Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Coś w tym jest. Teraz widząc nowego Professionala, myślisz: „ma gość kasę albo znajomości” , starsze referencje wprawiają w konsternację - myślisz: „franken” albo „ myślałem że facet jest młodszy” :-)

Ja jak takich widzę to sobie myślę " o, ma zdolność kredytową" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak takich widzę to sobie myślę " o, ma zdolność kredytową" ;)

 

Ty to jednak jesteś specjalista.

Wyliczysz mi maksymalną zdolność kredytową na podstawie posiadanych zegarków?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to jednak jesteś specjalista.

Wyliczysz mi maksymalną zdolność kredytową na podstawie posiadanych zegarków? ;)

Jak nie, jak tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie, jak tak ;)

PIT-a też?  ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIT-a też? ;)

Pewnie, w gastro serwisie tez się robiło i te pszenne placuszki miały branie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, w gastro serwisie tez się robiło i te pszenne placuszki miały branie ;)

Polihistor i prawdziwy fachman z Ciebie

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, w gastro serwisie tez się robiło i te pszenne placuszki miały branie ;)

 

Jesteś kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boisz.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie, jak tak ;)

No właśnie ostatnio ten model uległ zachwianiu...5 cyfrowe Pepsi,

czy SUB kupione 5 lat temu a dziś ... temu nawet „ pińcet plus” nie zaradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2010/12 - now SUB kosztował ok 20 tyś czyli mniej więcej tyle co “zwykłe” 5 cyfrowe Pepsi na wtórnym a używany youngtimer SUB - 12-15 tyś, także ostatnie kilka lat to skokowy wzrost cen.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem np. nad ciemnoniebieskim, miałem nawet takiego na dwa tygodnie do ponoszenia - znów piękny na żywo i na zdjęciach, ale na dłuższą metę... taki trochę paradoks, u mnie "nudny" srebrny/jasny wygrywa z "ciekawszym" wzorem lub kolorem. 

 

 

 

Miałem starego DJ w kombinacji ze srebrną tarczą, poźniej z ciemnoniebieską. Wymieniłem na nowego ze srebrną (bo nudne sie nie nudzi) który mi się znudził po roku i dzisiaj powędrował do ludzi. Wmawianie sobie, że jakas tarcza się nie znudzi nie ma sensu. 

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy.

 

Oduczyłem się mówić, że "kupiłem coś na zawsze", chociaż dążę do posiadania takich zegarków, których już sprzedawać nie będę. Przerobiłem już dosyć zegarków, by zdążyć świadomie zrobić analizę tego co mi się podoba i co zostaje dłużej oraz tego co mi się podoba, ale szybko się tym nudzę. Moje doświadczenie mówi, że kolorowe tarcze mnie wkurzają, bo gryzą mi się często z ubiorem. Czarne mnie wkurzają, bo widzę wszelkie zabrudzenia i smugi na szkle. Srebrne/kremowe/białe są najbardziej przejrzyste, czytelne i najlepiej komponują się u mnie z ubiorem i różnymi paskami. Co oczywiście nie znaczy, że nigdy już nie kupię zegarka z tarczą inną niż srebrna. Patrząc typowo na Rolexa, z czarnych na pewno Explorer 36mm i Submariner jest na liście, z niebieskich jest np. pewna wersja Datejusta vintage za którą dałbym się pokroić:

 

Mu8iIhz.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc typowo na Rolexa, z czarnych na pewno Explorer 36mm i Submariner jest na liście, z niebieskich jest np. pewna wersja Datejusta vintage za którą dałbym się pokroić:

 

 

A widziałeś na żywo? Ostatnio Omega wypuściła podobną w Tresor - na renderze fajna, na żywo...jakby ktoś zacieków narobił . Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka zdjęć "real life" w sieci. Można mniej więcej zrozumieć, jak wygląda na żywo (jeszcze tej przyjemności nie miałem):

 

rolex_6174361.jpg

 

NfCd9am.jpg

20190706_144117_resized-1-1140x815.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skinny vs fat Hands ktora wolicie?

 

 

Jak dla mnie, przy sportowym modelu, a przynajmniej przy tej wersji Daytony grubsze wskazówki prezentują się lepiej. Jakoś spójniej z całością.

 

A co do tarcz w DJ -mi się linen dial jeszcze nie znudziła. Wręcz odwrotnie - cały czas mnie cieszy gdy na nią patrzę. Jeśli bym się decydował na sprzedaż mojego DJ, to tylko gdybym potrzebował środków na coś innego, co akurat pasowałoby mi do koncepcji kolekcji.

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ale czad, 1680 który zestarzał się w niebieski:)

 

DgZaWDe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w tę sobotę od ręki w Poznaniu. Ktoś zamówił i nie odebrał. Podobno na DJ 41 w stali czeka się ok pół roku.

 

Pod koniec stycznia w Kruk Stary Browar był właśnie niebieski oraz rhodium od ręki, widzę na swoim zdjęciu, że cena na metce 33090

Edytowane przez kb27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos kto moze ma wiedze na temat Dayton 116520,chodzi mi o ten zegarek- zastanawia mnie karta gwarancyjna,Wszystkie jakie widzialem mialy wydrukowane oster perpetual.Ta ma daytona.Chyba ze malo widzialem.

 

https://www.bobswatches.com/pre-owned-rolex-daytona-116520-white-dial-steel-watch.html

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pod koniec stycznia w Kruk Stary Browar był właśnie niebieski oraz rhodium od ręki, widzę na swoim zdjęciu, że cena na metce 33090[/quote

Jak odbierałem swojego to rhodium nie widziałem. Moze juz ktoś kupił. Był chyba srebrny DJ41 z karbowanym bezelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście stron temu była tu dyskusja nt. tarcz Rolexów oraz ich przeróbek przez różne firmy. Ja ostatnio natknąłem się na Rolexy z tarczami jak na zdjęciach. Sklep, gdzie je widziałem to szanowany, jeden z najstarszych sklepów handlujących vintage zegarkami w Mediolanie. Niestety, nie mam czasu ostatnio tam zajrzeć i porozmawiać z właścicielem. Zanim więc się tam wybiorę, pytanie do znawców: czy tarcze pokazane na zdjęciach to jakieś przeróbki czy też sam Rolex wypuszczał takie cuda z fabryki? Wg internetów np. tarcze z Miceky’em były produkcji Rolexa. Przyznam, że widziałem też Rolexa wyprodukowanego dla Kaddafiego czy z godłem Arabii Saudyjskiej, ale to wciąż wydają mi się rzadkie przypadki.

 

post-6729-0-38948100-1582190257_thumb.jpeg

post-6729-0-74931100-1582190271_thumb.jpeg

post-6729-0-89128900-1582190324_thumb.jpeg

post-6729-0-82451300-1582190341_thumb.jpeg

post-6729-0-29747300-1582190356_thumb.jpeg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radosna twórczość.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 Zanim więc się tam wybiorę, pytanie do znawców: czy tarcze pokazane na zdjęciach to jakieś przeróbki czy też sam Rolex wypuszczał takie cuda z fabryki? Wg internetów np. tarcze z Miceky’em były produkcji Rolexa. Przyznam, że widziałem też Rolexa wyprodukowanego dla Kaddafiego czy z godłem Arabii Saudyjskiej, ale to wciąż wydają mi się rzadkie przypadki.

 

Takich żywych kolorów jak zielony czy czerwony to w tamtych czasach Rolex raczej nie używał.

Loga to inna sprawa, jest tego mnóstwo - Bliski Wschód, duże firmy, małe firmy, jakieś okolicznościowe nagrody.

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=636386

 

Osobiście uważam, że jeśli nie zachowała się dokumentacja potwierdzająca modyfikacje to jedynym zapewnieniem oryginalności są przysłowiowe 'piękne oczy'.

 

SD.jpg

AK.jpg

D.jpg

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.