Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za zaproszenie ale nie planuje załączać fotek mojej kolekcji. Nie jestem również zainteresowany ocenami wiarygodności które proponujesz . Mam nadzieje że nie czujesz się urażony moim stanowiskiem w sprawie

 

Taki Kolega też już tu kiedyś był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lajki z wszystkich kont które tu masz czy tylko tych w uśpieniu?

Dziękuje za informacje lajkach. Tyle że ja nie wiem gdzie Ty je wogóle widzisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Kolega też już tu kiedyś był

On tu cały czas jest...niestety :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje lajkach. Tyle że ja nie wiem gdzie Ty je wogóle widzisz :-)

df8109ce9691186eca98984157f40b0e.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopics mnie nie interesują z szacunku do pozostałych użytkowników dlatego proszę do mnie na temat, na argumenty , wtedy z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na żywo prezentuję się op 36 z tarczą red grape?

Tarcza rewelacja, nie widziałem wcześniej na żywo nic w takim kolorze i tarcza zrobiła super wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopics mnie nie interesują z szacunku do pozostałych użytkowników dlatego proszę do mnie na temat, na argumenty , wtedy z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem

coś mi się wydaję, że ta przyjemność będzie jednostronna... :) Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza rewelacja, nie widziałem wcześniej na żywo nic w takim kolorze i tarcza zrobiła super wrażenie.

 

Kuba, to fakt! Ta fioletowa tarcza robi piekielnie pozytywne wrażenie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopics mnie nie interesują z szacunku do pozostałych użytkowników dlatego proszę do mnie na temat, na argumenty , wtedy z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem

Z szacunku dla pozostałych to przeproś za miesiące trollowania i łamania regulaminu jako multi Lotus z kolejnymi wcieleniami , zostań tu z jednym kontem i zachowuj się przyzwoicie... jeśli potrafisz...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tu cały czas jest...niestety :-(

Myślimy chyba o innym

 

Offtopics mnie nie interesują z szacunku do pozostałych użytkowników dlatego proszę do mnie na temat, na argumenty , wtedy z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem

Ale jakie argumenty? Jak napiszę, że zegarki, o których pisałeś nie są wcale nudne, to takie kontrargumenty starczą i możesz się już dzielić wiedzą i doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy chyba o innym

 

 

Ale jakie argumenty? Jak napiszę, że zegarki, o których pisałeś nie są wcale nudne, to takie kontrargumenty starczą i możesz się już dzielić wiedzą i doświadczeniem?

Rolex Datejust 41 jest stosunkowo młodym modelem (jeśli kojarzę od 2017). Na uwagę zwraca fakt jaka jest nim rotacja, nawet czytając ten wątek wstecz, widać że przechodzi z rąk do rąk stosunkowo krótko po zakupie. Dodam że to piękny model, sam posiadam wersje z karbowanym bezelem, ale to nie oznacza że jest mocnym punktem kolekcji bo nie sięgam po niego z wypiekami na twarzy. Jest to z założenia prosty zegarek , bardzo elegancji , nie miał wzbudzać emocji więc to nie jest zarzut. Jedynie przestroga dla użytkowników którzy szybka się nudzą : to mają murowanego kandydata , zwłaszcza jeśli luneta będzie stalowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszytko to opinie, a nie rzeczowe argumenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszytko to opinie, a nie rzeczowe argumenty...

W kontekście czy zegarek jest ciekawy, jaka wersja danego modelu jest lepsza - to wszystko będą subiektywne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszytko to opinie, a nie rzeczowe argumenty...

Fakt - DJ od lat jest najlepiej sprzedającym się modelem Rolexa i obok SUBa czy Daytony jedną z ikon marki.

Subiektywna opinia - dla mnie DJ 41 jest strzałem w 10 - tkę bo ze swoimi niecałymi 40 mm, i koncepcją łączenia klasyki ( 3 wskazówkowiec z datą i opcjami ozdobnego bezela lub bransolety) ze sportem ( bransoleta) i świetnymi wałasnościami użytkowymi ( niezawodny mechanizm, 70 godzin rezerwy, 5 lat gwarancji, 10 lat oczekiwanego okresu międzyserwisowego) jest najlepszym uniwersalnym Rolexem do garnituru czy jeansów.

Nie prowadzę badań ale wydaje mi się że rzadziej zmienia właścicieli niż Omega 300 czy Tudor BB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że poruszamy wiele wątków jednocześnie . Natomiast na uwagę zwraca fakt, że pośród kolekcjonerów luksusowych zegarków Datejust na stanie pojawia się sporadycznie . Sportowe Rolexy, AP, Patek, nawet niezatapialny Moonwatch czy ElPrimero dominują w takich zestawach.

Datejust występuje w kategorii uni (trochę klasyka trochę sport). Np brak dobrania do niego paska uważam za jego minus i ograniczenie , niezależnie że jubillee rządzi i dzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - DJ od lat jest najlepiej sprzedającym się modelem Rolexa i obok SUBa czy Daytony jedną z ikon marki.

Subiektywna opinia - dla mnie DJ 41 jest strzałem w 10 - tkę bo ze swoimi niecałymi 40 mm, i koncepcją łączenia klasyki ( 3 wskazówkowiec z datą i opcjami ozdobnego bezela lub bransolety) ze sportem ( bransoleta) i świetnymi wałasnościami użytkowymi ( niezawodny mechanizm, 70 godzin rezerwy, 5 lat gwarancji, 10 lat oczekiwanego okresu międzyserwisowego) jest najlepszym uniwersalnym Rolexem do garnituru czy jeansów.

Nie prowadzę badań ale wydaje mi się że rzadziej zmienia właścicieli niż Omega 300 czy Tudor BB.

No ale mnie nie musisz akurat przekonywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mnie nie musisz akurat przekonywać

Napisałem do Ciebie bo wiem, że używasz jednego konta i nie lajkujesz każdej swojej wypowiedzi oraz nie odpisujesz sobie na posty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Ciebie bo wiem, że używasz jednego konta i nie lajkujesz każdej swojej wypowiedzi oraz nie odpisujesz sobie na posty ;-)

Przykro mi że nie dostajesz lajków . Widzę że to dla Ciebie ważne i stresujące zarazem. Sam chętnie dałbym Tobie jednego lajka ale jeśli zrozumiałem dobrze zasady to nie mogę jeszcze tego robić bo mam mało wpisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tyle polubiłem DJ , że bardzo się zastanawiam czy następny mój Rolex czasem nie będzie właśnie DJ tylko w innej konfiguracji zamiast suba mega wygodny i uniwersalny.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak myślę o zmianie Explorera, to m.in. właśnie na dj41 z czarną tarczą, gładką lunetą i na bransolecie oyster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Kolega nie ściągnął jeszcze folii z bezela

Zegarek jest prawie nowy, ma parę miesięcy.

Grubo, jak folia na siedzeniach w nowym aucie :)

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo jak folia na siedzeniach w nowym aucie :)

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze pilot do TV mi przyszedł do głowy...

BTW ja kiedyś kupiłem od pierwszego właściciela czteroletnie (chyba) audi, gdzie listwy progowe były oklejone taśmami, żeby się nie rysowały. Całe auto było "stan igła" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie urazić kolegów trzymających folie na swoich zegarkach- całkiem pięknych zresztą- swoimi teoriami , chętnie bym czytał ICH wpisy na temat , co nimi kieruje jeśli chodzi o ten temat ? miłego dnia Rolexsowcy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie urazić kolegów trzymających folie na swoich zegarkach- całkiem pięknych zresztą- swoimi teoriami , chętnie bym czytał ICH wpisy na temat , co nimi kieruje jeśli chodzi o ten temat ? miłego dnia Rolexsowcy !

A Ty kto, zarządca z folwarku? Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.