Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Daytona ma mikroregulację . A brak daty to wyłącznie zaleta...nie musisz ustawiać, nic nie szpeci tarczy i nie pogarsza czytelności ;-)

Dla jednozegarkowca to raczej ciężko odebrać jako zaletę, bo i tak zegar się nie zatrzyma, a raz na jakiś czas przerzucić datę to nie problem. Tak czy inaczej dla nas, czyli tych co nie wyobrażają sobie życia z jednym zegarkiem może to być zaletą. U mnie czasami zegarki leżą przez miesiąc bo daty nie chce mi się przestawiać i najczęściej wtedy wybieram te bez daty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wlasnie przez brak daty jest idealna laugh.png przy paru zegarkach w kolekcji i pewnej dozie lenistwa jest to pewne wybawienie. Od jakiegos czasu po prostu nie ustawiam daty w zegarkach, chyba ze jest to kwestia dnia lub dwoch. Data po prostu jest mi zbedna, siedzac caly dzien przed kompem mam ja caly czas na widoku wink.png

W takim razie na widoku masz również godzinę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Niby 44mm ale jakos nie czuć...

Rozmiarowo jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie nadrabiałem zaległości w czytaniu wątku i wrócę do niedawno wspomnianego OP :) nie wiem jakim cudem ktoś jest w stanie znaleźć różnice w wykończeniu między DJ a OP, przed zakupem odwiedziłem 4 różne salony nie tylko w PL celem przymiarki różnych modeli, nie zauważyłem żadnych różnic w wykonaniu między OP, DJ czy innymi modelami. Poler czy powierzchnie satynowe we wszystkich modelach takie same, potrafię to zauważyć, bo precyzyjną obróbką metali zajmuję się na co dzień ;) po paru przymiarkach wybór padł na rozmiar 36mm, bo 41mm za duży. Padło też na któryś z dostępnych od ręki modeli, bo zwyczajnie nie wyczekałbym 2 lat na suba... Czemu OP a nie DJ? Datownik mi przeszkadza, psuje symetrie, do tego nie jestem fanem lupki. Jedyny minus OP to brak mikroregulacji, a sam fakt, że jest to bieda Rolex, entry level? Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno :D nawet lepiej, bo to fajny zegarek w bardzo atrakcyjnej cenie jak na tę markę. 

Zdrówka Wszystkim :)

 

4aVOe9y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowo jest OK.

Hubex, Ty zawsze sluzysz dobrym slowem, szacunek.

 

Undziak - przestan narzekac, ze Ci ciagle wszystko za male :-) Dobry rozmiar!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie nadrabiałem zaległości w czytaniu wątku i wrócę do niedawno wspomnianego OP :) nie wiem jakim cudem ktoś jest w stanie znaleźć różnice w wykończeniu między DJ a OP, przed zakupem odwiedziłem 4 różne salony nie tylko w PL celem przymiarki różnych modeli, nie zauważyłem żadnych różnic w wykonaniu między OP, DJ czy innymi modelami. Poler czy powierzchnie satynowe we wszystkich modelach takie same, potrafię to zauważyć, bo precyzyjną obróbką metali zajmuję się na co dzień ;) po paru przymiarkach wybór padł na rozmiar 36mm, bo 41mm za duży. Padło też na któryś z dostępnych od ręki modeli, bo zwyczajnie nie wyczekałbym 2 lat na suba... Czemu OP a nie DJ? Datownik mi przeszkadza, psuje symetrie, do tego nie jestem fanem lupki. Jedyny minus OP to brak mikroregulacji, a sam fakt, że jest to bieda Rolex, entry level? Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno :D nawet lepiej, bo to fajny zegarek w bardzo atrakcyjnej cenie jak na tę markę.

Zdrówka Wszystkim :)

 

I dobrze - niech się nosi i nie łapie odchyłek ;-) Jaki masz nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamilD na tej fotce wyglada na rozmiar idealny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamilD - gratulacje, miałem kiedyś ten model - to chyba najfajniejszy OP jaki wyszedł.post-357-1581753880,3296_thumb.jpgpost-357-1581753893,5728_thumb.jpgpost-357-1581753907,8636_thumb.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamilD, mnie też się podoba!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Piękny ten OP. Jaka to referencja ?

Po zakupach Omegi FOIS i Tudora BB58 przymierzam się do pierwszej korony :)

Sub jest numerem jeden ale to na deser i chciałbym 14060M a teraz zastanawiam się pomiędzy OP, DJ a ex 1 :)

Wątek dotyczący zakupu może dzisiaj rozpocznę w odpowiednim dziale ale ciekawi mnie co doradzają Rolexowcy ;)

Acha, bardzo lubię klimaty vintage wiec także Day Date ale to raczej za wysokie pułapy cenowe no i bardzo trudny rynek.

Pozdrawiam i życzę miłej soboty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasdaq DJ. Bo ma date. Ale tylko w full wersji. Jeśli "bieda edyszyn" to wybrałbym OP bo tańszy. A wygląda "tak samo". ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do lupki próbuje się przekonać. Z rożnym skutkiem :) Dlatego Sub będzie bez daty.

Przeniosę dyskusje do wątku „jaki zegarek” bo tutaj nie do końca właściwe miejsce.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, cieszę się, że Wam też się podoba :D nadgarstek mam 16,5- 17cm i leży idealnie :) a nr ref mojego OP to dokładnie 116000 0002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Piękny ten OP. Jaka to referencja ?

Po zakupach Omegi FOIS i Tudora BB58 przymierzam się do pierwszej korony :)

Sub jest numerem jeden ale to na deser i chciałbym 14060M a teraz zastanawiam się pomiędzy OP, DJ a ex 1 :)

Wątek dotyczący zakupu może dzisiaj rozpocznę w odpowiednim dziale ale ciekawi mnie co doradzają Rolexowcy ;)

Acha, bardzo lubię klimaty vintage wiec także Day Date ale to raczej za wysokie pułapy cenowe no i bardzo trudny rynek.

Pozdrawiam i życzę miłej soboty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cztery miesiące temu miałem taki dylemat. Wybrałem Ex1 :-)

Dzięki Panowie, cieszę się, że Wam też się podoba :D nadgarstek mam 16,5- 17cm i leży idealnie :) a nr ref mojego OP to dokładnie 116000 0002

Czyli tak jak u mnie - nadgarstek prawie drwala ;-)) Fajnie te 36mm wygląda u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, cieszę się, że Wam też się podoba :D nadgarstek mam 16,5- 17cm i leży idealnie :) a nr ref mojego OP to dokładnie 116000 0002

Gratuluje. A gdzie go nabyłeś ?

Mój nadgarstek to także 16,5 cm wiec w grę wchodzi OP lub DJ 36 albo Ex1 z 39mm.

Tego ostatniego swego czasu, dzięki uprzejmości jednego z Kolegów z forum mierzyłem ale na pasku i wydawał mi się za bardzo wyciszony i stonowany. Taki za bardzo z drugiego planu.

Lubię zegarki eleganckie i stonowane ale na pasku Ex1 wydał mi się zbyt niewidoczny natomiast ma bransolecie wyobrażam sobie ze powinien być ok.

Dla jasności mi zegarek nie musi błyszczeć w łazience ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak u mnie - nadgarstek prawie drwala ;-)) Fajnie te 36mm wygląda u Ciebie.

Dobre określenie :D OP39 też mierzyłem i przez chwilę miałem dylemat, ale mniejsza wersja jakoś bardziej mnie urzekła :)

 

 

Gratuluje. A gdzie go nabyłeś ?

Kupowałem w sierpniu ubiegłego roku, dostępny był w Poznańskim salonie, ale poprosiłem o sprowadzenie do Katowic, bo bliżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hulk na wiekszości zdjęć wychodzi jak kupa a w realu to najciekawszy imo sportowy zegar Rolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Hulk na wiekszości zdjęć wychodzi jak kupa a w realu to najciekawszy imo sportowy zegar Rolka.

Żywię czysto teoretyczną obawę, iż jest tak fajny, że szybko może się znudzić. Ze mną najdłużej zostają te zegarki, które już w chwili zakupu wydają się nudne ;).

Edytowane przez Paragraf22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywię czysto teoretyczną obawę, iż jest tak fajny, że szybko może się znudzić. Ze mną najdłużej zostają te zegarki, które już w chwili zakupu wydają się nudne ;).

Nieprawdą jest to co mówisz. Biały jest najwszechstronniejszym z wszystkich OP w wersji 39mm. Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Nieprawdą jest to co mówisz. Biały jest najwrzechstronniejszym z wszystkich OP w wersji 39mm.

 

 

Widzę, iż pite było i to pite polemicznie :D Zarzuty kłamstwa, obrona białego OP 39 przed wyimaginowanym atakiem, a na dodatek ortografia, nie idź tą drogą Marianie ;)

Na marginesie ten biały OP to w rzeczy samej super fajny sikor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.