Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tbn

Bo oni są jeszcze w pierwszej fazie ;)

 

The Five Stages of Rolex Ownership
Just something I put together after recently succumbing to the lure of a steel Daytona.

Hope you enjoy.

Denial
I do not now, nor will I ever own a Rolex. They are monstrosities commonly found on the wrists of poseurs, fat cat bankers and vile dictators. Just look at the things, hideous gold and two tone abortions with no horological value. Overpriced and over rated. Give me Omega, give me Oris, give me Squale!

I do quite like the look of that Explorer II though…hmmm?

(# of Rolexes owned 0)

Anger
How did it come to this I have bought an Explorer II? Damn it I’m so weak. Well, it’s ok if anyone wants to question my horological relevance I still have a JLC so they can just .... off. Besides I’ll probably sell the Explorer soon anyway, after all it can’t be any good and I bought it on a whim. It’s like being a petrol head and having to own an Alfa, got to be able to say you owned at least one Rolex….right?

(#of Rolexes owned 1)

Bargaining
Ok, I slipped, but when you look at it the white dial Explorer is the least “Rolexey” one you can get. Not many people even spot that it is a Rolex and that GMT function is useful for traveling. I can even put it on a nato and it’ll be great for hanging out at the beach or whatever. It wasn’t really that expensive either when you consider the build quality plus it’s an in house COSC certified movement. I’ll just keep this one and it’ll be my guilty pleasure.

(# of Rolexes owned 1)

Depression
Just leave me alone alright. It happened again, I’m not proud of it, but I’m only human. I bought a Submariner. Listen it’s a no-date, and it’s a two-line tritium dial. It’s the best one to own, it’s a classic.

I can still come back from this I swear.

(# of Rolexes owned 2)

Acceptance
You know, once you get past the marketing and the image problem these Rolexes are pretty amazing. The styling is classic and timeless, they are sized just right for normal people and they are built to take some punishment. Stick to the steel ones and buy pre-owned and you can’t go wrong.

 

 

Znalezione na innym forum:

https://forums.watchuseek.com/f23/five-stages-rolex-ownership-3307458.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pamflecista nam się znalazł ;)

A uchowaj Boże ! Skąd ja, biedny wyrobnik śmiałbym robić Koledze konkurencję ? :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uchowaj Boże ! Skąd ja, biedny wyrobnik śmiałbym robić Koledze konkurencję ? :wub:

Skądś znam ten styl wysławiania się. Czyżby deja vu? <_<


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oba dobre :-)

 

ale tym drugim mniejszy wstyd jezdzic

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie OP do DJ jest jak porównanie VW do Audi...

Raczej jak Audi A1 do A3, ale oczywiście możesz porównać OP nawet do hulajnogi elektrycznej, pewnie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z tymi modelami powiem że trzymając DJ na jedna rękę i OP na drugą absolutnie czułem różnicę jakości na rzecz DJ , ale wiecie jak jest .. jak ktoś patrzy na te 2 modele i raczej będzie mu stać jedynie na OP albo w ogóle ,  to nie będzie widział tej różnicy , a jak ktoś porównuje i stać mu na oba to będzie bardziej obiektywny .. tak samo jest z samochodami.. taki mechanizm psychologiczny który się nazywa : kwaśne jabłko.. nie stać mnie na tą rzecz , to na pewno nie jest aż taka warta i znajdę milion powodów żeby to udowodnić.. ale to nie mądre.. bo warto ten czas tracić na rozwój siebie tak  żeby mieć jeszcze więcej..miłego udanego dnia Rolexowcy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jeżeli kogoś stać w salonie na OP, to stać go również na Dj, choć po prostu niekoniecznie musi chcieć wydać w niektórych konfiguracjach dwa razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma znaczącej różnicy w wykonaniu jakościowym DJ vs OP. Ten pierwszy bardziej się rzuca w oczy i ma nowszy werk.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie każdy lubi cyklopa i nie każdy lubi datownik. Ja np. wręcz nie toleruję datownika. W ogóle wiele osób ceni sobie totalną prostotę, a OP jest właśnie perfekcyjny w prostocie. To taki podstawowy Rolex, ale jakościowo nic mu nie brakuje.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z tymi modelami powiem że trzymając DJ na jedna rękę i OP na drugą absolutnie czułem różnicę jakości na rzecz DJ , ale wiecie jak jest .. jak ktoś patrzy na te 2 modele i raczej będzie mu stać jedynie na OP albo w ogóle , to nie będzie widział tej różnicy , a jak ktoś porównuje i stać mu na oba to będzie bardziej obiektywny .. tak samo jest z samochodami.. taki mechanizm psychologiczny który się nazywa : kwaśne jabłko.. nie stać mnie na tą rzecz , to na pewno nie jest aż taka warta i znajdę milion powodów żeby to udowodnić.. ale to nie mądre.. bo warto ten czas tracić na rozwój siebie tak żeby mieć jeszcze więcej..miłego udanego dnia Rolexowcy !

Rolex nie różnicuje jakości obróbki koperty i bransolety, wskazówek z białego złota czy jakości tampondruku na tarczy oraz nałożenia indeksów - w zależności od modelu - więc to było tylko Twoją imaginacją. Owszem OP ma inaczej surowiej wykończoną kopertę (bez tylu polerek co dj)ale jest to wybór wizualny nie jakościowy. Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie OP w kilku konfiguracjach jest obecnie akceptowalny, ale mi np. względem DJ przeszkadza logo na zapięciu bransolety, które słabo wygląda.

Obecnie nowy werk też już na plus dla DJ. OP to taki bieda zegarek (nie chodzi o kasę, a o wygląd) moim zdaniem. Jeżeli ktoś ceni sobie prostotę to tu też jednak ma konkurencyjnego klasyka w postaci EXP i z nim przegrywa ;) Ogólnie to diabeł tkwi w szczegółach, a OP ma ich mało ma swoją korzyść (chyba poza ceną i wieloma wariantami żadnego) :)

Nie wykluczam, że kiedyś przez ADHD kupię, ale na tą chwilę za wiele alternatyw jest na rynku żeby był on oczywistym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem zarówno OP jak i DJ. Według mnie OP nic nie brakuje wzgledem DJ. Nie wiem czy to prawda ale w moim odczuciu OP ma większą tarczę co uznaję za duzy plus. Jedyny minius OP to mechanizm. Choć gdyby do OP włożyli mechanizm z DJ to cena byłaby bardzo zbliżona do Dj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podoba się OP od EXP.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w OP 39 (poza bialym i czarnym) totalnie nie leżą kombinacje kolorystyczne (te kolorowe kwadraciki)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niektóre kolory tarcz to taki unisex jak ck one. Można kupić kobiecie, a od dzwonu samemu używać

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem OP z tarczą winogronową i fajnie wygląda. Myślę ze czarny i ciemny rod mogą być ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby się wymieniać, fajnie byłoby kupić Ex2 czarnego sobie, a polara żonie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców...

 

Mam pytanie (tak z ciekawości)  złote Rolexy to chyba muszą być cholernie ciężkie w noszeniu, nie ?   Przecież złoto jest 3 razy cięższe od stali.


Jakby tak porównać w SUBY - stalowy i złoty, jaka jest różnica w wadze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzylem vintage prezydenta 36mm to bylem rozczarowany waga (liczylem, ze bedzie ciezszy). Nie wiem ile polerek mial po drodze ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców...

 

Mam pytanie (tak z ciekawości)  złote Rolexy to chyba muszą być cholernie ciężkie w noszeniu, nie ?   Przecież złoto jest 3 razy cięższe od stali.

 

 

Jakby tak porównać w SUBY - stalowy i złoty, jaka jest różnica w wadze ?

Jak dobrze pamiętam, Sub stalowy z datą ma ok. 155g a cały w złocie ok. 20g więcej.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 g to zdumiewająco mała różnica jeśli złoto jest trzykrotnie cięższe.

 

Wagowo złota w tej samej objętości stali jest x 2,4 ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem DJ w zlocie i... byl to "kawalek" zegarka na reku, jednak myslalem, ze bedzie o wile ciezszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.