Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach dyskusji w wątku linkowanym przez S-3 (gratuluję!) jest użalanie się na okres oczekiwania na Suba w 2012 r. - miesiąc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały powyżej wymiata, mi jeszcze się 116000 z niebieską tarczą podoba.

 

Będąc szczerym to również mocno zastanawiałem się nad Ex1. To świetny zegarek. Po przymiarkach był jednak dla mnie za duży. Wtedy zobaczyłem ten zegarek i nie miałem już wątpliwości...

 

7KGlMlm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym to również mocno zastanawiałem się nad Ex1. To świetny zegarek. Po przymiarkach był jednak dla mnie za duży. Wtedy zobaczyłem ten zegarek i nie miałem już wątpliwości...

 

 

 

Idealny rozmiar, skromny - nie rzuca się w oczy. Mógłby mieć ciut krótsze i węższe ucha, byłby optycznie "delikatniejszy".


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada,to kłopot z zakładaniem pasków, bo koperta gryzie. Ale oyster to świetna bransoleta, więc da się żyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym to również mocno zastanawiałem się nad Ex1. To świetny zegarek. Po przymiarkach był jednak dla mnie za duży. Wtedy zobaczyłem ten zegarek i nie miałem już wątpliwości...

 

 

O tego mi chodziło, piękny. U mnie jest zaraz za EX1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gratulacje nowych nabytków - niech się dobrze noszą :-)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się nie myśleć o tenisie patrząc na ten model..miłego zdrowego tygodnia Rolexowcy!

post-111278-0-12764800-1584337048_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie zgłosić się do sanepidu. Temperatura póki co w normie, ale dziś widziałem pierwszy raz poza salonem, na żywo, obecnego Air Kinga i mi się spodobał.  :wacko:

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie zgłosić się do sanepidu. Temperatura póki co w normie, ale dziś widziałem pierwszy raz poza salonem, na żywo, obecnego Air Kinga i mi się spodobał. :wacko:

Korona time

https://youtu.be/OR_7h5DaI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

nie da się nie myśleć o tenisie patrząc na ten model..miłego zdrowego tygodnia Rolexowcy!

Ale to inny turniej w Grand Slam  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie zgłosić się do sanepidu. Temperatura póki co w normie, ale dziś widziałem pierwszy raz poza salonem, na żywo, obecnego Air Kinga i mi się spodobał.  :wacko:

Mnie to nie dziwi, bo to w cale nie jest brzydki zegarek. Rolex ma wiele dużo brzydszych modeli. Dużo.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wszystko jasne , czemu rolki u handlarzy tak poszły w górę w ciągu jednego dnia. Wszystko się zgadza.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wszystko jasne , czemu rolki u handlarzy tak poszły w górę w ciągu jednego dnia. Wszystko się zgadza.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Sprytny manewr przed recesja,ale w mojej opnii krotkotrwaly.Uwazam ,ze nalezy poczekac bo w przeciagu roku daytony beda w gablotach swiecily.Jeszcze ludzie maja pieniadze wiec wydaja.Wystarczy ,ze jakis bank sie wylozy I poleci wszystko.Nie wiem jak w Polsce ,ale w stanach coraz ciezej jest wyplacic duza gotowke.Ludzie wychodza z banku z kopertami pieniedzy.W moich lokalnych bankach zaczyna brakowac $100.Sam malo nie kupilem daytony ,I chyba byl to dobry ruch. Kosztowala miesiac temu 18 k,a teraz jest po17.Poczekam na ceramike - jak to ktos mi powiedzial ,chcesz kupic daytone musisz uzbroic sie w cierpliwosc.

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ceny u spekulantów ....znaczy handlarzy bedą spadac?I hope so  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ceny u spekulantów ....znaczy handlarzy bedą spadac?I hope so B)

W obecnej sytuacji raczej nie.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Zastanawiam się, czy nie zgłosić się do sanepidu. Temperatura póki co w normie, ale dziś widziałem pierwszy raz poza salonem, na żywo, obecnego Air Kinga i mi się spodobał.  wacko.png

Dojrzewasz i szlachetniejesz, co sprawia, iż Twój gust stał się wysublimowany smile.png Ja ze swej strony gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat odnośnie USA, tamtejszych banków i zwyczajów społeczeństwa to bym nie używał ich jako miernika. USA to kraj, gdzie używa się czeków do wypłaty, przelew krajowy idzie 2-3dni a jeszcze kilka lat temu w Indianie widziałem połączenie internetowe dial-up! USA to kraj gotówki i odnośnie przywczajeń społeczeństwa i systemu bankowego, to mają jeden z najmniej rozwiniętych systemów na świecie. Kiedy ostatnio byłem w Nowym Jorku, w jednym z banków pochwalili się, że mają elektroniczny obieg czeków. Pytam więc, na czym owa niesamowita innowacja polega. Ano polegała na tym, że robiło się zdjęcie czeku i wysyłao go w formie "elektronicznej" do banku. Taka to innowacja. Nawet Apple Pay nie wszędzie mogłem płacić, a przecież to ich lokalne rozwiązanie. W kwestii bankowości kiedyś przodowała Polska, teraz to Chiny i Afryka, a bliżej nas ... Turcja.

Sprytny manewr przed recesja,ale w mojej opnii krotkotrwaly.Uwazam ,ze nalezy poczekac bo w przeciagu roku daytony beda w gablotach swiecily.Jeszcze ludzie maja pieniadze wiec wydaja.Wystarczy ,ze jakis bank sie wylozy I poleci wszystko.Nie wiem jak w Polsce ,ale w stanach coraz ciezej jest wyplacic duza gotowke.Ludzie wychodza z banku z kopertami pieniedzy.W moich lokalnych bankach zaczyna brakowac $100.Sam malo nie kupilem daytony ,I chyba byl to dobry ruch. Kosztowala miesiac temu 18 k,a teraz jest po17.Poczekam na ceramike - jak to ktos mi powiedzial ,chcesz kupic daytone musisz uzbroic sie w cierpliwosc.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, ze porownujac branze zegarkowa z finansowa, Rolex jest odpowiednikiem obligacji (vs. bardziej ryzykowne papiery - akcje, o opcjach etc. nie wspominajac)? Takim „safe heaven” w tej branzy na ciezkie czasy?

 

Jesli ktos ma przeznaczyc solidny cash na zegarek, z duzym prawdopodobienstwem pojdzie wlasnie w ta marke (oczywiscie pod warunkiem dostepnosci, do ktorej sprowadza sie ta dyskusja). Jesli ktos ma n-zegarkow i chce skonsolidowac kolekcje zyskujac jakas perspektywe, to czy wlasnie nie kupi Rolexa, zamiast np. GS czy JLC?

 

Z drugiej strony wstrzymanie produkcji w fabrykach Rolexa ograniczy podaz, co moze dac rownolegly efekt z postulowanym ograniczeniem popytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja od pewnego czasu szukam sobie prezentu, który chce sprawić mi moja małżonka (spektrum poszukiwań bardzo szerokie:-) No i Rolex też wchodzi w rachubę. Z racji tego, że żona zamierza kupić zegarek nowy i koniecznie w sklepie stacjonarnym, więc zostaje mi tylko Kruk. I teraz pytanie: jakie macie doświadczenia z zakupem w Kruku? Można liczyć na jakiś przynajmniej drobny rabat przy zakupie od ceny wyjściowej? Z Rolexa rozważam na ten moment dwa modele: oyster perpetual 39 mm z białą tarczą bądź air king. Ten pierwszy podoba mi się zdecydowanie bardziej, jednak chciałbym ,,zmacać" kinga na żywo, bo liczę, że może w kontakcie bezpośrednim zyskuje (na zdjęciu ta kolorystyka jest dla mnie zbyt nachalna). Niemniej chciałbym się o tym przekonać na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce kupować zegarki jako inwestycję, to chyba nie to forum  :). No ale powiedzmy, że się na ową "inwestycję" decydujesz. Kupujesz, załóżmy Rolexa za 30 tysięcy zł (np. DJ, żeby był w miarę łatwo dostępny). Za np. 5 lat decydujesz się go sprzedać. Za ile pójdzie? Za 26 tysięcy? Nie więcej. Do tego dolicz inflację i ew. wzrost kursu euro, bo w Polsce ceny są indeksowane do euro, a jeśli jeszcze np. wyślesz go na przegląd po tych 5 latach, to nikt ci ceny przeglądu przy sprzedaży zegarka nie zapłaci (nabywca powie ci, że nie trzeba było serwisować, twój koszt). Ot, taka to inwestycja. Jak Ci się uda kupić Daytonę albo niebieskiego stalowego Sky-Dwellera w cenie katalogowej, to rzeczywiście możesz zarobić przy odsprzedaży - ale najpierw je dostań :). Oczywiście, jeśli myślisz że sprzedasz te modele od razu w cenie jaką widzisz na Chrono24, to powodzenia. Popatrz dokładnie, jak długo niektóre ogłoszenia wiszą. Na ogólnodostępnym Roleksie nie stracisz przy odsprzedaży, ale inwestycją bym tego nie nazwał.

 

 

A czy to nie jest tak, ze porownujac branze zegarkowa z finansowa, Rolex jest odpowiednikiem obligacji (vs. bardziej ryzykowne papiery - akcje, o opcjach etc. nie wspominajac)? Takim „safe heaven” w tej branzy na ciezkie czasy?

Jesli ktos ma przeznaczyc solidny cash na zegarek, z duzym prawdopodobienstwem pojdzie wlasnie w ta marke (oczywiscie pod warunkiem dostepnosci, do ktorej sprowadza sie ta dyskusja). Jesli ktos ma n-zegarkow i chce skonsolidowac kolekcje zyskujac jakas perspektywe, to czy wlasnie nie kupi Rolexa, zamiast np. GS czy JLC?

Z drugiej strony wstrzymanie produkcji w fabrykach Rolexa ograniczy podaz, co moze dac rownolegly efekt z postulowanym ograniczeniem popytu.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ beniowski

 

To tylko moje wynurzenia nt. ewentualnego zwiekszenia dostepnosci kolejkowanych Rolexow. Nie o inwestycji, a o potencjalnych zachowaniach rynku.

 

Czy prawidlowe? Pewnie nie, jak to z domyslami bywa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.