Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze taka strona medalu, że wielu z tych, którzy pukają się w głowę na zegarek za 5kpln nie mają problemu z zakupem gitary za 40k, baterii do wanny za 8k itd, itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka strona medalu, że wielu z tych, którzy pukają się w głowę na zegarek za 5kpln nie mają problemu z zakupem gitary za 40k, baterii do wanny za 8k itd, itp ;)

To prawda. Zakup zegarka za 20k to glupota. Ale juz kupowanie nowych ubran i butów co kilka dni, co w roku czyni kwotę ponad 20 tys albo wiecej jest ok.

Edytowane przez Gumis1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim celem nie bylo zwrocenie uwagi na ceny kiedys a teraz bo relacja 4k 2006 a 10k 2020 faktycznie jest podobna ,a to jak byl postrzegany klijent w 2006 i jak jest 2020.Wtedy byly jakies relacje ,rozmowy .Teraz jak bys wszedl do WALMART.Sprzedajacy kreca ,klamia chyba ze polozysz na stol gore forsy wtedy nagle z zaplecza pojawia sie gmt pepsi jako bonus za wydana kwote (kolejna mi znana sytuacja).A przeciez  latwo jest zorientowac sie sprzedajacemu kto jest zegarkowcem a kto hunterem liczacym na zysk ,pod warunkiem ze obsluga sama cos wie na temat tego co sprzedaje .Wierzcie mi , nie raz mialem do czynienia z kims kto nie ma zielonego pojecia o zegarkach w swoich salonach z wyjatkiem cen .Rolex to juz nie marka zegarkowa to reklama.Tak jak nie ma juz zegarmistrzow tylko sa serwisy z wymiana  czesci.W salonach rolexa stworzylo sie kumoterstwo a nie prestiz.Ot czasy

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim celem nie bylo zwrocenie uwagi na ceny kiedys a teraz bo relacja 4k 2006 a 10k 2020 faktycznie jest podobna ,a to jak byl postrzegany klijent w 2006 i jak jest 2020.Wtedy byly jakies relacje ,rozmowy .Teraz jak bys wszedl do WALMART.Sprzedajacy kreca ,klamia chyba ze polozysz na stol gore forsy wtedy nagle z zaplecza pojawia sie gmt pepsi jako bonus za wydana kwote (kolejna mi znana sytuacja).A przeciez latwo jest zorientowac sie sprzedajacemu kto jest zegarkowcem a kto hunterem liczacym na zysk ,pod warunkiem ze obsluga sama cos wie na temat tego co sprzedaje .Wierzcie mi , nie raz mialem do czynienia z kims kto nie ma zielonego pojecia o zegarkach w swoich salonach z wyjatkiem cen .Rolex to juz nie marka zegarkowa to reklama.Tak jak nie ma juz zegarmistrzow tylko sa serwisy z wymiana czesci.W salonach rolexa stworzylo sie kumoterstwo a nie prestiz.Ot czasy

Ciekawy głos w dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy głos w dyskusji.

Mówi racjonalnie, choć w afekcie (narastająca grupowa frustracja). Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOPA ma racje w 100% i chetnie bym wbił ch w Rolexa tylko problem w tym, że to sakramencko dobre zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zakup zegarka za 20k to glupota. Ale juz kupowanie nowych ubran i butów co kilka dni, co w roku czyni kwotę ponad 20 tys albo wiecej jest ok.

Nie widziales filmikow how much is your outfit ;) teraz to bez travisów i kurtki moncler na miasto nikt nie wychodzi :lol:B) (

)

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOPA ma racje w 100% i chetnie bym wbił ch w Rolexa tylko problem w tym, że to sakramencko dobre zegarki

Racja brachu,

Wypijmy za to,

Kto z nami nie wypije

Tego we dwa kije


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziales filmikow how much is your outfit ;) teraz to bez travisów i kurtki moncler na miasto nikt nie wychodzi :lol:B)

 

znam to, niestety z marek jakie występują w tym paradokumencie nie znam 98% więc mnie chłopaki nie zaimponowały


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek vintydż w Rolexie to jakbyś wstąpił do sekty zamiast do kościoła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba uważać bo zamiast ukojenia może być sraczka bo zegarek był kombinowany. Powodzenia MasterMind wiem że jesteś właśnie na zakupie .

 

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już z niecierpliwości przebieram nóżkami, co tam Kolega wyczaruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, z moim skromnym budżetem to na pewno nie będzie model ze szczytu niebiańskich schodów.

 

Z kolei z moim zamiłowaniem do prostego/nudnego/klasycznego (niepotrzebne skreślić) designu, nie będzie to też coś, co wywaliłoby kogokolwiek z kapci. Ważne żeby był to uczciwy egzemplarz, w dobrym oryginalnym stanie i będzie git majonez. Jestem już umówiony na spotkanie, przy okazji może dostanę pewien fajny "bonus" do ponoszenia na kilka dni :D 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już z niecierpliwości przebieram nóżkami, co tam Kolega wyczaruje

Ja obstawiam DJ Linen dial

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba uważać bo zamiast ukojenia może być sraczka bo zegarek był kombinowany. Powodzenia MasterMind wiem że jesteś właśnie na zakupie .

 

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

I to jest to co mnie odstrasza :(


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam DJ Linen dial

 

Jakiś czas temu dałbym się pokroić za lnianą tarczę. Jest to niewątpliwie wybór konesera, zarówno wizualnie jak i z kolekcjonerskiego punktu widzenia. Jednakże mam obawy, że na dłuższą metę ten wzór mógłby mi się opatrzeć, a chciałbym tym razem kupić egzemplarz na lata (być może mityczne "na zawsze").

 

Myślałem np. nad ciemnoniebieskim, miałem nawet takiego na dwa tygodnie do ponoszenia - znów piękny na żywo i na zdjęciach, ale na dłuższą metę... taki trochę paradoks, u mnie "nudny" srebrny/jasny wygrywa z "ciekawszym" wzorem lub kolorem. 

 

 

I to jest to co mnie odstrasza :(

 

Dla chcącego nic trudnego. Należy się zacząć interesować, żyć tym, uczyć. Gdy przychodzi co do czego, kupować u szanowanych sprzedawców, a przed zakupem pytać na forach gdzie się znają, rozmawiać z bardziej doświadczonymi kolegami. Mam wrażenie, że wielu z nas trochę wyolbrzymia problem frankenów (a w szczególności podróbek) Rolexa vintage. IMO najtrudniej dostać coś w dobrym stanie, niespolerowane, nieskorodowane itd., a nie nie wdepnąć na składaka.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Young timery ( bo nie redsuby ) były realną alternatywą gdy nie kosztowały tyle co nówki. Teraz rynek oszalał i za zegarek wart kilka lat temu 15 tyś dziś chcą więcej niż wynosi retail na metce. W tej sytuacji mało, która starsza referencja professional wytrzymuje porównanie z nowym, nie budzącym obaw o pochodzenie zegarkiem, w którym od razu można pływać, z 5 letnią gwarancją i 10 letnim oczekiwanym okresem międzyprzeglądowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo - zrobilo sie jeszcze cos - a mianowiecie... poszukiwane vintage stanely cenowo w szranki z nowymi, niedostepnymi nowosciami i teraz wybor zaczyna sie troszke komplikowac, gdyz kiedys nowego mogl miec kazdy, a na vintage trzeba bylo troszke sie poglowic i znac nie mowiac o czasie znalezienia porzadnego. W tej chwili nowe/niedostepne modele staly sie dla niektorych juz na starcie "vintage" <_<

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo - zrobilo sie jeszcze cos - a mianowiecie... poszukiwane vintage stanely cenowo w szranki z nowymi, niedostepnymi nowosciami i teraz wybor zaczyna sie troszke komplikowac, gdyz kiedys nowego mogl miec kazdy, a na vintage trzeba bylo troszke sie poglowic i znac nie mowiac o czasie znalezienia porzadnego. W tej chwili nowe/niedostepne modele staly sie dla niektorych juz na starcie "vintage" <_<

Coś w tym jest. Teraz widząc nowego Professionala, myślisz: „ma gość kasę albo znajomości” , starsze referencje wprawiają w konsternację - myślisz: „franken” albo „ myślałem że facet jest młodszy” :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.