacek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc w jakim kierunku świat idzie ,to nie będzie wolno używać określenie męski i damski zegarek..będzie zegarek dla człowieka..tak żeby nie obrazić ludzi trans którzy niewiedzą kim są o czego chcą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bezsensowne pierd*lenie w tym wątku. Przecież u takiego Irka DJ41 wygląda na o wiele mniejszy zegarek, niż DJ na nadgarstkach 17cm, które zdają się dominować liczebnie. To po prostu dwa rozmiary męskich zegarków, jak dwa rozmiary męskich pór. Mam na myśli męskie pory, jak Levi's 501 np.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek90 mam wrażenie, że próbujesz narzuć swoje zdanie podpierając się określeniami "wszyscy" "gust" lub "moda". Pierwsza rzecz, jak ktoś ma kobiece nadgarstki, to 36mm będzie ok, ale jak ktoś ma męską budowę, to zwykle kupuje większy zegarek - to moje zdanie. Wzorowanie się na Tonym Soprano, dość prostym i prymitywy człowieku, jakoś słabo koreluje mi z tym enigmatycznym "gustem", o którym piszesz. Wydaje mi się, że mylisz Tonego Soprano z Jamesem Gandolfinim. Oczywiście sam serial lubię. Uważam, że zegarek powinno dobierać się pod swoją budowę, a nie dlatego, że ileś lat temu nosiło się mikrusy, bo tak było "modnie". Silna psychicznie jednostka kupuje to co się jej podoba, a nie patrzy na "modę". Moim zdaniem moda jest dla owiec, które ciągle za kimś podążają i chcą być kimś innym niż są.

Kobieta ma kobiecy nadgarstek a mężczyźni mają męskie nadgarstki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2m i 100kg i jak założyłem 36mm to naprawdę czułem się jakbym go podebrał mojej żonie. Pamiętajmy też że dj41 ma tak naprawdę lekko ponad 39mm, wąskie uszy i niski profil koperty. Wiec to naprawde fajny i uniwersalny rozmiar zegarka. Jednak rozumiem że 36 może bardzo dobrze leżeć na nadgarstku 15-17cm, jednak nie trzeba od razu manifestować że to prawdziwie męski rozmiar dla prawdziwych mężczyzn :)

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męski, ale nieprawdziwie, czyli taki dla Piroga, Jacykowa, Eltona Johna, Biedronia i innych znamienitych person? :D


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś to męski rozmiar, ale nie trzeba przekonywać o tym wszystkich do okoła na siłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.